Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Egynapos nyers vegán kitérőm, amiből egy kicsit több lett... fórum

Egynapos nyers vegán kitérőm, amiből egy kicsit több lett... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egynapos nyers vegán kitérőm, amiből egy kicsit több lett...

1 2 3
2015. aug. 5. 18:44
Nalam ket het kihivasnak indult a vegan eletmod (nem a nyers vegan!) es mar a 4. heten tartok.. Nem kivanom a hust egyaltalan, az etelek amiket eszek annyira szaftosak es finomak... hogy nem is ertem miert nem fedeztem fel ezt elobb! :)
18. gribedli*** (válaszként erre: 14. - Titánia83)
2015. aug. 5. 09:43

Ez jó!:)))


Én is életemben már 2x futottam neki! Vicces, 3 a magyar igazság:D Az előző 2 próbálkozásom befuccsolt, erőtlen voltam, stb. Átgondolva jobban, azokban nem volt egy ilyen koncepció, mint amit most próbálok, nem ittam turmixot sem, szóval nem is akarom már összehasonlítani az eredményeket. Nem fogyózom és nem is fogytam, nincs miből. De folyamatosan monitorálom, hogy veszítek-e izmot, vagy más hátulütője van-e, lesz-e?

17. gribedli*** (válaszként erre: 13. - Titánia83)
2015. aug. 5. 09:35

Látod, én pl nem állatvédelemből, hanem egyik napról a másikra elvesztettem az érdeklődésemet az állati fehérjeforrások iránt. Tisztelem azokat, akiknél ez egy etika által motivált döntés, mert esetleg meg kell bírkózniuk azzal, hogy kívánják, mégsem eszik.


Tudom, hogy nagyon ki kell sakkozni egy jó vegánt is és kellenek a kiegészítők (bár ha valaki nem dohányzik és nem májbeteg, 3-5 évig eltartanak a b12 vitamin tartalékai is, a húsevő időszakából, de még vannak más dolgok, amiket érdemes kiegészítővel bevinni)

16. gribedli*** (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2015. aug. 5. 09:27
Természetesen nem egy csokitorta lesz a végzetetek, ahogy hipokrita dolognak tartanám emiatt bárkit állatkínzónak hívni vagy ilyenek, hiszen én is nemrég még nagyon is ettem ilyeneket, nem is fogom azt mondani, hogy váltson mindenki, egyáltalán, ha nincs belső késztetés, bármilyen rábeszélés felesleges. Kedvcsinálónak pedig elmegy. Az, hogy nálam úgy történt, hogy több lett belőle egyáltalán nem jelenti azt, hogy másnál is megtörténne ugyanez.
15. gribedli*** (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2015. aug. 5. 09:22

Á, dehogyis ez a célja! Az a célja, hogy együnk több normális dolgot szemét helyett:)))


Amúgy meg logikus, soha nem lesz tésztaíze ezeknek, hanem salátaíze lesz. Csak sokaknak a saláta minden étkezésre unalmasnak tűnhet, ezért jöttek ezek a receptek, de komolyan, ezernyi van, nem is próbálom visszaadni az összeset, épphogy csak ezt a párat kiragadtam.


Én sem szeretem az olyat, hogy ragaszkodni kell valaminek a leutánzásához, de én meg attól futok ki a világból, mikor cipókat, lepényeket akarnak mindenből csinálni. Ha egyszer nem eheted, ne egyed, minek a pótlék? De sajtízű valamit sem igénylek (14 éves koromig semmilyen tejterméket nem ehettem, nekem aztán nem létkérdés), és tésztát is csak 21 évesen kezdtem el enni, mert nem szerettem soha, a menzán is ott maradt, anyám meg be sem próbálkozott vele. Első tányér tészta, amit rendesen megettem, a férjem főztje volt, mert ő kinevetett, hogy olyan nincs, hogy valaki nem szereti. És tényleg az övé finom volt, mert "al dente" eszik, nem úgy mint máshol, szétfőzve, akkor mondtam is, hogy igen, ha ilyen tésztát kínáltak volna, akkor megettem volna.


Ennyi, ettől függetlenül nem lettem tésztabolond, de tisztában vagyok vele, hogy sokan meg azok, tegyék! Nem mondhatom, hogy nem finom egy jól elkészített tészta, igaz, a nyers vegánba nem fér bele.


Apropó mandulatej: ez pedig nem a tej helyettesítője, hanem szicíliai "találmány", évszázadok (ha nem több) óta a szicíliai cukrászipar fontos alapanyaga. Ahogy a mandulaliszt is. A gesztenyeliszt pedig a ligúriai (Genova) konyha fontos eleme. Nem azért kezdték el használni és fogyasztani, mert diétáztak és ki kellett valamit ötleni tej helyett, jórészt szegénység vagy hozzáférhetőség is dominált. Természetesen ma már azzá is vált (helyettesítő), aki nem ihat rendes tejet és nem allergiás az olajos magokra, gyakran mandulatejet használ.

14. Titánia83 (válaszként erre: 1. - Gribedli***)
2015. aug. 5. 09:20

Örülök, hogy írtál a témában. Én pont augusztus 1-től kezdtem a nyers vegán "diétámat". (Én csak diétának szánom, aztán meglátom, hogy életmód lesz e belőle. :)) És épp tegnap a cikk előtt készítettem el a cukkini spagettimet. Zöld turmixokat már hónapok óta iszok. Fokozatos volt az átállásom, mert először a húst kezdtem el kiiktatni, majd apránként a glutént, és a tejtermékeket teljesen elhagytam az étkezésemből.


Életem folyamán kétszer próbáltam a húsmentességet. Először egy 21 napos tisztítást kellett csinálnom, másodjára ösztönösen. De akkor még nem olvastam utána a részleteknek, ráadásul kismama is lettem és bár az első trimeszterben nagyon rosszul voltam a húsnak még a szagától is, de a védőnő és az orvos erősen javasolta, hogy erőltessem meg magamat húsevés terén, mert kell a babának... Úgyhogy amikor már nem zavart a "szaga", visszaálltam.


De most sokat olvastam a témában. És bár nem vagyok kismama, de hónapokkal ezelőtt kezdődött, hogy egyre kevésbé tudtam megenni a húsokat. Bár alapból nem sok húst ettem.


Egyébként ez sem nem divat és sem nem diéta.

Ez egy életmód.

Több mint 4000 tagja van a FB-on is a Vegán csoportnak. És gondolom sokan vannak, akik nem csatlakoztak, de attól még vegánok. Egyre több a vegán étterem is Magyarországon, ahogy látom. És külföldön is több helyen vannak vegán éttermek, vagy ételek már az étlapokon.


Én is láttam vegán idősebb embereket, engem ők meggyőztek. Nem gondolom, hogy csak a smink. Persze biztos vannak, akiknek telik profi sminkesre, meg plasztikai sebészre. De én már azt észrevettem, hogy amikor a zöld turmixokat ittam, elmúlt a bőröm szárazsága, és fénylése is. Valahogy egyensúlyba került a bőröm végre. A hajam meg nem száraz, pedig márciusban volt vágva és nem használok balzsamot rá.


Szép napot!

13. Titánia83 (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2015. aug. 5. 09:05

Egyrészről azért nehéz átállni a nyers vegánságra, mert a szervezet főtt étel függő. Ezt nem magamtól írom. A nyers étel csodája c. könyvben is le van írva. Az írónő kutatást is végzett a témában.


Szerintem nem minden vegán keresi a hagyományos konyha ízeit. De valaki legtöbbször azért lesz vegán, mert nem akar semmilyen állati eredetű dolgot megvásárolni, nem akarja támogatni ezzel az állatok kizsákmányolását stb. és nem akarja elfogyasztani az állati eredetű tápanyagokat. Attól még szereti a hagyományos konyha ízeit, vágyhat a hagyományos konyha ízeire. :)

Nekem a kedvencem a vegán milánói spagetti. Répával, padlizsánnal és lencsével, pici zellerrel és paradicsomlével nagyon finoman el lehet készíteni. És bár hasonlít az eredetire, mégis más, és sokkal jobban ízlik. :)

12. Guruljka (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2015. aug. 4. 23:22
Bocsánat, annyival egészítem ki: a fiamnak az esedékes születésnapja a 26. lesz, azaz nem a csokitorta lesz a végzetünk feltehetően. :D
2015. aug. 4. 23:20

Amióta többet foglalkozom a táplálkozással, azóta egyfolytában csodálkozom, hogy mások mennyire tésztakedvelők. Én a mákos tésztát felváltottam a mákos tejbezabbal, és ezen kívül semmi nosztalgiám nem maradt az életmódváltás óta. Gyerekkoromra visszagondolva, egyszerű ételeket ettünk, sok főzeléket, de tészta nem volt gyakran.

Itt a vegán receptsornak mindjárt az elején több tészta-nosztalgia is van.


Jó lenne, ha pár receptet kipróbálhatnék, sajnos kevés hozzávaló kapható a környezetemben.


Csokitortát fog kapni a fiam legkésőbb a születésnapjára, de mivel utoljára úgy a 18. születésnapjára volt csokitorta, most is valódi csoki lesz és nem utánzat. :D


A vegánban nekem az tűnik fel, hogy mindenáron azokat az ételeket igyekszik valahogy utánozni, amelyek a hagyományos konyha unásig evett fogásai. Miért nem lehet utánzás nélkül ilyen kis zöldségremekeket ismertté tenni? Ha nem akarok sajtot enni, akkor miért kell valami olyat keresni, ami a lehető legjobban hasonlít a sajt ízére? (A tévében Stöhr Gréta ajánlgat ilyesmit.)

2015. aug. 4. 18:21
Nagyon tetszik a cikk, megismertetett kicsit a vegán életmóddal, mert eddig elég felszínesen tudtam róla. :) mindenesetre én nem vállalnám be, és mivel nagyon szeretek enni, méghozzá mindenfélét, soha nem kerülhet szóba.
9. gribedli*** (válaszként erre: 8. - Sopianae)
2015. aug. 4. 17:35
A cikk heti egy napról szól (nálam több lett belőle, vagyis kiegészítettem egy vegánra ideiglenesen), ennyitől senki sem hal éhen, de aki nagyon szereti a pocakját, még az is kibírja. Nem fogyókúrás cikknek szántam egyébként, hanem ha szeretsz nyersen táplálkozni, vagy kipróbálnád, ilyen finoman is elkészíthető és hozzájárul a jó közérzethez:)
2015. aug. 4. 17:00
Én ettől éhen halnék az fix... Szeretem a pocakom és így is két gyerek után 54,3kg vagyok ruhában és 176cm-rel.
7. Laszti (válaszként erre: 3. - Gribedli***)
2015. aug. 4. 14:05
Nagyon Like! :)))))
6. gribedli*** (válaszként erre: 5. - Bowie)
2015. aug. 4. 11:11

Hű, ez guszta! :))) Hasonló a zöldcitromoshoz, bár én nem használok datolyát, de a legtöbb receptben ezzel teszik ragadósabbá az alapot. A cikket kicsit korábban írtam és rájöttem azóta, hogy méz nélkül is és datolya nélkül is összeáll az alap, én inkább csak steviát használok, és bármilyen hidegre keményedő növényi olajból egy pici is már összetartja az alját, a hűtőbe kell tenni, mielőtt a krémmel megtöltöm.


Ki fogom próbálni ezt a csokisat;)

2015. aug. 4. 10:51

[link]


Csokitorta. :)

2015. aug. 4. 10:29
nagy részt=nagyrészt
3. gribedli*** (válaszként erre: 2. - Laszti)
2015. aug. 4. 10:28

Igazából már most is egy kicsit lecsengett ahhoz képest, ami 2000 és 2006 között volt. Talán akklr volt leginkább divatban, őrült módjára:)


De akik abbahagyták, azok is csak annyira hagyták abba, hogy még mindig 80%ban nyers vegánok, de időnként fogyasztanak állati eredetű fehérjéket.


Akik nagyon régóta nyers vegánok, pl. Carol Alt, azok bevallják, hogy mellette szednek rengeteg vitamin- és nyomelemkiegészítőt, aminosavakat, egyebeket.


Ja, és bár az eredeti nyers vegán nagy részt gyümölcs, ez ugye sokaknál Candidához vezetett, emiatt csalódtak benne, erre csak azt tudom mondani, hogy legjobb már kezdetben tisztázni, hogy a túl sok gyümölcs nem jó, és lehetőleg a zöldségeké legyen a főszerep. A túl sok olajos mag sem jó.


Szerintem ezek a receptek megjelenhetnek mint köret, azoknál, akik mint mondod, egy nehéz, végigdolgozott nap után mondjuk nem mindössze egy tányér csíkokra vágott cukkinire vágynak, de ettől még nagyon szeretnék feldobni nyers ételekkel az étkezéseiket:)))

2015. aug. 4. 10:13

Majd lecseng ez a táplálkozási divat is. De minden tiszteletem.

Viszont az embereknek sem az emésztörendszere(vakbél funkcióját figuelembe véve), sem a fogazata nem kizárólag növényevésre termett!

Tény, hogy régen nem föztek aromjaira mindent!

Mindig van valami ùj szélsöséges divat ezen a téren is.

A receptek amiket irtál ötletesek aki szereti az ilyeneket de a párom ha egy ilyen smoothieval inditanám ùtnak és egy ilyen spagettival várnám a 10 óra munka után lehet,hogy két hét mùlva éhen halna,pláne amennyire kultiválja a növényevést és a gyerekek fejlödésének se bùzacsira kell levendula salsaval de ez az én véleményem.

Igy egy-egy nap nem olyan rémisztö de ez az életvitel tölem nagyon távol áll.

2015. aug. 4. 09:17
Mindenki tisztában van azzal, hogy minél több friss, és amikor lehet, nyers, növényi összetevővel (zöldségek, gyümölcsök, hidegen sajtolt olajok, csírák, stb.) színesebbé és egészségesebbé teheti étkezését. Vannak, akik ezt mesterfokon és egy életen át műveli, ők a nyers vegánok.

Ugrás a teljes írásra: Egynapos nyers vegán kitérőm, amiből egy kicsit több lett...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook