Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Duciterhesség és szülés fórum

Duciterhesség és szülés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Duciterhesség és szülés

1 2 3 4 5 6 7 8 9
171. ea9bff1b44 (válaszként erre: 170. - Tankó márta)
2008. júl. 22. 19:10
Gratulálok neked, vigyázz nagyon magatokra!
2008. júl. 22. 17:34

Sziasztok! Beleolvasgattam a történetekbe azért mert én sem vagyok egy pehelykönnyű lány. Most babát várok, 20 hetes a pici. 92 kg voltam márciusban és féltem, hogy nem birnak el a lábaim, ha terhesség alatt fölszedek még 20 kilót. Tudni kell, hogy februárban még hátgerincsérvvel kezeltek és porckopás is van a forgóimban. Aztán összejött a baba...nagyon nehéz volt az első 16 hét. Lefogytam 11 kilót. Szerintem ez a természet csodája, segit rajtunk, hogy kibirjuk.

A doki sem és a védőnő sem szólt egy rossz szót sem a súlyom miatt.

Amint említettem 20 hetes a baba most kezd viszatérni az étvágyam,igaz még mindig nem az igazi, most 80,5 kg vagyok. Hát nem csoda?

Bátran vágjatok bele. A természet segít.

2008. júl. 17. 17:14
Köszi szépen Nikol! :) Bárcsak nekem is ilyen szerencsém lenne siti! :) De ismervén a szerencsémet... :D Mindenesetre szeretném magam nagyon összeszedni, és igenis emelt fővel teherbe esni, majd végigcsinálni a terhességet! Sokat olvasgatok, és párszor láttam, hogy sok kismamának mennyire el tudják venni az orvosok, védőnők a kedvüket. Miért kell ezt? Biztos a kismama is tisztában van vele, hogy nem pehelysúlyú, és fogyni kellene, sőt jobb lett volna nem ducin kezdeni a terhességet, de mit lehet tenni, nem igaz? pl. én is 27 vagyok. Ahhoz, hogy elfogadható súllyal kezdjem a terhességet, még egyszer annyit kellene fogynom, mint amennyit már sikerült. Egy év alatt! De akkor már 28 leszek, mire megszületne, 29... És persze ez a legoptimálisabb eset, mert nem tudhatom, hogy meddig kell majd próbálkoznunk. Tényleg rossz, hogy mindenütt a megvetéssel kell szembenéznem azért, mert a mérleg többet mutat alattam, mint más alatt. (csak sikerül felhergelnem magam :D ) Pedig annyira tudnám szeretni azt a kis lurkót! :) Tesóméról le sem tudnak vakarni, ha találkozunk. :)
168. ea9bff1b44 (válaszként erre: 166. - Cfa2b2f0b0)
2008. júl. 17. 17:07
Na az ért a védőnők többsége nem egyenlő a sátánnal:-)Én is nagyon tartottam tőlük, mert sok jót addíg nem hallottam róluk. Aztán egy olyat sikerült kifognom, aki azóta az egyik legjobb barátnőm, a kisfiam "fogadott keresztanyja". Fiatalabb nálam néhány évvel, s most hozta világra a harmadik kislányát. Soha nem csinált,nem mondott semmi olyat, ami bántó lett volna. Kicsit legyen több önbizalmad!Attól, hogy 100 fölötti vagyok, még igenis ugyanolyan értékes embernek tarom magam, mint a darázsderekúak(néha sőt!:-))
167. Nikol1988 (válaszként erre: 166. - Cfa2b2f0b0)
2008. júl. 17. 16:37

Elmész orvoshoz megállapítja a terhességet,aztán elküld majd ultrahangra,utánna kell menni a védönőhöz!

Ő felveszi az adataidat kapsz kiskönyvet majd ha van választott doki be kell jelentkezni hozzá!

A 28ik hétig havonta egyszer kell menni majd egyre gyakrabban de ezt mindig mondják majd neked!

2008. júl. 17. 16:09
Még egy kérdés. Hogyan zajlik egy ilyen dolog? Megtudom, hogy terhes vagyok, az orvos elküld védőnőhöz? Azután? Mennyit kell oda járni? És mikortól, és és és ééés? :D
2008. júl. 17. 15:37

Kedves Nikol és Siti! Köszönöm a bíztató szavakat! :) Én is úgy gondolom, hogy készen állunk a baba érkezésére. A párom is nagyon szeretné már! Csak én vagyok hülye. :)

Világéletemben nagyon sokat adtam mások véleményére. Nem tudom miért. Amikor meghíztam, azzal fogadtak az emberek otthon (mikor hazamentem látogatóba vidékről), hogy "te mennyire meghíztáááál", meg hasonlók. Besokalltam. Mára ott tartok, hogy a szülővárosomban nem megyek utcára, csak autóval elsietek oda, ahol dolgom van. De ahol találkozhatok emberekkel (pl. boltban), oda nem megyek be. Csak rokonokhoz, közeli barátokhoz. Na ez a dolog az, ami miatt megkérdőjeleződik az alkalmasságom... Mert egy gyerekkel nem élhetek a négy fal között. Bár itt, ahol most élek, semmi problémám nincs, csak otthon. Meg tényleg ezek a "rémtörténetek" a védőnőkről, akik sokszor úgy osztják az észt, mintha legalábbis ők lennének Claudia Shiffer kiköpött másai...

De tényleg nagyon szeretnék már egy babát. Arról nem is beszélve, hogy már 27 éves vagyok, itt lenne az ideje. :)

164. ea9bff1b44 (válaszként erre: 162. - Cfa2b2f0b0)
2008. júl. 17. 15:19

Hidd el, hogy ha már ott van a baba, sok minden átértékelődik az emberben. Míg nem voltam terhes, sokszor gondoltam, hogy bizonyos vizsgálatokat én biztos nem csinálnék végig, vagy hogy na majd én kinyitom a számat!Aztán valahogy minden eltörpült amellett, hogy gyerekem lesz!Persze ehez kellett egy olyan orvos is(na és férj!)aki partnerem volt mindenben.

HA folyton a babás témákat böngészed, szerintem azt jelenti, érett vagy már arra, hogy gyereket vállaljatok. Én legalábbis így voltam ezzel. Akkor hagytam abba a gyógyszert, amikor már minden gondolatom a baba körül forgott. Nekem bejött a dolog:-))

Remélem neked sikerül!

163. Nikol1988 (válaszként erre: 162. - Cfa2b2f0b0)
2008. júl. 17. 14:31

szia

Én 91 kiloval kezdtem a terhességet most vagyok 96 és 26 hetes az én dokim abszolut nem szurt le a sulyom miatt csak azt mondta figyeljek ode mit eszek nehogy cukorbeteg legyek!

Szoptatás alatt meg elméletileg fogyni fogsz!

Ha oda figyelsz mit és menneit eszel nem lesz semmi gond!

Mi elöbbi babavárást kivánok neked és ezek miatt ne aggódj nem fog érdekelni a sulyod ha a baba benned lesz majd utánna le adjuk!

2008. júl. 17. 14:18

Sziasztok!

Napok óta nézegetem, ízlelgetem a fórumot... :) Eldöntöttem, írok. Még nem várok babát, de minden gondolatom körülötte forog. Azt vettem észre, hogy ha idetévedek a hoxa-ra, mindig a babákkal kapcsolatos fórumokat olvasgatom. :) Szóval szerintem eljött az idő, hogy nekem is legyen gyerekem. De nagyon félek. Mert én is duci vagyok. Tavaly óta lefogytam 27 kilót, de még így is 98 vagyok. Félek, hogy sok bántást kapnék az orvosoktól (amit elég sűrűn olvasok itt a duci kismamáktól), ráadásul ismervén magam, nem állnám meg szó nélkül, de akkor lehet, hogy nem kapnék megfelelő bánásmódot, stb... Aztán attól is félek, hogy mi lesz, ha nagyon meghízok a terhesség, szoptatás alatt, és majd nem merek kimenni a gyerekkel az utcára, mert szégyellni fogom magam. Szóval ilyen félelmeim vannak. Elmúlnának ezek, ha esetleg már várnám a babát? Ti hogy éltétek meg ezt?

161. Nikol1988 (válaszként erre: 159. - Bébicsiga)
2008. júl. 17. 13:49
Amugy gratulálok a babucihoz
160. Nikol1988 (válaszként erre: 158. - Bébicsiga)
2008. júl. 17. 13:48

Szia!

Nem csak neked lesznek nehézségeid a légzéssel az 50 kilos kismama is ezzel küzd a terhesség végén!

Én 95 kilo vagyok és 26 hetes!

Ne izgulj ez miatt

2008. júl. 17. 13:20
Azt elfelejtettem, hogy a 2 hónap kellet ,hogy összejöjjön a babuci!Én is féltem, hogy nehéz lesz de szerencsére hamar sikerűlt!
2008. júl. 17. 12:51

Sziaszok!!

Iszonyatosan örülök, hogy Rátok találtam!!!!

Én sem tartozom a kis termetűek közé:)109 kg vagyok és 5 hetes a pocaklakóm!:)És eddig csak fogytam kb 4-5 kilót.Egyszerűen nincs étvágyam, de azért próbálok odafigyelni a szükséges tápanyagbevitelre.

Nekem 1 iszonyatosan nagy félelmem van amit nem tudok sehogy sem feloldani.Mégpedig az, hogy nem fogok rendesen levegőt kapni a terhesség során:( azaz fulladni fogok a felnyomódott "cuccok" miatt.

Mi a tapasztalatotok ezzel??

Kérlek írjátok meg!


Köszi

157. kislibu
2008. júl. 14. 08:12
Hát ez a kánikula nem volt semmi! Főleg a panellakásunkban a 9. emeleten... De azért kitartunk, és még kevésbé van kedvem enni...
2008. júl. 13. 10:15

Ebben a mai kánikulában pocakosok, és csak szimplán dagik egyaránt vigyázzunk magunkra:-)!!

Legyen szép a vasárnapotok!

155. kislibu (válaszként erre: 154. - Ea9bff1b44)
2008. júl. 12. 23:46
Egyik sem volt szándékos: sem a fogyás, sem a felfázás. Szerintem előbbi a babák miatt van (csak egészséges dolgokat bírok enni - pl. a csoki, édesség kizárva), a felfázást meg nem is értem, hol szedtem össze, amikor itthn vagyok (lehet, hogy este kitakaróztam...)
154. ea9bff1b44 (válaszként erre: 153. - Kislibu)
2008. júl. 12. 18:45
A fogyással és a felfázással csak óvatosan!Igyál sok folyadékot, pihengess!Puszi
153. kislibu
2008. júl. 12. 18:01
Köszi az érdeklődést, én egész jól vagyok. Elbújtam a kis vackomba, és ott elvagyok a melegben is. A babák eddig szépen fejlődnek, most vagyunk a 14. hétben. Egy pici gond adódott, hogy felfáztam, és a vizeletemmel nem volt minden rendben. Most úgy tűnik, sikerült kikezelni. Egyébként eddig 2 kilót fogytam!
2008. júl. 12. 14:18

Sziasztok! Régen hallottam lányok felőletek? MIndenki jól van? Albertin, veled mi újság? Gyöngyös, Kislibu hogy bírjátok ezt a jóidőt?

Vigyázzatok mind magatokra, puszi!

151. kislibu
2008. jún. 30. 15:52
Köszi a gratulációkat mindenkinek!
150. ea9bff1b44 (válaszként erre: 148. - Kislibu)
2008. jún. 29. 15:11
Nagyon aranyos pici pockok! Vigyázz rájuk és magadra nagyon!
149. 363d535da9 (válaszként erre: 148. - Kislibu)
2008. jún. 29. 14:28

Megnéztem őket! :) Tüneményesek!!!!!!!


Ne izgulj! A 16. hét után lassan minden visszaáll a régi kerékvágásba. Csak addig kell kibírni. Az enyémek kenyéren és virslin, vagy grill kolbászon éltek, illetve ők főztek, úgy, hogy mondtam nekik lépésről lépésre, hogy mit kell csinálni.....

Ma már mindent újra megfőzök, csak a nyers húshoz nem bírok hozzányúlni.

Úgyhogy még egy kis kitartás! :)))))

148. kislibu (válaszként erre: 147. - 363d535da9)
2008. jún. 29. 07:10

Hát, én már annak is örülnék, ha a főzésre rá tudnám venni magam. Még a hűtőt is utálom kinyitni. Szegény férjem meg elfogy mellettem... Később legalább neki jobb lesz, én meg valahogy csak fékentartom magam.


Ja, egyébként feltettem egy képet a 2 pocaklakóról. Ha érdekel, nézzétek meg.

147. 363d535da9 (válaszként erre: 145. - Kislibu)
2008. jún. 28. 20:17

Nem is eleinte van gond! Hanem amikor már túl vagy a rosszulléteken.....

:))))))))))

146. ea9bff1b44 (válaszként erre: 142. - Kislibu)
2008. jún. 28. 19:49

Ezt eddig nem tudtuk, szép teljesítmény!:-)

Így duplán vigyázz magatokra, de azért három helyett ne egyél:-))

145. kislibu (válaszként erre: 143. - 363d535da9)
2008. jún. 28. 17:56
Köszi szépen a tanácsokat. Most egyelőre a szénhidrátot nem is kívánom, úgyhogy működhet a dolog. Lehet, hogy a babák jelzik, hogy mit is kéne enni, hogy egészségesek legyenek.
2008. jún. 28. 17:40

Bocsi az elütésért!


bénikhez = bébikhez!!!!!

143. 363d535da9 (válaszként erre: 138. - Kislibu)
2008. jún. 28. 17:40

Szia!


Először is gratulálok a bénikhez! :))))


Én most a 24. héten járok. Eddig sikerült megúsznom hízás nélkül. 40 évesen a 4. gyermekemet várom. A terhességet 89 kg-mal kezdtem. Jelenleg 85 kg vagyok.

Az én módszerem a kismamák számára előért szénhidrát szegény diéta. (Napi 150 gr. CH, egyenletesen elosztva.) A 36. hsz.-nél leírtam, hogy hogyan is működik. A legtökéletesebb az lenne, ha 4-5 kg hízással meg tudnád úszni, hiszen neked 2 bébi fejlődik a pocakban.

Én egyet sem szeretnék hízni. Mostmár elég nehéz tartani, mert időnként falási rohamok jönnek rám + nagyon vizesedik a kezem ebbben a melegben. Azért nem adom fel!!!!


Vigyázz magatokra!

142. kislibu
2008. jún. 28. 16:45
Még nem tudom... (Ráadásul ketten vannak, még akár 2 fiú is lehet). ;-)
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook