Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Elkezdtem az új életem. fórum

Elkezdtem az új életem. (beszélgetős fórum)


42. lapbarna (válaszként erre: 39. - Somogyi márton)
2016. aug. 22. 15:25
Sok sikert!
41. lapbarna (válaszként erre: 40. - Sziszi0528)
2016. aug. 22. 15:25

Kb. így kajálok én is, mondjuk még rizst nem eszek, majd 10 kiló múlva. :D Meg nem tízóraizok.

A mozgás is jó. Szerintem abszolút tartható, bár nekem Réka nem jön be, de hajrá.

Hány kör megy le 20' alatt. 400 m-es pálya, ugye?

2016. aug. 22. 15:05

Csigavére, a zsírszegény joghurt, zsírszegény túró, light mozzarella nyugodtan mehet! A mozzarella kiváló fehérjeforrás.


Én így csinálom:


Reggeli: 2 szelet tk. kenyér, sonka, sajt, paradicsom, ubi, kávé kis tejjel (cukor nélkül)

Tízórai: kis csésze műzli tejjel vagy egy pár virsli+mustár+ketchup

Ebéd: mikor mi, vagy főzelék (zabliszttel sűrítve) feltét nélkül vagy hús+zöldség+barna rizs (sütőzacskóban elkészítve, nagyon finom, omlós marad)

Uzsi: sovány túró+joghurt összekeverve, kis fahéj bele esetleg

Vacsi: egy pár virsli+fél mozzarella+mustár vagy tojás simán/virslivel/hagymával vagy túró-joghurt kombó


Mozgás:


Hétfő: futás (20 perc, km-ben nem tudom mennyi, köröket számolok)

Kedd: Réka felsőtest+comb

Szerda: futás

Csütörtök: pihenőnap

Péntek: Réka has+popsi

Szombat: futás

Vasárnap: pihenőnap


Ez így tartható, nem megerőltető, 3 edzősnap után jólesik egy kis pihi és azért a heti 5 edzés nem rossz, nem ég ki a szervezet, tud regenerálódni és nem szokik hozzá hamar.

2016. aug. 22. 15:00
Ja és nő vagyok, csak nem tudtam másképp regisztrálni. 55 éves, l85 cm 115 kg évekig, erre jött fel a tizes / a fene egye meg /. Cél a 110.
2016. aug. 22. 14:57
Mindent bele!
2016. aug. 22. 14:56
Hali ! Uj vagyok, és tulsulyos . Augusztus 4.-én álltam rá a mérlegre, és majdnem elájultam! Egy éve költöztünk uj házunkba, és nyugalom van, minden percét élveztem / a kajával együtt /. Kereken 10 kilót hiztam !!! Nem vagyok picsogós, de sirva fakadtam. Jól felidegesitettem a Férjemet is, és nem aludtam éjjel. Arra keltem, hogy ennek vége, ettől meg kell szabadulnom. Ekkor kezdtem a kutatást. Magam módszerével /Ch.csökkentés, alacsony GI. fehérje figyelés stb /.sikerült eddig 6 kg.-og lenyomnom. Két napot elszurtam a nagy dinnye felzabálásával. Utólag tudtam meg, hogy egy cukortanya. Nem hagyom abba, mert ha már ráálltam, kicsit több is lemehetne a tiz kilónál, mert már alapból is volt egy nagy csomó plusszom. Azzal már megbékéltem, de ha ezzel a módszerrel abból is tudok faragni, akkor hajrá ! Érdeklődéssel figyelelm a Ti probálkozásaitokat, és beépitem a sajátomban, amennyiben tetszik.
36. lapbarna (válaszként erre: 34. - Csigavére)
2016. aug. 22. 14:42

Itt is kommentelt# ! :D

Amit mond, az 100%-osan tuti, mind mozgás, mind kajálás tekintetében.

35. lapbarna (válaszként erre: 32. - Csigavére)
2016. aug. 22. 14:40

Meg kell válogatni, mit eszel!

Nekem már van bevált étrendem, a mozgás most Cindy Crawford 2×15 perc, B Workout. A norbi ducitréninggel fogytam először 5 éve 8 hét alatt 9 kilót, plusz diétával.

2012-ben kezdtem futni, ami most a plusz súly miatt nem mehet az ízületeim miatt.

34. Csigavére (válaszként erre: 33. - Lapbarna)
2016. aug. 22. 14:39

Gratulálok, ezek igazán jó eredmények.

Nem ismerem Gribedli-t, mit kell tudni róla?

33. lapbarna (válaszként erre: 30. - Csigavére)
2016. aug. 22. 14:36

155 cm vagyok, ma 81 kg voltam. Az agybani átállás 4 napja volt. Gribedli rengeteg jó tanáccsal látott el, itt is hála neki és a szakértelmének!

Már 2-szer fogytam le, először 5 éve 83-ról 69-re. Ott visszajött pár kiló, aztán 2,5 éve 73-ról 65-re.

Most januárban szültem, a legkisebb fiunk 7 hónapos múlt. 39 éves vagyok.

32. Csigavére (válaszként erre: 31. - Lapbarna)
2016. aug. 22. 14:34
Igen a fogyi miatt, mert a tej is és a sajt is elégé zsírosak. Nagyon gyorsan össze lehet szedni velük a kalóriákat. Főleg, hogy nagy lattékat ittam és folyton nyomtam a sajtokat.
31. lapbarna (válaszként erre: 1. - Csigavére)
2016. aug. 22. 14:31

Tejtermékeket a fogyi miatt nem eszel??? Vagy esetleg más okból?

Mert akkor értem. Egyébként viszont pont a tejtermékek azok, amik fogyi alatt mehetnek. Nyilván nem a puding, meg turbózott joghurtok, vagy zsíros tejszínek, hanem tej, sovány sajtok, túró, ilyesmik.

30. Csigavére (válaszként erre: 29. - Lapbarna)
2016. aug. 22. 14:29

Szia!


Te hol tartasz, hogy állsz? Mi a terv? Mi mód? :)

2016. aug. 22. 14:27

Sziasztok! Én is hasonló (inkább nagyobb) vagyok, mint ti! Szívesen olvasnám a naplótokat a fogyásotokról!

Jó visszaolvasni, honnan indult az ember, és mit ért el. Nekem személy szerint ez sokkal motiválóbb.

Gratula, hogy elkezdtétek!

28. Csigavére (válaszként erre: 26. - Sziszi0528)
2016. aug. 22. 14:08
Nagyon jó lenne!
27. Csigavére (válaszként erre: 23. - MZsanett)
2016. aug. 22. 14:07
Szerencsére nem vagyok édesszájú, énis erre gondoltam, bár a gyümölcsöket sem akarom túlzásba vinni.
2016. aug. 22. 14:06
Hajrá én nagyon szurkolok, ha gondolod, itt biztathatjuk egymást ;)
25. Csigavére (válaszként erre: 24. - Sziszi0528)
2016. aug. 22. 14:05

Értem, köszönöm!

Elsőkörben egy 10-est tűztem ki célul, ha az összejön akkor jöhet a következő 10 és nagyon elégedet leszek magammal.

2016. aug. 22. 14:02

Én is így gondoltam eleinte, ahogy Te, nagyon nagy elánnal belefogtam és még mondtam is férjemnek, hogy amíg le nem adom azt a 23,5 kilót, nem fogok meginogni, nem fogok 2rossz kaját" enni, de sajnos így lett, mert kikészültem a sok fehérjétől és kevés szénhidráttól ennyi mozgás mellett. Persze szurkolok, hogy bírd ki, csak tapasztalatból mondom, hogy nagyon nehéz, nem kell feladni az egészet, de kéthetente vasárnapi ebédnek egy fél pizza egészen nyugodtan belefér. Sőt akkor is érdemes ilyet csinálni (persze nem minden héten), amikor stagnál a súly, mert ez kibillenti kicsit a szervezetet és újra beindul a fogyás.


A heti egyszeri mérlegelés nagyon jó, mert azért nem minden nap állsz rá (az kikészítő tud lenni), de azért nem is 3 hetente, mert ha valamit nem jól csináltál, akkor a következő héten korrigálhatsz és nem nagy idő az egy hét, de ahhoz viszont elég, hogy lásd a mínuszokat ;).


Mennyit szeretnél amúgy fogyni?

23. MZsanett (válaszként erre: 22. - Csigavére)
2016. aug. 22. 14:01

Eltart egy ideig, mire megszokod, de sokkal jobban fogod érezni magad. És egy idő után azt fogod észrevenni, hogy nem is leszel olyan gyakran éhes, sokkal kevesebbet fogsz enni.


Még azt elfelejtettem leírni, hogy az édességeket gyümölcsökkel pótoltam. Elég édesszájú vagyok, de szerencsére a gyümölcs is édes. Ez is bevált, sokkal kevesebbet nassolok.


Azt figyeltem meg, hogyha sok édeset eszek, akkor egy idő után fel se tűnik, milyen rossz a közérzetem tőle. Fáradtabb vagyok, meg a kedvem is rosszabb. De csak még többet eszek belőle. De ha tartok egy kis szünetet, akkor észreveszem, és már nem is fogom kívánni olyan szinten, hogy ilyen mértéktelenül fogyasszam.

22. Csigavére (válaszként erre: 21. - MZsanett)
2016. aug. 22. 13:57

Igen..szinte biztos vagyok abban, hogy azért hízom mert gyorsan eszem, pillanatok kérdése...sajnos ilyen a természetem, minden nagyon gyorsan megcsinálok.


Erre nagyon rá kell koncentráljak, hogy egyek lassan.

2016. aug. 22. 13:55
Három évvel ezelőtt kezdtem nagyon elhízni, rohamosan. Valakitől kaptam egy olyan tippet, hogy lassan egyek, és sose egyem tele magam, mindig csak annyira, amennyitől épp hogy jól lakik. Így ehetek többet is, a lényeg, hogy lassan, és sose legyek tele. És ez nagyon bevált. Szerintem csak annyi az egész. Ezek az apróságok nagyon számítanak. Nem fogytam le egyből, kellett hozzá fél év, de azóta se híztam vissza, pedig nem mondtam le az édességekről.
2016. aug. 22. 13:52
Én csak a cukrot csökkentettem, meg kevesebb húst eszek, tésztát pedig egyáltalán nem, plusz futni szoktam, ha van kedvem, és 10 kiló ment le. Szerintem nem kell mindenről lemondani. Habár így hosszabb idő alatt fogysz le, de sokkal kevesebb szenvedéssel jár, és nem kell állandóan ezen görcsölnöd.
19. Csigavére (válaszként erre: 18. - 300c83c7b2)
2016. aug. 22. 13:44
Köszönöm!! Nagyon remélem :)
18. 300c83c7b2 (válaszként erre: 15. - Csigavére)
2016. aug. 22. 13:38
Nagyon tetszik a hozzáállásod! Biztos sikerülni fog!
17. Csigavére (válaszként erre: 16. - Sziszi0528)
2016. aug. 22. 13:31

Szia Sziszi!


Ez nagyon jól hangzik!

Az étkezési részére pont így gondoltam, semmi hasonlót sem eszem.

A csaló étkezéstől viszont félek, szerintem nekem nem menne. Egyenlőre remélem tudom ezt így tartani. Az az igazság, hogy nem kinlódom, elhatároztam, hogy nem kell sem a liszt se a cukor, nem kívánom nem szükséges, nem kell :)

Sajnos beleeste a mérleges hibába...most eldöntöttem, hogy csak 3 hét múlva fogom megmérni magam, de jó ötlet a heti egyszeri :)


Egy hónap alatt az 5 kg szerintem szuper, remélem nekem is összejön :)


Köszönöm, hogy leírtad, kitartást, és várom a feljelményeket.

2016. aug. 22. 13:19

Szia Csigavére!


Én decemberben szültem, 158 cm vagyok és 78,6 kg-mal kezdtem egy hónapja. Módszer: semmi liszt, cukor, krumpli, sok fehérje és folyadék, valamint heti 5x mozgás. Rubint Réka (már évek óta rá tornázom, engem nem idegesít és hatásos legalább) és futás. Eleinte vonszolás volt inkább, mert néztem magam a kirakattükörben és hááát... inkább hagyjuk, de már most nagyon jól megy, ez már tényleg futás :). Bevallom, fájt a derekam, gerincem, térdem, de kitartottam és ezeknek már búcsút intettem.


Ha adhatok három jó tanácsot:

1. Ne tornázz minden nap, kell a regenerálódás, ki fogsz égni a mindennapos mozgástól (én szeretek mozogni, de az nekem is sok lenne)

2. Néha (kéthetente egyszer) iktass be egy csaló étkezést. Nem csaló napot, csak egy csaló étkezést, és az is legyen reggel vagy délben (szóval ne vacsira). Nem lehet bírni hosszútávon, nekem bivaly akaraterőm van, de én sem bírom ezt huzamosabb ideig csinálni, havi 2x belefér egy csaló étkezés és azzal nem vered ketté az addigi munkád, de mégis segít egy kicsit újra lendületbe jönni.

3. Ne akarj sokat fogyni egyszerre. 1-1,5 kg hetente és nem sínyli meg sem a szervezeted, sem a bőröd és nem fogsz visszahízni, elkerülöd a jojó effektust.


Ezeket tapasztalatból írtam, egyszer már lefogytam 10 kilót még fiatalabb koromban, most 23,5 kg mínusz a cél. Jelenleg -5 kilónál tartok, csípőből 5 centi, hasból 6 centi. Ja és még egy dolog: én minden hétfőn reggel üres gyomorral megmérem magam centiben (mell, derék, has, csípő, comb) és súlyban is, hogy lássam hogyan haladok. És csináltam magamról induláskor "előtte" képet, -5 kilónként ugyanabban a bikiniben lefotózom magam ugyanazokban a pózokban (elölről, oldalról, hátulról) és egymás mellé montázsolom, hogy lássam a változást. Eddig két képem van, mert ugye lement 5 kiló és már most látom a különbséget!

15. Csigavére (válaszként erre: 14. - C73db520ef)
2016. aug. 22. 13:13

Mivel ez egy diétás-fitnesses forúm része, lehet, hogy nem jó helyeken osztod meg gondolataid :)


Nyilván nem ez az élet legfontosabb kérdése, és a lemondásokat pedig nagyon sok minden tudja kárpótólni.

Különben, pedig nem is lemondásnak fogom fel, hanem lehetőségnek :)

2016. aug. 22. 13:07

Fontosnak tartom, hogy ne ez legyen az elet legfontosabb kerdese reggel-delben-este-ejszaka.

Persze az emberlanya figyeljen onmagara, de kozben tudjon elni az elet apro oromeivel.

Ne legyen sanyargatott, mindenrol valo lemondasrol szolo fogcsikargatott elet.

13. Csigavére (válaszként erre: 10. - Gribedli***)
2016. aug. 22. 12:59

Mielőtt még belinkelte volna , vicces de pont ezt a cikket olvastam.

És pont ez jutott eszembe, és meg vagyok győződve , hogy a kerekded formákra nem a +20kg felesleges testekre gondolnak, hanem az olyan lányokra, akik egy picit van mit fogni, konkértan nem sovány.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook