Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Diplomás nők: ti hány éves korban mentetek férjhez / szeretnétek férjhez menni, illetve gyereket szülni? fórum

Diplomás nők: ti hány éves korban mentetek férjhez / szeretnétek férjhez menni, illetve gyereket szülni? (beszélgetős fórum)


1 2
51. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Mirjana87)
2013. okt. 30. 09:34

Szia,

kulonosebb terv nem volt, ugy voltam vele, hogy lesz, ahogy lesz. Annyi volt a "kikotes", hogy 30 alatt nem szeretnek gyereket. Nem kifejezetten a diploma miatt, hanem egyaltalan, mindig tele voltam tervekkel, mi mindent szeretnek meg csinalni :) Egyebkent vallom a nezetet, hogy eloszor az iskola es munkatapasztalat, aztan a csalad - latom a kornyezetemben, hogy a gyerekes anyukak tovabbtanulasanak a csalad igencsak karat latja (nincs rajuk eleg ido).


Vegul 32 evesen ismertem meg a jovendobelimet, 34 evesen mentem ferjhez es 35 evesen szultem.

2013. okt. 7. 20:46
Egyikre sem vágyom, sőt.
2013. okt. 7. 20:38
Mi most házasodtunk nem rég és 25 hetes terhes vagyok. 25 éves és még tanulok. Megy együtt a kettő. Igaz nem terveztük, de örülök, hogy így esett. Ha már van megfelelő helyzet akkor érdemes elkezdeni. Minden ismerősöm azt mondja, jobb korábban szülni, kevesebb az aggódni való is. Ha karrierbe kezdesz, akkor nem mostanában lesz családod. Persze legyen anyagi háttér, de elég akkora, hogy ne haljon éhen a gyerek, meg tudjál neki ruhát venni. Úgyis mindig lesznek gondok, hitel stb. Az is fontos, hogy egy jó stabil párkapcsolat legyen hozzá.
2013. szept. 26. 22:34

Én előbb mentem férjhez, mint felsőoktatási intézménybe mentem volna. 16 évesen lettem asszony, és 1 évvel később szültem meg az ikerlányaimat, szóval akkor még nem érettségiztem, de később letettem azt is, és 20 évesen jelentkeztem főiskolára, fel is vettek, persze levelezőre. A férjem viszont azt akarta, hogy szüljek 19-20 évesen, lehetőleg fiút, és sok vitánk volt a főiskolára menés miatt. Egyezséget kötöttünk, és a szülési tervet eltoltuk az államvizsga utánra, és valóban úgy is lett, hogy a diplomaosztó után nem sokkal terhes lettem, idén áprilisban megszültem a kisfiamat, szóval én is elégedett lettem, meg a férjem is boldog.

Tehát végülis megszereztem a diplomát, de sokat nem értem vele gyakorlatilag, mert történelem egyszakos tanárra nemigen van szükség, most ugyanúgy otthon ülök, mint amikor a lánykáim kicsik voltak. A húgom 3 évvel fiatalabb nálam, eladónői végzettsége van, de a férjének jól menő vállalkozása van, nyugodtan otthon lehet, és csak annyit csinál, hogy elmegy az óvodába a 3 gyerekéért.

47. Beu23
2013. szept. 23. 08:17

Én azt mondom, hogy papír nélkül is lehet jó munkát találni igaz nagyon nagy szerencse kell hozzá. nekem jó munkám van imádok bejárni, bár a fizetés lehetne több is de nem elégedetlenkedek a párom háromszor annyit keres mint én diploma nélkül. sőt mivel ő műszakvezető általában van olyan hogy diplomás ember a beosztottja és keres x összeget. én erre mondom hogy nem érdemes annyit tanulni. persze akinek jo diplomája van az oké.


Néha én is elgondolkoztam rajta hogy miért nem tanultam tovább, de már késő. Ha nem lettem volna lusta akkor biztos mentem volna tovább. ha mégegyszer választhatnék lehet jogra mennék ügyvédnek, talán... bár tudom, hogy nem birtam volna, mert utáltam tanulni :)


Az esküvőre viszsatérve azzal is néha úgy vagyok hogy jo lenne néha meg dehogy kell nekem házasság. annyi válást hallani. persze én most úgy érzem, hogy minden tök jó, csak nem véletlenül vagyunk együtt már 3 és fél éve, tőle szeretnék gyereket is csak most úgy gondolom fontosabb dolgunk is van az esküvő szervezésnél.


de a gyerek remélem összejön 25-26 évesre, ha már azt elterveztem, aztán kitudja, párom már nagyon szeretne én még szeretnék dolgozni egy évet legalább.

2013. szept. 22. 23:06
38.39.
45. reload
2013. szept. 22. 23:04

Én össze-vissza csináltam mindent :)

21 voltam amikor az elsőt szültem, majd 26 mikor a másodikat. A kettő között-alatt jött az egyetem, majd 3 éve az esküvő. Az egész sztori 12 évet ölel fel :)



Egyébként szerintem azért kérdez diplomásokat, mert talán Ő is menne tanulni, csak nem tudja, hogy gyerek mellett hogyan kivitelezhető, vagy éppen nem kivitelezhető a család-munka..stb nem?

44. Bcicus
2013. szept. 22. 22:25
Férjhezmenni nem akartam. 34 évesen már gyereket akartam, de sajna csak 28 évesen sikerült.
2013. szept. 22. 20:28
23 évesen lett meg a diplomám, 24 évesen mentem férjhez, 26 évesen költöztünk be a saját házunkba (amit 1,5 év alatt sikerült felépíteni), 27 évesen éreztem úgy először, hogy szeretnék gyereket, de 14 hónapot kellett várni, míg összejött, így végül 29 voltam, mikor megszületett. Az esküvőnk egyébként "közepes nagyságú" volt, de spóroltunk, ahol lehetett, a szüleink fizették az oroszlánrészt, de számítottak rá, mert már 7 éve együtt voltunk. Nászajándékba mindenkitől pénzt kértünk, és bár nem gazdag a rokonság, majdnem a duplája térült vissza az össz. befektetésnek. A gyerekvállalás előtt fontosnak tartottam, hogy dolgozhassam pár évig a szakmámban és az anyagi háttér megteremtésén kívül elmondhassam, hogy értek is ahhoz, amit tanultam és hogy érezzem, hogy érdemes volt időt és energiát fektetni a tanulásba.
2013. szept. 22. 19:54

32 évesen akartam az elsőt... Ma már korábbra tenném. Nem biztos, hogy azonnal összejön...


GYED: nem mondanám biztos megélhetésnek. Átlag családnál, ha önerőből indultak, lakáshitel + rezsi több. TGYÁS jó, de az csak fél évig van, utána meg még vagy fél évig nem jó a bölcsi...


Egyetem alatt gyerek: a munka-gyerek terület összehangolásában tényleg ideális, ha az ember olyan szakon van, hogy nem kötelező mindenhova bejárni. De a huszas évek elejének szerintem még nem erről kellene szólnia. Tanulás, gyakorlatszerzés, utazás, bulik, haverok. Közhely, de a legszebb időszak lehet...

2013. szept. 22. 19:52

Én 28 évesen mentem férjhez és 30 évesen született az első lányunk. Most 33 vagyok és egy hónap múlva születik a második, egy fiú. :)

Mi 2004 óta voltunk együtt, de mi is elterveztük, hogy azért nem alapítunk családot a semmire.

Persze lehetett volna előbb is, de akkor nem így neveltük volna a gyerekünket.

2013. szept. 22. 19:06

szerintem itt nem a diplomáról van szó elsősorban, hanem bármilyen iskola befejezéséről. mi van, ha valaki nem akar, nem tud egyetemet végezni?


én most diplomáztam, 22 vagyok. az életemet kiskoromban úgy terveztem, hogy fiatal anyuka leszek, 26-27 évesen az első baba, aztán a többi később. most úgy vagyok vele, hogy szeretnék egy kicsit dolgozni (legalábbis először munkát találni, mert semmi sincs, ha nem vagy valakinek rokona, ismerőse), közben találni valakit, aki megéri, hogy hozzámenjek (és itt nem a pénzre gondolok, hanem hogy meg lehessen bízni benne, szeressen és szeressem, ne féljen az elköteleződéstől és azért egy biztos pont legyen minden téren), és ha meg tudjuk teremteni az anyagi hátteret, akkor jöhet minden. mert ha egyszer valaki házasodik, akkor legyen templomi is, meg lagzi. úgy az igazi

ha ebben a pillanatban lenne valakim, szerintem akkor se mennék hozzá, egyelőre kell még a függetlenség, meg hogy megtaláljam a helyem a világban, találjak munkát.. sok ismerősöm viszont alig, hogy lediplomázott, meg is házasodott. mivel ők már megtalálták az igazit..

39. a0c1361e44 (válaszként erre: 33. - Trapiti)
2013. szept. 22. 18:58
Lehet, hogy nem, bár pincérnek és konyhalánynak felvettek, csak a szakmámba nem találtam állást...
38. 9d7efeb022 (válaszként erre: 34. - Timycat)
2013. szept. 22. 18:45
:-D
37. 9d7efeb022 (válaszként erre: 1. - Mirjana87)
2013. szept. 22. 18:44

Az a legjobb ha dolgozol a gyerekvállalás előtt,mert nem mindegy,hogy Gyed vagy Gyes:-)

Én 22 voltam mikor kézhez kaptam a diplomámat, 27 voltam mikor férjhez mentem,és 29,5 mikor szültem.Köztes időben dolgoztam,sőt a főiskola alatt is.

Nem volt bennem fikarcnyi számítás ahogy esett úgy puffant,hozta az élet...

36. CsillagTM (válaszként erre: 35. - Trapiti)
2013. szept. 22. 18:36
:DDD
35. trapiti (válaszként erre: 34. - Timycat)
2013. szept. 22. 18:25
Igen :) Ezért jártam én anno a jogász könyvtárba tanulni... ott béke volt :D
34. timycat (válaszként erre: 32. - Trapiti)
2013. szept. 22. 18:24

ja kérem az orvosi az orvosi


én naplopó jogi karos voltam, ott azért az ember többnyire ráért vizsgaidőszak körül vakarózni, hogy banyek még könyvem sincs :D

33. trapiti (válaszként erre: 31. - A0c1361e44)
2013. szept. 22. 18:21
De diploma nélkül sem lett volna több esélyed gondolom...
32. trapiti (válaszként erre: 30. - Timycat)
2013. szept. 22. 18:20
Ez tényleg attól függ, milyen egyetem és milyen diploma... Igaz, hogy én elég komolyan vettem az egyetemet, de kb. levegőt venni sem volt időm 6 évig (meg utána még 5 évig amíg a szakvizsgára készültem). Egyetem alatt minden nap 8-5-ig voltak óráim, és a 2x6 hét vizsgaidőszakban napi 14-16 órát tanultam... emellett nem lehetett volna gyereket vállalni...
31. a0c1361e44 (válaszként erre: 24. - Incó)
2013. szept. 22. 18:17

Nekem is van diplomám, nyelvvizsgáim, jó munkahelyem is volt és van is, de volt idő, amikor hiába volt jó végzettségem, hiába voltam jó szakember, nem vettek fel sehová, és sajnos sosem lehetek benne biztos, hogy nem fog megtörténni újra.

Örülj neki, hogy még nem voltál ebbe a helyzetben!

30. timycat (válaszként erre: 28. - Trapiti)
2013. szept. 22. 18:05

Abszolút igazad van, persze nem mindegy hogy miféle az a diploma és mennyit raktak bele (nálunk a diploma minősítés is számít, plusz a nyelvtudás).


Amin én utólag filóztam az az hogy simán szülhetem volna egyetem alatt, az egyetem jófej munkáltató, ha nem érsz be a 8órási előadásra akkor nem értél be és kész, nálunk a kötelező megjelenésű szemináriumok általában késő délelőtt, vagy délután voltak és max 2-3 óra hossz, szóval meg lehet volna szervezni úgy is hogy minden nap 2-3 órát nem vagy csak a gyerekkel, vagy hogy egy napot agyonnyom az ember szemináriummal kinek hogy tetszik, na meg minden hétköznap sem volt órám, persze ez is beosztás kérdése volt, voltak húzós napok meg tingli-tanglik.

Viszont hangsúlyozom ezen UTÓLAG gondolkodtam. Bár megvolt a fix emberem, lakás, megélhetés már egyetem alatt is, de eszem ágában sem volt lemondani az egyetemista élet előnyeiről. Pedig a gyereknek könnyebb lett volna, meg nekem is. Én nem mentem Gyedre hanem gyerekeztem, melóztam párhuzamosan, akkor fiatalon tök bírtam, most megkattannék.

29. f6390e6b9b (válaszként erre: 13. - Beu23)
2013. szept. 22. 17:53
Meg kell,hogy cáfoljalak!Tavaly házasodtunk össze!Nem volt lagzi csak egy vacsi.Igazi menyasszonyi ruhában voltam.A virágok is rendben voltak,a kocsik is feldíszítve és kihoztuk 150.000 ft.-ból.Jól látod,nem maradt le nulla!!Ha tényleg szereted a párod,nem a pucc a lényeg hanem a házasságkötés!
28. trapiti (válaszként erre: 13. - Beu23)
2013. szept. 22. 17:51

Miért ne kérdezhetné a diplomásokat, ha az érdekli???

Egyébként szerintem is van értelme a diplomának, már csak anyagilag is... Nekem semmi bajom azzal ha valakinek nincs diplomája, de nagyon sokan irigykednek ránk, amiért jóval többet keresünk. Aki tanul, az előtt jóval több lehetőség nyílik meg.

27. trapiti (válaszként erre: 1. - Mirjana87)
2013. szept. 22. 17:47

Attól is függ, milyen az a diploma... Én dolgoztam 6 évet diploma után, szakvizsgáztam, utána jött az esküvő és a gyerek. Nekem nagyon jó volt, hogy gyerek mellett már nem a tanulással kell foglalkoznom, és hogy kellő rutinnal maradtam itthon 2 évre... így nem estem ki mindenből teljesen és nem mint semmire se jó kezdő mentem vissza a gyerek után (bár így sem volt egyszerű két év kihagyás után munkába állni)...

Anyagilag szerintem nagyon nem mindegy, hogy van-e a gyerekvállalás előtt munkaviszonyod, én nem terveznék rögtön az iskolapadból gyereket... ebből a szempontból szerintem fontos a párod jövedelme is, bár nem tartom jó alapnak egy házasság elején ha rögtön el kell tartson... Jobb ha megállsz a saját lábadon is, van jövedelmed amire normális gyedet kapsz.

Az esküvő szempontjából szerintem mindegy, bár hülyeségnek tartom hogy egyesek milliókat dobnak ki az ablakon esküvőzésre... nem attól lesz jó egy házasság ha jó drága ruhában kötik és jó sok embert megetetnek az esküvőn... (nálunk 20 fős vacsora volt, életem egyik legszebb emléke...)

26. CsillagTM (válaszként erre: 13. - Beu23)
2013. szept. 22. 17:41

ez tényleg felfogás kérdése, nekünk szükségünk volt rá, h Isten előtt is összekössük az életünket.

(amúgy nekünk nullszaldós lett a vége :) - pénzt kaptunk majdnem minden rokontól, mert azt kértünk, ja és egyikőnk rokonsága se valami gazdag...)

25. Ági05 (válaszként erre: 1. - Mirjana87)
2013. szept. 22. 17:33

Ezt terveztem:23 évesen diploma,1-2 évet dolgozni,esküvő,1-2 éven belül baba.


A valóság:Diplomaosztó után néhány hónappal vége lett a hatéves kapcsolatomnak.34 évesen ismertem meg a férjem,35 voltam mikor összeházasodtunk.37 évesen szültem (közben műteni kellett a férjem,hogy babánk lehessen).Másfél éves volt a kisfiam,mikor újra babát vártam,sajnos méhen kívüli terhesség volt.Így a kisfiam egyke marad.

Ember tervez Isten végez :)

24. Incó (válaszként erre: 13. - Beu23)
2013. szept. 22. 17:31
Azért van értelme, ezt csak biztosan az önérzeted mondatta veled. Én sokat tanultam és sose voltam munkanélküli, sőt minél ,magasabb lett a végzettségem annál több lehetőség talált meg. Meg aztán diplomát szerezni , küzdeni valamiért jellemformáló is. Sokan legyintenek, hogy nekik is menne, aztán mikor belevágnak rájönnek, hogy nagy kitartás kell ám hozzá...
2013. szept. 22. 17:30
32 voltam amikor férjhez mentem, 33 amikor a lányom született. Szerintem ideális volt így.
22. Incó
2013. szept. 22. 17:28
27 évesen házasodtam és 31 voltam, mikor született a lányunk. Lassan tervezzük a következőt. Mikor még tanultam/ tanultunk ( 3 diploma), akkor úgy gondoltam, hogy az egzisztencia az első és aztán a család. Már nem biztos, hogy várnék ennyit. Viszont a semmire sem vállalnék családot...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook