Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Dukan diéta, avagy együk soványra magunkat fórum

Dukan diéta, avagy együk soványra magunkat (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Dukan diéta, avagy együk soványra magunkat

1 2 3 4 5 6
16. lully
2010. dec. 8. 00:08

Kedves hippikirálylány!

Még mindig nem válaszoltál a kérdésemre!

15. *Csajszi* (válaszként erre: 5. - Móriczka)
2010. dec. 7. 20:54

Miert is nem ehetsz Atkins dieta alatt friss zoldseget?? Nemtudom ezt hol olvastad, de ebbol a felmondatodbol kiderult, hogy eletedben nem probaltad. Igenis ehetsz, sot enned KELL sok zoldseget Atkins alatt, a feherje mellett igazabol mast nem is ehetsz az elso szakaszban. Kesobb persze igen ahogy FOKOZATOSAN emeled a szenhidrat bevitelt.

Es aki azt irja, hogy jo-jo effektus alakul ki Atkins vagy Dukan vagy SB vagy barmilyen feherje alapu dieta utan, nos ez abszolut nem szentiras, HA okosan, fokozatosan emeli az ember a ch bevitelt, plusz lassan felszivodo szenhidratokat fogyaszt.

Mindenkinek meg kell talalnia a sajat maganak megfelelo dietat, viszont az teny, hogy a feherje alapu dietak a legtobb embernel mukodnek.

14. c12cd2b1c1 (válaszként erre: 2. - Móriczka)
2010. dec. 7. 20:37
Az írásom hiteles, a diéta sikeres volt, 78 kgról 60ra fogytam. Nagyon sok minden történt tavasz óta, amitől lelkileg kerültem padlóra amitől kibillentem az egyensúlyból ami tartotta bennem a lelket, hogy képes vagyok mindennap sportolni, keveset enni és súlyt tartani... emellett pedig pajzsmirigy alul működésem van amivel múlthéten diagnosztizáltak... Nem irkálnék internetes oldalakra hiteltelen dolgokat puszta kedvtelésből...
13. 3b1674fe1a (válaszként erre: 9. - Barbi17)
2010. dec. 7. 20:37

hatásos valóban. elve pediga szénhidrát megvonás!

amint visszatérsz a szénhidrát-bevitelre azonnal hizni fog. még pedig jojo módon.

max 30-40g szénhidrát életem végéig? na ne.... akkor inkább dagi maradnék (bár én pont az ellenkező problémával küzdök)

2010. dec. 7. 20:36
Télen amúgy sem vonnám meg a szénhidrátot, az a test fűtőanyaga, nem?
2010. dec. 7. 20:35

Az ismerősöm is csinálta ezt az Atkins-t, valóban hatásos, csak amikor abbahagyta, szépen visszaszivárogtak a kilók, mert a normális kajából is megette ugyanazt a mennyiséget.

Saját tapasztalatot nem igazán tudok, nekem jelenleg nem nagyon vannak súlyproblémáim, (69 kg vagyok, de 1-2 hét múlva szülök :D)

Szerencsém van, én imádom a csírákat, a zöldségeket, a húst nem annyira (jelenleg sajnos a halat sem)

Hatalmas fantáziám van, a zöldségeket nagyon sokféleképpen tudom elkészíteni (egy másik topic-ban írkáltunk is erről).

Szerintem a zöldség a legjobb dolog.

10. 9c8432d068 (válaszként erre: 9. - Barbi17)
2010. dec. 7. 20:26

Én is igazolni tudom,hogy hatásos,mert 3 hónap alatt 9 kilót fogytam a Dukan diétával. Igaz,most 1 hónap óta stagnál a súlyom,de újra fogok csinálni 1 vagy 2 nap fehérjenapot,és akkor talán ismét megindul a fogyás.

A férjem 3 hónap alatt 23 kilót fogyott,de ő nagy súlyról indult.

2010. dec. 7. 19:36
Sziasztok! Nem akarok okoskodni,se a Dukános, se az Atkins módszert nem akarom védeni, de HATÁSOS,ez tuti Én vagyok az élő példa. 11 hónap alatt fogytam 25 kilót. Nem drasztikus, nem gyors "villám" fogyás. Ezt is mint minden diétát ésszel kell csinálni és akkor nem fog ártani.
8. 954fd2f620 (válaszként erre: 7. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 7. 19:19

én is az eső héten 4kg fogytam de abból tudom 2 kg az a víz

de itt az a lényeg ezeknél a diétáknál gondolom én hogy 1-2 esetleg 3 hónap alatt 20 -30 kilókat akarnak fogyni:(

7. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 6. - 954fd2f620)
2010. dec. 7. 19:14
5 nap alatt 5 kiló, az csak valami nagyon nagy súlyból lehetséges és az étrend sajátossága miatt a víz indul meg a szervezetből. Szerintem egy áltagos 10-15 kilós felesleggel rendelkező 2-3 kilónál nem fogy többet egy hét alatt, még az első szakaszban sem.
2010. dec. 7. 19:11

de miért kell fogyni 5 nap alatt 5kg

mindenki tudja hogy az nem egészsége nem?????????

2010. dec. 7. 18:25

Na ha már itt tartunk az Atkinsnál !!


Így van egyformák és mind a kettőben az a probléma hogy nem ehetsz friss zöldséget és gyümölcsöt így a hús elsavasítja a szervezetet.Ezért halljuk gyakran hogy lúgosítani kell hogy meglegyen a Ph egyensúlyunk .


Mert hogy a bevitt tápanyagok emésztéséhez enzimekre van szükség azon kívül ami a szervezetben van ,még bevihetjük friss zöldséggel és gyümölccsel DE CSAK FRISS LEHET ezért érdemes csírákat fogyasztani ők tartalmazzák a legtöbb enzimet bár mi ami hőkezelve van az nem tartalmazza a számunkra fontos enzimet :-(


Ezért szinte egyenesen öngyilkosság heteken át CSAK húst enni és főtt dolgokat fogyasztani !!


Be másolok ide egy nagyon érdekes dolgot ezzel kapcsolatban de bárki aki beírja a keresőbe hogy az enzimek szerepe a szervezetben ezt mind meg találja :

először is nem szeretném magunkat a korosztályomat keseríteni :

-Fontos szerepük van az immunrendszer működésében, illetve a méregtelenítésben. Az enzimek fiatalon tartják a szervezetet. Hő-, és pH érzékenyek, ezért a főtt élelmiszerben nem találhatók meg.


E fontos katalizátorok termelődése a szervezetben 30-35 éves kortól szinte megszűnik. Ha a bevitel a táplálkozáson keresztül nem valósul meg, akkor hiány és annak következményei tapasztalhatók.


Mai táplálkozási szokásaink nem biztosítanak szinte semennyit ezekből az alapvető anyagokból.

-Az enzimeket a szervezet 22 aminosavból állítja elő. Az enzimek segítségével válik a tápanyag emészthetővé. A szervezetbe került tápanyag enzimekhez kapcsolódva tud felszívódni. Ha a 22-ből csak egy aminosav is hiányzik, akkor biztosan lesznek olyan enzimek, amelyeket a szervezet nem tud megfelelő mennyiségben előállítani (vagy egyáltalán nem termel). Ebben az esetben a szervezetünk (a hiányzó enzim elvégezetlen munkája miatt) bizonyos tápanyagokat nem tud felszívni/hasznosítani, ezért az élelmiszerek egy része az anyagcserében nem tud részt venni, ráadásul a feldolgozatlanul maradt összetevőivel a felszívódást zavarja (ennek pl. puffadás, émelygés, gyakori hasmenés, vagy krónikus székszorulás a tünete). Ez pedig étrendi hiányosságot jelent, és rosszul tápláltságot eredményez, vagyis az elfogyasztott élelmiszer egy része felhasználatlanul távozik a szervezetből. A rosszul tápláltság a modern ember esetén nem mennyiségi, hanem minőségi alultápláltságot jelent. Ráadásul ehhez párosul egy mennyiségi túltápláltság.


-A szervezetben található enzimek


Az emberi szervezet sok ezer különböző enzimet állít elő, melyek szinte minden életfolyamatban részt vesznek: sejtosztódás, fehérjeszintézis, energiatermelés, biomolekulák előállítása és lebontása, tápanyagok lebontása, stb. Az étkezéssel az emésztőrendszerbe kerülő táplálék megemésztését és hasznosítását is enzimek végzik. Ennek során az összetett táplálék molekulákból fokozatosan egyszerűbb, kisebb molekulák keletkeznek, amik a bélből felszívódva végül a sejtjeinkbe kerülnek és ott hasznosulnak.


Hogyan segítik az enzimek az emésztést?


Bármit is eszünk, a tápanyagok három alapvető összetevőből: fehérjéből (protein), zsírból és szénhidrátból állnak. Az emésztőenzimek kisebb alkotórészekre bontják le a proteineket, szénhidrátokat és zsírokat. A lebontó enzimeket elsődlegesen a szervezet állítja elő (nyálmirigyek, gyomor, hasnyálmirigy, vékonybél, máj-epe rendszer). A tápcsatornában lévő baktériumok is nagyon sok enzimet termelnek, bizonyos tápanyagokat csak ezek képesek megemészteni. Ezen kívül a természetes állapotú, nem hőkezelt vagy más úton roncsolt élelmiszerek is tartalmaznak különféle lebontó enzimeket. Mindezek együttesen végzik el a

bevitt tápanyagok lebontását és segítik azok felszívódását.

2010. dec. 7. 18:17

Szia!

Valamit nem értek! Ha az orvos barátja 5 nap alatt 5 kg-ot fogyott, akkor hogy lehet, hogy aki 15-20 kg-ot akar fogyni, annak is 5-7 napig kell ezt az első szakaszt csinálni.

Egyébként meddig tart 1-1 szakasz?

2010. dec. 7. 17:48
ez pont olyan, mint az Atkins-diéta
2010. dec. 7. 17:44

Szia hippikirálylány!!


Elolvastam a cikked ,majd izgatottan keresni kezdtem az adatlapodon az ilyen volt ilyen lett képeidet melyben láthatnám az óriási változást amit a Dukan tett de semmit nem találtam .

A naplódba ugyan nem mentem bele de még egy gyors pillantást tettem a mérlegelődre ami a februári 63-ról novemberi 73kgra szökött .

Akkor én ezt most nem értem,nem értem miről beszélsz ????Ha nem haragszol meg ,számomra produktum nélkül, az írásod nem hiteles.


Én amit az elmúlt 3 hónapban tanultam az talán nem egy cikk terjedelmű és nem is nagy szenzáció de egy örök igazság !!

Itt a hoxán egy szuper csini csapat alakult és mindannyian tudjuk hogy a kilók amik rajtunk vannak pluszba nem egy két hét alatt jöttek fel tehát nem is lehet ennyi idő alatt leadni sőőőőőőőőt nem is akarjuk ,vagy pl nincs módszerünk nincs fogyó kúra mert a kúra a nevében is benne van egy meghatározott idejű valami és utánnna mi lesz ha vége a kúrának ??????????

Neeeeeeeeeeeeem ÉLETMÓD VÁLTÁS gyökeres életmód váltás az van !!!!ami szerint életed végéig élhetsz mert nem vonsz meg magadtól semmit csak ésszel tudatosan,egészségesen táplálkozol !!És a mozgás az örök igazság!!!!!!!

És ha ezt mind betartja az ember akkor érhet el súlyvesztést de ehhez idő ,idő és türelem és idő és kitartás KELLL!!


Sajnos még gratulálni sem tudok mert nincs mihez :-(

2010. dec. 7. 16:08
Az előző cikkemben már beszéltem arról, nagy távlatokban, hogy miként fogytam hány éven keresztül és miért. Most azon diétáról beszélnék, ami nekem bevált és szerintem, aki kitalálta, valóban egy zseni volt.
A diétát Dr. Pierre Dukan találta ki, aki először neurológusként kezdte pályáját, majd szakirányt váltott, mivel egy barátja a segítségét kérte, hogy lefogyjon. Tudta, hogy a kalória számlálás időigényes és fárasztó, ezért kitalálta, hogy fehérje lenne a megoldás. Barátját megkérte, hogy 5 napig egyen csak húst, a kontrollra visszatérve az orvos barátja 5 kilóval kevesebb volt. Ezután kifejlesztette ezt a 4 szakaszból álló diétát (Franciaországban már évekkel ezelőtt megjelent a mára bestseller könyve is: "Je ne sais pas Maigrir" azaz "nem tudok lefogyni" címmel), amivel szó szerint vékonyra ehetjük magunkat s pusztán csak pár dolgot kell betartanunk.

Ugrás a teljes írásra: Dukan diéta, avagy együk soványra magunkat
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook