Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ekcémás gyereknek testápoló? fórum

Ekcémás gyereknek testápoló? (tudásbázis kérdés)


1 2
14. gabi0630 (válaszként erre: 5. - 4327a8e017)
2012. jún. 6. 09:02

És ezeket a vajakat hol lehet kapni? Gyóhyszertárbvan? Drogária? Még sose hallottam.

Igazából igazi ekcéma foltja nincs, csak száraz nagyon a bőre. Maga a piros folt kb évente 2x jön ki.

2012. jún. 6. 08:35
Felmentem a Pezomed oldalára, hogy megnézzem az összetevőit a krémeiknek, fürdetőiknek (babe). Érdekes mert csak az aktívnak nevezett összetevőket jelölik meg és ha ezek 100%-os arányát nézem , akkor a termékek átlagos 5%-a. Mi a többi 95 %?? Miért nem tüntetik fel?
2012. jún. 6. 08:04
csak a babé vált ba nekünk is
2012. jún. 6. 08:02
Az eucerinnek nagyon jó termékei vannak!
10. Ágigicu (válaszként erre: 3. - Gabi0630)
2012. jún. 6. 07:57

Szia gabi!!

Kisfiam Gergő,3 hónapos kora óta ekcémás ,az az atópiás lett a bőre!Nem hólyagos,se nem pikkelyes ,szerencsére annyira nem jött ki rajta!De nagyon viszketett neki,véresre kaparta magát,és a fején is nagyon kijött neki..ott is véresre kaparta magát!

Nekünk is felírták a gyógyszertári fürdetőt,és a testápolót ,de nem hogy jó felé indult volna meg a javulás ,inkább sokkal csúnyább lett neki!És még jobban kiszárította a bőrét,ami amúgy is sercegett a szárasságtól!:(

Vissza mentünk a bőrdokihoz aki ajánlotta a BABÉ termékeket :fürdetője is van és testápolója is!Igaz nem olcsó ,de most 10 hónaposak vagyunk és nagyon szépen kordába tudjuk tartani a bőrét,elmulasztani nem fogja,mert ezt állítólag kinövik a gyerekek,de már az is valami,ha nem vakarja magát szét,véresre!!

Ha érdekel ,írd meg és leírom pontosan a nevét a testápolónak és fürdetőnek!:)

És még van még egy ,ha kell azt is leírom,de mi azt nem próbáltuk!

9. pteri (válaszként erre: 3. - Gabi0630)
2012. jún. 6. 07:53

Szia!

Nekem is 5 éves, érzékeny bőrű, de konkrétan az ekcémát kinőtte. Nekünk csak a Babé testápoló vált be, az orvosunk is azt ajánlja, hogy ha van rá pénzünk , vegyük meg, mert ő sem tud jobbat írni receptre. Arcukra a Babé arckrém gyerekekne, testükre érzékeny bőrre való testápoló.

8. b-zs (válaszként erre: 3. - Gabi0630)
2012. jún. 6. 07:51

Bőrgyógyásznál voltál már vele? Az én gyerekeimnek is ekcémás a bőre, Sanatopic fürdetőt használunk, a lányom nem fürdik minden nap, Sanatopic testápoló, Lipobase krém.

Átálltam a Frosch termékekre és nagyon jó, Frosch mosószert és öblítőt használok, illetve a Persilnek van egy higéniai öblítője, amely kiöli a ruhákból a baktériumokat, gombákat és társait.. nekem bevállt. Korábban mosódióval és mosószódával mostam, de a mosószóda mégjobban szárította a bőrüket, a Frosch viszont tényleg jó:)

A gyógyszertári testápoló és fürdető nekünk kevés volt, a Sanatopic-kal lényegesen szebb lett a gyerekek bőre. No meg nem kell minden nap fürdetni őket, csak áttörölgetni szoktam sima vizes textil pelussal:)

7. gne2
2012. jún. 6. 07:47

Ha nagyon bedurvul az ekcéma a fiamnál, akkor én a szteroidos krémmel kenem 2-3 napon át, aztán pedig újra a sima testápolójával. Dermax-ot használunk reggel-este, gyorsan felszívódik, könnyű kis krém, nekünk ez bevált.


Van amúgy több fürdető és testápoló is, ami nagyon jó az ekcémásoknak!

6. andi6020 (válaszként erre: 3. - Gabi0630)
2012. jún. 6. 07:44
Krémet nem használtok?
5. 4327a8e017 (válaszként erre: 3. - Gabi0630)
2012. jún. 6. 07:43

Használjatok természetes szappant fürdéskor és testápolónak pedig hidegesn sajtolt olíva olajat, shea vajat vagy kókusz vajat.

És persze a lelki okokkal is kéne foglalkozni (nekem felnőttként is csakis ilyesmi lobbantja be az ekcémám).

4. lúdanyó (válaszként erre: 1. - Gabi0630)
2012. jún. 6. 07:32
Az én kisunokám is az volt nagyon csunya a bőre Olyan "pikkejes... Elmentünk a Szelidi tóhoz és gyönyörűen meg gyógyitotta. Ha teheted menjetek oda nyaralni..:)
2012. jún. 6. 07:31

Sziasztok!


Kisfiam 5 éves, 5 hetes kora óta ekcémás.

Mostanában sűrűn viszket neki a bőre. Lehet, hogy allergia, lehet, hogy csak azért csinálja, hogy ne kelljen egyedül aludnia, de az tény, hogy bőre nagyon érdes, mint a smirgli, olyan.

Gyógyszertári testápolónk van. Nem is volt még más. Sima víz meg glicerin keveréke. De csak érdes a bőre.

Mit lehet neki venni?

Kipróbálnánk mást, hátha segít.

2012. jún. 6. 07:31
Doki által kiirt gyógyszertári,nem?
2012. jún. 6. 07:29
Ekcémás gyereknek testápoló?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook