Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egyedülálló anyák fogjunk össze! fórum

Egyedülálló anyák fogjunk össze! (beszélgetős fórum)

1 2
33. csikil4ny (válaszként erre: 32. - A946522fb8)
2016. júl. 3. 17:17

Szia, de jó, hogy írtál!


A többiekkel mi a helyzet, hogy boldogultok?

2016. júl. 3. 17:12

Sziasztok

Mi végül szétmentünk a párommal. Iskolaibarátnőm családjával fogunk összeköltözni. Bővebben a naplómban olvashattok erről :)

31. 93146cf8f2 (válaszként erre: 30. - Álmodozó hölgy)
2016. ápr. 21. 14:29
Köszi, megkaptam! :)
2016. ápr. 21. 09:19
Szia!bocs most láttam, hogy nincs semmi küldve, azaz nem válaszoltam. Csak telcsim van, de nem értem miért nem ment el. Most Pld csak egy sz betűt sikerült küldeni, utána éltünt próbálok email címet küldeni! Köszönöm, hogy szóltál!
29. álmodozó hölgy (válaszként erre: 28. - 93146cf8f2)
2016. ápr. 21. 09:12
Szia! Válaszoltam!
28. 93146cf8f2 (válaszként erre: 26. - Álmodozó hölgy)
2016. ápr. 20. 14:56
Például nekem is válaszolhatnál a privimre. :) Elhiszem, hogy sok a dolgod, de pont azon gondolkoztam, hogy én meg eléggé ráérek és talán tudnék segíteni...
27. Mezei Virág (válaszként erre: 26. - Álmodozó hölgy)
2016. ápr. 19. 17:20

Drukkolok neked! :)

Remélem, megtalálod a számításodat!!!

26. álmodozó hölgy (válaszként erre: 25. - Mezei Virág)
2016. ápr. 19. 17:14
Igen, igazad van! Már van csoportom, csak azzal sokat kell foglalkozni, ami nyilván nem baj, sőt csak úgy működik. Marketing területen is dolgoztam, tehát menne, csak időarány.Köszönöm a választ, és az ötletet!
25. Mezei Virág (válaszként erre: 24. - Álmodozó hölgy)
2016. ápr. 19. 15:07

Valakinek meg kell tenni az első lépést. Biztosan van kereslet, csak az anyukák nem találják meg egymást. Pl. a Facebook-on érdemes lenne egy közösséget létrehozni, aminek a neve pl. Anyatársbérló kereső. Vagy valami jobb név.

Ott sokkal többen vannak. Mindenkit meg kell kérni, hogy osszák meg. Kialakulhat egy kis közösség.

A lelkesedés kevés, a kívánságot közzé kell tenni.

24. álmodozó hölgy (válaszként erre: 23. - Mezei Virág)
2016. ápr. 19. 15:00

Lényegében szerintem is sokan járunk hasonló cipőben, de viszont nincs semmi mozgás. Pedig osszefogással, közösen könnyebb lenne. Sírni könnyebb és panaszkodni, de lépni kell tovább előre, főleg a gyerek miatt! Ha vállaltuk akkor fel is kell nevelni, méltóság teljesen. Ezért nem értem, miért nincs kereslet? Vagy mindenkinek lenne nagymama, akihez bekoltozik? Nem értem, én annyira lelkes vagyok.

:-)

23. Mezei Virág (válaszként erre: 22. - Álmodozó hölgy)
2016. ápr. 19. 13:48
Sok szerencsét kívánok! :)
22. álmodozó hölgy (válaszként erre: 20. - Mezei Virág)
2016. ápr. 19. 13:21
Cupp :-)
21. 93146cf8f2 (válaszként erre: 19. - Álmodozó hölgy)
2016. ápr. 18. 17:55
Anno végül én találtam albérlőt. Igaz, nem volt "sorstárs", mert egyedülálló nő volt és nem egyedülálló anyuka. Az iwiw-en találtam valakit, aki 3 évig itt lakott.
20. Mezei Virág (válaszként erre: 19. - Álmodozó hölgy)
2016. ápr. 18. 12:58

Ismerősök körében, fórumokon -mint pl. itt -Facebook-on hintsd el, mit szeretnél és albérlő társat keresel. Biztosan többen is vágynak ilyesmire. Már csak egymásra kell találni. Persze kellő óvatossággal, körültekintéssel kell intézni a dolgokat.

Szervezetten nem tudok itthon ilyesmiről, de valahogy el kellene kezdeni, mert ez segítség lehet sok egyedülálló anyukának, sőt apukának is! Mert ilyen is van.

2016. ápr. 17. 19:51
Igen, azért sok szempontnak kell megfelelni. Sajnos én nagyon alkalmazkodó vagyok, hamar felismerik az emberek, és sok esetben visszaélnek ezzel. Viszont nem mindenki tud 70 + rezsit fizetni egy keresetbol, főleg a mai munkamorál, nem is 8 óra, plusz utazás. Viszont tényleg atgondolandó. Semmit nem találok a neten, ami kiindulo, vagy támasz lenne. Valami irányzat.
18. álmodozó hölgy (válaszként erre: 14. - L.luiselotte)
2016. ápr. 17. 19:44
:-)
17. csikil4ny (válaszként erre: 1. - Álmodozó hölgy)
2016. ápr. 17. 18:26
Szia, én is valami ilyesmiben gondolkodtam sokáig, nagyon jó ötletnek tartom. Én egy éve vezetek külön háztartást, de egyre jobban belekényelmesedek az életembe. Szeretem magunkra zárni a bejárati ajtót, s ezzel a kislányomat is elszigetelem. Ez elől is biztosan védene egy ilyen közösség. (Területileg részemről azonban tárgytalan)
16. fincsi5 (válaszként erre: 13. - Álmodozó hölgy)
2016. ápr. 17. 14:33
Ez olyan magán anyaotthonhoz hasonlít, nem?
15. 93146cf8f2 (válaszként erre: 14. - L.luiselotte)
2016. ápr. 17. 12:05
Bocsi, nem akarok nagyon negatív képet festeni a férfiakról, de vittem ismerőst kórházba látleletért. Őt sok-sok éven át verte a férje (oké, miért hagyta, blabla). Meg volt itt mellettünk egy icipici pékség a sarkon, imádtam az ott dolgozó 50 körüli eladónőt. Gyerekkorától rákos volt többször is, mindig kigyógyult. A lánya férje, amint megkapta a fizetését, azonnal elment és játékautomatákban elköltötte. Nnna... ennél talán jobbat tud villantani egy anyatárs.
2016. ápr. 17. 11:25
ez nagyon jól hangzik, csak azt találom problémásnak, ha valaki a férjével vagy a párjával, akibe évekig szerelmes volt nem jött ki jól, egy vadidegen nővel és a gyerekével képes lesz-e együttélni.
13. álmodozó hölgy (válaszként erre: 10. - 93146cf8f2)
2016. ápr. 17. 07:13
Igen, ez amire gondoltam! Csak szervezni kell, viszont itt úgy tűnik, nincs sok érdeklődés. Pedig hiszem, hogy nem csak én küzdök ezzel a promblémával
2016. ápr. 16. 18:52

Sziasztok!

Ritkán jövök,de örülök, hogy írtok! Igen pont erre gondoltam. Mármint közösen könnyebb ;-)

Mindjárt nézem a linket.

Én n

11. Mezei Virág (válaszként erre: 10. - 93146cf8f2)
2016. ápr. 15. 16:25

[link]

Anyatárskereső

10. 93146cf8f2 (válaszként erre: 1. - Álmodozó hölgy)
2016. ápr. 15. 16:22
Én évekkel ezelőtt egy másik fórumon indítottam egy topikot (már nem emlékszem milyen címmel). Amerikában hatalmas divatja van annak, hogy egyedülálló anyukák együtt mennek albérletbe. (A topiknak semmilyen visszhangja nem volt.) Szerintem ez egy nagyon jó megoldás LENNE. Az anyukák tudnak segíteni egymásnak (gyerekek vagy felnőttek betegsége idején, vagy ha végképp megoldhatatlan a gyerekekre vigyázás, satöbbi), szerintem még időnként egy közös filmnézés, főzőcske, beszélgetés, program is belefér. Kár, hogy Budapesten iszonyatos albérlet árak vannak és ezek az árak icipici lakásokhoz tartoznak. Minimum két nagyobb szoba kell és ezek az albérletek már nem olcsók. Amerikában - úgy emlékszem, hogy ezt olvastam anno - az állam még segíti is ezeket az édesanyákat a lakásbérlésben.
9. l.luiselotte (válaszként erre: 1. - Álmodozó hölgy)
2016. ápr. 14. 18:57

Én 2001-ben, a fiam 9 éves korában maradtam egyedül, akkor halt meg a férjemfiatalon egy vadászbalesetben. Fiamat 2001-től 2015-ig , 24 éves koráig egyedül neveltem. Mi kaptunk árvaellátást, ami tavaly 36000 ft/hó körüli összeg volt. Igaz, egy keresetből nehéz mindenütt helytállni, anyagi segitséget én sem kaptam, de szüleim alkalmanként vigyáztak a fiamra, és elég sokszor anyukám főzött nekünk is (hogy milyen ez óriási segitég volt, most érzem ) . Amikor egyedül maradtam, eszembe sem jutottak a leendő nehézségek, gyorsan elszaladt az a 15 év . Sokfelé voltunk, a fél világot összejártuk.

Lett volna alkalmam uj partnert találni, de a fiam mindenkit ellenzett, vicceltem is vele, ahány jó pasit elhajtotta környékemről, majd visszaadom még neki lányok terén.

igaz, a lakás a kert az ablakok hagytak kivánnivalót maguk után. Nem éltünk nagy lábon, takarékosan normálisan éltünk, tpk nagyon jó időszak volt.


Amiről még ezen a fórumon nem beszélt senki : a hosszú egyedüllét alatt megszoktam, hogy nincs férjem nincs párom. Az egyedüllét jó oldalait kiélveztem és nehezem tudom elkpzelni, hogy ujra legyen valakim vagy férjhezmenjek, pedig 48 é. vagyok. A fiam a diplomájának megfelelő területen dolgozik, városszerte elismert szakember, továbbra is együtt lakunk,lehet hogy ezért nem érzem magányosnak magam. 4-5 éve még el tudtam volna képzelni uj kapcsolatot, de már n em.


Fel a fejjel, rengeteg előnye van az egyedülállóságnak, persze, azért néha elég nehéz egyszemélyben több fronton helytállni.-

2016. ápr. 14. 12:06
Sziasztok! én két gyereket már felneveltem őket 11 évig egyedül,most van egy 4 éves kislányom őt születése óta szintén egyedül nevelem.Nagyszülök már nem élnek csak a keresztapa és a családja segit be.Szeretnék én is fel költözni hamarosan, most egy megyeszékhelyen élünk
2016. ápr. 14. 10:17

szia!

Hasonló cipőben járunk. Én kezdettől fogva egyedül nevelem 6,5 éves lányomat.Gyerektartást én sem kapok.Szerencsére rokonok, jó barátok segítenek ebben-abban.Megoldjuk.Az a helyzet, hogy itt Pesten most nagyon elszálltak az albérletárak. Egy fizetésből nem lehet mindent kifizetni.Mi most egy barátnőm lakásában lakunk, így jóval kevesebbet fizetünk. Ha ez a lehetőség nem lenne, akkor nem is tudom mi lenne velünk. Én 3/4 8-tól 16:45-ig dolgozom. A mi sulink 17:30-ig nyitva van. Van olyan iskola is, ahol 18:00-ig van ügyelet, tehát megoldható egyedül is hozni-vinni a kislányt.Viszont a szüneteket csak segítséggel tudom én is megoldani. Abszolút egyedül, rokonok nélkül nem menne.Nem rossz ötlet hasonló szituációban lévő anyukával összefogva bérelni lakást, viszont eléggé kockázatos. Mi lesz, ha hosszú távon nem jöttök ki egymással, vagy a gyerekek. Vagy ha hirtelen a másik anyuka megtalálja a párját és elköltözik vagy bármi.Azért remélem, megoldódnak a gondjaitok és sikerül felköltözni. Pesten sokkal több munkalehetőség akad.

2016. ápr. 14. 09:07

Kösz csajok!

Nem kapok gyerektartást, nagyszülők nincsenek, nagyobb lányom külön él, és nem tud segíteni a munkája miatt. Maradtam én

Anya,jatszótars, apa, házvezető, dolgozó nő egyszemélybe. Csak ugye korlátok vannak 8-4 közötti munka, az is szűkös mert addig van iskola... 9 éves, nem hagxhatom egyedül. Azért keresek olyat, aki egyedül neveli a gyereket, és BP lakasmegoldas is kell. Ketten ha összefogunk, akkor könnyebb.

5. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 1. - Álmodozó hölgy)
2016. ápr. 11. 09:34

Én is egy női "kommunáról" álmodoztam, ahol csak asszonyok és gyerekek élnek együtt, egymást segítve :) :)

Pasikat pedig csak akkor engedünk magunk közé, ha kedvünk van hozzájuk :)

Jó, ez kicsit vicces talán, de nekem sem jött be ez a házasságosdi...

4. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 2. - A946522fb8)
2016. ápr. 11. 09:32

Dettó :)

Csak nálunk még nagyszülőkre se lehet számítani.

Én is egyre gyakrabban megkapom, hogy ő tart el engem, pedig dolgozom, csak jóval kevesebb a fizum, mint az övé. Itthon is mindent egyedül csinálok. Igaz, csak egy gyerekünk van, de így sem kevés.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook