Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Elfogadod, hogy te Isten szerves, teremtő része vagy? fórum

Elfogadod, hogy te Isten szerves, teremtő része vagy? (beszélgetős fórum)

146. ab61752c45 (válaszként erre: 143. - 12d083b51b)
2018. okt. 28. 09:20
mint a boszorkányok,akiket máglyán égettek el.nem értem én az embereket.nem jobb lenne békességben élni,mint örökös harcban .bár van akinek ez az életeleme.egyszer olvastam egy könyvet,a pigmeusoktól szólt,hogy mentették meg egy fehér nő életét,aki ott meghalt volna.kerestek vizet,élelmet,hát sajnos tragikus vége lett,mert a fehér férfi lelőtte őket.a címére már nem emlékszem.
145. Bless the child (válaszként erre: 143. - 12d083b51b)
2018. okt. 28. 09:18
A maják az aszály okozta éhínség miatt haltak meg
144. ab61752c45 (válaszként erre: 138. - 12d083b51b)
2018. okt. 28. 09:13
na ez az ami soha nem lesz meg.egyszer láttam egy dokumentumfilmet,amiben az arab anya nagyon büszke volt a lányára,amiért fölrobbantotta magát,meg egy zsidó lányt. hát a szívem szakadna meg.mindkét lányért.
143. 12d083b51b (válaszként erre: 141. - Ab61752c45)
2018. okt. 28. 09:09
No igen! Én magam is igen-igen elítélem, ahogy az ősi népeket kiírtották, kiírtottuk, hatalmas tudás, ősi bölcsességek semmisültek meg, mint a maják, inkák, amerikai indiánok és hasonlók. És mindezt az egyetlen igaz isten nevében... és ezért mikor kérnek legalább bocsánatot tőlük, mert visszacsinálni már nem lehet. Ami akkor, ott a tűzben veszett, azt visszahozni már nem lehet.
2018. okt. 28. 09:05

No ezt idáig jól kitárgyaltuk! Vissza a fórum címéhez:


Sokáig elfogadtam az alma magjának felosztásáról szóló tanítást, mely szerint akárhány részre is osztjuk, minden részében benne van az a képesség, hogy tökéletes fa növekedjék belőle. Hiszen minden egyes parányi rész birtokolja azokat a szükséges anyagokat, amik a fa kifejlődéséhez szükségesek.


Csakhogy ezáltal az alma magok mind egymástól elkülönült, önálló részként élnek tovább, és a belőlük fejlődő fák is egymástól függetlenül élik az életet, ezáltal sohasem lesznek "Isten teremtő, szerves részei".


Én inkább hiszek abban, hogy oly módon vagyok a teremtő Isten része, hogy szervesen összefüggök vele, soha, semmi módon el nem szakadok tőle. Mint a polip, a kalmár, a medúza, amelynek ezer karja van, mind-mind önállóan mozog, teszi a dolgát, és mégis része marad az egésznek!

Mint egy hatalmas felhő, amelyik beborítja a földet, a világot, és mi magunk is felhők vagyunk. Az a levegő, az a légtér, amely minden lélek!!-zetvételkor belénk áramlik, és kifújjuk, majd ismét be... amely állandóan bennünk, velünk van, az maga Isten!

Az, hogy mindenkinek van egy a másiktól különálló fizikai teste (= egy-egy kar a kalmárnál, medúzánál) de alapjaiban mindannyian EGY-ek vagyunk.


Vélemény? Majd jövök.

141. ab61752c45 (válaszként erre: 138. - 12d083b51b)
2018. okt. 28. 08:44
az a halálom,mikor valaki azt mondja,mert isten ezt a földet nekünk adta.ki beszélt vele?akkor a nagy Manitouhoz is rosszul imádkoztak szegény indiánok,mert a fehér embernek adta,aki pénz,paripát fegyvert nem kímélve ugyancsak irtogatta őket.meg sorolhatnánk az ausztrál bennszülötteket,meg a többit.a hatalomról szólt minden,legföljebb leöntötték egy kis maszlaggal. szóval,ha valaki nem látta volna a Magdolna nővérek c.filmet,az nézze meg de ajánlom Diderot Apácáját is,esetleg a Különös házasságot.de sorolhatnám a végtelenségig.mondjuk a Borgiák történetét,esetleg a kisfiúét akik odaállítottak a templomba szavalni,a lyukas cipője miatt odafagyott a lába.de rámenne a napom.
140. 12d083b51b (válaszként erre: 139. - Ab61752c45)
2018. okt. 28. 08:40

Én is szoktam ilyesmit nézni. A múltkoriban ezzel kapcsolatban egy olyan feltételezést hallottam, hogy a jégkorszak visszahúzódása, a földi légkör felmelegedése nyomán genetikailag nem bírták és tűntek el, mint önálló emberi faj.

(Pedig akkor még kipufogó gázok, meg káros szennyező anyagok kibocsátása és hasonlók sem voltak!)


De mert volt köztük és a homo-sapiens között gén-keveredés, nyomokban megtalálhatók a genomjaik (vagy minek nevezik), elsősorban a magasabb vidékeken, hűvösebb éghajlanton élők között. Mint pl. tibetiek, és hasonló vidékeken élőknél.

139. ab61752c45 (válaszként erre: 135. - 12d083b51b)
2018. okt. 28. 08:33
nézem a tudományos műsorokat,végül is ma sem tiszta,hogy a neander-völgyi miért pusztult ki.volt olyan okos,ügyes,mint a homo sapiens.persze a génjeik valakikben megmaradtak.ügyes vadászok voltak,temetkezési helyeik is voltak,tehát valamilyen kultúrával rendelkeztek. na jó nem Ádámnak és Évának hívták őket.a jégkorszakban kicsit fáztak volna a fügefalevélben.ja,az sem volt.
138. 12d083b51b (válaszként erre: 136. - Unom)
2018. okt. 28. 08:33

De szerintem ezt rosszul hisszük!

Mert elfogadom, hogy egyetlen!!! igaz Isten van!

Csak ahogy egy nagy családban, az egyik gyerek papának, a másik tatának, a harmadik faternak, a következő atyámnak nevezi azt az egyetlen családfőt, aki van!! hát itt is ugyanez a helyzet.

Az egyik vallás Istennek, a másik Allah-nak, vagy éppen Buddhának, vagy az ezoterikusok "Fénynek", stb. stb. nevezik azt az egyetlen, hatalmas erőt, ami/aki odafent van!


De csak EGY van! És ha ezt a különböző vallások elfogadnák, nem harcolnának egymással a saját igaz istenükért, akkor talán egy lépéssel közelebb lennénk a világ-békéhez is. Gondolom, hiszem, de hát ehhez a különböző egyházak fő-fő vezetőinek egyetértése kellene!

137. 12d083b51b (válaszként erre: 130. - 0c4eeadbce)
2018. okt. 28. 08:28

Ezzel is egyetértek! Imádom az ősi kínai bölcsességeket, ehhez az a tanításuk maradt fenn:

"Mindig azt add a másiknak, amit kapni akar, és ne azt, amire te szerinted őneki szüksége van!"


Csak azzal tudod boldoggá tenni, ha azt kapja, amit szeretne!

136. unom (válaszként erre: 135. - 12d083b51b)
2018. okt. 28. 08:27
Istenről is legalább annyiféle van, mint emberből.
135. 12d083b51b (válaszként erre: 129. - Ab61752c45)
2018. okt. 28. 08:25

Most képzeld el azt, ha sikerült neki az embert a saját képmására teremteni, vagyis pont olyanok lettünk mint ők. Ebből következik, hogy ő is pont olyan, mint mi.

(Bocsi, Isten-hívők!) :))


De azért ha belegondolunk abba, hogy az elmúlt pár százezer év alatt hány féle-fajta ember is élt a földön a neandervölgyitől kezdve még ki tudja hány módozatban fordultunk elő, nagyon el tudom képzelni, hogy van még nekünk is hova fejlődni. És hogy ő még esetleg mindig, és állandóan "gyakorol" rajtunk! (Csak félve kérdezem: lehet, hogy ő sem tökéletes???)

134. ab61752c45 (válaszként erre: 111. - 12d083b51b)
2018. okt. 28. 08:24
a föld nem lapos,mi kering hol,meg még a sok titok,amire majd csak rájövünk.vagy nem.ki gondolta volna,hogy egyszer ember jár a Holdon?
133. unom (válaszként erre: 129. - Ab61752c45)
2018. okt. 28. 08:20
Lehet, hogy jól csinálta, és ő is épp ilyen :D
132. 12d083b51b (válaszként erre: 121. - 0c4eeadbce)
2018. okt. 28. 08:20

"a világmegtapasztalás évekig, ami vagy bizonyítja, vagy elveti egy hit tételeit"


Amikor egy könyvben azt olvastam, hogy az angyalok a fejünkben megfordult gondolatokból próbálják kitalálni, megfejteni, hogy mit is szeretnénk igazán. Csak (ahogy írták) némelyik ember fejében akkora káosz van, hogy nagyon nehezen boldogulnak.


Mert az ő dolguk az, hogy minden embert ahhoz a valamihez segítsenek hozzá, minden ember azt a valamit kapja meg, amit gondolatai szerint kapni szeretne. !!! Hoppá!


És ezek alapján már nem véletlen:

- Bibliában: "aki másnak vermet ás, maga esik bele"!

- Ezoterikában: "Jól gondold meg mit kívánsz másnak, mert könnyen megkaphatod!"

- Agykontroll tanítás: "minden dolog fejben dől el!"


Vagyis, hogy az életben ki mire kap bizonyítékot, ki mit tapasztal meg, az az egyéntől függ, és a fejében, lelkében, szavaiban fellelhető hitétől.

131. ab61752c45 (válaszként erre: 125. - 0c4eeadbce)
2018. okt. 28. 08:19
jóságos?jézusom,milyen lenne,ha nem lenne az.
2018. okt. 28. 08:17
A teremtő jóságára szerintem abból lehet következtetni, hogy a szüksègleteink kielègítèse azonnali örömmel vagy jóèrzèssel jár, nem pedig az elmaradása jár azonnali irdatlan kínokkal. Vagy mèg az is lehetne, hogy kín a kielègítèse, de a nem kielègítèse mèg nagyobb kín vagy azonnali halál.
129. ab61752c45 (válaszként erre: 118. - Unom)
2018. okt. 28. 08:17
engem ugyan nem zavar,ha valaki templomban hányja a keresztet,könyörög az istenhez.az ő dolga,hogy nem hiszek,az meg az enyém.mondjuk az jobban,ha valaki vizet prédikál,azt bort iszik.és sajnos erre több a példa,mint az ellenkezőjére.de,ha az isten az embert saját képmására teremtette,csinálhatta volna jobban is.de hát hamar munka ritkán jó.
128. unom (válaszként erre: 127. - Unom)
2018. okt. 28. 08:16
Javítás: idézetre idézetet.
127. unom (válaszként erre: 124. - 12d083b51b)
2018. okt. 28. 08:15

Idézettel idézetet: kinek-kinek a nyelvén, de csak a magam elvén.

A második meg a marketing egyik alátétek, semmi új.

126. 0c4eeadbce (válaszként erre: 125. - 0c4eeadbce)
2018. okt. 28. 08:12
Jav.illúziónk
125. 0c4eeadbce (válaszként erre: 122. - Bless the child)
2018. okt. 28. 08:12
Itt főleg az lenne a kèrdès, hogy csak a mi agyi illútuönk e, hogy a világ ,ès benne az èlőlènyek tènyleg bonyolultak-e, vagy sem. Mert akik tudatis teremtőkre hivatkoznak, azt abból a szent meggyőződèsükből teszik, hogy nagyob bonyolult, ès ezèrt ilyet ,csak egy nagyon intelligens, tudatos tervező tud lètrehozni, aki főkènt mèg jóságos is .
124. 12d083b51b (válaszként erre: 120. - Unom)
2018. okt. 28. 08:08

Talán 2 mondatot mondanék, írnék neki:

- "Nem akkor válik naggyá egy ember, ha a tömeg vállára áll, hanem amikor a tömeg felemeli!" (Ősi kínai tanítás)

- "Mindenkivel őszintén, az ő szintjén!" (Biztosítási, befektetői munkatársak tananyaga! De igaz!)


Ha elgondolkodik azon, hogy mit is akartál mondani, vagy megérti, vagy rájön, hogy van még mit tanulnia! :)

123. Alina*
2018. okt. 28. 08:01
Szeretnék benne hinni.
2018. okt. 28. 08:01

Hogy a témánál maradjak VE ezt az elméletet próbálta zanzásítva idedobni


[link]

121. 0c4eeadbce (válaszként erre: 114. - 12d083b51b)
2018. okt. 28. 08:00
A múltban , ès főleg a távoli múlban van aki hisz ès van ,aki nem hisz, ez inkább valamifèle bizalom játèk. Hogy elhisszük- e ,ezer ève valahol valaki igazat mondott vagy írt. Ezután jön a leírtakon keresztüli világmegtapasztalás èvekig, ami vagy bizinyítja vagy elveti egy hit tèteleit, ez az igazi bizonyítèk rèsz a vallásoknál vagy ezoterikus tanoknál, ahogy írtad is. De már eddig csak azok jutnak el, akik legalább egy pillanatra nyitottan ès bizalomból hittèk, amit a règről szóló írásikban olvastak.
120. unom (válaszként erre: 119. - 12d083b51b)
2018. okt. 28. 07:58

Majd ha ti nem sértegető másokat, akkor várható el hasonlót.

Egyébként te hogyan írnál le, hogy szerinted valaki buta, mint a föld, és mellé még nagyképű is, hogy ne legyen sértő? Vagy simán hazudnál?

Mielőtt félreértés: általánosságban kérdeztem.

119. 12d083b51b (válaszként erre: 118. - Unom)
2018. okt. 28. 07:53
Mint írtam: a véleményedet elfogadjuk, csak a jelzők, amikkel az ilyenben hívőket illeted, azt tartom sértőnek.
118. unom (válaszként erre: 114. - 12d083b51b)
2018. okt. 28. 07:48

Írtam: nekem a templomi hit is ugyanolyan nevetséges.

Galileihez éppen hogy túllépett a héten, a tudományhoz.

Ha zavar a véleményem ne olvasd, de én miért ne írhatnám le?

2018. okt. 28. 07:46
igen

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook