Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Elfáradok a társaságban, örülök ha nem kell sehova menni,... fórum

Elfáradok a társaságban, örülök ha nem kell sehova menni,... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
59. New(l) (válaszként erre: 57. - Angelique2)
2023. okt. 6. 11:21
Nosza. :)
58. Angelique2 (válaszként erre: 54. - Gyöngy:))
2023. okt. 3. 23:11
Nekem konkrétan van markáns illatú eredeti orosz parfümöm, Maroussia, állítólag a régi, legendás Krasznaja Moszkvát emulálja (nem tudhatom, ahhoz nem volt szerencsém, csak hősi énekeket zengedeztek róla :))
57. Angelique2 (válaszként erre: 52. - New(l))
2023. okt. 3. 23:09

Nem gond, szerintem nem tilos beleszólni :)

Én is szoktam erről álmodni. Lehet, hogy tényleg beszélnünk kellene?

56. Angelique2 (válaszként erre: 51. - Globus)
2023. okt. 3. 23:08

Tanultunk egy vagy két évig, ha jól emlékszem. Szerettem az agyinkát, a cirillbetűkre máig emlékszem, de arra a szintre nem jutottunk már el, hogy képes legyek orosz anyanyelvűekkel levelezni. Lehet, hogy érdemes volna invesztálni kicsit ebbe? :)


Maghiarul és angolul leveleztem ilyen formában, ahogyan említed. Nagyon imádtam csinálni!

55. Angelique2 (válaszként erre: 50. - New(l))
2023. okt. 3. 23:06

Ez már egy haladó szint, még az én normáim szerint is. Bár réges-régen volt még archeológiai lelet pumpás töltőtollam is, valamelyik nagyszülőmé lehetett. Sajnáltam, amikor végképp működőképtelenné vált. Lehet, hogy legközelebb régi pumpás tollat kellene organizálnom eBay-ről?


Ez egy ilyen dolog: a patronokban, ha sokáig állnak, összesűrűsödik a ténta és úgy tűnik, mintha csak félig lennének megtöltve. A megoldás: a patron "megnyitása" (tollba belenyomása) után kivenni, lehetőleg desztillált vizet csöpögtetve bele még az orrunkat is összekenni és a patron tartalmát kihígítani.


Milyen gyártmányú volt ez a virágmintás, fém toll, ha lehetek indiszkrét?


Nekem több kedvencem is akad, jelenleg egy keskenyedő hegyű, sima fekete Inoxcrom - aranyszínű csíptetővel és középrésszel - van üzemben, lilás színnel ír pillanatnyilag!


Balkezesként jobb felé írni, úgy látom, nagy kihívás: a balkezeseket vagy így, elfordított papírral látom írni, vagy a sor fölé tartott kézzel. Vannak balkezesek, akik szó szerint rézmetszet szépségű írást tudnak így produkálni!

54. gyöngy:) (válaszként erre: 52. - New(l))
2023. okt. 3. 18:13
Nekem is volt, akkor még Szovjetunió volt. Sosem felejtem egyszer csomagban nagyon büdös szappant küldött,napokig nem ment ki a lakásból. Matrjoska, ruhazsebkendő is volt a csomagban, ami persze átvette a szappan szagát:D
53. globus (válaszként erre: 52. - New(l))
2023. okt. 3. 17:38
Erre jó volt az a pilótajáték-szerűség. Az első címre küldj egy képeslapot, a többiekét másold át, alulra írva a sajátodat, valami ilyesmi.
52. New(l) (válaszként erre: 51. - Globus)
2023. okt. 3. 17:34

Nem engem kérdeztél - bocs Angelique2😅 - de nekem volt. Ugyan nem orosz kapcsán, mert mi már nem tanultuk.

Mai napig visszatérő, örömteli álmom, hogy kinyitom a postaládát, és tele van levéllel. ☺️

51. globus (válaszként erre: 44. - Angelique2)
2023. okt. 3. 17:19
Nem tudom,hány éves vagy, tanultál oroszt? Volt orosz levelezőpajtásod? Rendes, postai borítékos?
50. New(l) (válaszként erre: 47. - Angelique2)
2023. okt. 3. 17:09

Egy időben a kis golyókat is gyűjtöttük a töltőtoll patronjából. Szépen meg kellett fürdeni őket, hogy ne maradjanak tintásak, majd átlátszó dobozva vele (olcsó játék hülyegyerekeknek🤣).

Hogy fel voltunk háborodva, amikor egyes patronok csak félig voltak megtöltve!

Nekem az egyik kedvencem egy fém, virág mintás töltőtoll volt.

A nagy respekt mégis a bal kezeseknek járt, külön technikát fejlesztettek ki, hogy ne kenjék el az írásukat, ha jól rémlik, 90 fokban elfordították a füzetet, és úgy sikerült nekik.

49. New(l) (válaszként erre: 48. - Angelique2)
2023. okt. 3. 17:02
Vannak ilyen sajátos dolgaim. 🤭
48. Angelique2 (válaszként erre: 46. - New(l))
2023. okt. 2. 20:36

Óhhhh értem. Gondoltam is, hogy van valami, aki leszívja mások energiáit, annál biztosan lehet valami... (értelmesen meg is fogalmaztam mindezt. Ezt teszi a kialvatlanság és az önkéntes koffeinmérgezés kombinációja, elnézést.)


Érdekes, hogy már hozzá is szoktál az ilyen pszichoszomatikus lázakhoz! Szerintem néha mindenkivel előfordul, hogy ha stresszes vagy kimerült, akkor könnyebben kap el valamit - de ezek az egyéjszakás hőemelkedések sajátosak.

47. Angelique2 (válaszként erre: 45. - New(l))
2023. okt. 2. 20:33

Igazán király, hogy ennyi közös attitűdünk van. Lehet, hogy beszélnünk kellene? Van egy kis gyűjteményem töltőtollakból, és velük (még én is) olvashatósági rekordokat döntögetek!

Betárcsázós internet, óhhhh, a régi szép idők.... csak azon fogom a fejemet, hogy amikor a lakosság még vígan szenvedett ezzel, az ADSL technikája már tizensok éve megvolt, csak lakossági használatra nem volt még.

Áhhhh, hát szakmai gyakorlat után én is bent maradtam társaséletet élni, meg önként vállaltam gépterem-felvigyázói feladatkört, csak hogy hajnali kettőig darvadozhassak az interneten! Darvadoztam is. Amikor hazautaztam, benyomásaim szerint az általad leírt pokoljárást tapasztaltam meg én is :)

46. New(l) (válaszként erre: 43. - Angelique2)
2023. okt. 1. 21:54

Nagyon kedvelem a nőcit, nem is energiavámpír típus, csak mostanában elég gatya az élete,és keserű kissé.

Abszolút pszichés eredetű volt a kisláz, de nálam ez jellemző amúgy is. Ha nagyon kimerülök mentálisan, vagy lelkileg, lazán befigyel a hőemelkedés/láz, amit egy éjszaka alatt letudok.

45. New(l) (válaszként erre: 44. - Angelique2)
2023. okt. 1. 21:51

Ugyanez! Hagyományos módon is imádtam levelezni, de írni is, lehetőleg töltőtollal. Úgy tudtam vele olvashatóan jegyzetelni fősulin, hogy csodájára jártak.

A kétezres évek elején, mikor kezdett elterjedni a net és a fórumozás, teljesen ráfüggtem. Nem volt otthon normális net még (csak a betárcsázós, ami mialatt kínlódott, foglalta a vonalat, Faterak még épp akkor támadt mindig telefonálhatnékja. 😂) Volt hogy bent maradtam meló után, mert nem bírtam otthagyni a társaságot. Hétvégén meg a poklot jártam, hiába voltak ott az IRL barátaim, kutyául szenvedtem a virtuális haverok nélkül.

44. Angelique2 (válaszként erre: 42. - New(l))
2023. okt. 1. 20:34

Egy okos ember mondta erről: milyen érdekes, hogy ma, amikor ennyi csatorna áll rendelkezésünkre ahhoz, hogy kontaktot teremtsünk egymással, ennyi ember él magányosan! (Lásd a hikikomori jelenségét.)

Hozzád hasonlóan, én is akkor szoktam leadni az energiáimat, amikor másokkal interakciózok. Közeli ismerősökkel ez kevésbé jelentős, de olyan emberekkel, akikkel nem vagyok annyira szoros kapcsolatban, mindig kimerítőnek élem meg!


Amikor először váltam internetfüggővé, iszonyat felszabadító volt, hogy a chatszobákban bármikor találhattam magamnak társaságot. Eszméletlenül élveztem! És, az írásbeliség nálam is mindig előtérben volt. Nem véletlen, hogy annyira imádtam régen a levelezőpartneresdit: a levelezőpartnereimmel, akik többségével soha nem találkoztunk személyesen, sokkal jobban megnyíltunk egymás előtt, mint akár az osztálytársaim, akár a házbeli gyerekek között erre képes voltam :)

43. Angelique2 (válaszként erre: 39. - New(l))
2023. okt. 1. 20:29

Hú, az ilyen energiaszivattyú egyénekkel valami nincs rendben. Értem, hogy ő boldog volt, amiért feltöltődött, de a Ti rovásotokra?

A kimerültségtől sikerült belázasodnod, vagy esetleg lappangott Benned valami, ami az élmény hatására jött elő? Vannak ilyen érdekes pszichoszomatikus egybeesések...

42. New(l) (válaszként erre: 41. - Birebora)
2023. okt. 1. 18:45

Nem fog szépen hangzani, de szerintem az is benne van, hogy már annyiféle szórakoztató eszköz/lehetőség áll rendelkezésére a modern embernek, hogy nincs rászorulva, hogy a rokonsággal üsse el az idejét.

Én szerintem bármilyen korban ilyen lennék, introvertált vagyok, nagyon gyorsan fáradok emberek között, ráadásul gyermekkorom óta szeretem az írásbeliséget, így külön örvendek a chat funkciónak. 🤭

41. birebora (válaszként erre: 38. - New(l))
2023. okt. 1. 15:26
De miért? Épp ma beszélgettünk erről egy kisebb társaságban. Arra jutottunk, hogy más a munka, más a stressz mint régen. Minden generációnak, korosztálynak meg van a maga baja. Régen nem volt autó vonattal, busszal mentek 100-150 km-eket mégis összejött a család a barátok, ismerősök gyakrabban mint manapság. Ma hiába van autó majdnem minden családban még a közel élők egy városban, szomszéd faluban élők sem találkoznak rendszerességgel és gyakran.
40. birebora (válaszként erre: 37. - Angelique2)
2023. okt. 1. 15:20
Nekem még korlátozott sincs, de néha muszáj.
39. New(l) (válaszként erre: 37. - Angelique2)
2023. okt. 1. 11:31
Múltkor volt nálam két barátnőm, élőben ritkán tudunk találkozni, így külön ünnep ha összeverődünk. Egyikük, szegénykém, úgy leszívta az energiánkat, hogy alig vánszorogtam estére. Sőt, be is lázasodtam éjszakára. Külön aranyos, hogy megköszönte a napot, és örvendezett, mennyire feltöltődött. 😂
38. New(l)
2023. okt. 1. 11:27
Nekem megmondta egykori főnöknőm, hogy 40 évesen úgy élünk, mint a nyugdíjasok. 😅 És tényleg, pénteken rázárjuk a kaput, és nagyon indokolt esetben nyitjuk ki (pl. fűnyírás a porta előtt 😂). Vannak barátaink, családunk, de a prioritás az otthon töltött idő. Más kérdés, hogy olyan környezetben élünk, ahova mások nyaralni járnak. Egy cimborám imád itt héderelni, de mindig elmondja, hogy hosszútávon nem bírná ezt a nyugalmat és "kiességet". Aztán meg irigykedik hogy karnyújtásnyira bőgnek a szarvasbikák. 🤭
2023. szept. 30. 23:58
Nekem is csak nagyon korlátozott igényem van arra, hogy társaságba járjak. Nem vagyok magányos farkas vagy aszociális, egyszerűen csak kevesebb szükségem van az ilyen élményekre.
2023. szept. 30. 22:39
Én most értem haza, délelőtt 10-től,egy darabig nem vágyok egyszerre 40-50 idegen ember közé
35. Epresturmix (válaszként erre: 31. - Globus)
2023. szept. 30. 17:28

Fu de utálom ezt. Kérdezik hány éves vagyok? Mondom 38. Erre, Jé, nem is nézel ki annyinak. Most komolyan, hogyan kellene kinéznem? Vagy mennyinek? 😃

38 vagyok, annyinak is nézek ki. Pont.

34. Epresturmix (válaszként erre: 28. - Globus)
2023. szept. 30. 17:27
Jaja. 😎
2023. szept. 30. 16:46
Szerintem nem csak ez a két véglet van aki szeret nagy társaságban lenni, utal otthon lenni és amit a Fi irt. Én pl szertek otthon lenni. Heti 1-2 nap főleg jól esik, de ettől függetlenül extroverált vagyok, szeretem a nagy családi vagy baráti összejöveteleket. Nem buli vagy fesztivál (bár ezekre a helyekre nem a tömeg miatt nem járok). Nem zavar a tömeg, szeretek beszélgetni, szeretem az embereket, szeretek emberek között lenni, meg szeretek otthon nyugiban is.
2023. szept. 30. 15:50
Én is.
31. globus (válaszként erre: 15. - 5d8fd6c5cb)
2023. szept. 30. 15:26
Én úgy tudom, többet kell mondani. Akkor csodálkoznak, milyen jól nézel ki. Ahhoz képest. Belegondolok, huszonévesen követtem e gyakorlatot. Amint elhagytam a szülinapom, már következőt neveztem meg.
30. globus (válaszként erre: 29. - C4da557d31)
2023. szept. 30. 15:22
Ismerősöm mesélte, hogy elment Csíksomlyóra, gondolta, majd segít az öregeknek táskát cipelni. Hát őt húzták árkon-bokron nála húsz évvel idősebbek 😀
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook