Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Élet a halál után? fórum

Élet a halál után? (beszélgetős fórum)


1 2 3
44. claudia24 (válaszként erre: 43. - Most és jelen)
2010. jan. 17. 19:23
Anyukám meghalat de már rég ota foglalkoztatt ez a kérdés....és ha meghaluk mi lesz velünk?többé már nem leszünk?mi van azután ?semmi?
43. Most és jelen (válaszként erre: 42. - Claudia24)
2010. jan. 17. 19:17

Minden egy pillanatba van zsúfolva, vagy még annál is kissebbe. Egy egészbe. Ez az egész az élet, a halál, a szép, a rossz, az évszakok, a hús, a levél, az ékszerek, tehát minden. Egy általunk ismert értelem számára megfogalmazhatatlan dolog. Csupán érzések és képek kavalkádja, amik nem is érzések és nem is képek. Megfogalmazhatlan. Ezt csak átélve lehet megérteni és úgy is megmagyarázhatatlanul.

A halál tehát nem rossz, a hogy az élet sem jó. Nem kell félni egyiktől sem. Csak az adott pillanatnak cselekedni.

Miért érdekel ez egyébként? Meghalt valakid?

42. claudia24 (válaszként erre: 41. - Most és jelen)
2010. jan. 17. 19:10
Mi az hogy egész van??nem értem:(
41. Most és jelen (válaszként erre: 40. - Claudia24)
2010. jan. 17. 19:01
Nincs élet. Ninc halál. Egész van és ezt csak egyszerűen tudom.
2010. jan. 17. 18:58
Létezik a halál után valami?élet?? ti honnan tudjátok??
39. Most és jelen (válaszként erre: 38. - 17f9e7ca46)
2010. jan. 17. 18:52
Mi a bűn? Hogy lehet megszabadulni tőle?
2009. júl. 26. 13:05

Nincs...átmeneti állapot...alvás...és csak Isten ébreszthet fel belőle...

Ne hidjetek azoknak akik azt mondják tudnak kommunikálni halotakkal a halott nem lát nem lélegzik nem hall csak alszik ez bizonyítja,hogy nincs élet kivéve ha megszabadulsz bűnjeidtől...akkor várakozol a Feltámadásra....

2008. dec. 30. 01:03
Igen van, biztosan tudom.
36. 80ASIQ (válaszként erre: 27. - Kalmár Edit)
2008. aug. 18. 20:36

Végigszaladt rajtam a hideg, ezt olvasva!

Gyermekkoromban nagyon féltem az esetleges visszajáró lelkektől, ma meg már nagyon örülnék hasonló jelenségnek. De én sem tudom mit higyjek.

35. Cucus7
2008. aug. 18. 01:29

Szeretném hinni viszont, hogy a lelkünk nem hal meg, hiszen erről is beszélnek, hogy 21 gramm, és ennyivel könnyebb az emberi test halál után.

A feltámadást nem tudom elképzelni, akkor nem férnénk el a földön, vagy megvárják, mig találunk másik bolygón életfeltételeket?

Nos nem tudom, de azt olyan jó elképzelni, hogy anyukám lelke itt van, vagy valahol máshol, de van.

Velem is történtek halála után furcsa események és a lányommal is, sajnos mostanában semmi.

Pedig megbeszéltem anyukámmal, hogy ha ő elmegy, akkor jelez nekem, meghúzza a hajamat. És tette is, de már nem. A lányom leejtette a kést mosogatás közben és nyelével merőlegesen lassan esett le a lába mellé, holott fizika törvénye szerint pont a lábfejébe kellett volna állni. Nem sorolom, de ezek megtörténtek. És nem tudom, hogy miért és azt sem tudom, hogy tényleg van lelkünk, és nem az agyunk irányit csak mint szerves kémia?

De erről és az UFO-król és a teremtőröl is beszélnek, hogy találkoztak velük vagy érezték. Akkor most vagy mindegyik igaz, vagy egyik sem???

Megtudjuk-e valaha mi a valóság, vagy érzékeink játszanak velünk? Jó éjt mindenkinek, aki vissza tér ehhez a fórumhoz.

34. Cucus7 (válaszként erre: 25. - D55db54550)
2008. aug. 18. 01:23

Soha nem értettem - bár vettem néha a fáradságot hogy utána nézzek - de még jobban összekevert az egész.Olyan szépen le van irva csak nem értem az egész bibliát meg semmit.

Én úgy vagyok a vallással, hogy jó annak aki hisz benne, én egyenlőre csak magamban tudok. És a teremtővel pedig úgy vagyok mint az UFO-kkal beszélnek róla van aki találkozott velük vagy érezte, én még nem egyikkel sem, és amit nem láttam, az nincs, de félek, hogy van. Tehát? Tanácstalan vagyok. Bocs, nem akartam vitatkozni csak az érzéseimet irtam le. Kis koromban nem találkoztam a vallással, érthető okok miatt, most már késő, mert agyilag deformált vagyok a témában.

33. Kalmár Edit (válaszként erre: 32. - Tücsimücsi)
2008. júl. 17. 20:51
Ok. rendben!
32. tücsimücsi (válaszként erre: 31. - Kalmár Edit)
2008. júl. 17. 20:46
Lehet ma nem lez rá időm, de írok!
31. Kalmár Edit (válaszként erre: 30. - Tücsimücsi)
2008. júl. 17. 20:45
Már várom a privit!!!
30. tücsimücsi (válaszként erre: 29. - Kalmár Edit)
2008. júl. 17. 20:34

Ezt nem tudom, a személyes élményeimet majd megírom priviben. Akik hirtelen halnak meg azok igen, de mások is visszajárhatnak sőt állítólag haláluk után 40 napig itt vannak általában.

Meg tudod van az az "elengedéses "dolog.... Akit nem tudnak elengedni a szerettei azok addig itt vannak...

29. Kalmár Edit (válaszként erre: 28. - Tücsimücsi)
2008. júl. 17. 20:18
A halála után egy pár héttel éreztem, hogy valaki megsimogat. Már feküdtem és mondom a páromnak, hogy miért simogattál meg, mire Ő: hát nem látod, hogy a tévét nézem? Még el is szégyelltem magam utána. De ki idézhette meg? Minden meghalt személy visszajár?
28. tücsimücsi (válaszként erre: 27. - Kalmár Edit)
2008. júl. 17. 20:04
Én csak azt furcsállom, hogy 1 év alatt nem"látogatott meg". Ha valaki meghal, akkor az asztrál síkra kerül, a két dimenzió közé és a halála után gyakran visszajár. De akkor hol volt 1 évig? Vagy valaki megidézte volna? Hú, elég fura...nem vagyok azért annyira okos a témában, hogy ez mi lehetett.
2008. júl. 17. 19:57

Muszáj leírnom, még ha nem is a fórum kérdésére vonatkozik.

A Nővérem tavaly halt meg 50 éves volt szegény. Egy évre rá a temetése napján történt, hogy ültem a szobában és éreztem, hogy valaki néz. Jobbra néztem és egy "alak" állt mellettem, az arcát nem néztem meg, mivel én ültem Ő meg állt -most már bánom-, de akkor annyira megijedtem, hogy visszakaptam a fejem és nem mertem odafordítani. Aztán egy pár perc elteltével már nem volt ott.

Szerintem eljött hozzám. Hiszen nagyon szerettük egymást. Igy visszagondolva, már bánom, hogy nem szólítottam meg, vagy miért nem beszéltem hozzá? Vajon mi volt ez?

2008. júl. 17. 19:21
Hát azért az nem igazán lenne jó ha mindenki feltámadna,képzeljétek csak el mit ennénk hol laknánk így is rengeteg éhező van a világban.
2008. jún. 20. 11:01

A Biblia azt tanítja, hogy az ember maga a lélek. (1 Mózes 2:7)

Tehát a lélek meghalhat(Ezékiel 18:4) Az ember büntetésnek kapta a halált, mivel nem fogadta el a Teremtő vezetését. (Róma6:23)Az pedig, hogy valahol tovább élne jutalom lenne. Viszont egy sokkal jobb dolgot ígér a Teremtő, azt, hogy itt a földön lesz feltámadás, és itt lesz örök élet a földön.(Zsoltárok37:10,11)

Amikor az ember meg lett teremtve itt volt a földön a paradicsom, és soha fel sem vetődött, hogy Istennek megváltozna a szándéka.Az, az idő pedig nagyon közel van amikor helyre állítja a paradicsomi állapotokat itt a földön.

24. 80ASIQ
2008. jún. 20. 09:41

Nincs határozott véleményem.

Nagyon valószínűnek gondolom a teljes megsemmisülést, ami nem adna okot a félelemre, mert úgysem érez az ember semmit, csak akaraterő kérdése lenni itthagyni az életet a gondok, küszködés helyett. Ha pedig élvezzük az életet, akkor a teljes megsemmisülésben ennek hiánya úgysem lenne érzékelhető. (Nehogy emiatt legyen valaki öngyilkos!) Mi van, ha mégis a lelkünk él, a test pedig csak annk porhüvelye? Akkor miért nem emlékszem az előző életemre? Vagy egy műtéti altatásnál miért nem emlékszem magára a műtétre? A lélekre is hat az altató??

Az előbb leírtak egyik-másikát hallucinációnak vagy álomnak gondolom.

Nagyon idegesít az, hogy az embert beteszik egy koporsóba, szűk helyre, ahonnan nem tud kijönni. Hülyeség, de tényleg! Jó lenne egy hegytetőre temetkezni, hogy tere legyen a lelkemnek! Vagy fára mint bizonyos primitív emberek! Nem hülyék azok! Én viszont lehet, hogy az vagyok! (:))

23. winny
2008. márc. 13. 18:40

Én hiszek benne.

Valahogy meg kellene győzni az ellentábort,hogy nem egy "vegyi üzem" az ember hanem a lelke teszi EMBERRÉ!

2008. márc. 4. 18:38
igen ,van
2007. dec. 22. 15:44
Igen,van.
2007. nov. 11. 15:12
Szerintem van.
19. pufika (válaszként erre: 6. - H MAYA)
2007. szept. 26. 11:05

Maya, felesleges az ilyen emberek véleményére adni. Nekem évekkel ezelőtt halt meg az anyukám. Kb. 1 hónap alatt vagy háromszor ébredtem arra, hogy egy magas, fehér alakot látok a szobában, ahogy lehajtott fejjel áll a gyerekágy mellett. Úgy éreztem, ez anyukám lelke, és most búcsúzik az unokájától.


Rá egy évre halt meg a nagymamám. Vártam, hogy mit tapasztalok, de semmit. Ezért gondolom, hogy nem bemeséltem magamnak, mert mamival is nagyon szoros kapcsolatom volt. Ő mégsem jött el hozzám.

2007. aug. 25. 20:04
Én hiszem, bár azt is mondhatnám, hogy TUDOM, hogy ez a jelenlegi életünk az utunknak csak egy tört része. Persze olyanoknak, akik totálisan a materiális világ emberei, ez hihetetlennek tűnik.... De mondok egy példát. Látunk 70 - 80 - 90 - 100 éves embereket, akiknek bár a testük fáj már és elfáradt, de a lelkük fiatal maradt. És ez tény! Mert a lélek nem öregszik, csak ez a forma, amibe éppen itt és éppen most be van zárva. A lélek tovább megy az úton....:DDD
2007. aug. 25. 19:51
Szerintem ez már nem hit kérdése. A kérdés inkább az, hogy vesszük-e a fáradtságot megvizsgálni a bizonyítékokat, vagy egy régen hallott, valaki más véleményére bólintunk rá.
2007. máj. 4. 02:40
Pontosabban? Hátha van rá mégis magyarázat.
2007. máj. 4. 00:32
VALAMI BIZTOS HOGY VAN,ELÉG SOK MEGMAGYARÁZHATATLAN DOLGOK TÖRTÉNNEK KÖRÜLÖTTEM IS ,OLYAN HELYEKEN JÁRTAM ÁLMAIMBAN AMIT NEM ISMEREK MOST,DE TUDOM HOGY ,HOGY NÉZ KI BELÜLRŐL.HOGY LEHET -EZ,????
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook