Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ekcémás gyereknek testápoló? fórum

Ekcémás gyereknek testápoló? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. jún. 7. 08:12
Sziasztok!Ajánlani tudom nektek a kecsketej krémet.Nekem bevált és tudom mindenkinek ajánlani.Gyorsan rendbe hozza a felületen lévő ekcémát.Napokon belül tapasztalható a változás.Finom az illata.Könnyen beszívódik a felvitt területre.Nekem se használt a bőrgyógyászati készítmények.További szép napot.
2012. jún. 6. 19:01

Köszönöm mindenkinek a segìtsèget.

Ugy döntöttem, hogy sorba kipròbàljuk, kiderül, hogy nekünk mi hasznàl. Kicsi vàrosomba nem sok minden van, legtöbb csak rendelèsre.

Vettem dermax sampont, natùr kecsketej szappant, meg sanatopic testàpolòt

Remèljük jò lesz

42. Anda83 (válaszként erre: 41. - Gabi0630)
2012. jún. 6. 17:43
Akkor meg szerintem főleg jó lesz neki. Nézd, az olaj egy próbát megér, a szappan meg amúgy is mindenképpen jobb, mint a hagyományos gyerekfürdetők. (enyémnek a johnsontól jött ki különben az ekcémája először)
41. gabi0630 (válaszként erre: 39. - Anda83)
2012. jún. 6. 14:17

Jól hangzik, hogy természetes.


Neki nem hámlik, nincs berepedzve, csak viszket, meg ha végigsimítom, érdes, mintha smirglit simogatnék. Főleg a 2 karja meg a lábai, feneke.

40. Anda83 (válaszként erre: 39. - Anda83)
2012. jún. 6. 13:49

Szappant lehet kapni a DM-ben is, ott van sima natúr kecsketejes szappan, meg azt hiszem, olívás is, ezt a kettőt láttam. A szappanoknál vannak. A lényeg,hogy ne vegyszeres legyen, meg a krém se, amit a bőrére kensz.

Előtte mi is próbáltuk a babét, sanatopicot, szinte mindegyik gyerektestápolót, gyerekfürdetőt, de mióta csak a natúrokat használom neki, tökéletes a bőre.

(én a mosószeren amúgy nem változtattam, neki egyértelműen az volt sok, ami konkrétan a bőrére került)

39. Anda83 (válaszként erre: 38. - Gabi0630)
2012. jún. 6. 13:45

Lehet kapni neten is, én bioboltban vettem.

Szinte mindegyikben lehet kapni. A szappan kb. 800 ft, 2 hónapig minimum elég, a szűz kókuszolaj (vagy kókuszvaj, ugyanaz) meg 1000 ft, 1 dl, de ez is sokáig elég, mert ez konkrétan a hatóanyag, és nem mindenféle vivőanyag, amitől nagyobb a térfogat.


Ha a fő probléma az, hogy teljesen ki van száradva a bőre, szerintem a kókuszolaj segíteni fog rajta. Nekünk is ez volt, hámlott, és berepedt.

Fontos, hogy szűz legyen az olaj, az nincs kezelve. Sok netes oldalon is lehet kapni, de szinte mindegyik bioboltban is kapható, ha nem, meghozzák kérésre.

38. gabi0630 (válaszként erre: 36. - Anda83)
2012. jún. 6. 13:41
És ezeket hol lehet kapni?
37. gabi0630 (válaszként erre: 35. - Gabi0630)
2012. jún. 6. 13:40

Kidobott a rendszer...szóval születése óta Arielt használok. Először Kid-et, aztán megszűnt. Jött a Tomi, majd a Gabi szuper szenzitiv csoda, mindkettő után mehettünk bőrgyógyásztra, olyan csúnya lett.

Mivel a Kid megszűnt, sima Arielt vettem, és nem vettem észre hogy rosszabbodna.

Amit Te írtál, nem ismerem, legközelebb 40 km-re van Brendon tőlünk, így nem sűrűn járok, nem igzaán ismerem a termékeiket.

36. Anda83
2012. jún. 6. 13:38

Én nem vennék bolti krémet, a gyereknek (már az enyémnek) csak rosszabb lett. Így egy jó ideje kecsketejes-levendulás-olívás natúrszappannal fürdik csak, és kókuszolajjal szoktam bekenni. Nekünk eltűnt, csak télen jön ki néha az ekcéma. A szűz kókuszolaj amúgy nagyon bevált, és bár azt hittem, órákig olajos lesz a gyerek, mint egy babaolajtól, ez nem így van, fél perc alatt beszívja a bőre. Az enyém is, pedig nekem normál bőröm van, kiszáradni sem szokott, de mondom, kb fél-1 perc alatt teljesen beszívódik.



Írta valaki, hogy a gyógyertári fürdetőtől cask rosszabb lett a gyerek bőre, nos, ez nekünk is így volt, de nem is csoda, mert megnéztem, és paraffinolaj a fő alkotóeleme. Az meg kifejezetten káros. Ennyit a gyógyszertári és bolti szerekről (a babaolaj is folyékony paraffin különben) Nem vagyok egy megszállott biomami, de nekünk tényleg bevált a bőrére, hogy átálltunk natúrcuccokra. És nem is drágább....

35. gabi0630 (válaszként erre: 34. - Homern)
2012. jún. 6. 13:12
Nem vettem észre, hogy rosszabb lenne. Születése óta
34. homern (válaszként erre: 31. - Gabi0630)
2012. jún. 6. 12:21
mi olivaolajos vízben fürdetjük télen (egy kiskádba egy teáskanálnyi elég),a ruháit sosem mosom össze a felnőtt ruhákkal.mosószer a brendonban kapható giraffe folyékony babamosószer,az önlítő ugyanennek az öblítője.én sosem tennék arielt a ruháihoz.
33. gabi0630 (válaszként erre: 32. - Gabi0630)
2012. jún. 6. 12:17
Mostanában meg főleg csak este, fürdés után. Nappal nem panaszkodik, pedig kérdeztem, hogy oviban szokott e viszketni, de azt mondta nem.
32. gabi0630 (válaszként erre: 28. - B-zs)
2012. jún. 6. 12:16

Igen erre is gondoltam. Évek óta Ari...t használok. Most éppen a tizenvalahanyadik zöld kapszulát vettem. A lilát nem bírta, más volt az illóanyag benne, de akkor egész nap viszketett, könnyű volt rájönni.

Cetirzin cseppünk van.

31. gabi0630 (válaszként erre: 26. - Gne2)
2012. jún. 6. 12:14

Igen, nagyon nehéz. Főleg, hogy imád pancsolni. Már mindent kipróbáltunk, most épp tiszta vízben fürdik, azt is cak rövid ideig.

A gélről nem hallottam.

30. homern (válaszként erre: 27. - Lexike)
2012. jún. 6. 12:12

az emberek többségének beválik,van akiknél szintentart,de nem javít semmit,ki kell próbálni személyesen is.a sima szappanoknál mindenképpen jobb,oviba/bölcsibe is engedik általában bevinni,hogy azzal mosson kezet a kicsi.

nekünk folyékony szappanból a dm-ben kapható balea sensitive nem irritálja a fiam kezét,olyat vittünk a nagyszülőkhöz is :)

29. b-zs (válaszként erre: 27. - Lexike)
2012. jún. 6. 12:04
No ez nálunk is gond, a lányomnak rendszeresen kiújul a kezén a seb, és azt vettem észre, hogy ha oviban van sokkal rondább a keze. Itthon Roval gyógyszertárban kapható kézmosót használunk, kifejezetten érzékeny bőrre való, egy madártoll van rajta, nem minden patikában lehet venni, sajnos, ha pedig az oviban van, ott gondolom a legolcsóbb kézmosóval mosnak kezet. Így arra az elhatározásra jutottam, hogy ősztől viszek be az oviba külön csak a lányomnak kézmosót..Itthon is homokozik, így nem ez a magyarázat a sebesedésre, szerintem.
28. b-zs (válaszként erre: 17. - Gabi0630)
2012. jún. 6. 12:00
Menj vissza időnként vele a bőrgyógyászhoz, mi is kaptunk másik krémet az elocom helyett és egy gyógyszeres gyógyszertárban kevert krémet, az egyikkel ha gond van este, a másikkal reggel kell kenni. Nálunk veleszületett szárazbőrűsége van a gyerekeknek, azt mondta a doktornő, hogy napjában 4-szer kellene őket testápolózni:) de elég csak kétszer. Én este kenem őket, a lányomnak problémásabb a bőre, őt ritkábban fürdetem. Esetleg Fenistil cseppek ha sokat vakarja magát, mert a a sebvakarással csak felülfertőződik, és terjed. Van zuhanyszűrőnk is. A Frosch mosószert azért ajánlom, mert természetben lebomló anygaokat tartalmaz, bio mosószernek mondják, nekem bevállt, nem olcsó, de sokkal szebbek a ruhák. Sajnos a ruha szálai között bentmarad a mosószer, akármit csinálsz vele, főleg, ha olyan jó mosógéped van, mint nekem:) és ez irritálhatja a sebes bőrét.
27. Lexike (válaszként erre: 25. - Homern)
2012. jún. 6. 11:37
Pont tegnap gondoltam rá, hogy megrendelem azt a 4 darabból álló ekcéma csomagukat, ami azt igéri 3 hét alatt megszünteti, na ezt azért nem hiszem, de nálunk pont a keze a legrosszabb , ami ugye állandóan koszos és gondoltam ha ezekkel a szappanokkal mosnánk, hátha jobb lenne. Ismered ezeket? Esetleg próbáltátok? Megéri?
26. gne2 (válaszként erre: 21. - Gabi0630)
2012. jún. 6. 11:33

Én csak a saját tapasztalataim alapján beszélek: nem kenem olajos krémmel a gyereket. A bőrt nem szabad engedni, hogy kiszáradjon, inkább vízpótlásra van szüksége. A gyulladást a szteroidos krém hamar eltünteti, utána már elég a szokásos testápoló.

A víz, fürdés kiszárítja az érzékenyebb bőrt, erre sajnos figyelni kell, nyáron főleg. Ha nagyon száraz, smirglisedik, akkor nincs kádban fürdés, csak tusolom Oilatum géllel, aztán vizesen kenem rá a testápolót.


A kenegetést viszont ne hanyagold el, mert ha kiszárad, akkor a láthatatlan kis sebek begyulladnak, és sokkal nehezebb helyrehozni. :(

25. homern
2012. jún. 6. 10:51
mannaszappan pont hu oldalon nézz szét esetleg.nekünk arcra a lipobase repair-t javasolták,a legszárazabb foltokra szoktam kenni.nyáron elég a gyógyszertári testápoló,télen eucerin.
24. Lexike (válaszként erre: 23. - Zebra25)
2012. jún. 6. 10:48
A használati utasításban le van írva , hogy hányszor mennyi időt kell világítani, de miután még kicsi is nem igazán marad egy helyben én csak annyit szoktam amennyit engedi. Így is levitte a gyulladást, csak kiszárad tőle, utána vastagon beszoktam kenni. Érdemes kipróbálni ha úgy is van lámpátok. Ártani szerintem nem árthat.
2012. jún. 6. 10:09

és, hogy használod a lámpát?

mert nekünk is van de nem mertük még erre kipróbálni

22. Lexike
2012. jún. 6. 09:58
Nekem a két éves fiam ekcémás:( A piros foltokra nála a Homoktővis krém jött be. Mi használjuk rá a Bioptron lámpát is. Nekünk bevált (tudom erről sokaknak rossz a véleménye). Tesápolónak oliva olajos testápolót használunk.
21. gabi0630 (válaszként erre: 19. - 4327a8e017)
2012. jún. 6. 09:18

Neki hála istennek steroidos kezelés után sokáig nem jön elő.


Csak száraz. Nagyon viszket, kivakarta már, durva, érdes tapintású.

2012. jún. 6. 09:16

KÖzbe utána néztem ennek a Sanatopicnak is.

Jónak tűnik, jók a vélemények, de nekem kicsit fura, hogy jóval olcsóbb, mint a többi, erre való termék....

19. 4327a8e017 (válaszként erre: 14. - Gabi0630)
2012. jún. 6. 09:16

Leginkább bioboltokban, de ha van otthon olíva olaj, akkor fürdés után még enyhén nedves bőrön kipróbálhatod! Déemben van pl mandulaolaj is, az is jó a bőrre, főleg, ha csak száraz.


Nekem a szteroidos krém sajnos csak addig használt, amíg kentem vele a kezem, majd újra előjött az ekcéma.

18. gabi0630 (válaszként erre: 10. - Ágigicu)
2012. jún. 6. 09:08

Szia!


Igen, köszönöm érdekel, írd meg légyszí a nevét, kipróbáljuk.

Ős is vakarja a nyakát, kukacánál, lábát, hátát. Na meg afejét. Van külön samponja is??


Igen, sajnos kinőni nem fogja, ráadásul nálunk ez a családba öröklődik is:((( Egyértelmű volt hogy elkapja Ő is...

17. gabi0630 (válaszként erre: 8. - B-zs)
2012. jún. 6. 09:06

Persze voltam, ő írta fel a gyógykenőcsöt meg a testápolót is. A gyógykenőcs jó, de a testápoló már kevés. Hiába kenem, eleve nehezen szívódik fel, olyan kemény, és a gyerek bőre meg ugyanolyan durva.

Mosópor évek óta ugyan az, öblítőt nem használok, már egyéb illatszert sem neki.

Ezeket se hallottam még. Köszi, uána járok!

16. gabi0630 (válaszként erre: 7. - Gne2)
2012. jún. 6. 09:04

A Dermaxot nem ismerem, köszönöm!


Most nézeget éppen a netet. A gyógykenőcsünk az jó, a testápolót "nőttük" ki.

15. gabi0630 (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2012. jún. 6. 09:03
Testápólónk van csak, meg egy gyógykenőcsünk, ami szteroidos, és csak akkor kellha kijön maga az ekcémás folt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook