Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elítélendő az a fiatal nő vagy asszony aki abortuszra megy? fórum

Elítélendő az a fiatal nő vagy asszony aki abortuszra megy? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
2194. 274c9996b8 (válaszként erre: 2192. - C33bd8536b)
2010. aug. 30. 19:16
Kb en is igy gondolom !
2193. 80ASIQ (válaszként erre: 2191. - Castellina)
2010. aug. 30. 17:04

Látom, egy újabb térítő! Én is próbálkoztam valamikor, de feladtam. Lehetetlenség.

(Hogy egyértelmű legyen, én is abortuszellenes vagyok.)

2010. aug. 30. 15:37

Én másként látom. Én úgy látom, hogy csak úgy szabad egy életet a világra hozni, ha felelősséget vállalunk érte. Én úgy látom, hogy a gyerek nem kismacska, hogyha nekem nem kell, majd odaadjuk Juliskának a sarokról, aki de szeretne egyet.


Én úgy gondolom, hogy nem is tudnék élni azzal a tudattal, hogy van egy gyerekem valahol, akiről nem tudok semmit. Nem tudom, hogy boldog-e vagy boldogtalan, hogy szeretik-e vagy kihasználják, hogy egészséges-e, vagy talán segítségre van szüksége.


Én úgy gondolom, hogy a felelőtlenség magasfoka, ha valaki megszüli a gyerekét, és idegenekre bízza, hogy felneveljék.

2191. Castellina (válaszként erre: 2190. - C33bd8536b)
2010. aug. 30. 08:28

Csak az anya szempontját írtad le,amely a születendő gyermek érdekeit nem szolgálja.

Ez önző gondolkodásmód. A köztes megoldást abban látom, ha a nő megszüli a gyermeket, így a kis lény esélyt kap az életre. Majd örökbe adják annak, aki vágyik rá és fel tudja nevelni. Így az anyának nem lesz teher.

2190. c33bd8536b (válaszként erre: 2189. - Castellina)
2010. aug. 27. 15:00

Hát igen, ezek nagyon szép gondolatok. Az elmélet mindig szebb, mint a valóság.


Teréz anya apáca volt, és csak az elméletet ismerte. Apáca volt, s mint ilyen a leghalványabb fogalma sem volt arról, hogy a valóságban milyen a fogantatás, a terhesség és a szülés. Fogalma sem lehetett arról, hogy milyen az, ha egy nőnek nem áldás a terhesség, hanem tényleg teher. Hogy nem minden nő született arra, hogy anya legyen.

Pedig ezt mégis tudnia kellett volna, hiszen ő sem ezt az asszonyi sorsot választotta. Sem a gyerekeket, sem a családot.

2010. aug. 27. 13:36

az abortusztról


"Ma Jézus gyermekként jön közénk újra - meg nem született gyermekként -

és övéi nem fogadják be Őt.

Jézus azért vált kisgyermekké Betlehemben,

hogy megtanítson minket a gyermekek szeretetére.


A meg nem született gyermek - emberi magzat - az emberi faj élő tagja,

akárcsak Te vagy én,

az Isten képére és hasonlatosságára lett teremtve, nagy dolgokra:

hogy szeressen és szeressék.

Ezért nincs választási lehetőség, ha egy gyermek megfogant.

Egy második élet - egy másik emberi lény - van már az anya méhében.

Ennek az életnek az elpusztítása abortusszal: gyilkosság.

Éppen olyan mint bármely más gyilkosság, sőt még rosszabb is azoknál!

Mert a magzat a leggyengébb, a legkisebb, a légrászorultabb:

az anyjától - tőlem és tőled - függ a puszta léte is.

Ha a meg nem születettnek az anyja- akinek feladata, hogy óvja és táplálja életét -

szándékos elhatározása miatt kell meghalnia, ugyan ki védi meg?

Éppen ezért nevezem a meg nem születetteket a szegények legszegényebbikének.

Ha egy anya képes megöletni a méhében saját gyermekét,

elpusztítani a húsából való húst, az életéből fakadó életet, saját szerelme gyümölcsét, miért csodálkozunk a körülöttünk terjedő erőszakon és terroron?

Az abortusz - a béke hatalmas rombolója a mai világban -

a szeretet legnagyobb pusztítója. I

mádkozom mindnyájatokért, hogy kiálljatok Isten mellett,

az élet és a család mellett, és hogy megvédjétek a magzatokat.

Imádkozzunk!


Teréz anya

2188. dana75 (válaszként erre: 2186. - Molnarvanda)
2010. ápr. 18. 19:03
Sajnos, de mi örülhetünk legalább nem albérletbe élünk. Mégis van saját lakás. Még ha nagyobb lakásra egyenlőre nem is számíthatunk, de most az a legfontosabb, hogy a párom munkája megmaradjon és én is el tudjak majd helyezkedni. Szerencsésnek mondhatjuk magunkat, hogy volt egy kis spórolt pénzünk amiből azért el vagyunk, ill., a család is a segítségünkre van mind az én részemről és a párom részéről is ha szükséges.
2187. dana75 (válaszként erre: 2182. - Zsanetta)
2010. ápr. 18. 18:50

Nem támadásnak éreztem csak kiakaszt, hogy mindenki a fogamzásgátlással jön. Azért írtam mert az biztos, hogy 50 nőből talán 1 aki esetleg nem védekezik.

De az sem egy felnőtt nő, hanem egy felelőtlen tini akinek a java része pont a szülői nemtörődömség miatt olyan amilyen. Én ezt tapasztalom nem csak az iskolában de sajnos már az óvodában is persze ott más téren.


De ha a szülő, az iskola és a média többet foglalkozna a szexuális élet hátrányaival és a védekezéssel és nem csak arról hallanának meg azt látnák milyen élvezeteket nyújthat a szex, akkor talán nem lenne ennyi nem kívánt terhesség.


Egyébként a 2165-ös hozzászólásomat olvasd el a védekezésről!

2186. molnarvanda (válaszként erre: 2178. - Dana75)
2010. ápr. 18. 18:13

Kedves dana, szégyen, hogy így kell élnetek, és nem a ti szégyenetek. Én is annyiszor gondolok arra, hogy még az ősembernek is teljesen egyértelmű volt, hogy lehet fedél a feje felett. Nyugaton a fiatalok 18 éves korukban lakást kapnak az államtól... Hát nem ez lenne az alapvető emberi jog? Hogy fedél legyen a fejed fölött, és legyen mit enni. Hiszen dolgoztok, ennyi a minimum, ami járna.

És persze, mindig lesz valahogy, de tudom, hogy ez mit jelent, ha már van gyermek - mert nem biztos, hogy ez a "valahogy" nekik építő lesz, és mint anyának, erre is kell gondolnotok. Igen, egy abortusz fáj annyira, mint ha nem lehetne gyereked, ezt nagyon igazul írtad - tudom, mert életem legnagyobb tragédiáját éltem át az abortusszal. Csak szorítani tudok nektek, hogy javuljon a helyzetetek - megérdemlitek, ahogy mindenki megérdemelné, aki gyermekeket vállal, de még az is, aki nem.

2010. ápr. 18. 18:06
Húha, bocsánat, nagyon hosszan írtam, most veszem csak észre. Bocsánat....
2184. molnarvanda (válaszként erre: 2182. - Zsanetta)
2010. ápr. 18. 18:06

Szerintem egyáltalán nem voltál bántó, Zsanetta, csak azt fogalmaztad meg, ami igaz, mármint hogy nem szabad összekeverni a gyermektelenséget és az abortuszt, mert ez olyan, mintha nem ennék semmit, hogy az afrikai éhezőknek legyen mit enniük. Amit én elveszítek, azt nem más nyeri meg, noha megértem azok érzéseit, akik nagyon szeretnének gyereket, és azt látják, hogy mások meg eldobják maguktól.

És még valami: az első (megtartott) gyermekem több évnyi fogamzásgátló-használat ellenére fogant meg, mivel tüdőgyuszim volt, antibiotikumokat szedtem, és eszembe se jutott, hogy ez gyengítheti a fogamzásgátló hatását. A második (abortált) kicsim szoptatás mellett, óvszer és hüvelytabletta kombinált használata ellenére jött, a doktor is csak széttárogatta a kezeit, hogy hát van ilyen. És hozzáteszem: annyira rossz kapcsolatom volt a párommal, hogy 7 hónap alatt (a lányom születésétől) ez volt az egyetlen alkalom, amikor együtt voltunk, mondván, hátha rendbehozhatjuk magunkat azzal, ha közelítünk egymáshoz. Sőt: 5 év alatt (ennyi idős a lányom) ez volt az egyetlen szexuális aktus - és ez lett a vége. Azt gondolom, ez sors, amit valamiért meg kellett élnünk. És senkinek nem kívánom azt a szörnyűséget, ami ilyenkor egy anya lelkében végigmegy, méghozzá úgy, hogy már van egy gyermeke, tehát pontosan tudja, mit jelent ez az egész. Ami számomra viszont fájdalmas és dühítő egyszerre, hogy az abortusz az apa szemszögéből sokkal másabb: a kórházban is csak az anyát fogadják sajnálattal, ő sír, ő szenved, miközben a férfinak mindez közel sem jelent annyit, még ha ő is megkínlódja. (az én párom vállat vont, "ez van", de biztos vannak érzékenyebb férfiak is). De azért szerintem nagyon furcsa, hogy egy gyerekhez két ember kell, mégis csak az egyikük kínlódik bűntudattal egy életen át.

2183. molnarvanda (válaszként erre: 2176. - C261aabaa0)
2010. ápr. 18. 17:56

Kedves Flóra,

köszönöm a megértésedet. Szívesen elmondom a történetemet, hátha segítséget jelent azoknak, akik hasonló cipőben járnak, de nem szeretném a tragédiámat műsorrá változtatni. Szívesen elmesélem az érzéseimet egy levélben, de még 5 év után is nagyon mélyen érint a dolog ahhoz, hogy erről nyíltan beszélni tudnék. Remélem, megérted...

2182. Zsanetta (válaszként erre: 2178. - Dana75)
2010. ápr. 18. 13:12

ezt a hozzászólást csak te érezted támadónak,pedig nem is igy fogalmaztam és nem is igy értettem.

Persze aki átesett ilyenen bocsánat a kifejezésért de jobban fel kapja a vizet.

Én se nem sértő se nem bántó nem akartam lenni a hozzászólásommal,szerintem nem mis volt az.

2010. ápr. 18. 12:55

Kedves Forumozok!


Kommunikációs szakos hallgató vagyok, a médiában dolgozom. Nagyon érdekel civilként is ez a téma. Abszolút nincsenek előítéleteim. Tudom, hogy ez egy szükséges döntés volt sokaknak és a körülmények áldozatai vagytok. Sajnos vannak akik nem így fogják fel. Ezeket az előítéleteskedéseket akarjuk mi legyúrni. olyan lány/hölgy jelentkezését várom, aki felvállalná a helyzetét és ezzel elérhetnénk azt hogy az ilyen lépést megtett hölygekre ne nézzenek rossz szemmel.

Minél előbb várom a válaszokat.

Itt vagy telefonon elérnek. (06-20-332-50-66)

Előre is köszönöm. S. Flóra

2180. Mamika50
2010. ápr. 18. 08:26
Miért lenne elítélendő ? Mindenki maga tudja fel tudja-e nevelni a gyermeket tisztességgel .
2179. plum
2010. ápr. 17. 23:19
Szerintem sokkal elítélendőbb az, amikor megszüli, miközben nincs se anyagi, se szellemi tőkéje felnevelni...
2178. dana75
2010. ápr. 17. 23:16

Mint lejjebb is írtam, saját tapasztalat mert nálam egy terhesség sem volt tervezett és mind fogamzásgátlás mellett jött össze. Hiába van annyi fajta fogamzásgátló ha egyik sem 100%- os biztonsággal véd.


Arról meg nem én vagy a másik tehet aki átesett abortuszon, hogy valakinek nem lehet babája. Elhiszem, hogy nagyon fájdalmas de nem a másikon kéne ezt levezetni.


Azért azt nem kéne hinni, hogy az abortusz mellett olyan egyszerű dönteni. Ez is fáj annyira mint, hogy nem lehet valakinek babája plusz a bűntudat amivel együtt kell élni.

(Tegyük félre nálam, hogy gyógyszer mellet lettem állapotos és nem lett volna egészséges).

De ha megtartom, akkor nem csak az ő, de a másik két gyermekemet is tönkre teszem.


34nm -en élünk négyen. Így sem egészséges, hogy egy szobában vagyunk a 2 gyermekkel.

Sem nekünk sem nekik nincs magán életük. (Lehet mondni akkor miért szültem de még akkor mi is hittük (az abortusz akkor még meg sem fordult a fejemben, pedig ők is és ismétlem önmagam védekezés mellett jöttek), hogy tovább tudunk lépni de sajnos nem így történt. Megélhetés megvolt, de annyira nem kerestünk jól, hogy egyről a kettőre jussunk. Takarékoskodtunk de nem volt elég.


Mára meg már sokkal rosszabb a helyzet. Nekem fél éve lassan, hogy nincs munkám a páromnak még van de kilátástalan a cég jövője. Majd felére csökkent a fizetése. Most éljük fel a megtakarított pénzünket. Hitelt nem tudunk felvenni nagyobb lakásra, sem azt sem a megnövekedett rezsit nem tudnánk kifizetni.


Tehát ha megtartom mehetnénk 3 gyermekkel az utcára és büszkék lehetnénk magunkra, hogy nem lettünk gyermek gyilkosok ahogy páran neveznek minket(abortuszosokat). Ennek aztán biztos sok értelme lenne.


Sokan vannak akiknek minden vágyuk egy gyermek de mivel nincs meg a megfelelő hátterük, vagy más okból kifolyólag nem tudják megtartani ezért kényszerülnek meghozni egy ilyen súlyos és borzalmas döntést.

2177. Zsanetta
2010. ápr. 17. 15:04

Nem elitélhető hisz nem tudni miért is döntött igy esetleg a párjával.

Mégis össze szorul a szívem és vhol neheztelek mert én meg évek óta küzdöm érte.

De ebből nem indulhat ki az ember!!

Azt hiszem elég nagy lelki terhet fog utána magával cipelni egész életén át.

Mert az a baba élt ,vert a szíve és már egy kis élölény volt.

És ki az aki dönthet az ő életéről??

Én azt gondolom a mai világban annyi védekezési lehetöség van már hogy nem szabadna annyi abortusznak történnie.

Olvastam vhol hogy az abortusz X összeggel támogatja az állam,kéedem én akkor nekem miért csak 5 lehetöségem van a lombik próbálkozásra és miért akarják ezt még lecsökkenteni.

És itt vagyok 2 sikertelen próbálkozás után és most derül ki hogy komoly gondok vannak még a sikertelen megtapadás hátterében:(

2176. c261aabaa0 (válaszként erre: 2175. - Molnarvanda)
2010. ápr. 17. 14:55

Kedves Molnár Vanda!

Én megértem a helyzeted. Egyszerűen a körülmények nem voltak megfelelőek. Ezért nem szabad ostoroznod magad. Te reálisan gondolkodtál és (nem tudom hogy lehet e ilyet mondani) de a helyzetet mérlegelve helyes döntést hoztál. Mi ezt szeretnénk minél több embernek a tudatába letisztázni, egy műsor keretében. Úgy érzem hogy a te személyed tökéletes lenne ennek megvalósításban. Lehetne róla szó? kérlek minél előbb válaszolj (tudunk találni olyan alternatívát ami mindenkinek jó) vagy írj nekem egy elérhetőséget. Köszönöm s.Flóra (06-20-332-55-66

2010. ápr. 17. 10:03
Sziasztok, nekem volt egy abortuszom:-( Elég rossz anyagi és kapcsolati helyzetben voltunk, mikor az első baba besikerült (gyogyi mellett!!!), akkor nem tudtam megtenni, megtartottam, erre rá is ment a kapcsolatunk. A pasim otthagyott a kicsivel, de előtte még kiderült, hogy újra terhes vagyok, dacára minden védekezésnek. Akkor a kislányom 7 hónapos volt. Rengeteget sírtam, de nem láttam más megoldást, anyám garzonjába mentünk a lányommal, depresszió, kilátástalanság stb. Abortusz lett a vége. Racionálisan nem bántam meg, mert nagy felelőtlenség lett volna két gyerek, egyedül, a nyomor szélén. De: iszonyú árat fizettem érte. A mai napig (5 éves a lányom), nem tudom azt mondani neki, hogy "egyetlenem", úgy, hogy belém ne hasítson, ez nem így van. És nem telik úgy el nap, hogy ne gondolnék az abortált kicsimre. Lelkileg nem vagyok azóta ugyanaz, rengeteg pszichés gondom van - ha újra ott lennék, akkor is megtartanám, ha a híd alá kéne menni, mert ez a bűntudat elviselhetetlen. Megpróbálok együtt élni vele, csak tanulságként leírtam azoknak, akik esetleg ilyen lépésre kényszerülnek, hogy nagy árat kell majd érte fizetni...
2174. Szamantha Fox (válaszként erre: 2173. - C261aabaa0)
2010. ápr. 17. 09:47

Akik elítéli azokat akik abortuszra kényszerültek,mindig is elfogják.Csak annyit tudnak szajkózni ez gyilkosság,még nehezebbé téve annak aki rákényszerült valamilyen oknál fogva.Őket nem érdeklik a körülmények ,sem az okok,csak a száraz tények és a maguk begyöpösödött gondolkodása.Ha valaki felvállalná magát,az sem változtatna semmin.

Hát ennyit azokról,akik mások felett ítélkeznek látatlanban!

2010. ápr. 16. 13:40

Kedves Forumozok!

 

Kommunikációs szakos hallgató vagyok, a médiában dolgozom.Nagyon érdekel civilként is ez a téma. Abszolút nincsenek előítéleteim.Tudom, hogy ez egy szükséges döntés volt sokaknak és a körülmények áldozatai vagytok. Sajnos vannak akik nem így fogják fel. Ezeket az előítéleteskedéseket akarjuk mi legyúrni. olyan lány/hölgy jelentkezését várom,aki felvállalná a helyzetét és ezzel elérhetnénk azt hogy az ilyen lépést megtett hölygekre ne nézzenek rossz szemmel.

Minél előbb várom a válaszokat.

Itt vagy telefonon elérnek. (06-20-332-50-66)

Előre is köszönöm. S.Flóra

2172. Szamantha Fox (válaszként erre: 2171. - Dana75)
2010. ápr. 16. 13:29
Szerencsére azért akadnak normálisan és reálisan gondolkodó emberek!Ennek örülök! :)
2171. dana75 (válaszként erre: 2167. - Szamantha Fox)
2010. ápr. 16. 13:00
Erre inkább már no comment!!!
2170. dana75 (válaszként erre: 2166. - Szamantha Fox)
2010. ápr. 16. 12:52
Ez az emberi gonoszság ami a butasággal még egybe is van kötve.
2169. dana75 (válaszként erre: 2165. - Dmolnar)
2010. ápr. 16. 12:44
Igen én is azért írtam, hogy van sajnos amikor kénytelen az ember egy ilyen döntést meghozni.:( Minden nő el tudja dönteni mikor van itt az ideje a baba vállalásnak.
2168. dana75 (válaszként erre: 2164. - Szamantha Fox)
2010. ápr. 16. 12:38
Igen azt nem lehet kommentálni, sok az idióta.
2167. Szamantha Fox (válaszként erre: 2139. - Szüzmaria)
2010. ápr. 16. 11:39
Na az ilyen szűzmaria félék a legveszélyesebbek.Másoknak prédikál és ítélkezik,közben meg lehet hogy csak a mocskos lelkiismeretét akarja evvel helyrehozni...
2166. Szamantha Fox (válaszként erre: 2147. - Margareta51)
2010. ápr. 16. 11:34
Jesszusom micsoda emberek vannak itt!Hogy mondhat ilyet valaki!Ez undorító és főleg iszonyú butaságról árulkodik.
2165. Dmolnar (válaszként erre: 2163. - Dana75)
2010. ápr. 15. 19:44
én sem vagyok abortusz párti de szerintem kell hogy legyen joga dönteni egy nőnek a teste és élete felett. A gyereknek sem jó ha úgy nő fel hogy nyűg és állandóan a fejére olvassák hogy miért is jött ő. Ha egy anya frusztrált akkor a gyerek is az akiből frusztrált felnőtt lesz és még több késelő, iskolai lövöldöző és élettársát leszúró lesz. :)
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook