Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Dukan diéta, avagy együk soványra magunkat fórum

Dukan diéta, avagy együk soványra magunkat (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Dukan diéta, avagy együk soványra magunkat

1 2 3 4 5 6
46. 8bebb699de (válaszként erre: 42. - Scara.bosco)
2010. dec. 9. 23:05
:) Nézd, számomra semmivel sem hitelesebb egy orvostanhallgató (húha de komolyan hangzik) véleménye, tanácsa, mint mondjuk egy olyan illetőé, aki lefogyott 30-40-50 kilót és azt hosszú távon meg is tudta tartani. Sőt! Oldalakat tudnék neked írni a pancser orvosokról és a még pancserebb dietetikusokról. Legyen szó bármilyen szélsőséges diétáról egy a lényeg, hosszú távon egészségtelen és betarthatatlan. Persze 100x inkább egy Dukan diéta, mint napi 5 kiló agyonvegyszerezett gyümölcs, pláne a multinál kapható import, :) de ez csak az én véleményem.
45. 8bebb699de (válaszként erre: 44. - 37979960d3)
2010. dec. 9. 22:44
Nálad a pont!
2010. dec. 9. 22:17

Mindenkinek meg kell találnia azt a diétát, amit meg tud csinálni, amivel le tud fogyni.

Hiába mondjátok, hogy egyetek ésszerűen mindent és sportoljatok rendszeresen. Hiszen, ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor te se, én se híztunk volna el.

Akkor már régebben is ésszerűen ettünk volna, meg le futottuk volna a napi 2 km-t.

Én személy szerint mindig érdeklődve olvasom az újabb és újabb diétás ötleteket, mert mindig le tudok szűrni magamnak valamit belőle, amit hasznosítani tudok.

43. 37979960d3 (válaszként erre: 42. - Scara.bosco)
2010. dec. 9. 22:10
De most tényleg jól nézel ki:)
42. scara.bosco (válaszként erre: 21. - 8bebb699de)
2010. dec. 9. 19:43

Semmi gabona? Ez legalább olyan ostobaság, mint a napi 5 kg banán, a 90 napos, vagy az összes többi szélsőséges diéta. Sőt, mint a fogyókúrák általában. Ismerős valakinek az a szó, hogy táplálék piramis? Annyi össze-visszaságot hordtatok itt össze tudományos köntösbe bújtatva beollózva mindenféle dolgot, hogy hihetetlen. MAjd jön Pirosalma, és jól kioszt mindenkit :-). Hozzáteszem orvostanhallgatóként neki legalább van róla fogalma miről beszél. Már legalábbis ameddig eljutott a tanulmányaival :-)

35 fölött nincsenek enzimjeink? Bocs, akkor már rég halott lennék, és mindenki, aki 35 fölötti és nem nyers vegán táplálkozást folytat-ugye az egyik itteni elmélet szerint. Olyan, hogy emésztőenzim ismerős? És vajon mi lenne, ha ezt valóban nem termelnénk?

Értsétek meg minden őrült diéta működik valakinek. A kérdés csak az, hogy melyiket vagy képes HOSSZÚ TÁVON egészségkárosodás nélkül, mi több inkább némi javulással betartani. Nincsenek csodák. Vannak táplálkozástudományi alapok, van egy anatómia-élettan és slussz. És van a nagy igazság, hogy több kalóriát használj el, mint amennyit beviszel. Ez matek. És tök mindegy, hogy 1 hétig csak húst eszel, vagy pitypangot a rétről. Leszámítva, hogy pitypangból 2 raklapnyi fogja kitenni ugyanazt a kalóriamennyiséget, mint a 3 szelet papírvékony húsod.

Fehérje mellett nem lesz erőd sportolni? Ez komoly? Mit esznek a testépítők? Úgy van. Fehérjét fehérjével. Meg még egy kis fehérjét is. És napi sok órát sportolnak.

A lényeg: az működik, amit képes vagy betartani, nem érzed kényszernek, nem alakulnak ki hiányállapotok a hatására, és nem fogsz 2 hét múlva kiirtani egy kisebb földrészt egy szelet csokiért az elvonástól. És SPORT, SPORT, SPORT.

Mitől vagyok ilyen baromi "okos"? Nem vagyok. CSak a fél életemet ostoba diétákkal töltöttem, nagyobbnál nagyobb kudarcokkal, túl vagyok a pajzsmirigyes dolgokon is, és idióta módon mostanra értettem meg, hogy minden diéta egy baromság. Azóta jól érzem magam a bőrömben, lefogytam 15 kg-t, sportolok, és ésszerűen eszem. És minden nap ugrálok a mérlegen. Mert egyszerűbb 1 kg-t megfogni, mint 20-nál ráébredni, hogy megint elcsesztem.

2010. dec. 9. 17:22

a hús + zöldség kombináció kifejezetten fogyasztó hatású, míg a hús + szénhidrát kifejezetten hízlaló hatású


én értem, hogy makka arra gondol, hogy az egyféle étel fogyasztó hatású, legyen az bármi, tulajdonképpen a 90 napos is majdhogynem erre épít, azért lehet vele fogyni, főképp, ha azon a napon csak egyfajta étellel próbálod

40. 5f6073c825 (válaszként erre: 37. - 8bebb699de)
2010. dec. 9. 07:38

Nem banánozással fogyok, de én a gyümölcsökre, zöldségekre esküszöm. Én csak azt mondtam, hogy próbáld ki, hogy 5 napig csak banánt eszel, és ugyanúgy lefogysz, mint az öt nap hústól.

Nekem ez a diéta elképzelhetetlen, nem bírnék napokig, sőt egy napig se csak húst enni, egyébként se szeretem a húst...megőrülnék, az tuti.

De nem vagyunk egyformák, kinek mi jön be.

Én 32 kilót fogytam, tulajdonképpen gyümölcsözéssel (persze ettem mást is), SZŐLŐVEL, BANÁNNAL, akármilyen gyümölccsel. A gyümölcs tele vitaminnal, vízzel, mindennel amire szükségünk lehet. Ennél nem kell több. Átmos, kitisztít, életerőt ad.

A hús nem hiszem, képtelenség, hogy egészséges lenne ez a diéta, akárcsak az Atkins.


Ez az én véleményem, de mondom, kinek mi jön be.

Fogyni sokféleképpen lehet, csak az a kérdés, egészséges-e???

39. Várhegyi Márton (válaszként erre: 36. - 8bebb699de)
2010. dec. 9. 06:52

Te azt írtad, hogy: " máj egy nap 50 gr cukrot képes feldolgozni" A fruktóz viszont csak egy cukorféle.


Pontosan hol írja a wikipediás cikk? Én ugyanis nem találtam benne a napi 50 g-os limitet.

38. Móriczka (válaszként erre: 34. - C12cd2b1c1)
2010. dec. 8. 22:50

Oks!!

Túl tárgyaltuk !!

A továbbiakban jó egészséget ,sok mínusz kilót és rengeteg sikeres cikket kívánok :-)

37. 8bebb699de (válaszként erre: 31. - 5f6073c825)
2010. dec. 8. 22:31

Te talán napi 3 kiló banánozással fogysz???? Esküszöm nem gonoszkodni akarok...

Hidd el tudom miről beszélek. 40 kilót fogytam, az étkezéseim nagyrésze fehérjéből és zöldségekből áll. A vérképem tökéletes, és ami a legfontosabb nem lötyög rajtam a bőr!!!! A fogyásom 75 %-a zsírból történt. Ezt banánozással nemigazán tudtam volna elérni.

36. 8bebb699de (válaszként erre: 30. - Várhegyi Márton)
2010. dec. 8. 22:17

itt:

[link]

35. c12cd2b1c1 (válaszként erre: 28. - Várhegyi Márton)
2010. dec. 8. 21:48
Köszönöm.
34. c12cd2b1c1 (válaszként erre: 25. - Móriczka)
2010. dec. 8. 21:47

Kifejezetten rosszindulatú vagy. Ha ennyire nem tetszik neked sem a cikk sem az , hogy én mit írogatok, akkor mi a szöszért írsz MÉG MINDIG ebbe a fórumba?


A cikkem még télen kezdtem el január környékén csak "piszkozatként félre tettem" ...és most fejeztem be, talán probléma?


Kérlek ha csak szitkozódni tudsz ne írj ide többet, Leírtam, hogy miért híztam vissza, a diétában nincsen hiba én nem fejeztem be kellőképpen. Tehát még mindig ott tartunk, hogy hiteles a cikk is. Hogy miért nincsen előtte - utána kép rólam kint? Azért mert még nem vagyok elégedett az elért eredményeimmel. Majd ha az leszek kiteszek egy olyan képet is.

33. *Csajszi* (válaszként erre: 31. - 5f6073c825)
2010. dec. 8. 21:17

Tobb kaloriatablazat szerint a banan 100 grammonkent 103 kaloriar es 24 gr szehidratot tartalmaz.

Namarmost, ha ebbol te (vagy akarki) megeszik napi 3 kilot, mint korabban irtad, hogy akar ennyi is fogyaszthato, az 3000 kaloria es 720 gr szenhidrat!!! Ha jol szamoltam.


Ezek utan kerlek, oszd meg velem / velunk - tudatlanokkal, hogy ha nem ez a lenyeg, akkor mi???

32. Barbi17 (válaszként erre: 26. - 9c8432d068)
2010. dec. 8. 21:04
Szia! Atkins-sel kezdtem, kb. két hónapja olvastam a Dukan-t. Épp stagnáltam, így kipróbáltam, négy nap fehérje - és el is indult. 25 kiló ment le eddig,még 5-6 jó lenne. De most megint fogyó szakaszban vagyok, megyegetnek a dekák.
31. 5f6073c825 (válaszként erre: 21. - 8bebb699de)
2010. dec. 8. 20:35
Próbáld ki a banánozást, nem az a lényeg, hogy mennyi benne a szénhidrát....Ezt kellene már megérteni.
30. Várhegyi Márton (válaszként erre: 21. - 8bebb699de)
2010. dec. 8. 19:52

"A máj egy nap 50 gr cukrot képes feldolgozni, a többit elraktározza a szervezet zsír formájában."


Ez nem igaz, nem tudom, hol olvastál ilyet.


(A banán egyébként valóban elég magas cukortartalmú.)

2010. dec. 8. 19:50
Én is megjegyzem, hogy az Atkins-diétában zöldségek is fogyaszthatóak.
28. Várhegyi Márton (válaszként erre: 2. - Móriczka)
2010. dec. 8. 19:49

"Ha nem haragszol meg ,számomra produktum nélkül, az írásod nem hiteles."


Bármilyen fogyókúrás módszerre találsz embert, aki azt alkalmazva sikeresen fogyott. Ebből nem következik, hogy ezek a fogyókúrás módszerek nem károsak, hogy könnyen betarthatóak, vagy hogy az állítás a fogyás hatásmechanizmusát illetően igaz.

27. Várhegyi Márton (válaszként erre: 5. - Móriczka)
2010. dec. 8. 19:45

Szia, Móricka!


Ritkán olvasni ilyen súlyos tárgyi tévedéseket egy cikkben (tudom, nem te írtad, csak bemásoltad, nem is hibáztatlak).


"E fontos katalizátorok termelődése a szervezetben 30-35 éves kortól szinte megszűnik."


Ez teljesen abszurd állítás, nem szűnik meg. Az enzimtermelés megszűnése az élettel tökéletesen összeegyeztethetetlen.


"Ha a bevitel a táplálkozáson keresztül nem valósul meg, akkor hiány és annak következményei tapasztalhatók."


A növényeknek nem azonos az enzimkészletük a miénkkel (pl. mi nem fotoszintetizálunk), bár természetesen van átfedés. Az enzimek a bevitt táplálékból gyakorlatilag nem szívódnak föl.


"Az enzimeket a szervezet 22 aminosavból állítja elő."


20 fehérjealkotó aminosav van az emberi szervezetben. (Ez ebben a formában nem teljesen igaz, mert vannak módosított aminosavak, bár az enzimekben viszonylag ritkán fordulnak elő.)


"Mindezek együttesen végzik el a

bevitt tápanyagok lebontását és segítik azok felszívódását."


Van ugyan pár ételeredetá enzim, ami az emésztőrenszeri viszonyok mellett is stabil, és működőképes, de nem ez a jellemző. Egészséges, jól táplált szervezet pedig elő tud állítani az emésztéshez szükséges mennyiségű és minőségű enzimet.

26. 9c8432d068 (válaszként erre: 19. - Barbi17)
2010. dec. 8. 19:31
Köszi az elismerést.Ma fehérjenapom volt. Biztos még párszor megismétlem ameddig eredményt érek el.Ezek szerint Te már 11 hónapja csinálod a diétát.Mennyit adtál le eddig /kérdezném de baj van a gépemmel nem ír jeleket/
2010. dec. 8. 18:00

Ne azon lovagolj már hogy én mit honnan írok igen be másoltam na és szóltam !!!!


Inkább azon ,hogy írtál egy cikket amit akár én is írhattam volna mert se rám, se rád nem vonatkozik a tartalma és az elérhető eredmény!!!

Le írtál valamit de nincs hitele mert nem mentél vele semmire nincs produktum ENNYI


Ha nem most fogytál az is oké!! de akkor miért most írod ,vagy miért nincsenek képek ..............????????????


Nekem itt a Hoxán vannak olyan életmódot változtatott ismerőseim és én magam is azon az úton haladok akik súlyt csökkentettek (30-40kg )kb annyi idő alatt amennyi idő alatt te híztál 10 kilót ja és még cikket sem írtak pedig ők aztán meg tehetnék, volna alapja !!

És akkor ki írod itt címnek hogy együk magunkat soványra.

Nagyon mókás ,tökéletesen mindegy hány szakasz van erre .-DDDD

24. c12cd2b1c1 (válaszként erre: 5. - Móriczka)
2010. dec. 8. 15:35
Hamár cikkeket másolgatsz be. Kezdjük ott,hogy szerintem kicsit félreértelmezted a "fehérje fogyasztás alapvető élelmiszereit" nem csak húst ehetünk (meg is unnánk a hús evést...) a túrótól, a joghurtokig, a kefíren át, a sajtokig... szerintem ez elég változatos, a második szakaszban pedig kombinálhatjuk zöldségekkel. Ez minden életmódváltó diéta alapja, ha e mellé sportolunk (a második szakasztól!) akkor csodákra lehetünk képesek.
23. c12cd2b1c1 (válaszként erre: 21. - 8bebb699de)
2010. dec. 8. 15:31

Ott a pont.


Végre valaki oda figyel az egészséges táplálkozásra :)

22. c12cd2b1c1 (válaszként erre: 16. - Lully)
2010. dec. 8. 15:17

Ne haragudj a kései válaszomért, de el vagyok havazva kicsit.


Szóval, ez azért van, mert az első szakaszban leadott kilók függnek a metabolizmustól, hogy férfiak vagy nők vagyunk, hogy hogyan reagálunk a fehérjére :)


Változó, hogy az ember, hogy reagál, mikor legelőször diétáztam ezzel a módszerrel 1 hét alatt 6 kg ment le, most mindössze 2 és fél kiló.

Az utóbbi esetben később indul be a fogyás, de ne felejtsük el, hogy a dukan diétával lassú tartós fogyásra tehetünk szert ha betartjuk az összes szakasz szabályát :)

21. 8bebb699de (válaszként erre: 20. - 5f6073c825)
2010. dec. 8. 15:13
Nem lehet általánosítani. Van aki a sok gyümölcstől is hízik. Napi 3 kiló banán???? Kiszámoltad, hogy ebben mennyi szénhidrát, és ebből mennyi a cukor??? A máj egy nap 50 gr cukrot képes feldolgozni, a többit elraktározza a szervezet zsír formájában. Ezt az 50 grammot kb. 1 kiló alma tartalmazza. Szóval én óva intenék mindenkit a napi több kiló gyümölcs, pláne banán fogyasztásától. Csirkemell, hal és zöldségek. Kivéve krumpli. Semmi gabona. Ennyi a lényeg.
2010. dec. 8. 12:18

Fehérje napok, hetek????????

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

Miért miért miért???? Miért kell a méreg???

Az vagy, amit megeszel - disznó, tehén, tyúk... pfúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúújjjjjjjjjjjjjj....


Borzasztó volt még olvasni is ezt a cikket.

Nekem legalábbis.


BANÁN - ezen akadtam fenn a legjobban, egyél 5 napig csak banánt, akár napi 3 kilót, és ugyanúgy lefogysz 5 kilót, mint a hústól, csak EGÉSZSÉGES maradsz és itt ez a lényeg!


Én a zöldség-gyümölcsre esküszöm, akár életem végéig, néha kiegészítve ezzel-azzal, amit megkívánsz. Én fél év alatt fogytam 30-at és tartom!


Ne mérgezzétek magatokat!!!!!!!!!!

19. Barbi17 (válaszként erre: 10. - 9c8432d068)
2010. dec. 8. 07:50
Bévi! Olvaslak minden nap - már amikor írsz - csinálom én is, jól haladok. Amikor megáll, és gyakran előfordult a 11 hónap alatt, fehérjézek pár napig. Ne add fel, menni fog.Remélem a 4. szakasz heti egy fehérje napja segít majd a megtartásban.És gratula az eddig elért eredményetekhez!!!
18. Barbi17 (válaszként erre: 13. - 3b1674fe1a)
2010. dec. 8. 07:46
Aki igazán "dagi", és tenni akar ellene, az nem mondja, hogy NA NE... AKKOR INKÁBB DAGI MARADOK. A diéta után természetesen életmódváltás kell, ezt írja mindenki. Én a vége felé járok a diétának, már eszek gyümölcsöt, étcsokit, teljes kiőrlésű dolgokat... Csak az eleje nagyon szigorú.
17. bujuli (válaszként erre: 2. - Móriczka)
2010. dec. 8. 07:22
Móriczka, te mit értesz életmódváltáson?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook