Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elítélendő az a fiatal nő vagy asszony aki abortuszra megy? fórum

Elítélendő az a fiatal nő vagy asszony aki abortuszra megy? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
2164. Szamantha Fox (válaszként erre: 2159. - 80ASIQ)
2010. ápr. 15. 18:42
Húh ez nagyon primitív példa volt,no comment.....
2163. dana75
2010. ápr. 12. 14:32

Nem vagyok abortusz párti de nem is ítélkezem mert van mikor kénytelen az ember meghozni egy ilyen döntést.


Itt az én történetem 4 terhesség.


Azért a java részt a nőknek aki az abortusz mellett dönt hasonló okokból teszik. Nem felelőtlen szexelés miatt sem hobbiból.


Első gyermekem óvszer mellett jött egy évre a házasságom után, rá 5 évre jött a második gyermek pharmatex hüvelytabletta mellett. Ők mind ketten egészségesen megszülettek!!!


Pár év eltelt és

volt egy korai spontán vetélésem, azt sem tudtam, hogy babát várok 2-3 hetes volt még, ő spirál mellett fogant.


Eltelt megint 3 év és gyógyszer mellett jött a 4. terhességem is aminek már abortusz lett a vége.


Ennyit a védekezésről.


Ameddig nem találják fel azt a fogamzásgátlót ami 100%-os biztonsággal használható addig lesznek is abortuszok.

2162. 40163fd81d (válaszként erre: 2159. - 80ASIQ)
2010. ápr. 12. 10:58

Nem.

Mert egy élő ,eleven gyermek megölését a törvény bünteti.

Az abortusz,pedig egyenlőre "csak" terhesség megszakítás,és a törvény szerint ahhoz joga van egy nőnek.

Felesleges erkölcsi és egyéb kérdést csinálni ebből.

2010. ápr. 12. 01:36
Nem, mert nem mindig lehet megtartani a babát....lehet, hogy a körülmények és egyéb sok minden is közbe jöhet az embernek....
2160. Dmolnar
2010. ápr. 11. 22:15

Sziasztok!

Bár én sem terveztem a kis babaámat nekem nem jutott eszembe az abortusz. De nekem van egy biztos társam akire számíthatok, 27 vagyok van hol laknom és van mit ennem. Nem beszélve a rengetek babacuccról. És mivel nem voltam felkészülve rengeteget vívódtam magamban és nem tudtam örülni a terhességemnek. Most már 1 éves a pindurci de hosszú utat tettem meg és bár imádom őt azért nagyon nehéz volt. Szóval én nem ítélek el senkit aki úgy dönt hogy nem elég érett egy ekkora felelősségre. Nem beszélve arról hogy egy lelkileg kiegyensúlyozott anya aki várta és szereti a babáját sokkal többet ér mint az ha egy fiatal anya egy életen át hibáztatja a gyerekét.

2159. 80ASIQ (válaszként erre: 2157. - C33bd8536b)
2010. febr. 18. 11:11
Ezzel a logikával egy alvó kisgyereket is le lehetne fejezni. Az adott pillanatban ő sem imádkozna, sőt nem is venne észre semmit.
2158. jablonka (válaszként erre: 2157. - C33bd8536b)
2010. febr. 18. 10:50
Bocs, lehet, hogy későn írok, de: a magzat már élet és joga van az élethez. És igenis érez. Ami a legszörnyűbb: nem tud védekezni. Ezzel nem az anyát ítélem el, csak a magzatot védeném, ha tudnám.
2010. jan. 17. 15:19
Ezek szerint az illető mű elérte a célját! Ezért jött létre! Azért te sem hiszed, ugye, hogy egy babszemnyi sejtkonglomerátum imádkozik az életéért?
2156. Náíma
2010. jan. 14. 23:48
Szerintem mindenki máshogy gondokodik.Soha nem itéltem el azokat a nőket akik elvetették a gyermeküket.De amióta el olvastam az:Egy magzat kereszt útját az abortuszra,hát végig sírtam,hogy szegénykém ,hogy imádkozik az életéért.Azóta vagyok ellene,de nagyon!
2155. Ymanie (válaszként erre: 2154. - Botond75)
2010. jan. 14. 23:32
Én mindig előre gondolkodtam,mégis van három gyerekem,akik nem voltak betervezve.Két 100%-os módszer van a védekezésre,de én egyiket sem szeretném,így ha "baleset" történne biztos az abortusz lenne az első gondolatom.
2154. botond75
2010. jan. 14. 22:51
Lehet, hogy az a pár hetes magzat még nagyon apró, és nem tud semmit. De egy kis ember akinek minden porcikája megvan, és müködik.Elöre kell gondolkodni.
2153. Tyra
2010. jan. 14. 22:47
Most sokan nem fognak szeretni engem, de írtam erről a naplómban. De senkit nem akarok bántani, nem az én dolgom ítélkezni.
2010. jan. 10. 17:17
nem elitelendö.de nagyon kell vigyazni..!
2151. 77f3c7facb (válaszként erre: 2147. - Margareta51)
2010. jan. 10. 17:15
azert ez nem egeszen igy van minden esetben!!
2010. jan. 2. 15:09
Nem!! Mindenkinek saját joga eldönteni, hogy szeretné-e az esetleg nem várt bébit, vagy szeretné megszakíttatni a terhességet...
2009. dec. 9. 15:30
Nem. Ítélni amúgy sem szeretek, de azért vigyázni kell, és lehetőleg elkerülni, hogy ne legyen muszáj ilyen súlyos döntést hozni.
2009. dec. 8. 17:33
Nem.
2009. dec. 8. 17:04
szeretnek b...szni csak gyereket nevelni nem.
2146. Neenaa
2009. aug. 9. 15:07

Nem abortuszra kelleni menni, hanem védekezni.. Manapság már annyi módszer van, amiből lehet válogatni..

Persze előfordul azért "baleset", az azért más tészta.. Sajnos már egyre kevesebben mernek gyermeket vállalni..

2145. c68828ffa6 (válaszként erre: 2126. - Monika1225)
2009. júl. 26. 19:28
én is az egyetem padját koptattam terhességem alatt, gyermek mellett is diplomáztam le! lehet okokat keresni, pedig nincs lehetetlen, csak tehetetlen! akinek ennyire nem fér bele az életébe a gyerek, az kombinálja a védkezési módokat, vagy akármi... de AZ ABORTUSZ NEM LEHET MEGOLDÁS!
2009. júl. 26. 19:23

nagyon ritka esetben nem elítélendő. nagyon ritka esetben is szabadna engedélyezni a művi terhességmegszakítást! ez a ritka eset lehetne az, mikor pl. egy nő védekezés mellett esik terherben - mint tudjuk, sajonos semmi sem jelent 100%-os védelemet -, viszont a magzat sérült, vagy nem tudja az anya kihordani, veszélyezteti életét a terhesség. nos, ebben a ritka és érthető helyzetben nem elítélendő és engedélyezhető lenne az abortusz. a többi esetben véleményem szerint NEM!

az abortuszok nagyon nagy részét fiatal lányokon hajtják végre. beszédes dolog... aki nem tud megfelelő módon védekezni, az ne is szeretkezzen, vagy ha szeretkezik, akkor vállalja a következményeket! (bár sok fiatal nem szeretkezik, inkább b..ik, de ez már másik téma...) szóval persze itt is fennáll a veszélye annak, hogy védekeznek, de hiba csúszik a dologba és megtörténik a baleset. de ha fiatal fejjel mindenképp nemi életet akar valaki élni, akkor kombinálja akár a védekezési módokat (pl. gumi + fogamzásgátló tabletta) és akkor ezzel sem lehet gond.

azt még még elítélendőben tartom, mikor egészséges, fiatal nők csak úgy a saját kényelmük miatt megölik a gyermeküket! mert akár tetszik, akár nem, ez bizony gyilkosság!

el lehet számolni a lelkiismerettel, aki ilyen dologra vetemedik, az szenvedlyen is a lelkiismerete miatt!


szóval vigyázzatok, ha nem kell baba! ne az legyen a megoldás, hogy saját gyermeketek gyilkosává váltok!


kis extra: [link]


tessék gondolkodni, és nem felelőtlenül beleugrani mindenbe!

lehet, hogy kicsit kemény voltam, de ezt a témát nem lehet elérzékenykedni.

2143. g_eszter
2009. jún. 28. 14:08
Valoszinu, aki nem vedekezik, mikozben nem akar gyereket meg tul "gyerek". De ilyesmi vedekezes mellett is elofordul, mindenki azt tesz, amit az esze es lelkiismerete diktal.
2009. jún. 27. 22:58
Azert azt is tegyuk hozza a dologhoz ,hogy ha valaki szexel es nem akar gyereket,tobb vedekezes is rendelkezesere allna ,de sajnos soknak nem jarja ki az esze hogy vigyazzon,inkabb a gyerek sinyli meg az egeszet...
2141. cipa
2009. jún. 27. 22:51
Nem. Mindenkinek szíve joga, hogy eldöntse fel tud-e vállalni egy gyermeket.
2140. 40163fd81d (válaszként erre: 2139. - Szüzmaria)
2009. jún. 23. 01:12
Te meg légy toleránsabb másokkal szemben.
2139. szüzmaria (válaszként erre: 2126. - Monika1225)
2009. jún. 23. 00:47
Megölöd a gyermeked,inkább mint hogy örökbe adnád ? Ez sima gyilkosság. Ő mikor közeliteni fog hozzá a szerszám megpróbál félre huzodni , de szűkös helye miatt nem fog tudni teljesen védtelen csak az ösztönei érzik a gyilkos szándékot szerszámot. Abortusz alatt szétmarják a bőrét meg a szerveit, vagy elevenen darabokra vagdossák, amit a gyerek már érez, ki vannak fejlődve az érzékszervei. Ne tedd ! Mondj le róla add örökbe megteheted nem kell megölni. Ha te eljutottál a felnőtkorig esetleg van lakásod munkád vagy lehetőséged vagy hogy dolgoz élj és jól alakitsd az életed ő többre fogja vinni ez az evolucio a fejlődés elmélete és a gyakorlat ezt bizonyitja is az egymást követő generáciokon keresztül. Ne a szégyentől félj a nyivánoságtól, hogy esetleg nincs férjed barátod vagy ne csak a saját gyarló érdekeid miatt tedd ezt és ne élj késsőbb abban titokban, hogy gyermeked megölted a saját elképzelt egyáltalán nembiztos jövőd kariered érdekében. légy becsületes egyenes ember.
2138. 40163fd81d (válaszként erre: 2136. - Mh07)
2009. márc. 27. 12:56

Ne keverd a dolgokat.

A kérdés színtiszta,van aki igennel,van aki nemmel válaszol.

Ki-ki a saját,aktuális érzései ...tötöröttörö..szerin dönt.

Mindenki megteheti! Az általa jónak tartott döntés szerint ,tovább éli az életét,úgy ahogy jónak látja.

Nem kell belekeverni válságot,sem háborút,a gyerekek meg fognak születni,vagy nem.


Sosem csaptál le egy pókot?

2137. loch ness (válaszként erre: 2130. - Suzy26)
2009. márc. 27. 12:46

És miért jobb a gyereknek az abortusz, mint a kuka? Abortusz alatt szétmarják a bőrét meg a szerveit sóoldattal, vagy darabokra vagdossák, amit a gyerek már érez, ki vannak fejlődve az érzékszervei. Nem értem, a kuka ehhez képest miért annyival rosszabb...


Aki most erre ugrana, kérem, hogy azt értse a hozzászólásomból, amit én beleírtam, ne mást. De soha nem bírtam megérteni, miért elfogadható az abortusz, ha pedig egy pár hónappal idősebb gyerek a kukában köt ki, a rendőrség felháborodva keresi az anyát.

2136. mh07
2009. márc. 27. 10:43

Zárszóként, mivel itt is két tábor viaskodik csak annyit szeretnék elmondani: azok akik gyermeket szeretnének, soha nem fogják megérteni azokat akik megölik a magzatukat.

A gazdasági válságra fogni pedig csak üres kifogás. Akkor a már meglévő gyermekeket akasszuk a szögre?

2135. mh07 (válaszként erre: 2129. - Monika1225)
2009. márc. 27. 10:40
És azt hogyan dolgozza fel, hogy lehetett volna?
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook