Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Elkezdtem az új életem. fórum

Elkezdtem az új életem. (beszélgetős fórum)


2016. okt. 7. 14:23

Jaj de borzasztó rossz, amikor nem megfelelő emberekkel vagyok körülvéve.

Beszéltünk már erről korábban is. A kollegáim..mind tudják most már, hogy nem eszem például sajtospogácsát, vagy bárminemű pékterméket.

Mégis minden alkalommal amikor lehetőségük van az orromba nyomják, hogy vegyek de vegyek, erőltetik.

Borzalmas. Nyilván nem vettem, de nem értem miért kell erőltetni, amikor teljesen tisztában vannak vele, hogy nem eszem ilyesmit.

De lehet a saját lelkiisemertük miatt teszik.

791. somogyi márton (válaszként erre: 786. - Alfoldi13)
2016. okt. 7. 14:23
Hány cm. magas vagy? Hány éves?
2016. okt. 7. 14:14

Sziasztok!

Üdvözlöm az újakat és a régieket is egyben!:D

Nyah, én egy jó ideig stagnáltam. Ma 77 voltam (81,6-ról kezdtem aug. 19-én). Lassan pötyögök.

További kitartást mindenkinek!

789. BellaSophia (válaszként erre: 779. - Csigavére)
2016. okt. 7. 06:33
Szia! Köszönöm és neked is kitartást! A stagnálás sajnos egyszer mindenkinél eljön:S Ilyenkor érdemes inkább a centiket figyelni! Ha a mérleg makacskodik is, attól az alakod még formálódik ;)
788. BellaSophia (válaszként erre: 776. - Ironizáló)
2016. okt. 7. 06:32
Nagyon aranyos vagy! Köszönöm a jótanácsokat:))
2016. okt. 7. 06:31

Köszönöm szépen mindenkinek, hogy befogadtatok és a bíztató szavakat! Aranyosak vagytok! A napi CH-t zöldségekből eszem és nagyon jól érzem magam! (jó most eltekintve a havi fájásaimtól jól érzem magam) Elhagytam a kávét és minden tejterméket, lám sokkal energikusabb vagyok és nem puffadok. Nem hiányzik nagyon semmi, éhes sem szoktam lenni, próbálok szépen elosztva többször enni egy nap és sokat inni, ami csak víz. 4 éve bevállt, akkor 106ról 73ig jutottam. Sajnos a rendszertelen, elkényelmesedett élet és összevissza zabálás ide vezetett.

Tudom, hogy milyen fontos a sport, annó heti 5-6x edzettem, amiben 3 futás és 2-3 edző terem volt... igen ez is akkor volt. Most nem rég jöttem ki egy csúnya göthös betegségből és egy boka szalag nyúlásból, úgyhogy adtam még magamnak 2 hetet, hogy kitaláljam mikor kezdjem el. Imádom a cross edzéseket, trxet és a futást. Ezeket fogom csinálni:)

2016. okt. 7. 06:29
a súlyom már elég cikis 120 nál jár
2016. okt. 7. 06:29
még a régit be se fejeztem!
784. BellaSophia (válaszként erre: 778. - Somogyi márton)
2016. okt. 7. 06:24

Istenem szívből gratulálok! Óriási teljesítmény! Csak így tovább :)))

és irány shoppingolni! Kijár az az új melegítő:)

2016. okt. 7. 05:59
BellaSophia ne félj a szénhidrátoktól. Nem ördögtől való :D. Ha megfelelő minőségű (teljes kiőrlésű kenyér, natúr zabpehely, natúr-cukormentes-magvas műzli, barnarizs...) akkor nincs gond. Egyszerűen kell a szervezetnek, mert ideig-óráig lehet bírni szénhidrát nélkül, de egy idő után megtorpan a fogyás és kívánja is az ember. Kell a szénhidrát, csak az a lényeg, hogy megfelelő minőségű legyen és délután/este már ne egyél. Én is így csinálom és szépen, fokozatosan, egyenletesen haladok, nem éhezem, nem törnek rám falási rohamok és nem mellesleg hosszútávon ez tartható.
782. ironizáló (válaszként erre: 781. - Csigavére)
2016. okt. 6. 22:46
Nekem nincs súlyproblémám 170/58. Néha inkább beszólást kapok, hogy vékony vagyok, meg ne fogyózzak stb... Hiába mondom, hogy NEM fogyózom, csak igyekszem rendesen enni, meg ugye én futok, ahhoz meg nem cipelhetek felesleget (erősítek is mellé egyébként). De hiába magyarázom. A kalóriabázist vezetem,jó látni miből mennyit viszek be. Ad egy keretet. Szóval én egyszerűen szeretem ezt a fórumot és jó nézni hogyan haladtok a célotok felé.
781. Csigavére (válaszként erre: 777. - Ironizáló)
2016. okt. 6. 21:43

Köszönöm, nagyon remélem :)

Neked hogy megy?

780. Csigavére (válaszként erre: 778. - Somogyi márton)
2016. okt. 6. 21:43
dejooo, szuper hirek!! csak igy tovább!
779. Csigavére (válaszként erre: 775. - BellaSophia)
2016. okt. 6. 21:41
Kitartást! Örülök, hogy velünk tartasz, kell ám a biztató szó!
778. somogyi márton (válaszként erre: 775. - BellaSophia)
2016. okt. 6. 15:15
Üdvözöllek ! Örülök Neked is. Gondolom végig olvastad a fórumot az elejétől, akkor ismersz mindenkit. Én 125 kg-nál kaptam idegrohamot. Két hónapja csinálom ezt a diétát, és MA PONT MA elértem a tiz kiló fogyást. Egész nap madarat lehet velem fogatni. Mindent eszem, kenyeret is. Ma is vettem graham kenyeret, de van magosom is. Az első 2-3 hét nem számit, mert a saját fejem után össze-vissza kapkodva "koplaltam". Nem volt eredménye. Mikor idetaláltam, és a hónom alá nyultak a Lányok, elkezdtek olvadni a kilók. Hihetetlen. Ma egy melegitőben mentem a Férjem előtt egy áruházban, és egyszer csak azt mondta, hogy ideje lenne venni egy melegitőt, mert igencsak kifogytam ebből. Kedvesen azt mondta, hogy 'sovány malac' vagyok... Ennek története van. Ugyhogy nagy az öröm, és boldogság. Persze még nem állok le, hiába volt a cél a tiz kiló, mert olyan egyszerü volt, hogy vérszemet kaptam.
777. ironizáló (válaszként erre: 772. - Csigavére)
2016. okt. 6. 13:11
Menni fog ez szépen tovább. Mozogj sokat, egyél jókat és beindul megint.
776. ironizáló (válaszként erre: 775. - BellaSophia)
2016. okt. 6. 13:10

Szia!

Szuper vagy, menni fog. Én azt javasolnám, hogy ne rettegj a szénhidráttól, hanem egyél. Nem kell semelyik tápanyagot kizárni az étrendből, el kell szépen osztani a tápanyagokat és úgy étkezni. Az előrébb visz hosszú távon. Itt többen a kalóriabázisban vezetjük a napi kajánkat és működik. Ha regisztrálsz, akkor szépen az adataid szerint fog számolni, de beállíthatsz teljesen egyéni értékeket is. Kb. így néznek ki az arányok: 40-50% ch, 20-30% fehérje, 20-30% zsír. Én a mozgásra helyezném a hangsúlyt az nagyon fontos. Én a napi sportolás mellett vagyok, legyen az csak egy 20-30 perces tempós séta, bicikli stb...vagy valamilyen torna. Ezt lehet naponta váltogatni is. Egyszerűen be kell építeni a mindennapokba a mozgást. Kell az izom, több kalóriával kell etetni, mint a zsírt és a testkompozíció szempontjából sem mellékes.

2016. okt. 6. 11:38

Sziasztok!

Olyan jó, hogy idetaláltam! Ha lehet szívesen csatlakoznék hozzátok:)

Szeptember elején kezdtem el fogyókúrázni, hát nem először...

Nehezen ment a kezdetén, de mostanra (bő 3 hete) beálltam azt hiszem. Volt egy mély pontom, amikor mérlegre álltam és 98 kilónál kiakadtam (170cm vagyok), sírva hívtam a páromat. De ő csak bíztatott:) Úgyhogy pár hete szinte csak fehérjén élek, igyekszem minden szénhidrátot száműzni.

4 éve 33 kilót fogytam atkins módszerével úgy, hogy nem sportoltam mellette semmit. Most is ezzel próbálkozom, de jobban figyelek majd magamra és igyekszem heti 3 alkalommal mozogni valamit.

Kitartást kívánok mindenkinek! :)

2016. okt. 6. 08:07
Csigavére ne add fel! Nekem az a taktikám ilyenkor, hogy kipróbálok mást. Maga Einstein is megmondta, hogy butaság várni a változást, ha mi meg mindig ugyanazt csináljuk. Szerintem a szervezet egy idő után hozzászokik úgy a kajához, mint a mozgáshoz és kell valami új, valami más. Ilyenkor vagy csalok egy étkezést, vagy "csalok" a mozgásban (sprinteket teszek a futásba, kipróbálok mást). Most visszatértem a Bodyrockhoz, korábban nekem hasznos volt és feleannyi ideig edzem, mint Rékával. Gondolkodtam rajta, hogy lehet nálad az is lehet a gond, hogy keveset eszel, illetve említetted korábban, hogy szinte teljesen elhagytad a szénhidrátot. Szerintem tedd bele az étrendedbe, reggelire két vékony szelet teljes kiőrlésű kenyér, vagy tízóraira egy csésze zabkása (nem bolti) semmit nem ront rajta, új lendületet kapnál és szerintem megindulna újra, mert véleményem szerint a szervezeted elkezdett vésztartalékolni a kevés kaja miatt és ragaszkodik minden dekához...
773. Csigavére (válaszként erre: 770. - Sziszi0528)
2016. okt. 5. 16:35
EZ nagyon jó, bárcsak énis elmondhatnám ezt!
2016. okt. 5. 16:34
Most úgy vettem észre sajnos nekem is stagnál, bár pár nap van nekem is az úgymond piros betűs napokig, lehet emiatt is. De türlemesen várok.
771. somogyi márton (válaszként erre: 770. - Sziszi0528)
2016. okt. 5. 14:40
Köszönöm szépen. Szerintem az a titka, hogy nem változtattam a megszokott ételeimen, csak egy kicsit, és a mértéket tartom. Figyelem a kalóriákat, a makrókat, ahogy tanitottak a többiek. Ma is pl. paradicsomos káposztát ettem, sült csirkemellel, egy szelet purpur kenyér /Lipóti pékség /. Este megint egy szelet kenyér, vaj, sonka, paradicsom-hagyma saláta. Reggel tojás rántotta volt, salátával, kenyérrel. Ez 1111 kalória egész napra. Ha emellett valaki éhezik, akkor az bélpoklos. Ma ügyintézés volt Pesten. Csak ugy felpattantam a HÉV-re, és végig gyalogoltam az egész utvonalat. Örülünk.
2016. okt. 5. 10:59

Sziasztok!


somogyi márton, nagyon ügyes vagy, ne add fel, most egy kicsit stagnál, aztán lesz jobb is! Nagyon becsüllek azért, mert ilyen idősen mertél változtatni, anyukámat régóta nem tudom rávenni (nem öreg még...), szóval ezzel nem öregbíteni akarlak, csak sokkal nehezebb 30-40 vagy akárhány évesen változtatni a berögzült szokásokon, rutinokon, mint mondjuk 20 évesen...


Képzeljétek, mióta Bodyrockozom lement még egy kg, így összesen 8 kiló mínusznál tartok. Csak most piros betűs napok vannak, így pontos eredményt nem tudok ilyenkor mondani, majd ha vége (7-8 nap múlva :/ ). Kitartást mindenkinek!

2016. okt. 3. 15:18
Én sajnos nem tudok ennyit fogyni de bizton mondom ha kicsit stagnál-mert azért sikerült már-máskor leadnom kicsit ennél többet kell enni , vagy meg*meg löketni egy kis Ch-cval, vagy uzsival......de vannak itt okosok akik elmondhatnák a véleményüket. Ha orvostól kérsz tanácsot az is azt mondja ennél kicsit többet ....
768. somogyi márton (válaszként erre: 766. - Csigavére)
2016. okt. 3. 14:58
Köszi, én is igy gondolom. De azért nem ártana, ha az is mozdulna. Puszi.
767. somogyi márton (válaszként erre: 765. - Icuska538)
2016. okt. 3. 14:56
Én meg mindig attól félek, hogy sokat. De nem, mert a kalóriabázist vezetem. Ma is ettem reggelire 5 dkg. graham kenyeret, rajta 3 gramm vajat, 5 dkg pulykamell sonkát, 20 deka vegyes salátát borssal, és 3 g. olivával. Ebédre tegnapi husleves tészta nélkül sok zöldséggel, főtt hussal / 5 dkg /. Megsütöttem egy kanál olajon 15 deka csirkemellet, 20 deka édes burgonyával, almapaprikával. Ezt elosztottam két részre. 7,5 deka csirke 10 deka édes burgonya, igy ebéd és vacsora. Közben valamikor 15 deka szöllő. Ez pontosan 1200 kalória. A fennmaradó kalória lehet akármi, ha bor, akkor bor... Bőven meg van a fehérje, a ch. 85 a zsir 35-nél áll. minden arc mosolyog a markórkon. Délelőtt elmentünk inni egy kávét a másik falu elejére, csak a menés miatt. Jól érzem magam, van erőm.
766. Csigavére (válaszként erre: 764. - Somogyi márton)
2016. okt. 3. 13:49
Az a legjobb amit érzel szerintem, sokszor nem látszik kilókban.
765. Icuska538 (válaszként erre: 759. - Somogyi márton)
2016. okt. 3. 12:56
Szerintem nagyon keveset eszel.....
764. somogyi márton (válaszként erre: 763. - Ironizáló)
2016. okt. 3. 10:17

Én is igy gondoltam. A kalórián belül maradok. A változás látványos. A fürdőben a masszirozó /száz éve oda járok / elképedt, hogy hová lett a hasam, a seggszarvam /bocs/. A ruháimon is érzem, és 8 kg is 8 kg.

Ma nem mértem magam, de övet kellett a nadrágomba szerelni. Teréz anya nem leszek, tele vagyok hibákkal - de nem is igértem. Jó lesz az / a segitségetekkel /.

763. ironizáló (válaszként erre: 759. - Somogyi márton)
2016. okt. 2. 22:23
Igazából szerintem az a lényeg, hogy így is egy minőségibb életet élsz, mint ezelőtt.Ez önmagában egy nagyon jó dolog. A tornát meg csináld is szépen, a 10 alkalom után fog rögzülni sok gyakorlat,amit beépíthetsz a mindennapokba. A kilók is el fognak indulni meglátod.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook