Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egyedülálló kismamák fórum

Egyedülálló kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
277. Érdekes73 (válaszként erre: 273. - Erás68)
2012. aug. 20. 20:40
Jól tetted hogy meghúztad a vonalat...
276. Érdekes73 (válaszként erre: 275. - Nemmondod)
2012. aug. 20. 20:38

Akkor szerencsére lesz segítséged :D

Hát a leendő apukához sok türelmet...

275. nemmondod (válaszként erre: 274. - Erás68)
2012. aug. 20. 10:30

Köszönöm szépen...Igen,eldöntöttem,és ha az apa nem is áll majd mellém,a nagynénjeaki imád,biztos a pártomat fogja-és tudod,ha nem akarja a gyereket-az az ő vesztesége lesz-azt hiszem...Holnap indulok a páromhoz-azután pedig-amint hazaértem védőnő-és elmondom anyuak is...

Egyébként ahogy tanácsoltátok,beszélgettem kisgyermekes barátnőimmel,és gyakorlatilag minden babafelszerelési cuccban segítenek,a ruháktól kezdve a kiságyon át az etetőszékig-babakocsi....szóval picit jobban érzem most magam...

Hamarosan jelentkezem,és leírom,hogy zajlott a nagy megbeszélés..úgy döntöttem,h elsőre el is utasít,adok neki időt...

274. Erás68 (válaszként erre: 270. - Nemmondod)
2012. aug. 19. 22:48

Nem nevetlek ki egyáltalán. Többször hallottam már a környezetemből, hogy amikor valaki elveszített egy családtagot, kisbaba is érkezett a családba. Részvétem a testvéred miatt.

Mindíg a legjobb út az egyenes út. Mivel Te eldöntötted, hogy a kisbabát nagyon szeretnéd, tényeket közölj vele.

Elmondod neki, hogy szeretnél valami fontos dolgot megbeszélni vele, kisbabánk lesz. Tudom, hogy Te egyáltalán nem örülsz ennek a hírnek, de én szeretném megtartani és meg is fogom. Szerintem lényegretörő legyél és őszinte. Bár övé is a kisbaba és beleszólása neki is van, de az édesanya dönt. Anyukádnak is szólj minél előbb, ne maradj a gondjaiddal egyedül.Gondolom édesapád a nehezebb dió, de ne húzd sokáig, hogy elmondd neki. Úgyis túl kell lenned rajta.

A pároddal szemben pedig határozott legyél. Te hoztál egy határozott igent a baba mellett, akkor ezt mond is el neki.

Sok sikert!!!

273. Erás68 (válaszként erre: 272. - F969d06d2a)
2012. aug. 19. 22:39

A szülésznőm beengedte a lányomat a szülés után, hogy lássa a tesőt, úgy látom oda van érte. Szeptember közepén kezdődik neki az egyetem, addig itthon van Ő is, hagyom, hogy babázzon vele.

Az apukának már több hónapja nincs meg az akkori barátnő, azt nem tudom új van-e azóta.Amikor még terhes voltam elhívott vacsorázni, moziba, de már késő bánat részemről. A gyerekem apja, részemről ennyi.A mozit meg a vacsorát elfogadtam, amúgy tényleg nem tudom konkrétan mi is lett volna vele a célja.

Most még picit tényleg nehéz, hogy nagyon rövid két etetés között az idő, de most ez a dolgom és nagyon jó dolog. Az a jó kis "babaszag"semmihez nem hasonlítható.

272. f969d06d2a (válaszként erre: 266. - Erás68)
2012. aug. 19. 20:29
Biztos édi,iyenkor a leg édesebbek.Nem is kicsi baba.A lányod mennyire élvezi a kis tesót?Majd bele jössz ám,aztán kialakul a napi rend.ja a szoptatás sok időt elvesz.Szóval apa haza tér.Egyedül vagy a nőjével?Meg lehet már nincs ott nagy boldogság,kitudja mit hoz ki a nőből,hisz meg birkozni azzal is gyereke született a párjának.Nos az sem lehet leány álom.De ez már nem a Te gondod:)Vigyázzatok magatokra!
271. Érdekes73 (válaszként erre: 270. - Nemmondod)
2012. aug. 19. 14:16
Nem könnyű de próbáld optimistán látni ( amennyire lehet ) a helyzetet.Beszéljél minél több emberrel olyanokkal is ahol már van gyerek sokat fog számítani ha látod hogy hogy mennek a dolgok élesbe. Biztos meglepődsz majd milyen sok segítséget fogsz kapni !
270. nemmondod (válaszként erre: 268. - Erás68)
2012. aug. 19. 11:45

Szia!

Megpróbálok a párommal beszélni...bár azt hiszem-tudod milyen nehéz-fogalmam sincs hogyan kezdjek hozzá...helló,terhes vagyok,és nem vetetem el,mint az előző barátnőd,akit rákényszerítettél...vagy:ja,mellékesen lesz a lányodnak egy kistestvére...

Anyunak talán könnyebb lesz elmondnom,és a két nagynéném már most mellettem áll lelkileg..

Tudod,úgy érzem,ezt a pici kis lelket a testvérem küldte odafenntről-ne nevess ki érte...

269. Erás68 (válaszként erre: 263. - Érdekes73)
2012. aug. 19. 09:56
Köszönöm szépen!
268. Erás68 (válaszként erre: 264. - Nemmondod)
2012. aug. 19. 09:53

Szia!

Mi is hasonló cipőben voltunk a kezdetekben mint,Te. Ne keseredj el.Az nagyon fontos, hogy Te magad el tudd dönteni, egyedül is képes vagy-e a kisbabát felnevelni.Mert a felelősség a Tiéd. A párodnak joga van tudni róla, sajnos azt is el kell fogadnod, ha Ő nem akarja. Édesanyádék nagyon jó, ha tudnak segíteni, de itt távlatokba kell gondolkodni, évekre. Próbáljátok a pároddal megbeszélni, hátha nem lesz elzárkozó.Sajnálom, hogy ilyen nehéz helyzetben vagy és ami nagyon fontos a szüleiddel is meg kell beszélned, mert Ők lesznek a legfőbb támaszod. A védőnővel majd őszintén beszéld át a helyzeted, hogy tudjon segíteni, ne sírj, próbálj megnyugodni, hátha csak elsőre gondolod olyan rossznak a helyzetet. Kitartás és vigyázz magadra.

2012. aug. 19. 09:51

Szia!Védekeztem,folyamatosan szedtem a tablettát,Yasminelle-t végig...aztán nem is idegeskedtem,mikor a következő mensim kevesebb volt,mert minden második a gyógyszer ellenére 1-2 napig tart(tartott)-s a bátyám elvesztése miatti traumára is gondoltam....Igazából 2 alkalommal voltam rosszul,akkor sem reggeli hányás volt...Most vagyok két hónapos és kb.egy hetes kismama...

Tudom,ha kell,egyedül is felnevelem-de nem tudom,kihez forduljak,családsegítő-önkormányzat,milyen papírok kellenek...

Anyukámék biztosan segítenek-bár az apám úgy érzem,utál,mióta a testvérem meghalt,nem beszél velem,nem köszön-annak ellenére,hogy egy fedél alatt élünk...Ne haragudjatok a panaszáradatért-de nagyon egyedül vagyok a problémámmal....Egyébként a kedvesem elvált,van egy 12 éves lánya,aki féltékeny rám,s miatta nem tudunk együtt élni...

266. Erás68 (válaszként erre: 262. - F969d06d2a)
2012. aug. 19. 09:44
Köszönöm a gratulációt! 3700 gr 55 cm. Nagyon gyors lefolyású volt a szülésem, de annál fájdalmasabb, viszont a baba tündéri. Én úgy látom jó kisbaba, inkább hajnalban vettem észre, hogy nyűgősebb, de csak pár napja vagyunk itthon,gondolom majd beáll jobban a napirend. A strapát elég jól bírom, azért nagymamám, barátnőm segítenek,kevés az idő a szoptatások között, de próbálok pihenni is. Apuka érdeklődőtt,hónap végén jön haza a külföldi munkából,meglátjuk a továbbiakat, mert azt mondta végleg hazajön.
265. f969d06d2a (válaszként erre: 264. - Nemmondod)
2012. aug. 19. 09:29
Szia!Hát pedig elkerülhetetlen megmondd neki.Miért nem védekeztél ha tudtad ő sosem akar.Lehet nem lesz boldog a hírtől,de akkor is el kell mondanod.Hátha minden jól alakul.Ne idegesítsd magad előre.Vigasz kép,a nagybátyám sem akart sosem,aztán 1évesen meglátta a kislányt.Akkor kézen fogta őket és szépen felnevelte sőt lett egy fiúk is.Azóta is együtt van a nejével és már többszörös nagypapa!Ez ritka de kitudja...
2012. aug. 18. 21:56
Sziasztok,új vagyok,ma reggel lett pozitív a tesztem....Tele vagyok kétségekkel,kérdésekkel....a hormonjaim felborultak,sokat sírok...persze boldog is vagyok...de nem tudom,hogyan tovább,a barátom nem akart sosem gyereket,meg sem merem mondani neki-távkapcsolat)jelenleg a szüleimmel élek,vidéken,a testvérem néhány hónapja hunyt el,és munkát azóta sem találtam...hát...hova menjek,kihez forduljak,félek....
263. Érdekes73 (válaszként erre: 261. - Erás68)
2012. aug. 18. 21:49
Gratulálok és jó egészséget !
262. f969d06d2a (válaszként erre: 261. - Erás68)
2012. aug. 18. 20:11
Nagy gratula!!:)))nahát már meg is van a baba,de gyorsan elment:)Jó egészséget nektek!Mekkora lett, hogy bírod a strapát?Jó kisbaba?Simán ment a szülés?és"apuka"látta már?
261. Erás68
2012. aug. 18. 10:30

Sziasztok!


Nem tudom jártok-e még néha erre, el voltam veszve, mert megszületett a kisfiam.

Most már itthon vagyunk, jól vagyunk, üdvözlünk benneteket!!!

2012. júl. 8. 06:09
Na igen,meg a széles mosoly "egész éjjel lázas volt a gyerek",de azért beadja a közösségbe.Taknya nyála egybe folyt de se baj,had fertőzze a többit...A gyerek ha beteg ott mese nincs az nem szimulál.Nem strandolunk most kerti főzés lesz:)Hát már alig várom vége legyen ennek a hőségnek.
259. Erás68 (válaszként erre: 258. - F969d06d2a)
2012. júl. 6. 21:04

Olyankor nem aludni kellenne egy pici gyereknek?! Az ovodában is, bölcsiben is 13.00-15.00-ig alvás van.

Én ezt anno reggelente tapasztaltam, hogy anyuka késésben volt, úgy rángatta maga után azt a pici gyereket, mint valami rongybabát, aki nem tudott a felnőttel lépést tartani, meg némelyik szülő, hogy tudott reggel beszélni a gyerekkel az átöltözéskor, én döbbentem olyanokat!Fáradt a felnőtt, de a gyerek is, úgy sajnáltam egy némelyik kicsit.

Azt mondják egyébként a július 12.-e után hónap végéig 28-31 fok körüli hőmérsékletek lesznek. Az már emberibb. Abba lehet dolgozni, pihenni, nyaralni. Ez szahara ami most van. Tényleg én is sok gyümölcs, hideg víz na meg jégkrém, ez volt a túlélő stratégiám.

Hétvégére jó pihenést, strandolást a családnak!!

2012. júl. 5. 05:23
Hát egy kismamát sem irigylek ebbe a dög melegbe.Azon vagyok kiakadva,sok agyament anyuka 1 meg 2óra tájékán sétáltatja a picurt a tűző napon.A nagyobbacska 2-3évesek meg nem tudnak lépést tartani a szülökkel, azok meg apró lábaikkal futnak utánuk.Rossz nézni is,és nem is értem.Ahelyett eldugnák őket a hűsre nyargalásznak velük a kánikulába.jó hogy egyik jobban sír mint a másik...
257. Érdekes73 (válaszként erre: 254. - Erás68)
2012. júl. 4. 21:21
Most néztem hogy leírtad az indokot is :D( meleg van hiába )
256. Érdekes73 (válaszként erre: 252. - Erás68)
2012. júl. 4. 21:19
Ezt a dögmeleget alap esetbe is nehéz elviselni. Az utolsó hónapba már hetente kell menni vizsgálatokra az húzos ebbe a melegbe.
255. Érdekes73 (válaszként erre: 254. - Erás68)
2012. júl. 4. 21:18
Nem is jó hanyatt fekve aludni vmiért a végén már nem jó a babának se...
254. Erás68 (válaszként erre: 253. - F969d06d2a)
2012. júl. 3. 00:16

Nálunk itt a 36. héten van még egy nagylabor, heti 1 NST, 38. héttől heti 2 NST.

Én imádok úszni, a strandot nem, az élő vizet annál inkább. Na majd jövőre. A baba jövő ilyenkor már nagyocska lesz, majd pancsizik a kertben a lavórban, vagy járunk kiskacsákat nézni a Holtágra.

Nekem amúgy azt mondta a nőgyógyász, hogy háton feküdni nem is jó, oldalt kell, mert a babának is nehezebb az oxigénfelvétel, ha anya hanyat van, már súlya van a méhnek, ez az oka.

Jó hüsölgetést Nektek, nálam most a sok gyümölcs, hideg víz, jégkrém a befutő!

2012. jún. 25. 05:42
Mit vizsgálnak a 36 héten?hanyatt én sem tudtam feküdni olyankor volt légszomjam.csak ball oldalt.Nyaralni nem járunk,de élményfürdőre balcsira igen.Ép tegnap voltunk.Teljesen leszivott a viz,pedig csak a lábam dugtam bele megnézzem milyen meleg.:)))Már a balcsi sem a régi...
252. Erás68 (válaszként erre: 251. - F969d06d2a)
2012. jún. 21. 22:36

Szió!

Nem is csinálok most ebben a melegben semmit. Este szoktam lejönni sétálni amikor már kissé hűvösebb van.

Tényleg próbálok pihenni, kihasználni még a hátralévő pár hetet. Nagyon jó terhességem van, nincs túl sok kellemetlenségem. A hasam azért már nehéz, éjszaka is húzódik, meg a légszomj ami nem kellemes.

Most vizsgálati téren is nyugis időszak van,majd a 36. héttől sűrősödik.

Ti is vigyázzatok magatokra, jó pihenést a nyárra, ha majd mentek nyaralni!!!!

2012. jún. 20. 19:46
Azt a, már 31hét,megy ám az idő.Élvezd ki lassan letelik a nyugodt arany élet:)Hát ez a meleg már engem is megvisel pedig én nem vagyok kismama.Nem irigyellek se téged se a többi pocakost.Felém nincs semmi ujság,kösz mi jól vagyunk."apuka"elcsitult fizet azóta rendesen,remélem igy is marad..vigyázz magadra.szia
250. Erás68 (válaszként erre: 248. - F969d06d2a)
2012. jún. 19. 18:54

Hahó Sziasztok!


Én mostanság álltam le a munkával, 31. hetes vagyok.

Szerencsére teljesen rendben vagyunk a babával, Ő is és én is jól vagyunk. A meleget nehezen viselem, nekem amikor a frontok voltak semmi bajom nem volt.

Lassacskán készülgetek a szülésre, sok mindent meg is vettem már a babának és örülök, hogy ebben a nagy melegben már nem dolgozom.

A kisbaba apukája itthon volt, jelentkezett, segítőkész volt és érdeklődő. Meglátjuk a későbbieket, nyugtával a napot,de a hozzáállása mindenképp változott.

És feléd copporin mi újság,Ti jól vagytok a családdal?

2012. jún. 18. 16:08
A klubba is leállt az élet ...
2012. jún. 14. 19:28
na kismamák de elbujtatok.Mi van veletek?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook