Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Elkezdtem az új életem. fórum

Elkezdtem az új életem. (beszélgetős fórum)


72. 1abbb5d144 (válaszként erre: 67. - Coreyhaim)
2016. aug. 23. 13:06

ugyanaz a szója, de másképp dolgozzák fel, és az a feldolgozás jobb.

De ugyanakkor ott se mind egészségesek tőle, attól, hogy jó néhány dologra meg fitoösztrogén...

Meg szerintem van eltérés a szervezetünkben is, nem csak a kinézetben. Nem biztos, hogy nagy, de lehet, hogy valami ott is van...mást másképp emésztenek, másképp reagálnak rá más rasszok

71. gribedli*** (válaszként erre: 67. - Coreyhaim)
2016. aug. 23. 11:57

80%át onnan importálja a világ, úgyhogy nagy eséllyel ugyanazt a szóját esszük, amit ők.


Esetleg a tofuban biztos nagyobb a választék, én egyféle tofut találok (a keményebbet), náluk viszont van puháb tofu is vagy kevesebb ideig érlelt vagy ilyenek.


Tápanyagok szempontjából nekem nagyon bejött, van benne jó fehérje, minimális szénhidrát, van benne rost, kálcium, plusz még amiket írtam, fitoösztrogének, stb.


Eleinte én is paráztam egy kicsit, több mint egy éve vagyok vegán, eleinte olyan heti 2x "mertem" tofut enni. Most van olyan időszak, amikor mindennap is van és semmi bajom tőle (az ára volt esetleg még visszatartó tényező de mivel sokáig eláll, akciósan teljesen oké ez is). Ismétlem, akinél kimutattak valamilyen allergiát, annak tényleg nem szabad, de a többieknek felesleges aggódni.


Amúgy meg másban is van szója, egy csomó felvágott és késztermék (péksütemények, stb) tartalmazza, úgyhogy akinek nem szabad, annak ezeket sem szabad és aki nagyon ellene van a szójának, az is nagyon sokat bevisz úgy, hogy nem tudja (de még jól meg is fizeti). Én inkább megveszem akkor magam a tiszta tofut, és tudom, mit eszek.

70. Csigavére (válaszként erre: 69. - 388b941089)
2016. aug. 23. 11:27
Kösz :)
69. 388b941089 (válaszként erre: 68. - Csigavére)
2016. aug. 23. 11:26
Beszéljünk 2 hónap múlva! Sok sikert!
68. Csigavére (válaszként erre: 66. - 388b941089)
2016. aug. 23. 11:10

Már edztem keményebbeket, és ment is, de mivel már nagyon rég nem sportoltam, fokozatosan fogom csinálni.Egyenlőre örülök,hogy kibírom teljesen a gyengébbet is, formába kell jöjjek. Szerintem, jobb így mintsem egyből a keményebbekkel kezdeni és nem kibírni a végéig :)

És biztos, hogy meg fogom, enyhe sértés, hogy azt mondod, soha ;)


A csoportos edzés biztos jó, ki fogom próbálni :)

67. coreyhaim (válaszként erre: 63. - Gribedli***)
2016. aug. 23. 11:02
állitolag az ottani szója más mint az itteni.........nem?
66. 388b941089 (válaszként erre: 64. - Csigavére)
2016. aug. 23. 10:59

Sztem le kéne járnod valahova edzeni csoportos órákra! Nekem nagyon sokat segített, hogy olyan edzőket kaptam, akik megszállottan szeretik a mozgást, így rám is átragadt az ő hozzáállásuk. Arról nem is beszélve, hogy nagyon motivált a gyors sikerélmény. ;)


Nyugodtan csinálhatsz keményebbet, 80 kg nem olyan vészes! Ha most nem kezded el a keményebbet, hidd el, soha nem fogod!!! Nagyon kell akarni, különben nem fog menni!


Köszi, én már kb 90%-ban visszaszereztem az állóképességemet és végre úgy tudok edzeni, hogy nem kell attól félnem, hogy a gyereknek baja lesz.:)


Sok sikert!!

65. lapbarna (válaszként erre: 62. - Sziszi0528)
2016. aug. 23. 10:18

Nagyon ügyes vagy!!

Én sem pályán futottam, hanem utcán. Én a google mappal számoltam ki az útvonalat.

64. Csigavére (válaszként erre: 50. - 388b941089)
2016. aug. 23. 09:38

Vanessza, gratulálok! Remélem nekem is sikerül elérni ezt !


Voltak már próbálkozásaim persze, de aza tipikus hamar gyorsan fogyjunk le felfogás , ami vissza is jött.


De tartósan 5 kilót dobtam le, úgy , hogy nem nagyon figyeltem, hogy mit eszem, csak hanyagoltam a cukrot, lisztet...de a tészta, az ment..


Szóval ezért váltottam most, és úgy fogom fel mint egy új életet, és már látom is a változást.


A hasam máris kisebb, olyan jó érzés :)


Norbi-ra tornászom most, ameddig jobban bele nem jövök a sportba, majd valami utána valami keményebbre váltok!


Énis szurkolok neked!

63. gribedli*** (válaszként erre: 61. - 1abbb5d144)
2016. aug. 23. 09:09

A szója korántsem betegít meg. A távolkeleti országokban évezredek óta esznek szóját és a nőknek szép a bőrük, a japánok meg a legtovább élnek (ha a szója betegítene, akkor ez nem így lenne), pedig naponta esznek szójás dolgokat.


Más az, hogy vannak emberek, akik esetleg allergiásak rá, csak nekik kell elhagyniuk, nem mindenkinek. Mindenki maga látja, hogy az ő szervezetére milyen hatással van.


A legtöbbször egyébként a szója fitoösztrogén tartalmát hibáztatják, nos, ez inkább egy segítség a nőknek, hiszen a távolkeleti nők pl menopauza után nem híznak el annyira, nincs csontritkulásuk sem, köszönhető a szója fitoösztrogén tartalmának.


DE, és akinél problémát okoz, ettől is lehet: aki évekig, évtizedekig fogamzásgátlót szedett, amiben mesterségesen előállított ösztrogén van és felhalmozódik a szervezetben, az érzékenyen reagálhat a fitoösztrogénekre is, hiszen a szervezete már eleve besokallt a gyógyszertől, és mindenféle ösztrogénre így fog reagálni. Ez sem a szója bűne, hanem a fogamzásgátló okozta, de ilyen esetben muszáj lesz elhagyni a szóját is.


Normális esetben viszont a fitoösztrogének előnye pont az, hogy a mesterségesen előállított ösztrogénekkel szemben, a fito az kiürül a szervezetből könnyedén, csak annyi szívódik fel, amire szükség van, a többi nem fog felhalmozódni. Pótolja azt, ami hiányzik, segít megelőzni a szív- és érrendszeri betegségeket is, stb.


Aki érzékeny rá, ne egye, de aki nem, az ne hagyja ki mert csak nyer rajta.

2016. aug. 23. 09:04
lapbarna, nem tudom hány km, egyszer kocsival lemérem, mert nem pályán futok, hanem lakótelepen :). Van egy nagyobb kör, amit lefutok és van egy kisebb. Úgy kezdtem, hogy eleinte egy kis kör. Ez volt kb 5 perc, de elég volt elsőre (nyilallt a térdembe nagyon, meg fájt a derekam is). Aztán mikor 3 perc alá vittem a kis kört, futottam két kis kört. Aztán egy nagy kör és egy kicsi. Aztán két nagy kör egy kicsi és így tovább. A nagy körök most már az alap és ahhoz veszek hozzá mindig először egy kis kört, hogy szokjam, amiből nagy kör lesz :). Most 3 nagy kört futok 19 perc alatt és mivel tegnap sikerült 19 percen belül lefutni (22 perc volt elsőre a három nagy kör két hete) így hozzácsapok még egy kis kört. De tényleg lemérem, mert én is kíváncsi vagyok rá, hogy mennyit futhatok :).
61. 1abbb5d144 (válaszként erre: 60. - Fisica)
2016. aug. 23. 07:51

hogy hasznos a betegségek kezelésében.

sokakat pont, hogy megbetegített. :/

60. Fisica (válaszként erre: 58. - 1abbb5d144)
2016. aug. 22. 22:23
miben?
59. MZsanett (válaszként erre: 51. - Syria)
2016. aug. 22. 21:33
Igen, az nem valami szerencsés. De minél egészségesebben élsz, annál inkább megelőzöd. Szerintem. Amúgy szoktam futni, de nem maratoni távokat, és csak akkor, ha kedvem van:D
58. 1abbb5d144 (válaszként erre: 57. - Fisica)
2016. aug. 22. 21:24
hát én ebben nem vagyok biztos a szója miatt...
57. Fisica (válaszként erre: 56. - 1abbb5d144)
2016. aug. 22. 20:23

Igen az alap finomliszt, viszont nem az egész áll ebből. Magas a fehérje és a rost tartalma, ezáltal lassabban szívódik fel. Amit sütök kenyeret 100g-ban csak 10g a szénhidrát és nem 70g. Van egy kis különbség.


Azt nem mondom, hogy egészséges az update, de működik, nem csak a fogyásban, de betegségek "kezelésében" is hasznos. :)

56. 1abbb5d144 (válaszként erre: 55. - Fisica)
2016. aug. 22. 19:59
és akkor ez az update liszt, aminek fő összetevője a tiltott finomított fehérliszt, ennyire beválik? akkor mégis lehet enni finomított lisztet.
55. Fisica (válaszként erre: 32. - Csigavére)
2016. aug. 22. 19:06

A zsírok lassítják a szénhidrátok felszívódását (persze nem kell túlzásba vinni) és a kalóriát is felesleges számolni. A CH-ra érdemes figyelni, hogy lassan felszívódó szénhidrátokat fogyassz.


Októberben kezdtem a szénhidrát diétát PCO miatt. 157cm/62kg voltam, most 53-54 kg vagyok. Semmit sem mozogtam ezalatt az idő alatt.

Kenyeret update lisztből sütöm, a tészta helyett update tésztát eszek, rizs helyett pedig bulgurt.

Eleinte a 160gr-os Ch diétát próbáltam követni, majd rájöttem, hogy annyit meg se bírok enni a megváltoztatott étrendem mellett. Így felhagytam a számolgatással :) A gyümölcsökkel is vigyázni kell mert soknak magas a cukortartalma.

54. lapbarna (válaszként erre: 52. - Somogyi márton)
2016. aug. 22. 18:43
Hát akkor ne legyen alkohol! Se kevés, se sok!
53. 388b941089 (válaszként erre: 52. - Somogyi márton)
2016. aug. 22. 17:54
Nagyon jó ötlet. :DD
2016. aug. 22. 17:52
Most vacsiztam két turós palacsintát, két hatalmas paradicsommal. A palacsinta : két nagy levél jégsalátába tekertem natur turót, kis sóval. Nagyon finom volt. CH nem kellett hozzá. Csak az a kis alkohol ne lenne este.....
51. syria (válaszként erre: 21. - MZsanett)
2016. aug. 22. 17:28

A tipp nagyon jó, nekem is bevált sok éven keresztül.

De nem csak ennyi az egész. Ha beköszönt valami kórság (pl. pajzsmirigy betegség), akkor borul minden.

És a rendszeres mozgást se felejtsük el!

50. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Csigavére)
2016. aug. 22. 16:58

162-163 cm vagyok, 79 kg-ról 58-60-ra fogytam le 2013-ban 5 hónap alatt. 4 hónapja szültem 72 kg-ra híztam, most 61 kg vagyok, már edzek megint keményen, de a terhesség alatt is végig edzette.


Voltak már próbálkozásaid? Nagyon szurkolok! Miket tornázol??

2016. aug. 22. 16:45

És, hogy a témához is hozzászóljak....

Én a szénhidrátcsökkentésbe és kalória csökkentésbe "hiszek" és mellette mozgás.

Egy nőnek nem kell annyit ennie, min t egy kőművesnek 1200-1500 kalória épp elég naponta és max. 160 gr CH. Heti 3x1 óra mozgás.

Lehet mindent enni, csak kisebb adagokat, és persze nem árt, ha néhány dolgot szinte teljesen kiiktatunk, azaz nem napi fél kakaós csigát együnk, hanem havonta maximum 1x, kenyeret sem kell egyszerre 2 szeletet megenni, mert elég fél szelet is.

Én ezzel a "módszerrel" 2 hónap alatt leadtam 13 kg-ot, és hiába engedek meg kicsit többet mostanság nem hízok vissza. Persze nem minden nap vagyok megengedő....

Csokit is eszek, csak nem napi 1 táblát, hanem 2-3 kockát.

48. gribedli*** (válaszként erre: 47. - Channa*)
2016. aug. 22. 16:21

Igen, az anákat én is láttam, csak lassan töltötte be a képeket, így már reagáltam itt. Ha hamarabb látom azokat a képeket is, azt is lereagáltam volna.


Elképesztô, hogy ha valaki szólni mer valamit arra, hogy egy adott súly esetleg sok, abból az ilyen posztolók (mint annak a blognak az írója, vagy aki a levelet írta) egybôl arra következtet, hogy aki nem tartja jónak a túlsúlyt, az CSAKIS az ellenpont lehet, csakis a csont és bôrt idealizálja.


Hát sem ez, sem az. Az a jó súly, amivel a gazdája a legegészségesebb.

47. Channa* (válaszként erre: 10. - Gribedli***)
2016. aug. 22. 15:56

Meg nem beszélve arról, hogy a két véglet van megmutatva.

A kövér és az anorexiás nő. És hol van normál alkat? Amelyiken van mit fogni, de pont annyi amennyi kell.

Én a képeken látható nőkre nem akarok hasonlítani. Amikor 80 kg voltam sem néztem úgy ki, mint az itt mutatott dundik....

46. somogyi márton (válaszként erre: 45. - Csigavére)
2016. aug. 22. 15:53
Köszi Drága !
45. Csigavére (válaszként erre: 39. - Somogyi márton)
2016. aug. 22. 15:42
Hajrááá! meglesz:)
44. Csigavére (válaszként erre: 40. - Sziszi0528)
2016. aug. 22. 15:40

Lehet, hogy az enyém picit drasztikusabb, de őszintén nem is hiányoznak ezek a dolgok.

Abszolút el akarok mindent hagyni ami lisztes és cukros, mivel úgy tartom, felesleges a szervezetemnek.

Eddig sem ettem ezekből sokat, úgy, hogy nem megerőltető elhagyni teljesen.

43. MZsanett (válaszként erre: 27. - Csigavére)
2016. aug. 22. 15:29
Reggelente csinálok gyümölcsturmixot, vagy zöldséget, nekem ennyi elég. Nem szeretem magában a gyümölcsöt, de turmixként imádom, mert nem olyan macerás megenni, nem leszek tőle tiszta ragacs.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook