Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elmennétek hajóra dolgozni? Csak wellness munkák. Tapasztalatok is érdekelnek fórum

Elmennétek hajóra dolgozni? Csak wellness munkák. Tapasztalatok is érdekelnek (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
2017. jún. 11. 15:12

Ne veszekedjetek, inkább örüljetek a napfénynek, az életnek.

Én egyikőtöket sem irigyellek és nem szeretnék a helyetekben lenni.

102. gribedli*** (válaszként erre: 101. - Channa*)
2017. jún. 11. 15:08
Én csak téged láttalak vagdalkozni
101. Channa* (válaszként erre: 99. - Gribedli***)
2017. jún. 11. 15:04
Ja, sokadik moderálás azért van, mert te képtelen vagy beszélgetni. Te csak vagdalkozni tudsz és még véletlenül sem intelligensen beszélgetni.
100. Channa* (válaszként erre: 99. - Gribedli***)
2017. jún. 11. 15:03

Tudod most azért nem írom le, hogy te milyen vagy, mert nem szeretnék a szintedre süllyedni.



Így csak annyit írok, hogy nem hinném, hogy a nyílt fórumodhoz nem szólhatnék hozzá. Esetleg nyithatnál valami titkosítottat és akkor csak azok szólnak majd a témához, akiket te odaengedsz.


Pontosan 3 féle gyógyszert szedek, amihez semmi köze a fórumnak és neked sem. És most ezzel nem csak engem sértegetsz, sőt! engem egyáltalán nem, mert te nálam olyan kategóriába vagy, akinek a szava vagy bármilyen nem számít.

Egy apró bogárhoz hasonlítalak.

Az itt a hozzászólók között rengetegen kövérek. Lehet, hogy nem is tudnak sem a pajzsmirigy sem a cukor problémájukról.

Én nem vagyok kövér és nem én nyitom a fogyis fórumokat, így kár az én fejemhez vagdosnod.


Tisztában vagy azzal, hogy hány embernek van gerinc problémája? Minden másodiknak, és ha te az első vagy, akkor örülhetsz neki jelenleg, de ki tudja meddig hiszen téged is megtalálhat valami, amit te fogyatékosságnak ítélsz meg, pedig ez nem az.



Tehát akiket most megsértettél:

- a túlsúlyosak

- Cukorbetegek

- gerincbetegek

- pajzsmirigy betegek

- magas vérnyomásos betegek


És akiket nem, azokat viszont gondolatban biztosan, mert nekem olyan nincs, de ha pl. mellrákom is lenne, akkor gondolom azt is felsoroltad volna.



Na, remélem most az összes barátnőd elgondolkodik azon, hogy milyen emberrel szeretnek beszélgetni. Egy olyannal, aki nem is tudom mit hisz magáról, de az biztos, hogy a betegségeket és azok elszenvedőit nyomoréknak tekinti attól függetlenül, hogy bármit is tudjon bármiről is.


Majd amikor megelőzésként meglátogatsz egy orvost és kiderül rólad olyan betegség, amik esetleg nekem vagy másoknak van, akkor gondolkodj el rajta, hogy most téged is nyomoréknak néznek....

99. gribedli*** (válaszként erre: 92. - Channa*)
2017. jún. 11. 14:45

Ki akar veled rivalizálni? Nem, bocs, talán fordítva...


Mivel is kellene rivalizálnom? Hogy 20 féle gyógyszert szedsz az összes nyavalyádra,a cukorbetegségedet, ir-t, súlyfelesleget, gerincsérvet, egyéb gerincproblémákat, dagadt bokát, stb-t, hát én cseppet sem látok rivalizálásra okot.


Én nyitottam a topikot, te jössz ide, inkább fordítva van, te keresed az összetűzést. És bebeszéled magadnak az egészet. Hiába is próbálkozol, szerintem senki sem akarna a helyedben lenni, sőt, sajnállak. Az elèg visszás, hogy te írod, hogy szálljak le rólad, közben pedig sokadszori moderálás után is te jössz még ide szemèlyeskedni. Hidd el, senki sem követ, nem kötelező írnod ebbe a topikba,hanem te döntöttél így.

98. Channa* (válaszként erre: 97. - 4213133598)
2017. jún. 11. 14:38

Lehet, hogy nem arra írtad, de utalsz rá.


De ne foglalkozzunk vele.


Itt sosem fogsz tapasztalatot megismerni, mert nincs itt olyan, aki személyesen dolgozott volna már hajón. Persze olyanok vannak, mint én is, akiknek van ismerősük, de annyira részletes beszámolót nem tudunk prezentálni, amilyenre itt vártok.

97. 4213133598 (válaszként erre: 95. - Channa*)
2017. jún. 11. 14:08

Mi a hümmögés tárgya?

Nem a te hozzászólásodra reagáltam, így aztán nem értem, miért gondolod, hogy én nem értem a lényeget. Simán leírtam, hogy én mit gondolok erről az egészről, valamint azt, hogy jó lenne, ha konkrét tapasztalattal jönne valaki, aki végigcsinálta. Mert így csak annyi jön le, hogy ki menne, ki nem. Némi indokkal körítve.

Ennyi volt a reakcióm, nem több.

Szóval nekem nincs mit magyaráznod, mert ez nem az a téma, ami magyarázatra szorul. Véleményeket írunk.

96. 04424e865e (válaszként erre: 93. - Channa*)
2017. jún. 11. 12:12

Nem a te hozzászólásaidat nem értette meg, hanem a saját gondolatait írta én úgy látom.

Sajnos vannak olyan emberek, nemtől függetlenül, akik nem tudják kivárni a 9 hónapot és félrelépnek. Ezek tényleg ne menjenek hajóra dolgozni. Olyanok is vannak, akik nem bírják ki hosszútávon a család nélkül. Nem lép félre, csak honvágya van. Az se vállaljon ilyen munkát.

95. Channa* (válaszként erre: 90. - 4213133598)
2017. jún. 11. 11:57

És te sem érted a lényeget, ami teljesen meglep....


Na, nem számít. Neked is elmagyarázom:D


Századszor írom le, hogy nem azt írtam, hogy tönkre megy a család, a barátság és egyéb kapcsolat, hanem azt, hogy a család és barátok hiányát nem veszi mindenki könnyedén.


Hmm?

94. Channa* (válaszként erre: 83. - Gribedli***)
2017. jún. 11. 11:51

"nem mások kapcsolatát szeretném boncolgatni, "


Pedig pont azt teszed. Idecitálsz más fórumokon írtakat, mert azt gondolod, hogy majd te most jól megmondod a tuti egy teljesen ismeretlen emberről és családról.:DDD

93. Channa* (válaszként erre: 80. - Jessica32)
2017. jún. 11. 11:49

Én tudom, hogy nehéz megérteni, amit írok, de azért lehetne próbálkozni.


Amikor megházasodunk, akkor azt gondoljuk, hogy innentől boldogan élünk együtt amíg meg nem halunk, azaz együtt és nem egymástól több száz vagy ezer kilométerre. A család ettől család, hogy együtt élnek, együtt teszik azt amit kell.


Az, hogy a mai gazdasági helyzet arra jó csak, hogy a családokat szétzilálja, mert itthon sokan képtelen megélni, az egy más kérdés. Ha kell, akkor külföldi meló és kész, de ez attól még nem lesz jó, csak anyagi szempontból, de a családi egység felborul, akkor is ha egy ideig nem érzik úgy a család tagjai.

Ki lehet bírni, de ha nem feltétlenül szükséges, akkor nincs értelme.


Tehát, én nem mondom, hogy félrelépés lesz, nem megy tönkre, stb., de a családi egység felbomlik.


Nekem sosem kellett olyanon gondolkodnom, hogy megcsal, nem szeret, mást akar, stb., így nekem ezek sosem jutnak eszembe. Hajlamos vagyok megfeledkezni arról, hogy manapság a legtöbb kapcsolat csak erről szól, és azt sem tudják, hogy milyen boldogan élni....

92. Channa* (válaszként erre: 76. - Gribedli***)
2017. jún. 11. 11:39

Na látod! Ez a baj veled, hogy te nem tudsz belegondolni semmibe, csak fújod a magadét.

Tegyed, ha neked ez okoz boldogságot.


Miért is lenne gond, hogy én nem dolgoznék szívesen a férjemmel? Igen, mi nem telepszünk rá egymásra, de ettől függetlenül szeretjük egymás társaságát, és igen, vannak külön programjaink, mert a házasságunkkal nem szűntünk meg önmagunk lenni. Ha neked ez nem tetszik, akkor ne tedd azt, amit én, amúgy sem szeretem, ha utánoznak:DDD


És ismét elmondom, lassan, hogy ne okozzon gondot az értelmezése....


Nem írtam, hogy külföldi munka tönkre teszi a házasságot, párkapcsolatot, barátságot és egyéb kapcsolatokat és azt sem, hogy nem csinál mindenki azt amit akar. Felőlem mindenki fejen állhat egész életén át, de én nem tenném. Érthető?



Gondolom majd ezt is törlik és a te hozzászólásod ismét megmarad, csak tudnám, hogy miért, amikor ismét te személyeskedsz, ahogy mindig is teszed, mert valamiért azt vetted a fejedbe, hogy velem neked rivalizálnod kell.

Biztos azt gondolod, hogy ettől te jobb leszel, pedig ez nem így van, ahogy a furkálós kolléga sem kap jutalmat és fizetés emelést a tevékenységéért, te sem leszel jobb nálam...

91. da16c888de (válaszként erre: 88. - Gribedli***)
2017. jún. 11. 09:51

Teljesen korrekt.

Bennem csak az a gondolat merült fel, mi van akkor, ha az egy hetes nyaralók (9 hónap alatt van belőlük jó pár turnus) megfertőzik valamivel a dolgozót, vagy egy szabadnapján kiruccan enni inni a szervezetétől idegen világokba ... Tudom, mindenki tájékoztatva van, hogy milyen halat és gyümölcsöt ne vegyen az utcán, de elcsábulhat az ember.

Egy hirtelen szerzett vírusfertőzés -akár légúti, akár bélrendszeri- rendesen haza tudja vágni az embert, és így alkalmatlan lesz egy ideig a munkavégzésre. Bízom benne, hogy erre is van megoldása a munkáltatónak.

2017. jún. 11. 09:45

Már régóta követlek benneteket, olvasom elejétől a hozzászólásokat. Jó lenne, ha tényleg valaki konkrét tapasztalatot tudna mondani. Érdekes maga a téma felvetése, így is jönnek a vélemények, hogy ki miért és miért nem menne, de kíváncsi lennék olyan véleményre, aki dolgozott már hajón.


Magam részéről én bizony kipróbálnám. Megette a fene azt a családot, amelyik 9 hónap után azért hullana szét, mert valamelyik fél hajón dolgozik. Nyilván mérlegel az ember. Nekem kihívást jelentene. Vonzana a kalandvágy, az új élethelyzet, új tapasztalatok szerzése. És ahogy már itt is elhangzott, lehet ott is új barátságokat kötni. Nem beszélve arról, hogy talán az életben sem jutnék el olyan helyekre, mint amit ez a 9 hónapos távollét jelentene.

Hello világ! :)

89. gribedli*** (válaszként erre: 87. - Csikil4ny)
2017. jún. 11. 09:44
:)
88. gribedli*** (válaszként erre: 86. - Da16c888de)
2017. jún. 11. 09:43

Egyetértek, de nem is csak úgy felraknak és mész, hanem ezt megelőzi már egy felkèszítő tréning Londonban,ahol mindenki kap elegendő infót, utasítást és kérnek különböző igazolásokat is (oltások, stb). Plusz mindenki ahhoz a szakmához, amiket az elején felsoroltam,azok közül amire jelentkezett, kap egy teljes körű eligazítást a tréning keretében,hogy az a szakma konkrétan a hajón hogy "alakul". Mert nyilván már kérnek egy éves tapasztalatot (ezért fiataloknak is ideális), de ezen kívül még tudni kell, hogy nem pontosan azt fogják csinálni,amit a földön, ahol több idő, hetek, hónapok állnak rendelkezésre egy-egy vendégre.


Teszem azt,a kozmetikusoknak külön kezeléseket tanítanak azokkal a termékekkel, amiket majd a hajón használnak és el is adnak (ebből is jön a fizu egy része,ilyen %okból), aztán az edzők is kifejezetten könnyebb,könnyített edzéseket fognak adni, mert a többség, aki ilyen utazásokra megy, csak egy hetet, pár napot van, ezalatt pedig rövidebb átfogó programokat végeznek, nem szabad leterhelni valakit, aki épp relaxálni, nyaralni megy, hanem egy kényelmesebb edzésre van szüksége. És így tovább, mindenkinek nyaraló "üzemmódra" alakított feladatai vannak, érthető. Az meg nekik is érdekük,hogy a dolgozók egészségesek legyenek, semmi fertőző betegségük ne legyen, mert ezzel veszélyeztethetik azokat is, akik kikapcsolódni mentek oda. Ezek szerintem teljesen jogos elvárások mindkét részről.

87. csikil4ny (válaszként erre: 83. - Gribedli***)
2017. jún. 11. 09:31
Mind gondolkodom azon, hogy ki mesélte, hogy egyik gyermeke szakácsként dolgozik egy ilyen hajón, s a másik gyermeke is menni akar. Annyira nem lehet rossz, ha a testvérének is ajánlotta.
86. da16c888de (válaszként erre: 85. - Gribedli***)
2017. jún. 11. 09:29
Fontos momentum pedig szerintem, mert 9 hónap azért hosszú idő ahhoz, hogy az ember ne szedjen össze valami nyavalyát, pláne ha ázsiai, afrikai országokat is érint. Az orvosi ellátást feltételeztem, azért is nem kérdeztem rá.
85. gribedli*** (válaszként erre: 82. - Da16c888de)
2017. jún. 11. 09:25
Ennek nem néztem utána, gondolom, valamennyi igen, illetve eü ellátás az természetesen van.
84. Epresturmix (válaszként erre: 81. - Gribedli***)
2017. jún. 11. 09:24

Hm...hol is kezdjem. :)

Volt egy nyelvtanárom, skype-on. Férjhez ment és abbahagyta. Elkezdtem magamtól tanulgatni, de sajnos nem tudtam hol álljak neki, így cikkeket fordítgattam. Sok szót tudok, de ez édeskevés. A nyelvtani része zavaros még.

Ja és nem merek megszólalni. Érteni sokszor értem, az írással sincs bajom, de szóban válaszolni csak ritka esetekben merek, ha szemtől szemben áll velem valaki.

Éppen tegnap gondoltam, hogy leteszek egy alapfokút és beiratkozom hétfőn. Köszi a kérdést. :)

83. gribedli*** (válaszként erre: 80. - Jessica32)
2017. jún. 11. 09:23

Én is ezt gondolom. Most attól függetlenül, hogy nekem most ez nem opció mert kicsik a gyerekek (bár nincs ez a dolog időhöz kötve, mert azt mondták nekünk, hogy bármikot, akár pár év múlva is, ha valaki úgy gondolja, hogy menni szeretne, ők ott lesznek, ez egy több mint 60 éves wellness cég), én izgalmasnak tartom magát a témát, nem mások kapcsolatát szeretném boncolgatni, hanem az ezzel a munkával járó lehetőségeket, tapasztalatokat.


Vannak ezek között a hajók között olyanok is, amelyek egy 9 hónapos út alatt szerződés alatt 70 országot is érintenek, és amúgy meg igen, le lehet szállni, ha a szabadnap pont egy olyan napra esik, amikor èppen x városban vannak kikötve, senki sincs a hajóhoz láncolva a szabadnapján.

2017. jún. 11. 09:22
Milyen jogok illetik meg a dolgozót a hajón például betegség esetén? Van-e "betegállomány"?
81. gribedli*** (válaszként erre: 78. - Epresturmix)
2017. jún. 11. 09:16
Nyelvtanulással hogy állsz? Írtad lejjebb, hogy nem beszélsz jól, de tanulni tanulod? Idővel menni fog az:)
2017. jún. 11. 09:00

9 hónap az nem sok idő. Én ezt nagy kalandnak gondolom, rengeteg új élmény, kilépve a komfortzónából. Ha valaki otthon akar maradni, nem vállalja be, megértem azt is, van, aki nem tud elképzelni a párja nélkül egy éjszakát sem. Én sosem voltam ilyen, pedig voltam már szerelmes. Nem 20 évről van szó, és még csak egy évről sem. Attól még család marad a család. És azt nem merném kijelenteni, hogy ha egy családból valamelyik fél kénytelen kimenni a rengeteg hitel miatt külföldre, az már nem lesz család. Azért 3 gyereket kiráncigálni, nem feltétlenül akar mindenki, így sokszor a nő és a gyerekek maradnak itthon.

Ha valaki annyira nem kitartó a párja mellett, hogy emiatt a távollét miatt megbontja a család egységét, az nem tudható be a távolságnak, inkább az illető jellemének.

79. Epresturmix (válaszként erre: 75. - Channa*)
2017. jún. 11. 08:38
Van mit, van mit! ;)
78. Epresturmix (válaszként erre: 74. - Gribedli***)
2017. jún. 11. 08:37
Köszi szépen! :)
77. Epresturmix (válaszként erre: 73. - Channa*)
2017. jún. 11. 08:34
Vannak kollégák is a világon. Azokkal is le lehet ülni kávézni, hülyülni, elmenni vásárolgatni. Egy ilyen hosszabb idő alatt bőven kialakulnak jó barátságok, érzések, ha jó a csapat simán lehet családias a légkör. Nyilván nem ugyanaz, de valamit tud enyhíteni a dolgon, amíg haza nem érnek. A skype pedig egy hihetetlen jó találmány, és DE enyhít a hiányérzeten, ha látom, hallom, akkor is ha nem tudom megérinteni. Itt minden attól függ, hogy milyen egy ember mentalitása. Nyilván az ne menjen el 9 hónapra, aki a wc-re se tud a kiccsaládja nélkül elmenni. ;)
76. gribedli*** (válaszként erre: 73. - Channa*)
2017. jún. 11. 08:20

Ezt nehezen tudom elképzelni pont rólad, aki szerint azok a házastársak, akik együtt dolgoznak és sokat vannak együtt, rátelepszenek a másikra.


Pont te vagy az, aki folyton azt írja más topikokban, hogy nem szereted, ha a nyakadon van a férjed, utálnál vele együtt dolgozni, meg milyen már, hogy valakik együtt dolgoznak és egész nap látják egymást, mert ugye te ezt szörnyen unalmasnak találod.


Elég egy fórum és hirtelen verziót vâltottál, most az ellenkezőjét tolod.


Szerintem meg mindenki azt csinál,amit akar, tehát akár fontos neki az egyik, akár a másik, mindenki mérlegel egy döntés előtt.

75. Channa* (válaszként erre: 72. - Epresturmix)
2017. jún. 11. 08:17

Jó, megcsodáltunk, és?

Ha nem bírod, akkor minek mész? Ha meg elvállaltad valamiért, akkor minek mondod, hogy becsípődött derékkal.

Sokan tesszük ezt, de kérkedni vele?


Na, lényegtelen is.

Gondolom Balatonon valamilyen vendéglátós állást vállaltál. Úgy tudom, hogy ott a fizetések nem jók. Ha értesz ehhez, és ezt akarod csinálni, akkor miért nem vállalsz ilyen melót Pesten? Itt magasabbak a bérek.


A másik: miért nem vállalsz 1 olyan állást, amelyet megfizetnek úgy, hogy ne kelljen a szabi alatt más munkát vállalnod?

Nekem pl. elég a fizetésem, sem időm, sem energiám nem lenne egy másik melóra, na meg azért sem vállalnám, mert akkor a családommal kevesebb időt tölthetnék együtt.


Ha jó szakmád van, akkor tuti találnál jól fizető állást, hiszen még fiatal is vagy?

Mobil is vagy az írásod alapján, akkor miért nem egy olyan melót vállalsz, ami mellett nem kell még mást is elvállalni?



Vagy, miért nem jelentkezel egy hajóra?

74. gribedli*** (válaszként erre: 72. - Epresturmix)
2017. jún. 11. 08:10

Ez egy jó mentalitás. Nem félsz kilépni a komfortzónádból:)


Amùgymeg jobbulást a derekadnak!

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook