Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elítélendő az a fiatal nő vagy asszony aki abortuszra megy? fórum

Elítélendő az a fiatal nő vagy asszony aki abortuszra megy? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2284. 0a84e34983 (válaszként erre: 2279. - Sz.Izolda)
2012. ápr. 17. 20:08
Én örültem a gyerekeimnek,akartuk mind a kettőt..De nem mindenki van így,hidd el..Lásd előző hozzászólásom...
2012. ápr. 17. 20:07
[link] Tessék,ez a baba eddigi kis élete során már mennyi fájdalmat kapott!Sok hülye,éretlen,felelőtlen idiótának lesznek gyerekei,akiket nem is hiszem,hogy akartak.Jó móka,majd lesz valahogy....gondolják az ilyenek...De amikor már megvan a bébi,csak akkor jönnek rá mivel jár ez....Remélem ez a kislány meggyógyul,a szüleit meg meddővé tenném...
2282. leviatan (válaszként erre: 2279. - Sz.Izolda)
2012. ápr. 17. 18:43

Uha, na a vallast es lathatatlan lenyeket legyszives ebbe ne keverj bele, istennek, ha letezik egyaltalan, semmi koze ahhoz, hogy valaki terhes lesz vagy sem! Tudtommal nem is a golya hozza... ket ember kell hozza vagy extrem esetekben mesterseges megtermekenyites, de hogy isten nem kell, az tuti!


Hogy "ajandek" a gyerek?! (biztos letezik, ja, akinek az... de a nok nagy reszenek nem) Kerdezz meg errol olyan embereket, akik a kukaba dobtak a csecsemot, mert nem akartak, vagy kitekertek a nyakat. Ennyit az "ajandekrol". Ahogy elneztem Mo-on a fiatal anyukakat, pl. Pesten... egy gyerek, ha "ajandek", akkor nem rangatom a kezenel fogva idegesen, nem ordibalok vele, nem utom meg stb., hanem orulok, hogy van. Na ennyit az "ajandekrol"... Biztosithatlak, nagyon, nagyon keves anyukat lattam, aki nem igy viselkedett a gyerekevel, akkor minek is neki gyerek, ha nem akarja? Nekem meg ne adjon senki "ajandekot", foleg, ha nem akarok az "ajandekkal" hosszutavon foglalkozni, marpedig nem akarok!

Ahol most elek, itt halomra szulik a nok a gyerekeket, fokeppen az elozoekben emlitett horibilis osszegu fogamzasgatlas miatt. Mikor mar jarni tud a gyerek, szepen az utcan jatszik, vagy nem szepen, fokeppen nem szepen... ami alatt azt ertem, hogy pl. gepjarmuvedet inkabb jobb, ha betolod az utcaba, mintsem behajts, mert arra nincsenek megtanitva a gyereket, hogy nem rohangalunk az uton, vagy korulnezunk, mikor lelepunk a jardarol. No, mondd, az anyjuknak engedned, hogy szuljon, aki csak ennyire torodik a gyerekkeivel? Es biztosithatlak minden anyukanak az utcankban mar van min. 3 gyereke, es eppen terhes a kovetkezovel... Szerinted, ez igy jol van? Sot nem is csak a mi utcankban van ez igy, hanem a kornyeken igy van, rengeteg gyerek, mind az utcan lebecol iskola utan kb. este 10-ig tutira, vagy meg kesobb, es sem az anyjukat sem az apjukat nem erdekli mit csinalnak es egeszen picik is, akik alig tudnak meg menni, de felnottet nem latsz kozel s tavol.

Hat tudod mit? Inkabb lehetove tennem az embereknek az ingyenes fogamzasgatlast, felvilagositast es abortuszt, mindenkeppen, mert talan nem ez a legjobb dolog a vilagon, ami tortenhet a gyerekekkel ugye...

2281. 41b2d4a8b2 (válaszként erre: 2260. - Jaina)
2012. ápr. 14. 13:10
Tökéletesen egyetértek veled! Aki nem akar gyermeket szülni annak mindent el kell követni, hogy tökéletesen védekezzen. Mert az abortusz nem csak a magzatot semmisíti meg, de a nő lelkét is örökre károsítja. Már kis korban nevelni kell úgy a lányokat mint a fiukat, hogy egészséges felnőttekké váljanak. A felelőtlen kapcsolatoknak, a tudatlan védekezésnek az "ártatlan magzat" látja a kárát.
2280. csgybzs (válaszként erre: 2279. - Sz.Izolda)
2012. ápr. 14. 13:03
Érdekes amit írsz. Én hiszek "Istenben", illetve inkább egy magasabb szintben, ahová mindenki tart. Szerintem az emberi élet célja, hogy boldogságot és békét találjon benne, őszintén és boldogan tudjon élni. Van akinek ehhez az állapothoz a végállomás a gyerek, van akinek nem. Ettől senki sem lesz rosszabb vagy kevesebb.
2279. Sz.Izolda (válaszként erre: 2278. - Csgybzs)
2012. ápr. 14. 13:01

Elolvastam az utolsó néhány írást, nem lett kedvem hozzászólni. Talán majd.

Én ott tartok (nem mindig éreztem így), hogy a nő legnagyobb ajándéka a baba. Illetve az egyik legnagyobb. De az ajándék szó azt is jelenti, hogy azt kapja. Valakitől. A többit nem folytatom, hit kérdése. Illetve folytatom :) Isten adja a gyermeket, ajándék gyanánt. Ennek az ember nagyon örül. Minden egyéb felfogást nem értek.

2278. csgybzs
2012. ápr. 14. 12:55
Sz.Izolda ide vártalak...
2277. leviatan (válaszként erre: 2276. - Leviatan)
2012. ápr. 10. 19:35
* 18-20e dollar /ev / csalad jovedelem, kimaradt bocsi
2276. leviatan (válaszként erre: 2266. - C33bd8536b)
2012. ápr. 10. 19:34

A huszonegyedik szazadban ez meg kerdes?


Ha nincs megadva a lehetoseg abortuszra, akkor a no ugyis mindent el fog kovetni, hogy ne maradjon terhes, volt erre pelda, nezegessuk azt a franya tortenelemkonyvet, ha mar valaki megirta!


Mileott fut-fat-bekat kialtanank ram, nem vagyok hive az abortuszos fogamzasgatlasnak.

De nem mindenhol mindenki szamara megengedheto a fogamzasgatlas. Mondok peldat: Amerikaban a legtobb csalad 18-20e dollar kozott rendelkezik jovedelemmel, ha tud biztositot fizentni a no, akkor megussza a legolcsobb fogamzasgatloval 1 evre 3-5 ezer dollar kozott. Viszont a biztositas is olyan dolog, hogy a biztositok nagy resze nem tamogatja a fogamzasgatlot (mert szuper jobboldalra tapsikolok), ha ez az eset van, akkor kozel 8-10e dollar evente... szerinted az atlag csaladnak a fent emlitett 18-20e dollarbol tellik biztositora es/vagy fogamzasgatlo tablettara, egyeb keszitmenyre? Sugok, nem! Es a 21. szazadrol beszelek es Amerikarol.


Vagy nezzunk egy masik peldat, 1991-ben Szovjetunioban nem volt elerheto a fogamzasgatlas es szexualis felvilagositas az emberek szamara (epp tegnap lattam egy akkori dokumentumfilmet). A nok 98%-a abortuszra kenyszerul es nem 1-1 dbrol beszelek, hanem az atlag no 18-35 abortuszon esik at 16-40 eves kora kozott. Az elso abortuszt buntetesbol erzestelenites / altatas nelkul vegzik. Na ez tetszene valakinek is manapsag?


Ugy legyunk mar marha okosak, hogy elotte informalodunk. Nem mondom, hogy az abortusznak kellene felvaltania a fogamzasgatlast, de nem mindig van az, hogy tervezik a terhesseget, es a mai vilagba pl. akar meglenne az anyagi fedezetem, akar nem, nem szulnek semmi penzert! Meg akkor sem, ha ez egyeseknek nem tetszik.


Regebben ebben a forumban a vegeredmenye a vitaknak az lett, hogy nem kell kefelni, ha nem akarsz gyereket... na ez is olyan dolog, hogy ja, lehet egyedul is elni fizetni a szamlaidat, stb. de megeri?

2275. csgybzs (válaszként erre: 2274. - 06718ca650)
2012. ápr. 5. 10:27

Mivel a legbiztosabb módszer a két láb közé szorított Algopyrin, így bármelyik más módszerben benne van az esély egy babára....

Aki védekezés mellett esik teherbe, nyilvánvaló, hogy NEM akarja, tehát tök normális, hogy elveteti.

Egyébként meg a legegyszerűbb gyilkosnak kikiáltani, meg savazni, hogy szétdarabolják a "gyereket" meg ilyen baromságok... a hajam égnek áll tőle... persze, szülje meg mindenki, aztán két évesen csapja falhoz, vagy fojtsa meg, mert nem bírja (bármi miatt)...

Az emberek felelőtlensége és primitívsége ilyen téren határtalan....

2012. ápr. 5. 10:04
aki nem szeretne gyerketet, annak nem is való és nem is kell. és el kell fogadni. végülis én sem értem a mai világban ahol annyi a fogamzásgátlási lehetődég hogyan lehet teherbe esni, de elhiszem hogy megesik. és ez nem csak a felelőtlen kamatyolás esetében lehetséges gondolom. és ha valakinek nem kell gyermek inkább vetesse el.
2273. 06718ca650 (válaszként erre: 2264. - Sz.Izolda)
2012. ápr. 5. 10:01
szerintem el kellene fogadnod a másik ember véleményét és gondolkodását. de ehhez az egész emberiségnek fel kellene nőni.
2272. spinneli (válaszként erre: 2269. - Csgybzs)
2012. ápr. 5. 09:50
Erre inkább nem mondok semmit.
2271. globus (válaszként erre: 2270. - Globus)
2012. ápr. 5. 09:45

Meg is találtam:

[link]

2270. globus (válaszként erre: 2242. - 9e32886f4a)
2012. ápr. 5. 09:44
Van a neten egy videó, amiben egy lány az előadó. Ő, akit abortáltak a szülei, de a műtét nem sikerült. Mozgássérülten született, világszerte kampányol az abortusz ellen.
2269. csgybzs (válaszként erre: 2268. - Spinneli)
2012. ápr. 5. 09:39

Beszélgettünk egy topik kapcsán az abortuszról.

Sz.Izolda szerint mindenki felelőtlenül kamatyol, ezért (hogy érezzék amit a magzat is érez) érzéstelenítés nélkül kéne belőlük kivenni.


A "nem akar gyereket egy rendezett házasságban élő pár" szerintem én vagyok (legalábbis az egyik), ezt ő elképzelhetetlennek tartotta. Én meg nem és erről beszéltünk.


Ennyi. :)

2268. spinneli (válaszként erre: 2264. - Sz.Izolda)
2012. ápr. 5. 09:36
Miféle kérdés ez???
2267. csgybzs (válaszként erre: 2264. - Sz.Izolda)
2012. ápr. 5. 09:31

Vááá, erről lemaradtam, vagy nem nekem szólt?

Mert ha nekem, szívesen válaszolok... (bár már beszélgettünk róla sokat)

2266. c33bd8536b (válaszként erre: 2264. - Sz.Izolda)
2012. márc. 31. 17:03

"Miért gond az érzéstelenítés nélküli abortusz?"


Na miért? Foghúzás érzéstelenítés mélkül? Miért is lenne gond? Szerintem azért, mert alapból sem a fogorvos, sem a nőgyógyász nem szadista. És mert létezik az érzéstelenítés lehetősége. Vagy az abortuszt választó nőket büntetni kellene? Fizikailag? Talán még jól meg is kellene verni őket, nem?


"És miért nem akar gyereket egy boldog, anyagiakkal is rendelkező házaspár?"


Nem is tudom...talán mert nem szeretik a gyerekeket? Szerintem őket kellene megkérdezni.

2265. 0a84e34983 (válaszként erre: 2264. - Sz.Izolda)
2012. márc. 31. 12:28
Igaz,hogy Csibe hozzászólása már régi,de te az ő esetében is megtartanád a babát??
2264. Sz.Izolda
2012. márc. 30. 09:16

Folytassuk akkor itt:)

Miért gond az érzéstelenítés nélküli abortusz?

És miért nem akar gyereket egy boldog, anyagiakkal is rendelkező házaspár?

Itt tartottunk egy másik topicban...

2263. bc8bec3b9b (válaszként erre: 2262. - Csibe7768)
2011. aug. 12. 15:53
Már magadban eldöntötted.Kész tényeid vannak,intézd minél hamarabb,hogy kevésbé legyen fájdalmas!...
2262. Csibe7768
2011. aug. 12. 15:49
sziasztok.Nagy bajom,próblémám van.Van nekem egy gyönyörü egészsége 20 hónapos kislányom.A szülés után az orvosom a mirena spirált javasolta.Sajnos június végén le kelltt vetetnem mert nem birta a szervezetem.A dokim nemtudott akkor felirni gyógyszert,mert mondta meg kell várni a rendes vérzést.Védekeztünk a párommal,de sajna ezen a héten elmentem dokihoz és közölte,hogy 6 hetes terhes vagyok.Az abortusz mellett kellett döntenem,mert a kislányom 24.hétre korababaként született és hálát adok az égnek,hogy nincs semmi bajunk és egészségesek vagyunk,(a dokim mondta ha vállalunk mégegyet,nagy az esélye,hogy ö is korababa legyen,és már a 16 héten megkéne csinálni a méhszájzáró mütétet utána fekvés a szülésig)közben a kislányomat beiratam a bölcsibe januártól,mert vissza kell mennem dolgozni.Nagyon sok a fizetni való(lakáskölcsön svájci frank....)közben meg a páromat kidobtam mert megtudtam,hogy megcsalt és ez nekem sok volt.Szóval most itt vagyok egyedül és a lelkiismeret furdal,nehéz,de mit csináljak?Ki volt hasonló helyzetben?
2011. júl. 25. 16:28

nem ellenzem az abortuszt...azt sokkal inkabb ellenzem, hogy valaki azert szuljon, h "megmentse a kapcsolatat", hogy "ne legyen egyedul oregkorara" es mert "unatkozik, s nincs amit csinaljon" vagy mert "a nonek ez a dolga"

S a gyerekkel mi lesz? Nem kutyakolyokrol van szo, hogy ha megunjuk, s megsem kell tovabb passzoljuk.

Nincs semmi baj az abortusszal, amig valaki nem csinal belole hobbit..

2260. Jaina
2011. máj. 28. 10:08
Engem felháborít, hogy a szexuális felvilágosítás a mai napig egy "pironkodni való" téma. Rengeteg kérdést olvasok fórumokon, hallok fiataloktól, akikne a védekezés legalapvetőbb dolgairól sincs fogalmuk. Ez semmi...amikor a már 30 feletti sógornőmnek kell elmagyaráznom ugyanezeket (szerintem csak a csoda miatt nem maradt eddig terhes soha)...na az már durva. Nem lenne itt ennyi gond az abortusszal, nem lenne ekkora hiszti belőle, nem menne emberek élete tönkre, ha az alapvető fogamzásgátlási módokkal tényleg tisztában lennének az emberek. Itt szerintem az agyakban van a probléma, és már egész kisiskolás kortól el kellene kezdeni beszélni a szexualitásról és a védekezésről. Sokan jönnek azzal, hogy megfelelő védekezés mellett is teherbe lehet esni. Igen ez így van, semmi sem 100%-os. Viszont sokkal többen vannak azok, akik előadják, hogy ők így-meg úgy védekeztek, aztán amikor mélyebben belemegyünk a témába derül ki, hogy a védekezés a megszakításos közösülés volt vagy épp szed fogamzásgátlót, de két szemet kihagyott és nem védekezett mellé... Igazából azt sem értem, hogy az emberekben miért nincs meg az az alapvető igény, hogyha nem akarnak gyereket (mert igen vannak olyan élethelyzetek, amikor nem jó ha besikerül a baba és elhiszem, hogy van olyan is ,hogy nem lehet megoldani), akkor miért nem tájékozódnak? Miért nem védekeznek?
2011. máj. 28. 10:01
Mindenkinek saját joga, hogy mit kezd a testével és az életével. És ez nem állampolgári jog, amit szabályozni kéne, hanem EMBERI jog.
2258. Dina68 (válaszként erre: 2256. - 67691d8c26)
2011. máj. 28. 09:58
Egyetértek,nekem is volt 3,nem jókor fogantak ennyi...Azóta van egy nagylányom és most várom a másodikat.
2257. jucus30 (válaszként erre: 2256. - 67691d8c26)
2011. máj. 4. 09:35
Teljesen egyet értek veled.Egyedül neveltem a lányomat mikor terhes lettem tabletta mellett.Nem tudtam volna még egy babát elvállalni ezért volt abortuszom 3 éve.A mai napig gondolok a picire.Azóta született egy kislányom most 4 hónapos.Ez még a jobbik megoldás.Így is sok kicsi végzi másként-máshol.
2256. 67691d8c26 (válaszként erre: 2255. - C33bd8536b)
2011. ápr. 30. 18:57
Szerintem sem kell ezt annyira túllihegni. Én úgy gondolom, jobb, ha időben elveteti valaki, mintha olyan helyre születik, ahol nem várják.
2255. c33bd8536b (válaszként erre: 2252. - Iemma)
2011. ápr. 20. 16:40
Nem kell minden abortuszellenes prodaganda-dokumentációt készpénznek venni. A mi kulturánkban az abortuszok 98%-a kb.a 10. héten történnek. Max.12. hét. Ilyenkor az embrió (magzat) alig öt centi hosszú, és nem egészen 2 dekagramm a súlya. Gondolj bele, egy nagyobb babszem! Darabolni? Mikroszkóppal esetleg!
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook