Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Duciterhesség és szülés fórum

Duciterhesség és szülés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Duciterhesség és szülés

1 2 3 4 5 6 7 8 9
21. 363d535da9 (válaszként erre: 17. - Vordemon)
2008. ápr. 28. 12:01

Először is mértem a reggeli hőmet, hogy tisztában legyek vele mikor is van peteérésem.

Barátcserje kapszulát szedtem, ami beállítja a ciklust és növeli a termékenységet. Az első két hónapban a menzesz első napjától a ciklus utolsó napjáig kell szedni. Utána kúra szerűen 10-15 napig, vagyis a menzesz első napjától kb. a peteérés napjáig. (Nekem alapvetően alacsony a testhőmérsékletem és a kapszula még lejebb vitte, így én csak 1 hónapig szedtem teljes cikluson keresztül.)

E mellett a menzesz első napjától a peteérés napjáig málnalevél teát fogyasztottam. 2-3 dl naponta 3x. Igen jó hatással van a menstruációs panaszokra, illetve növeli a termékenységet. A peteérés napjától a ciklus utolsó napjáig palástfű teát ittam (ugyanúgy, mint a málnelevél teát.) Ezt egyébként terhesség esetén ajánlatos az első trimeszter végéig inni, mert segíti a beágyazódást, a megtapadást.

Ezeknek a homeopátiás szereknek 2-3 hónap kell mire igazán kifejtik a hatásukat.

Én még "a biztonság" kedvéért néztem a hüvelyi nyák alakulását, és az utolsó hónapban pedig ovulációs tesztet is vettem.

Sőt mitöbb ártani nem árt alapon tanulmányoztam a Jónás-módszert is és az együttléteknél figyeltem a Jónás-napra is, aminek semmi köze nem volt a peteérésem napjához.

Úgyhogy amint látod nem bíztam a véletre a dolgot. Tegyük hozzá, hogy mindhárom gyermekemmel rövid idő alatt (2, 1 illetve 5 hónap alatt estem teherbe.), de most úgy voltam vele, hogy a tavalyi vetélésem, illetve a ketyegő biológiai órám miatt rásegítek a dolgokra "egy kicsit".

:)))))

2008. ápr. 27. 17:44
Köszönöm, hogy ennyien elolvastátok a cikkemet, és hogy ilyen szépeket reagáltatok. Nagyon jólesett. MA megjelent az írás folytatása, mely a kórházban töltött napokról szól. Nézzétek meg azt is(na ez egy kis reklám):-))
2008. ápr. 23. 14:00
Nagyon szép történet! Egyezünk abban -bár itt most nem ez a lényeg- hogy toxoplazma fertőzéssel vittem én is végig a második terhességem....Rovamycin kezelés végig a 9hónap alatt....de szerencsére semmmi baj nem történt :) Gratulálok -így 8év távlatából is- az éltre szóló sikeretekhez! :)
18. ea9bff1b44 (válaszként erre: 15. - Anita123)
2008. ápr. 22. 13:57

Nagyon köszönöm!Nyolc éves, egélszséges, és természetesen gyönyörű!:-)Mindőtöknek ilyet kívánok!

Örülök lányok, hogy ilyen sokan reagáltok az írásomra. Azt hiszem, olyan témát sikerült megpendíteni, ami elég sokunkat érint,de valahogy eddíg nem igazán beszéltünk erről. Legyetek bátrak, merjetek babára vágyni, vállalkozni. Nem mondom, hogy mindíg sétagalopp a kilenc hónap,(úgy testileg,mint lelkileg) de az eredmény mindenért kárpótol!! Hamarosan megjelenik a következő írásom, ami a kórházban töltött napokról szól. HA van kedvetek, olvassátok majd el azt is.

17. vordemon (válaszként erre: 16. - 363d535da9)
2008. ápr. 22. 13:01
Tudnál nekem erről írni? Milyen homeopátiás szerre gondolsz?
16. 363d535da9 (válaszként erre: 6. - Vordemon)
2008. ápr. 22. 11:34
Ne légy elkeseredve! Én most 40 évesen a 4. babával vagyok a 15. héten. A terhességet 89 kg-mal kezdtem. (Azt hittem leájulok a mérlegről, mert az otthoni mérleg ettől jóval kevesebbet mutatott.) Jelenleg 85 kg vagyok. (Ez a 4 kg a 6 hét alatt ment le, miközben a baba gyönyörűen fejlődik és ennyi idő alatt kb. 2-3 kg-ot kellett volna híznom.) Semmi mást nem teszek, mint naponta 5x étkezem (5 óra után már lehetőleg nem eszem), és a kismamáknak előírt 150 gr-os szénhidrát diétát tartom be. Egyébként a 4. hónapban estem teherbe. Igaz én rásegítettem homeopátiás szerekkel is. Úgyhogy fel a fejjel! Nem lesz semmi gond!
2008. ápr. 21. 22:00

O milyen szep tortenet!

Gratulalok a fiadhoz!

2008. ápr. 21. 19:59

Sziasztok, pont erről akartam én is írni:) Ugyanezekkel a félelmekkel néztem szembe, én most várom az első babánkat. Először azon izgultam, hogy nehezen esek majd teherbe a 20kg feleslegemmel. 4hónap alatt sikerült.

Aztán azon izgultam, hogy magas vérnyomásos leszek és cukros. Nos a vérnyomásom max. 115/60-ig képes felmenni, most vagyok a 28. hétben.

A terheléses cukrom is tökéletes lett, 4.7 és két óra múlva 4.3


Szóval azt hiszem megnyugodtam, persze, nem jó, hogy túlsúlyos vagyok, de nem is parázom túl a dolgot.


A császártól viszont nagyon félek és a kislányom egyelőre faros, de megbeszéltem vele, hogy mire eljön az ideje, jó lenne, ha megfordulna:)

2008. ápr. 21. 16:08
Ja is mindegyiket simán szültem!
12. medvemama (válaszként erre: 9. - 68988e313f)
2008. ápr. 21. 16:07
Ne aggódj én is duci vagyok és kőnnyen teherebe estem.4 gyerekem van.Szóritok neked,hogy minnél előbb legyen babaád!Kriszta
2008. ápr. 21. 13:23

Sziasztok!


Az első gyermekemmel 83kg-val lettem terhes és 103kg-mal szültem. Az egész terhesség problémamentes volt, minden eredmény teljesen normális volt, aztán 1999. augusztus 14-én 20.30-kor megszületett a kislányom Daniella 3660 g-mal, és 57cm-vel. Császáros szülés volt, mert nem tágultam. 2006-ban ismét terhes lettem, de akkor már 100kg-t nyomtam. A védőnő azt mondta, hogy ne aggódjak a súlyom miatt sok anyuka van, aki ilyen súllyal esik teherbe, de a tapasztalat azt mutatja, hogy a ducibb anyukák vagy nem híznak semmit, vagy sokkal kevesebbet, mint a vékonyabb kismamák. A terhességem csodálatos volt, még jobban élveztem, mint az első gyermekemnél. Igaz az AFP érték kicsit alacsony volt, de a genetikai tanácsadáson megnyugtattak, hogy nincs okunk az aggodalomra. A dr-nő, akihez jártam annyit mondott, hogy nem biztos, hogy szükség lesz a császáros szülésre ennél a babánál, neki volt már olyan páciense, aki spontán megszülte egy császáros szülés után. Persze mindez attól függ, hogy a hegem mennyire reped. 2007. febr. 18-ra voltam kiírva, de mivel nem indult meg magától befektett a dr-nő. Aztán a végén mégiscsak császár lett belőle, hisz ismét nem tágultam. Így 2007. 02. 19-én megszületett Hanna baba 4510 g-mal és 56cm-vel. Összesen 12 kg-ot híztam a terhesség alatt, de mire kijöttünk a kórházból mind a 12 le is ment. Azóta még lement 6 kg, de igazából nem foglalkozom vele. A lényeg, hogy a gyerekek jól vannak, egészségesek, és ennél nincs fontosabb.

Mindenkinek sok sikert, és kitartást, hisz a nagy súly nem akadály, hogy babát vállaljunk. (Minden szó nélkül vállalnám a harmadikat is, ha úgy adódna.Nálam kizáró ok, csak a két császár lehetne, de....) Szorítok mindenkinek!:)))

10. Nyanyi (válaszként erre: 6. - Vordemon)
2008. ápr. 21. 13:18
szia, szerintem nem szabad koplalnod. El kellett nekem is döntenem kellett annak idején, hogy gyerek legyen vagy fogyás. A kettő együtt nem megy. Ugyanis ahhoz, hogy egészséges petesejted legyen, vagy hogy egyáltalán legyen, kell a jó tápanyag. Ez nem jelenti azt, hogy úgy egyél, mint régen. Egyél úgy ahogy jól esik de kicsit figyelj oda jobban, hogy az egészséges is legyen. Én is csak a húst szeretem, meg néha a csokit is, zöldségeket utálom szinte mindet. Valami vitaminbombát is fogyasszál, én most vettem egy pezsgőtablettát azért mert abból folyadék lesz így hamarabb és jobban felszívódik, de nem a hagyományosat amit a boltban kapsz, hanem legyengült szervezetnek, ha hirtelen kell nagy mennyiségű vitamin ez olyan patikában vettem. 10 darab van benne kb 700 ft. plussz amit már az első terhesség előtt is szedtem az a folsav. A pezsgőtabiban is van folsav, de mivel azt nem lehet túladagolni, és segíti a teherbeesést is és a babának is fontos az első pár hétben ezért még plusszban szedek abból is kettőt. És persze torna csak a ciklus első felében lehet, peteérés és apával történt akció után már inkább csak sétálj sokat, mert az jót tesz a vékeringésenek de nem árt a beágyazódásnak. Nem lesz gond, sikerülni fog!
2008. ápr. 21. 13:07
én is kezdek amiatt aggódni hogy a súllyom miatt nem lesz babánk:((
8. Nyanyi (válaszként erre: 5. - Ea9bff1b44)
2008. ápr. 21. 12:57
Köszönöm aranyos vagy, hogy szorítassz nekünk!
2008. ápr. 21. 12:31

Sziasztok!


Az első babánknál kb.104 kiló voltam amikor megfogant és kb. 110 amikor megszületett 3800 grammal és 56 centivel. Császáros szülés volt, de nem a méreteim miatt, hanem mert 2 héttel túlhordtam. 7 hónapos volt a kisfiunk amikor én újra terhes lettem. ekkor 110 kiló voltam, és ismét 6 kilót híztam a terhesség alatt. A leánykánk is császárral született, a kis korkülönbség és az első császár miatt. Ő 4 kiló és 53 centi "lett".

Amint látszik a terhességeknél alíg híztam, viszont a szoptatásoknál jött föl rendesen.

Mindkét terhességem teljesen problémamentes volt, nem lett magas se a vérnyomásom, se a cukrom és nem is vizesedtem be.

Biztos optimálisabb kisebb súllyal babát vállalni, de nem kizáró ok azért ez sem.


Sok sikert mindenkinek.

2008. ápr. 21. 12:13

Egy kis erőt adtatok nekem is,mi is próbálkozunk a párommal,de egyenlőre semmi.Kicsit el vagyok keseredve.Mindenki riogat,hogy a túlsúly miatt van.Kő keményen dietázom,kiiktattam az étrendemből minden cukrosat,szénhidrátot alig eszem.Tényleg mindent megteszek...lement öt kiló,de semmi!

Most azzalriogatnak az orvosok,hogy lehet,hogy cukorbeteg vagyok.Nem tudnám elviselni ha ezért nem tudnám a páromat megajándékozni egy trónörökössel.Mindegy a remény és az akarás nagyon-nagy!!

Gratulálok nektek!

5. ea9bff1b44 (válaszként erre: 3. - Nyanyi)
2008. ápr. 21. 12:03
Drukkolok nektek!:-)
2008. ápr. 21. 12:01

Siti!

Nagyon szép történet és egy kicsit bíztat engem is. Teljesen ilyen vegyesek az érzelmeim nekem is a gyermekvállalással kapcsolatban. 2 hónapja próbálkozunk és félek a súlyom miatt is illetve most, hogy késett pár napot a menstruációm eléggé megijedtem és nem tudtam minek örülnék jobban!Ti mennyit híztatok a terhesség alatt?

2008. ápr. 21. 11:46

Sziasztok, én is 104 kg-osan vágtam bele az első terhességembe 2005-ben. 6 hónap után estem teherbe, és semmi probléma nem volt a terhesség alatt. Szerintem a szervezetünk azért vigyáz magára, hiszen én sem híztam szinte semmit, nálam legalábbis blokkolta magát, mert egyszerűen nem kívántam semmit ami hízlal, vagy zsíros ilyesmi, minden ilyentől hányingerem volt. Állandóan gyümölcsöt ettem volna, pedig nem vagyok értük odáig. Sőt szülés után én is könnyebb voltam, mert az összes felgyülemlett víz is távozott a szervezetemből. Amúgy elég jó súlyban volt a kislányunk, hiszen kereken 4000g-al született, 51 centisen. Normál hüvelyi szülés volt és azonnal felsírt, a szülés is viszonylag gyors volt első szülésez képest, mert este fél hétkor folyt el a magzatvíz és 23óra 55 percok már kint is volt :-)

Szóval szerintem se féljen senki belevágni a terhességbe azért mert van valamennyi feleslege, persze, csak ha nincs valami betegésge ami ebből fakad. Mi most a második babát próbáljuk összehozni, jelenleg 110 kg vagyok kb. Most lesz a második hónap, hogy próbálkozunk. Remélem nem kell tovább várni rá, mint az elsőre. Mindenkinek sikeres próbálkozást kívánok!

2008. ápr. 21. 11:10
Nagyon szép történet :)
2008. ápr. 21. 11:03
Bár már hét éve házasok voltunk a férjemmel, én úgy éreztem, az életünk teljes a munkával és a kutyáinkkal. Az ismerősök közül sokan összesúgtak már a hátunk mögött, és gonosz pletykák is szárnyra keltek, én mégis úgy gondoltam, akkor legyen gyerekem, ha már minden gondolatom körülötte forog, ha nem fontosabb már az újságírás, a kutyatenyésztés, egyszóval semmi. S bevallom, súlyfeleslegem miatt féltem is egy kicsit a terhességtől, a szüléstől...

Ugrás a teljes írásra: Duciterhesség és szülés
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook