Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Elkezdtem az új életem. fórum

Elkezdtem az új életem. (beszélgetős fórum)


132. gribedli*** (válaszként erre: 127. - Csigavére)
2016. aug. 24. 14:52

Nem értem. Akkor most eszed a gyümölcsöt, vagy úgy eszel, amit először írtál (reggeli rántotta, ebéd spenót, vacsora csirke...).


Mert nem mindegy, úgy értem, amit Ironizáló is írt, a ketogén diéta, az a ketózison alapszik, vagyis a szervezet amikor ketózisban van, zsírból szerzi az energiát és nem szénhidrátból (mert azt az első pár nap alatt elhasználja). Ilyenkor (ketózisban) logikus a több zsír (vagyis nemcsak a 35% ami a tiedben van, akár több is).


De ha eszel gyümölcsöt is, vagyis nem vagy már ketózisban, akkor nincs értelme 35%-on tartani a zsírt, hanem kevesebb kell.


Mennyi ideje eszel így? Nem tudom, lehet, hogy írtad az elején.


Mert végülis a ketó az csak több nap szigorú korlátozás után lép fel, nem mindenki várja meg ezt a pontot, hanem mikor már majdnem benne van, elszáll és eszik valamilyen szénhidrátot. Így elmarad a ketózis.

131. Csigavére (válaszként erre: 130. - Ironizáló)
2016. aug. 24. 14:45
Kipróbálom :)
130. ironizáló (válaszként erre: 128. - Csigavére)
2016. aug. 24. 14:44

Spenót tojással kitűnő.

Nagyon jó, hogy vezeted az étkezéseidet. Emeld meg a ch-t pár napig és nézd meg mi történik, vagy csináld azt a 5+2 napos ciklikusat, amit az előbb írtam.

129. ironizáló (válaszként erre: 123. - Somogyi márton)
2016. aug. 24. 14:27
"20 dkb teljeskiörlésü lisztből nokedli". Hiába kis mennyiség, de nem kell. Én a lisztet nem szorgalmaznám. Kivenném az étrendből a glutént, mert nagyon alattomosan tud rombolni úgy, hogy észre sem veszik. Pajzsmirigyre is hatással lehet, ami nagyon befolyásolja a fogyást. Én ezt mindenképpen meglépném első körben és megnézném a testem reakcióját. A tej/tejtermékek ugyanez. Az is okozhat mindenféle galibákat. Én fogyasztok vajat, sajtot ezek nem okoznak nálam semmit, de pl. tejből csak laktózmenteset veszek (csak kávéba használjuk), mert egyszerűen attól jobb a közérzet, mint a simától. A túró ugyanez. Nagyon ritkán megkívánom, de csak laktózmenteset, mert a simától nem jó a közérzetem. Úgyhogy én nagyon javaslom, hogy vizsgáld magad, lehet meg fogsz lepődni :)
2016. aug. 24. 14:26

Spenótfőzeléket fogok vacsizni tükörtojással, persze liszt nélkül kókusztejjel, kókuszolajon.


Ezzel együtt a kalóriabázis szerint a napi tápanyageloszlásom a következő:


41% - fehérje

35% - zsír

24% - szénhidrát

127. Csigavére (válaszként erre: 126. - Ironizáló)
2016. aug. 24. 14:17

Hát nasiként szoktam napközben kb.6-7 darab szilvát.De ez nem minden napos, inkább minden második nap.

Ha dinnyét eszem, akkor abból legalább 2 szelet lecsúszik.

126. ironizáló (válaszként erre: 122. - Csigavére)
2016. aug. 24. 14:05
Mennyiségre mennyi a gyümölcs?
125. ironizáló (válaszként erre: 109. - Csigavére)
2016. aug. 24. 14:01

Kérlek ne keseredj el a mérleg miatt :)

Pulzusmérés: a legegyszerűbb, ha veszel egy ilyen órát és beírod az adataidat, ahogy kéri. Abból az óra kiszámolja neked a zónáidat. De van olyan óra is, amiben van fitneszteszt és az alapján adja meg a zónákat. A másik megoldás, hogy elmész teljesítmény-diagnosztikára és ott terhelés alatt nézik meg neked szakemberek az állapotodat.Itt futószalaggal, vagy biciklivel dolgoznak, kinek mi a sportja. Itt már vérből is néznek tejsavat,vércukrot meg mindent ami szükséges. Ez a legjobb módszer egyébként, aki komolyabban csinál valami állóképességi sportot annak erősen ajánlott. Hátrány: nem olcsó. Ha csak egy nagyon egyszerű órát veszel, ami pulzust mutat és mást nem nagyon, akkor vannak különböző képletek, amikből nagyjából be lehet lőni a pulzuszónákat. Ezek pontatlanok, de azért lehet velük dolgozni.

2016. aug. 24. 13:49
Az elején én is ettem dinnyét, akkor állt meg a fogyásom, és még mindig áll. Sokan irták, hogy a dinnye egy nagy szivacs, tele cukorral....
2016. aug. 24. 13:47
Mai reggeli nagy tányér saláta tetejére 5 dkg parizer megsütve pici olajon, és rá 2 tojás, ez ráboritva a salátára. Ebéd. Lencseleves zöldséggel, joghurtban kis keményitővel süritve, füszerezés. Gombapörkölt pici oliván piritott hagymával, lecsósan. 20 dkb teljeskiörlésü lisztből nokedli. Ebből ketten ettünk a Férjemmel, és még holnapra is maradt. Egy hatalmas fej fejes saláta. Levében sajna volt egy kis cukor. Este még nem tudom.....
122. Csigavére (válaszként erre: 121. - Ironizáló)
2016. aug. 24. 13:40

Gyümölcsöt szoktam enni, dinnyét, szilvát, ami most van idényben.

Nem tudom,hogy ez most így ketogén diéta, hallottam róla , de ennél többet nem tudok róla.

121. ironizáló (válaszként erre: 114. - Csigavére)
2016. aug. 24. 13:38
Ez már ketogén diéta, főleg mozgás mellett :) Nagyon kevés a ch. Nem rossz étrend, szoktam én is, de most azt tanácsolom neked, hogy adj az étrendhez egy kis ch-t. Legyen ez egy kis adag rizs, köles, gyümölcs stb.... Vagy csináld ugyanezt, csak ciklikusan. 5 napig eszel így, aztán 2 napig több ch-t viszel be.Ezt váltogasd folyamatosan. Ennek az is a neve, hogy ciklikus ketogén diéta.
120. Csigavére (válaszként erre: 119. - Sziszi0528)
2016. aug. 24. 13:25

Zabot, lisztet egyáltalán nem eszem, nem hiányzik, nem kell, tejet sem eszem.

Teljesen elhagytam ezeket.

2016. aug. 24. 12:58
A reggelihez 2 szelet teljes kiőrlésű kenyérből készült pirítóst is lehetne, tízóraira meg még mehetne egy kis szénhidrát, mert az nem nagyon van az étlapodon. Zabkása vagy magvas cukormentes műzli tejjel. Zabkását én úgy csinálom, hogy teszek tejbe aprószemű zabot, mikróba beteszem (legmagasabb fokozat - 2 perc), megvárom míg visszahűl fahéj vagy kis gyümi a tetejére. Ha ízetlen, folyékony édesítő mehet a tejbe. Uzsira én csak fehérjét eszem, de leírtam ide is korábbi hozzászólásban, hogy miket eszem.
2016. aug. 24. 12:53
1200 kcal kb minden nap
117. Csigavére (válaszként erre: 116. - Sziszi0528)
2016. aug. 24. 12:52

Mit lehetne tízoraizni és uzsini?

Magvakat esetleg?

2016. aug. 24. 12:51

Kevés a kalória. Be van lassulva az anyagcseréd, kellene még tízórai és uzsi is, így csak vésztartalékolni fog a szervezeted. Túl drasztikusra csökkentetted szerintem.


Amúgy azt én is osztom, hogy hülyeség kínlódni, ha nem tartanám be.

115. Csigavére (válaszként erre: 112. - Sziszi0528)
2016. aug. 24. 12:49
Jah és abszolút nem bántottál meg, azért írtam ide, mert segítséget várok :)
114. Csigavére (válaszként erre: 112. - Sziszi0528)
2016. aug. 24. 12:43

Minden nap naplót vezetek.

Mindent leírok, hogy mit ettem.Sőt kalóriabázisba is vezetem.

Estére általában csirkét eszem salátával.Egyetlen kihágásom sem volt. Szóval tényleg betartom. Hülyeség lenne kinlódni ha nem.


Leírom hogy miket szoktam enni:

Reggeli: főtt tojás (2) vagy rántotta kókuszolajon vagy chiapuding.Paradicsommal, paprikával


Ebéd: Spenótfőzelék liszt nélkül, kókusztejjel, tojással vagy csirkemell salátával simán oliva öntettel, vagy csirkeszárny, vagy tonhal salátával.


Vacsora: általában párolt zöldség, hússal, vagy az ebéd maradéka.

2016. aug. 24. 12:39
Ja és még annyit, hogy nem vagyok öreg, 30 leszek idén de azt volt nehéz belátnom, hogy nem úgy működik a testem, mint 5-10 évvel ezelőtt...
2016. aug. 24. 12:36

Csigavére!


Már előre bocsájtom, hogy istenments nem kötekedni akarok, de! Biztos, hogy betartasz mindent? Csak azért kérdezem, mert detto így voltam az elején, ugyanúgy, ahogyan szóról-szóra leírtad! Ugyanúgy! Itt sírtam a férjemnek a kanapén, hogy nem igaz, elkezdtem edzeni, visszavettem a kaját és 10 deka nem sok, annyit sem fogytam úgy, hogy nem 5 kiló plusz van rajtam, amit nehéz lenne leadni, hanem 23 kiló! Ennyiből illett volna ha mást nem legalább fél kilót leadni! Tényleg itt bőgtem, meg nem értettem az egészet. Aztán elmagyarázta nekem, hogy persze, mert nem jól kajálok. Mondom de miért nem? Mert délután és este már csak fehérjét lenne szabad enni. De nekiálltam, veszekedtem szegénnyel :) hogy bezzeg 20 évesen elég volt, ha futottam 2 körrel többet, visszavettem a kaját és mégis fogytam!!! Igen ám, de azt kellett felfognom, hogy nem vagyok már 20 éves és bizony ennyi már nem lesz elég, hogy visszább veszem a kaját, meg mozgok. A kaján múlik minden, hidd el! 2 hétig csináltam a saját módszerem, nem történt semmi változás, mire nagy duzzogva elfogadtam férjem tanácsát, hogy délután és este csak fehérje, a mozgás maradt ugyanaz és lám egy hónap eredménye -5 kiló. Írd le egy papírra, vagy ha gondolod, akkor ide is akár, hogy mit eszel egy nap, hátha tudunk segíteni, hogy abban lehet a hiba. Tényleg nem bántásból írtam, segítek, ha tudok! Nekem is szükségem volt rá, mert be kellett látnom, hogy míg a) módszer nem működik, addig b) módszer igen

111. Csigavére (válaszként erre: 110. - Somogyi márton)
2016. aug. 24. 12:14

Én eléggé szigorú vagyok magammal, és betartom a dolgokat, ehhez képest a semmi változás elég furcsa, legalább pár dekával lehetnék kevesebb, ahhoz képest, hogy heti 1 kilót kellene fogyjak.

De ezen a régi mérlegen nem lehet pontosan tudni.

110. somogyi márton (válaszként erre: 109. - Csigavére)
2016. aug. 24. 11:51
Ugyanigy jártam, de leirtam. Nekem is régi mérlegem van, de nem álltatom magam, nagyon is jó az még.... sajna. Most megpróbálkoztam a cm-el
2016. aug. 24. 09:44

Sziasztok!

Sajnos tegnap felborult a napom, így kiestem a rutinból és nem tornásztam, de nem is ettem.

Valahogy ki kell találjak erre megoldást, ha éppen nem a megszokottan alakul a napom, ne billenjek ki a terveim alól.


Énis mérlegeltem, először egy hete, de sajnos semmi változást nem mutat, bár régi és nem digitális mérleg,lehet jó lenne beszerezni egy újat.


Viszont érzem, főleg a hasamon, hogy kisebb, remélem nem csak beképzelem.


Ironizáló, köszönöm a választ, hogyan tudom személyre szabottan kiszámolni ?

108. somogyi márton (válaszként erre: 106. - Sziszi0528)
2016. aug. 24. 09:24
Válaszom Sziszinek szólt bocs.
2016. aug. 24. 09:23
Köszönöm a válaszodat. Megmértem magam, hát nem semmi! A csipőm 135 cm, a derekam / már ha van/ 118 cm. Magasságom 185 cm. Hát ez van. Most indulunk egy nagy sétára, a Vizmüvekhez. Jó messze van. UJ cipő.
2016. aug. 24. 08:18

somogyi márton, mindig egy időpontban mérlegelj, mert pár kiló eltérés lehet akár egy napon belül is... De ahogy ironizáló is írta, jobb, ha elteszed :). Ha mégis kontrollálni akarod magad, javaslom, hogy heti 1x vedd elő, mindig ugyanabban az időpontban (én minden hétfőn reggel üres gyomorral és wc után szoktam, ez a legpontosabb, mert nap végén teli a has, stb). Bár a centiknek jobban hiszek, hitelesebb, ott csak arra kell ügyelni, hogy mindig pontosan ugyanott mérd magad! Mondok egy példát: 10 éve 119 cm volt a csípőm kerülete (durva :D) és ehhez jött 68 kiló. Közben lefogytam, de szültem is, lényeg, hogy 10 év elteltével 117 cm-es csípőhöz lett 78,6 kiló. Nos, akkor hol is van az igazság a kilók körül? 2 centi nem sok csípőben, legalábbis annyira nem, hogy az 10 kiló többletet jelentsen. Így én nem is azt mondom magamban, hogy 55 kiló szeretnék lenni, hanem azt szeretném, ha a csípőm 95 cm lenne (volt már, és akkor nagyon csini voltam). Ehhez 54 kiló társult ezelőtt 5 évvel, most egy gyerek után lehet ilyen csípővel leszek 60 kiló, de nem érdekel, mert tudom, hogy a 95 centis popsi csini. Ha 60 kilóval, akkor annyival...


lapbarna, nem lett semmi bajom hál' istennek, bár nekem is megfordult a fejemben, hogy lehet nem kellene még futni, de az akarat, hogy le akarok már végre fogyni győzött inkább :). Ez a legjobb edzés a HIIT meg a kondi mellett.

105. ironizáló (válaszként erre: 104. - Somogyi márton)
2016. aug. 23. 22:17
A mérleget tedd el valahova, ahol te sem találod meg :) Tényleg felejtsd el egy időre. Csináld becsülettel a visszafogott étkezést, mozgást és jön az eredmény.
104. somogyi márton (válaszként erre: 103. - Ironizáló)
2016. aug. 23. 20:08
Tündér vagy ! Különben tényleg. A feszülős hálóingem lóg a hasamon, nem dagad a bokám... ez azért valamit jelent. ...
103. ironizáló (válaszként erre: 101. - Somogyi márton)
2016. aug. 23. 19:57
Nem állunk mérlegre :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook