Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elmennétek hajóra dolgozni? Csak wellness munkák. Tapasztalatok is érdekelnek fórum

Elmennétek hajóra dolgozni? Csak wellness munkák. Tapasztalatok is érdekelnek (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
43. Channa* (válaszként erre: 42. - Bc681dac13)
2017. jún. 10. 06:47

Így-így.

12-14 órás meló heti 6 napban még itthon is sok, mert az embernek nincs mellette élete.

42. bc681dac13 (válaszként erre: 12. - Gribedli***)
2017. jún. 9. 22:54
12-14 órás munkanapok és heti 6 nap munka hogy a csába lenne buli? Persze, szerencse, hogy van meló, mert amúgy mit csinálnál ott.. Az nagyon kemény húsdaráló. De én amúgy mennék.
41. 04424e865e (válaszként erre: 39. - Gribedli***)
2017. jún. 9. 09:17

De ha Kőbányát unom, akkor szabadnapomon felülök valamilyen tömegközlekedési eszközre és elmegyek meglátogatom a rokonaimat, barátaimat, elmegyek egy koncertre, sportrendezvénye. A hajón viszont korlátok közé van szorítva mit csinálhatok.

Nem az én világom lenne a hajókázás.

40. gribedli*** (válaszként erre: 37. - Massalhangzo)
2017. jún. 9. 09:05

Most, hogy dumáltunk még azokkal, akik szintén ott voltak az előadáson, a családosokat leszámítva (mert az komplikáltabb döntés), aki mehetne de mégsem, azok közül többen az angoltól paráznak. Nem tudom beleképzelni magam a helyükbe, mert több nyelven beszélek és az sem ijesztene meg, ha hirtelen a nulláról kellene tanulnom egy újat, de nekik ez egy nyomós érv volt. Pedig azt hittem, viccelnek, nem nehéz az angol. Még az se hatotta meg őket, hogy a nő mondta, hogy van egy felkészítő tanfolyam is előtte (3 hetes), hogy konkrétan mit kell csinálni és plusz még a hajón is van nyelvtanulási lehetőség üres órákban.


Ez szerintem a legkisebb akadály:)))

39. gribedli*** (válaszként erre: 36. - 82b19139c2)
2017. jún. 9. 08:55

Azért uncsibb 9 hónapon ât, mittudomén, Kőbányát nézegetni, mint mondjuk a Maldív szigeteket:)


Mi 6. éve lakunk a mostani házunkban. Gyönyörű a panoráma, hegyi tóra néz a ház eleje, hátul meg erdőre, és még erre sem untam rá, ami szép, az szép.


De persze, bele van kalkulálva, hogy ha épp nincs meló, akkor netezés, stb van. Egyetértek, hosszú távon tényleg meg lehet unni, de egy szerződésnyi időt talán nem.


Igaz, vannak, akik meg annyira függővé vâlnak, hogy alig várják, hogy újra mehessenek, ilyen is van:)

38. gribedli*** (válaszként erre: 37. - Massalhangzo)
2017. jún. 9. 08:50

Nekünk azt mondták, hogy ennyi tisztán megvan. Nem fix, ezért több is lehet. Mivel ezek a munkák termék eladással is járnak,így pl szolgáltatások után jàr x% és termékek után is x%. Szóval ebből már nem jön le tényleg semmi, a repülőjegyeket is ők fizetik és a kaja, szállás ingyenes.


Más, mint az órabéres fizetés, gondolom, a szállás, kaja, repülőjegy nekik is ingyenes de ezen kívül nincs olyan, hogy abból a sémából kilépsz.


Viszont az emberek azért járnak wellness hajókra, hogy ezeket a dolgokat igénybe is vegyék így nekem hihető az összeg.


Olyan hajókról is szó van, ahol 1 hét kerül 2 ezer €-ba az utasnak de olyan is, ahol egy nap ennyibe kerül, és költenek. Akik ezekre mennek, költenek, shoppingolnak a hajón is.

37. massalhangzo (válaszként erre: 32. - Gribedli***)
2017. jún. 8. 21:55

azert becsapos szokott lenni az ilyen 3 ezer euros fizetes, mert egyreszt lejon belole az ado, ami jelentos, masreszt a mindennapos kiadasok, plusz ott is azert fizetni kell jopar dologert, csak kedvezmenyesebb arat


igy is maradna szep osszeg, ami siman megeri annak, akinek fekszik az ilyen munka, de aki nem akar a nagyvilagba menni ennyi idore, annak a penzert sem eri meg


az ilyen eloadasok, toborzo bemutatok mindig nagyon lelkesitok, es sokan ott abban a pillanatban nagyon is belelkesednek, csak kesobb atgondolva mondanak nemet, megismerve a reszleteket, es belegondolva a gyakorlatba, hogy ez mivel jar. ezert nem ugrik mindenki azonnal a lehetosegre

2017. jún. 8. 18:09
Sok az a 9 hónap azért. Egy barátom kapitány egy ilyen hajón mióta az eszemet tudom a "barátnője" pedig kozmetikus évek óta. Egy idő után nagyon unalmas, de 9 hónap az még belefér. Mivel a hajó ugyanaz és az utak ugyanazok, ezért a kikötés is ugyanúgy és ugyanott van. Egy gyors városlátogatás, kirándulás vásárlás belefér. Van, hogy 1 de van, hogy 2 napra állnak meg. Viszont az út maga unalmas, hisz ha nem dolgozik az ember akkor ücsörög a kis 2x2méteres(csak találomra mondtam egy számot) kabinjában.
2017. jún. 7. 11:54
Ha tudnék valami nyelvet normálisan, simán
2017. jún. 7. 11:50
Nem, soha
33. ina87
2017. jún. 7. 09:45
ha más munka ép nincs akk miért ne
2017. jún. 7. 09:27

A másik meg a kereset. Írtam, hogy 3 ezer eurós(€) keresetek vannak. Szóval cseppet sem csak 100 ezerrel több (forintban) mint valakinek otthon, megnézem, melyik fodrász, kozmetikus keres meg havi 900ezer forintot, ilyenből van olyan 10?


Nyilván, hogy senki sem menne hajóra, ha csak 100ezerrel többet keresne, de ha a magyar fizetésének a többszörösét, akkor igen, hébe hóba egy 9 hónapos út miatt nem fogja magát hazaárulónak tartani, sem a családja nem fogja rossz embernek tartani.

31. jozsi.38 (válaszként erre: 30. - Channa*)
2017. jún. 7. 09:10
Nem, azt írtad 6-700forintot, nem ezret. Olvasd vissza magad légyszíves
30. Channa* (válaszként erre: 28. - Jozsi.38)
2017. jún. 7. 09:08

Én nettó 300 ezerről beszélek, és nem kell matek, mert én értek hozzá.


Én sem kelek ki az ágyból kevesebbért.


Ha valami nem tiszta, akkor kérdezz és ne kezdj el oktatni.


Azt írtam még, ha a tesód 600 ezer NETTÓT keres itthon, akkor ügyes és gratulálok neki, mert ez elég sok. ennyit kint szokott keresni egy villanyszerelő.

2017. jún. 7. 09:02
Csak hogy menjen a matek: egy hónapban számoljunk átlag 21 munkanapot 8 órával, az 168 óra. ezer forintjával bruttó 168000, ebből lejönnek a levonások, olyan 110 marad belőle. Szóval nem tudom hol élsz
2017. jún. 7. 08:59
nem, de te órabérekben nagyon el vagy tájolva. Elárulok egy titkot: ha valaki 1000ft-os órabérben dolgozik, a levonások után alig kap többet 100ezer forintnál. Te nagyon le vagy maradva, vagy nyugdíjas vagy, és ezért nem vagy képben. 300ezerért, már gyakorlatilag nem is aludna, ne viccelj. Te el vagy tájolva, de alaposan
27. Channa* (válaszként erre: 26. - Jozsi.38)
2017. jún. 7. 08:52

És itthon keres 300 ezernél többet?

Mert akkor szerencsés és gratula neki!

2017. jún. 7. 08:49
öcsém 300 ft-ért elő sem venné a csavarhúzót. Egyébként villanyszerelő, de ez a bér az, amit meghall és átfordul a másik oldalára, hogy aludjon, de fel nem kelne érte, az tuti. A 6-700ftért szintén.
2017. jún. 7. 08:10
És mint oly sok más fórum, vitába torkollott. :)
2017. jún. 7. 07:31

Egyébként az ott dolgozóknak a szabadidejük ugyan annyi. Egy pincér pl. szintén annyit dolgozik, mint te, csak ő mondjuk déltől-éjfélig, vagy reggeltő-délutánig.

Tehát a 12 óra mindenkinek 12 óra, csak mindenki máskor kezd, így máskor végez.

kényelmesebb bármelyik is?

Nem hinném. Nekem kényelmetlen lenne délelőtt 10-től dolgozni, mert én jobban szeretek el kezdeni dolgozni reggel, hogy hamar végezzek. És van aki imád éjjel dolgozni, én ott halnék meg egy éjszakai melóban:D

23. gribedli*** (válaszként erre: 22. - Fincsi5)
2017. jún. 7. 07:22
Mindig tanul az ember:DDD
22. fincsi5 (válaszként erre: 8. - Gribedli***)
2017. jún. 7. 07:10
Le vagyok maradva, de komolyan. :)))
21. Channa* (válaszként erre: 19. - Massalhangzo)
2017. jún. 7. 06:25

Pontosan!


Azért legtöbben szeretnek a családjuk, barátaik, otthonuk közelébe maradni, nem?


Szerintem kevés olyan ember van, aki az ilyen hosszú távollétet jól viselné, épp ezért nincs tolongás.

2017. jún. 6. 22:27

Ha fiatalabb volnék, nem lenne párom és lenne ilyen szakmám, még akár szóba is jöhetne.

Bár mondjuk nem ezekről a szakmákról, hanem mondjuk matróz szakmáról elég rosszakat lehet hallani...

19. massalhangzo (válaszként erre: 18. - Gribedli***)
2017. jún. 6. 19:53

de a szingliknek is vannak baratai, 18-20 evesen tanulmanyaik, terveik. ez a munka tipikusan olyan, hogy valaki nagy lehetoseg es jo bulit lat benne, mas meg semmi penzert nem menne, meg akkor sem, ha megtehetne


van olyan ismerosom, aki hosszu evekig dolgozott hajokon, betegseg miatt kellett abbahagynia, es nagyon hianyzik neki, imadta


18-20 evesen en se fontoltam volna meg egy ilyen lehetoseget bevallom, mert eletformakent nem valasztanam, es pont ez az az idoszak, amikor az ember meg akarja valtani a vilagot, elindulni a sajat palyan, meg ott vannak a baratok, a szabad elet vegre felnottkent, suli utan vagy mellett. ugyhogy en megertem, hogy ebben a korosztalyban is keveseket erdekel igazan. mikor meghalljak, eloadjak nekik, biztos jo lehetosegnek tunik, jo penznek, aztan belegondolva nem vallaljak el megsem

18. gribedli*** (válaszként erre: 14. - Massalhangzo)
2017. jún. 6. 19:45
Ez az, hogy a szinglik nem tolongtak. Pedig nekik aztán tényleg semmi vesztenivalójuk nincs, sőt, nem hiszem, hogy egy 18-20 évesnek ne jönne jól ilyen fizu, akkor is, ha napi 14 órás műszakot kellene érte ledolgozni.
2017. jún. 6. 19:43
Èn biztos nem mennèk
16. andi6020 (válaszként erre: 13. - Gribedli***)
2017. jún. 6. 19:06
Oké 😊
2017. jún. 6. 19:04

Nem igazán érezném magam otthonosan sem a levegőben, sem a vízen. Lehet azért, mert probléma esetén sem repülni, sem pedig úszni nem tudok.

Ráadásul az a 9 hónap távollét sem igazán barátságos.

Maradok itthon és elmegyek majd az útkaparó mellé dolgozni.:)

14. massalhangzo (válaszként erre: 12. - Gribedli***)
2017. jún. 6. 19:00

szerintem aki olyan tipus, hogy alkalmas erre a munkara, annak nagyon jo lehetoseg


valoszinuleg azert nem tolonganak annyira, mert a legtobb ember nem akar 9 honapra sem megvalni csaladtol, partol, baratoktol, megszokott kornyezettol, tanulmanyoktol stb. a nyaralas is olyan, hogy az elso ket hetben elvezed, aztan mar mennel haza


ez azoknak jo melo, akik semmiben nem kotottek (es itt most nem is csaladra gondolok, hanem hozzaallasra, mentalitasra), es nemcsak egyszeri munkakent vallalnak, hanem akar eletformakent, ok ebben szabadok, boldogok


lehet, hogy hozzad is passzolna, es nagyon elvezned, akar egyszeri munkalehetosegkent is, de lehet, 1 honap mulva mar irtora szenvednel, es elmulna a kezdeti kalandvagy.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook