Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egyszerre szeretni két férfit - lehet? fórum

Egyszerre szeretni két férfit - lehet? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2017. jan. 28. 19:42

Persze.

Az egyiket ezért, másikat azért.

57. oneman (válaszként erre: 56. - 915e4d9553)
2017. jan. 19. 12:16
Igen, azt hiszem ezt a kérdést másként látjuk. Én is elfogadom hogy vannak akik egészen eltérően gondolnak dolgokat mint akár mások, vagy én. Szerintem is lezárhatjuk akkor ezt a témát.
2017. jan. 19. 07:32

Tényleg eltértünk már az eredeti témától.

Honnan is indult az eszmecserénk?

Innen.

Idézlek: "Két férfit nem tudom lehet-e, de két nőt igen. Sőt többet is. :-)" -> lásd: 27. hsz-ed

"Lehet egyszerre két nőt kívánni is, nemcsak szeretni, akár a feleséget és a szeretőt is. Vagy egy feleséget és két szeretőt. A lényeg hogy ne tudjanak egymásról, főleg a feleség ne. :-)" - lásd: 30.hsz-ed. Aztán szó szót követ, és már egész máshol tart az ember. Általában így szokott lenni.


Én továbbra is azt mondom: az én értékrendembe ez a többet szeretni - nem fér bele. Azt sem hiszem el, hogy a feleség előbb-utóbb nem jön rá, ha a férj félrelép. Olyan nincs, hogy ne tudjon a harmadikról vagy akár többedikről. Legfeljebb szemet huny. Sok oka lehet ennek is, de az már megint egy teljesen más téma


Elfogadom, ha más másként látja ezeket a dolgokat, gondolom Te sem véletlenül írtad a véleményedet.


Én is úgy gondolom, ezzel be is fejezhetjük, nincs több kitárgyalni valónk ebben a témakörben.

55. oneman (válaszként erre: 53. - 915e4d9553)
2017. jan. 19. 00:21

Nem biztos, hogy egy fizetős lány megfelelő mindenkinek. Van 5 perc telefonon az egyeztetésre, majd kap egy fél órát, mert utána jön a következő pasi és a nőt a pénzen kívül más nem nagyon érdekli.

Biztos van akit a lelkiismerete is gátol, de szerintem sok más is van. Ha nem fizetős lányt szeretne valaki azért nem olyan egyszerű az ismerkedés. Egy házas nőt nem hív el az ember randizni. Ki tudja hogy reagálna, lehet abszolút hűséges típus, vagy éppen a első dolga az lenne hogy elárulja a feleségnek mit akart a férj. Ezen kívül azok a házas nők, akik esetleg benne vannak ilyen dologban, sok esetben már azt fontolgatják, hogy kilépnének a régi kapcsolatukból, ami bonyodalommal jár. Kevés olyan van aki elégedett a kapcsolatával, jól érzi magát és csak egy kis extra szexet keres. Ha akad is szerintem szinte lehetetlen megtalálni, hisz általában az ember a környezetében lévő nők magánéletéről nem sokat tud.

Úgy tűnik már jól eltértünk az eredeti témától és más nem is szól hozzá, lehet inkább privátban érdemes folytatni, ha van még amit nem tárgyaltunk ki.

54. Nyamitörp (válaszként erre: 1. - Fb932346a6)
2017. jan. 16. 22:39
Lehet, de két szék közül a pad alá esete lesz. Sokat fogsz esni mindkét pasi szemében. Semmi bonyolult nincs ebben a helyzetben, legyél őszinte magadhoz, tudod te, hogy kitől mit szeretnél, dönts el melyik a fontosabb, mit szeretnél most.
2017. jan. 16. 22:29

Épp készültem kikapcsolni a gépet, amikor idekukkantottam, hát egy csöppet még maradok. :)


Kérdésedre, hogy "Mondjuk egy nő esetében előfordulhat-e, hogy annak ellenére hogy úgy gondolja, ő hűséges típus és állítja, őt nem érdekelheti más férfi, mégis megtetszik neki valaki, adódik lehetősége és végül félrelép." - a válaszom: igen.Előfordulhat. Mégpedig

1. vagy azért, mert igazándiból nem is olyan hűséges típus, mint ahogy állítja. Ebben az esetben nem fog hezitálni, simán félrelép, mert csak a külvilág felé mutatja az álszent arcát.

2. vagy valóban nem egy csapodár típus, de tényleg felkelti egy férfi az érdeklődését. Izgatónak találja, valami vibrálást érez. Talán mert más, mint a férje, vagy ki tudja. Bármi. Akkora a kísértés, hogy nem tudja uralni az érzelmeit, elveszíti a kontrollt, és megtörténik, amire addig soha nem gondolt.

Pasiknál másként látom a dolgot. Nincs lehetősége félrelépni? Miért? Mi gátolja? Hacsak nem a lelkiismerete. De azt hiszem, ez nem jellemző annyira. Pénzért meg - úgy gondolom - minden férfi talál partnert, ha már mindenképp félre akar lépni.


Igen, elég összetett dolgok ezek, ebben maximálisan egyetértünk.

52. oneman (válaszként erre: 48. - 915e4d9553)
2017. jan. 16. 22:15
Igen, mondják hogy vannak a férfiak ösztönei, amik eredendően inkább poligámok, meg a nőké, amik inkább monogámok. Kérdés azonban, hogy ezt mennyire befolyásolják racionális dolgok, illetve körülmények, például értékrendek, erkölcs, társadalmi elvárások, pillanatnyi helyzet, érdekek, stb. Mondjuk egy nő esetében előfordulhat-e, hogy annak ellenére hogy úgy gondolja, ő hűséges típus és állítja, őt nem érdekelheti más férfi, mégis megtetszik neki valaki, adódik lehetősége és végül félrelép. Vagy mennyire gyakori hogy az egyébként poligám hajlamú férfi, akit még az értékrendje sem gátolna hűséges marad, mert mondjuk nincs lehetősége félrelépni, nem talál megfelelő partnert, stb. Szóval ez elég összetett dolog szerintem és arra sem lehet egyértelmű választ adni, hogy lehet-e két férfit szeretni. Van aki úgy gondolja nem, de sosem próbálta, míg másoknak esetleg megy. Aztán az is valóban kérdés, mit értünk azon hogy "szeretni"?
2017. jan. 16. 15:29
Nem.
50. sanyinak (válaszként erre: 48. - 915e4d9553)
2017. jan. 16. 15:17
A kapcsolaton belüli hűtlenséget szerintem az jobban determinálja, hogy ki az elégedetlenebb az adott kapcsolatban semmint, hogy mi a félrelépő neme.
49. Hanami
2017. jan. 16. 07:39
Ez attól függ,ki mit ért "szeretet" alatt.
48. 915e4d9553 (válaszként erre: 47. - Oneman)
2017. jan. 16. 07:35

Biztos ismered Te is: "A statisztika olyan, mint a bikini: sok mindent megmutat, de a lényeget eltakarja." :)

A reprezentatív felmérésekkel ugyanaz a helyzet.

Szóval, én sem tudom, mi az igazság, csak úgy gondolom, a férfiak hajlamosabbak a félrelépésre, mert másként vannak kódolva, mint a nők.

Persze azt aláírom, hogy nem lehet általánosítani. N


Ahogy írod is: igen; sokféle ember van, mindenkinek más az értékrendje, mindenkinél mások a határok, mások a korlátok.


Az is tény, hogy sokan szexelnek mással a házastársuk mellett, akár több partnerrel is. Nyilván sok esetben tud a dologról a házastárs, tehát úgymond a beleegyezésével megy a dolog.

Aztán ott van a gruppen szex.

Nem újkeletű dolog ez.Ha visszamegyünk az időben, meg lehet nézni az ókor rómaiak orgiáit, vagy akár a görögök tivornyáit, amik szintén csoportos szexbe torkollottak.

Mondhatjuk: a szexualitás jelen van, mióta világ a világ.

47. oneman (válaszként erre: 43. - 915e4d9553)
2017. jan. 15. 23:30
Ez az amit nem tudok, hogy ténylegesen mik az arányok a félrelépők nemét illetően. Eredendően én is úgy gondoltam, hogy a nők az abszolút hűségesek, a férfiak meg a hűtlenebbek. De olvastam egy könyvet, ahol arról írtak hogy sok embertől megkérdezték, lépett-e félre életében, természetesen név nélkül. Ott azt állították, hogy messze nem ez jött ki. Hanem hogy az arány nagyjából megegyezik a két nemnél. Ráadásul nem is túl alacsony, 50% körüli. Szóval nem tudom mi az igazság, ezt nem hozzák az emberek mindig nyilvánosságra. Mindenesetre az biztos, hogy sokféle ember van, még ha a többség valószínűleg az elvárt társadalmi normák szerint él is. Akadnak akik baráti alapon szexelnek mással a házastársuk mellett akár hosszabb távon is, vannak akik többesben teszik és még sok mindent lehetne említeni. Nekem megvan hozzá a fantáziám. :-)
46. 915e4d9553 (válaszként erre: 45. - 915e4d9553)
2017. jan. 13. 21:06

Ja, igen. Van olyan, aki direkt a nős férfiakra vadászik. Ebben is igazad van.


Jócskán eltértünk az eredeti témától, de ez nem baj.

45. 915e4d9553 (válaszként erre: 44. - Sanyinak)
2017. jan. 13. 21:03

No, én sem azt írtam, hogy elsősorban prostikkal lépnek félre.

Abban adtam igazat oneman-nak, hogy sokan prostikkal csalják a feleségüket, tehát nem ugyanannyi a hűtlen feleség, mint a hűtlen férj. A téma most erre volt kihegyezve, mert szerintem több a házasságban vagy tartós élettársi kapcsolatban élő hűtlen pasi, mint nő.

Itt most nem a szinglikről volt szó.


Egyébként sokan vadásznak. Ez igaz. De az más témakör. :)

44. sanyinak (válaszként erre: 43. - 915e4d9553)
2017. jan. 13. 20:58
Szerintem nem elsosorban a prostitualtakkal lepnek felre a ferfiak. A matematikai aranyok ott borulnak, amikor egy szingli pasi, v no tomegevel csabitja el a kapcsolatban levoket. Vadaszgat...
43. 915e4d9553 (válaszként erre: 41. - Oneman)
2017. jan. 13. 20:27

Igen, úgy gondolom, hogy a férfiak általában (ez aláhúzva!) kevésbé hűségesek. Abban igazat adok Neked, hogy matematikailag nem igaz, hiszen ugyanannyi befogadó nő kell, mint félrelépő férfi. De pont az általad említett okokból mégis igaz, hiszen sokan prostituáltnál keresik az örömöt.


Igen, különbséget teszek az egyszeri és a tartós félrelépés között. De még mennyire! Ha tartós házasságtörésről van szó, akkor ott már érzelmi kötődés van a szerető felé, az már nem csak szex; tehát véleményem szerint ott már a hűtlenkedő fél nem véletlenül keresi máshol a boldogságot. És ezt nem lehet nem észrevenni egy feleségnek. Én feleségként soha nem osztoznék a férjemen senkivel. Tudom, hogy vannak nők, akik ilyen-olyan okból együtt maradnának, én 100%, hogy kilépnék a kapcsolatból.


Azt pedig, hogy "csak" mint baráttal szexeljen valaki hosszú távon, na! azt aztán végképp nem tudom elképzelni. Ehhez nincs elég fantáziám.

2017. jan. 13. 14:30
Lehet. De elmúlik egy idő után, rájön az ember lánya, ki az, akit igazán, hosszú távon szeret.
41. oneman (válaszként erre: 40. - 915e4d9553)
2017. jan. 13. 14:16

Azt mondod, hogy ezek szerint a férfiak általában kevésbé hűséges típusúak mint a nők. Nem tudom ez így van-e, egyszer egy könyvben azt olvastam erről, hogy nem ez a helyzet. Különben kivel lépnének félre a férfiak? De ezt tényleg nem tudom, hiszen vannak olyanok akik nem független nővel teszik, vannak örömlányok, akiknek állítólag jól megy az üzletük, stb.

Ha jól értem különbséget teszel az egyszeri, vagy rövid félrelépés és a tartós között. Nyilván itt arra gondolsz, hogy mondjuk már nem téged szeret, hanem valaki mást, elhanyagol, miközben más fontosabb szerepet játszik az életében. Igazad van, valószínűleg ilyenkor ő is inkább mást akar választani. De nem minden férfi egyforma. Lehet hogy valaki nem ezt akarja, nem szeretőt szeretne, hanem mondjuk szexbarátot. Az olyan mint a barát, vagy egy teniszpartner, csak akár szex is lehet. Gondolom az ellen nincs kifogásod, hogy a párodnak legyen barátja, haverja. Mi van ha a barátja nő és szexel is vele, de csak mint baráttal? Tudom ez nehezen elképzelhető, hogy ilyen előfordulhat, de sokféle ember van, lehetnek olyanok akik egész mások és képesek olyasmire, amire sokan nem is gondolnak. Egy ilyen barátság akár hosszabb ideig is tarthat. Lehet téged nem is érint, mert mondjuk a munkaidejéből szán erre időt. Otthon meg minden ugyanúgy működik, mintha nem is lenne a másik partner, barát. Mi a helyzet ha valaki képes erre?

2017. jan. 13. 07:18

Nézd! Én más agyával nem tudok gondolkodni.

Azt tudom, hogy nálam nem fér bele, hogy akár én, akár a férjem másnál is keresse a boldogságot.

Írom ezt úgy, hogy nem rózsaszín ködben látok, nem a talaj fölött két lépéssel lebegek. Nálunk is vannak felhők, hazudik az, aki azt mondja, hogy soha nincsenek egy házasságban problémák.

DE! Továbbra is az a véleményem, ha egy kapcsolat alapjáraton jól működik, a problémákat meg tudják beszélni a társak, (és milyen jó tud lenni egy kibékülés az ágyban - ilyenkor valahogy más, érted);)Szóval akkor miért is kacsintgatnék más felé?

Tisztában vagyok azzal, hogy a férfiak mások. Másképp működnek, mióta világ a világ. Talán nem is létezik örökké hűséges férj. De más egy egyszeri félrelépés, és teljesen más tészta az, amikor a feleség tudtával tartós kapcsolata van más nővel/nőkkel.

Úgy gondolom, egy félrelépést meg lehet bocsátani, de én egész biztosan nem tudnám elfogadni azt, hogy belépjen az életünkbe egy harmadik. Akkor választás elé állítanám. Nem tudom elképzelni azt, hogy mást is érintsen.


Az, hogy mások erről hogy vélekednek, nem tudom, hiszen nem igen szól hozzá senki egy idő óta a témához rajtunk kívül.:)

Szóval, summázva: igen! szerintem: ha a pasi mást is akar,boruljon a kapcsolat, akkor is, ha sok másban jól működik.

39. oneman (válaszként erre: 38. - 915e4d9553)
2017. jan. 13. 00:03

Rendben, a Te véleményed ez. Ha a párod is ugyanígy gondolja akkor ebben hasonlóak vagytok.

De most csak elméleti síkon képzeljünk el egy másik szituációt. Mi van ha egy nő aki hozzád hasonlóan gondolkodik, találkozik egy olyan férfival, akinek belefér hogy akár két nőt is szeressen. Tegyük fel egyébként jól működik a kapcsolat, nincsenek más problémák. Akkor most ki alkudjon meg, ki tűrjön? A nő fogadja el, hogy a párja néha félremegy? A férfi fogadja el, hogy ő nem szerethet mást? Ha ez a gond azt hogy lehet megoldani? Vagy egy ilyen különbség miatt boruljon a kapcsolat, ha egyébként sok másban minden jól működik? A férfi és a nő eleve mások sok mindenben, ráadásul egyénileg is különböznek az emberek. Akkor ne éljenek párkapcsolatban, mert úgyis van amiben eltérnek?

38. 915e4d9553 (válaszként erre: 37. - Oneman)
2017. jan. 12. 07:21

Ha nem nekem szólt, akkor a dolognak ez a része rendben is van. :)


A mondandód többi részével nem tudok azonosulni.

Ezt írod: "Miért nem örülünk annak, ha valaki nem csak egy, hanem két embert is szerethet?"

Nálam az nem férne bele, hogy a kapcsolatomon kívül egy harmadik vagy többedik személlyel is testi kapcsolatom legyen. Azt sem, hogy a párom tegye ugyanezt.

Mert nyilván Te sem plátói szerelemről beszélsz, amikor azt írod,hogy lehet több nőt is szeretni.


Nem vagyok prűd, ennek semmi köze ahhoz, hogy elzárkózom attól, hogy a páromon kívül másik lepedővirtuózt is szeressek.

Akinek meg úgy jó, annak egészségére, én nem török pálcát senki felett, de továbbra is azt mondom: ha jó a kapcsolat, akkor nem kell félremenni. Ha meg gond van, azt meg kell próbálni helyrehozni. Ha nem megy, ki kell lépni a kapcsolatból. De semmiképp nem ágyról ágyra járni. EZ SZIGORÚAN AZ ÉN VÉLEMÉNYEM. AZ ENYÉM. :)

37. oneman (válaszként erre: 36. - 915e4d9553)
2017. jan. 12. 00:03
Dehogy olvastam, nem Neked szólt a dolog. A megalkuvásól jutott eszembe, biztos sokan vannak így hogy különböző okok miatt tűrnek. De vajon ennek szükségszerűen így kell lenni? Mi van akkor, ha valakinek jó az ha nem egy, hanem mondjuk két férfit, vagy nőt szerethet? Miért kell szükségszerűen ennek rossz dolognak lenni, ami arról szól hogy valakit helyett egy másik valakit választunk? Miért gondolja mindenki, hogy ilyenkor kapcsolati válság van, boldogtalanság, stb? Miért nem örülünk annak, ha valaki nem csak egy, hanem két embert is szerethet?
36. 915e4d9553 (válaszként erre: 35. - Oneman)
2017. jan. 11. 20:47
Hol olvastad, hogy én bárki felett ítélkeztem? :O
35. oneman (válaszként erre: 32. - 915e4d9553)
2017. jan. 11. 13:45
Nagyon sokféle ember van, nő és férfi is. Van aki egyet sem kíván és egész életében egyedül él, van aki egyet kíván, ez nyilván a megszokott, de lehetnek olyanok akik mások mint a többség, például képesek egyszerre több nőt vagy férfit is kívánni, vagy szeretni. Szerintem egyik sem hiba, nem helyes ítélkezni bárki, vagy bármi felett.
2017. jan. 11. 07:29
lehet,de hosszu tavon problemas.
33. 915e4d9553 (válaszként erre: 30. - Oneman)
2017. jan. 10. 06:40

Na, még visszajöttem, mert eszembe jutott valami!


Azt el tudom képzelni, hogy egy ideig a feleség/férj valóban nem veszi észre, ha közbelép a harmadik, ne adj isten többedik.De hogy hosszú távon ne derüljön ki, olyan nincs.

Még azt is el tudom képzelni, hogy évekig élnek úgy, hogy tudnak a szeretőről. Akkor viszont az már megalkuvás. Sok oka lehet, hogy ilyenkor a házastárs miért tűri ezt el, miért nem lép ki a kapcsolatból.

32. 915e4d9553 (válaszként erre: 30. - Oneman)
2017. jan. 10. 06:31

Na, akkor velem tuti valami baj van, mert én soha nem kívántam egyszerre két férfit. Ez születési hibám.


Az pedig, ha a feleségen/férjen kívül egy harmadik vagy többedik is jelen van, akkor olyan nincs, hogy ne derüljön ki. Hosszú távon nem lehet senkit becsapni.

2017. jan. 9. 22:37
Lehet, de célszerű egy harmadik mellett kikötni
30. oneman (válaszként erre: 28. - 915e4d9553)
2017. jan. 9. 22:27
Lehet egyszerre két nőt kívánni is, nemcsak szeretni, akár a feleséget és a szeretőt is. Vagy egy feleséget és két szeretőt. A lényeg hogy ne tudjanak egymásról, főleg a feleség ne. :-)
29. Bichter1 (válaszként erre: 25. - Massalhangzo)
2017. jan. 9. 19:31
...egy a gondolatunk.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook