Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Dolgozott már valaki a Lidlben vagy Pennyben? Mik a tapasztalatok? fórum

Dolgozott már valaki a Lidlben vagy Pennyben? Mik a tapasztalatok? (beszélgetős fórum)

1 2
2011. jan. 14. 21:11

Sziasztok!


Én mégcsak 4 hónapja vagyok a lidl-ben. bv.helyettesnek tanulok be. A pénz érdekesen alakul, mert amikor 2 hétig délelőttös voltam, akkor több pénzt kaptam, mint mikor egész hónapban délutános. Pedig van délutános pótlék. Aki itt szeretne dolgozni, az számoljon azzal, hogy jó a pénz és korrektek pénz terén, de ha lehetőségük van igyekeznek valamiért leba...ni. a kassza egyszerű, de ha pakolni kell, akkor nem lehetsz elég gyors. a következő vicc remekül leírja a területi vezető és a boltvezető alkalmazottakkal szembeni hozzáállását:

-A róka és a farkas egyik nap kitalálták, hogy megverik a nyulat, mert miért ne.

Kérdi a farkas: -Róka koma, miért verjük meg a nyulat?

Róka:- kérjünk tőle cigit. Ha van neki füstszűrős, akkor azért, ha nincs, akkor azért.

Miután megbeszélték, elmentek a nyúlhoz, hogy cigit kérjenek tőle:

-Te nyúl! van nálad cigi?

-Milyet kértek? Füstszűrőst vagy nem füstszűrőst?

Mire a róka:- Nézd má'! Nincs rajta sapka!!


Aki pénzt szeretne és nem gond ha esetleg megaláznak és mindig te vagy a sz.r, akkor a lidl jó választás. Pénz van, megbecsülés nincs. Nálunk a környéken nagyon nincs lehetőség, ezért vagyok még ott.

2010. szept. 20. 16:40

sziasztok. jelentkeztem tegnap a pennybe, körülbelül mikorra várható hogy behivnak interjura? azt mondta a boltvezetö helyettes, hogy sürgösen kell nekik ember, és ö szerinte hamar is vesznek fel vkit. mit tudnátok tanácsolni?

a fizetés milyen?

2010. aug. 4. 13:29

Penny-ben dolgoztam diákként nyáron. Igazából gond csak a főnökséggel volt. Csak a diákokat dolgoztatták, egy vagy max két pénztár volt csak egyszerre nyitva, ahol ugye természetesen diákok voltak, plusz 1 diák árut töltött fel egész nap a raktárból és még egy ment a pénztártól segíteni, mikor kevésbé volt forgalom. Úgy kellett könyörögni, hogy wc-re kimehessen az ember, volt, hogy a boltvezetővel a vendégek üvöltöttek már, hogy pisilni még a kutya is kimehet... Ja, és állni kellett a kasszánál, tilos volt leülni. Két főnök volt, amíg az egyik (a nő) szabin volt, addig minden okés volt, addig még kajálni is ki lehetett menni olyan 10 percre, de mikor az az idegbeteg nő visszajött, akkor már csak pár napig maradtam és inkább leléptem, elviselhetetlen volt.

Amúgy nem tudom mit kell heteket kiképzeni, összesen vagy 4-5 hétig dolgoztam a Penny-be, a kiképzés fél óra volt, addig álltam egy gyakorlott ott dolgozó felett és néztem hogy hogy húzza be a termékeket, hogy kezeli a kasszát, hogy kell kártyával fizetni meg hogy működik az utalvánnyal törétnő fizetés. Ennyi, utána már minden ment simán. A világ legegyszerűbb dolga pénztárosnak lenni. :D Csak a főnökség legyen normális. Ja, és arra kell odafigyelni, hogy ne lopjanak a vendégek, néha ilyen rejtélyes vásárlók jönnek ellenőrizni a pénztárost, hogy figyel-e eléggé. Én egyszer megbuktam, mert vettek több zsugor kólát és nem tetettem föl mindet a szalagra és az egyik zsugor alatt elrejtettek egy fűszert. :P


A Lidl-ben meg úgy hallottam hogy a managerek minden nap megnézik, hogy átlagban egy percen belül hány terméket húz be a pénztáros és bizonyos darabnak meg kell lennie, ezért húzzák be olyan gyorsan. Ez sztem tök hülyeség amúgy, a Penny-be is hiába siettem a behúzásokkal, utána úgyis ott kell várni a vevőre, hogy elpakoljon, hogy előszedje a pénzecskéjét, ezekkel megy az idő, a pénztáros meg csak vár addig. :D

2010. ápr. 15. 15:35
én csak a tescoban dolgoztam diákmunkásként, gondolom a penny - lidl is hasonló lehet, bár ezek jóval kisebbek. hát rengeteg negatív élményt tudnék mesélni, amit most inkább kihagyok :)
2010. ápr. 15. 15:31

Sziasztok!

Anyukám a Penny-ben dolgozott és csak köpködni tud rá !Maximálisan kihasználták.Aki oda szeretne menni dolgozni,előtte vegyen egy marék gyugtatót..nagyon sokat kell tűrni!!De ha a munkanélküliséget és a kifizetni való csekkeket nézzük és a napi megélhetést...nos,szerintem mindenképp mérlegeljünk! Nyelünk-megélünk vs. nem dolgozunk-belerokkanunk !!!

2009. aug. 29. 15:25

Szia alanna!

Lenne egy kérdésem ,az ismerősöd elvégezte a pennyinél a tanfolyamot?

És nehéz volt?

Mert és most akarok jelentkezni.

Légyszíves írjál.

Köszi!

2009. jan. 10. 09:42

ja, aha

Jó munkát neki!

10. SF
2009. jan. 9. 18:45
Pennyben, Vecsésen. Azóta szerencsére belejött, ma fizettek. Méghozzá várakozáson felül!!!
9. Franc22 (válaszként erre: 8. - SF)
2009. jan. 9. 14:23

melyik Lidl-be melózik?

Amúgy ha sok a vevő nem is fogják figyelembe venni, hogy ült e már bent.

8. SF
2008. dec. 20. 18:15

A lányom 3 hete dolgozik ott. Kérte, hogy ne tegyék pénztárba, mert diskalkúliás, de nem vették figyelembe. Kb. 20 ezer Ft-os hiányt csinált eddig, amit természetesen levonnak a fizetéséből. Habár az utolsó héten már mintha menne neki...


Különben szereti.

2008. nov. 23. 14:17
Én a Lidl-ben dolgoztam 3,5évet. Nekem míg nem került hozzánk az új boltvezető, addig az égatta világon semmi gondom nem volt, megvoltak elégedve a munkámmal, mert tényleg mindig lelkiismeretesen megcsináltam. De aztán jött ez a szemét és minden megváltozott. Közölte velem, mikor kértem, hogy engem ne osszanak be este11-ig mert 22:40kor elmegy a buszom, azt válaszolta, hogy gyalog is haza tudok menni. 30km-re? Normális ez? Hát nem. Egy f...! Amúgy szerettem ott dolgozni és van, hogy hiányzik, de ha bele gondolok és most amiket hallok attól a 4-5embertől, akik velem együtt kezdtek, hát rögtön nem akarok visszamenni és áldom, hogy eljöttem onnan
2008. nov. 22. 15:40
Én nem dolgoztam, de volt, hogy szó szerint mindenki odajött hozzáma a LIDL-ben, mert azt hitték, hogy ott dolgozom... :-/ (Csak mert volt rajtam egy fehér (mintás) póló, meg egy piros baseball sapka. :-P)
5. alanna (válaszként erre: 3. - Alanna)
2008. nov. 22. 15:33
Rosszabb lett.
2008. nov. 20. 15:07
Én 5 éve vagyok pennys... ebből 3és fél éve elsőeladó. Ami ide kell: Lelkierő, kitartás, stabil idegállapot...
3. alanna (válaszként erre: 1. - Szanád)
2008. aug. 6. 13:45
Az egyik ismerősöm a Penny Marketnél tanul pénztárosnak. Jót még nem hallottam tőle, de kevesebb, mint egy hónapja tart a tanfolyam, javulhat a helyzet (vagy talán még rosszabb lesz).
2008. aug. 6. 11:52
senki ?
2008. aug. 6. 10:08

Dolgozott már valakia fent említett helyeken ?

mik a tapasztalatok ?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook