Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Diplomás nők: ti hány éves korban mentetek férjhez / szeretnétek férjhez menni, illetve gyereket szülni? fórum

Diplomás nők: ti hány éves korban mentetek férjhez / szeretnétek férjhez menni, illetve gyereket szülni? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. szept. 22. 17:23
Nem volt köze a barátom/vőlegényem keresetének ahhoz, hogy mikor házasodtunk össze. Egyetemre nem azért jártam, hogy elüssem az időt a házasságig vagy a gyesig. 30 évesen mentem férjhez, gyerekünk még nincs. A keresetünk nekünk megfelelő, akár a férjem, akár én elmehetnénk gyesre majd a kicsivel, amikor eljön az ideje, de még várunk.
20. timycat (válaszként erre: 18. - Beu23)
2013. szept. 22. 17:03

na oké de a lóvé hiánya nem kifogás arra miért nem házasodtok össze... bulit később is lehet tartani, meg templomi esküvőt is, meg száz galambot, lovas hintóval... ha valakinek kell az érzelmi-gazdasági közösség jogilag akkor papír ingyen is van.


A hosszú jegyesség meg nekem olyan felelősség nélküli stipi-stopi

19. agis
2013. szept. 22. 17:01

30 vagyok, meg nem mentem ferjhez ( nem is fogok attol tartok)

anno azt gondoltam 28 evesen eskuszom es 30 evesen gyerekem lesz

nem banom hogy igy alakult elegedett vagyok az eletemmel

18. Beu23 (válaszként erre: 16. - Timycat)
2013. szept. 22. 17:00
De ha már össze akarok házasodni annak olyannak kell lenni amilyet megálmodtam és per pill nincs fölös két millánk... el vagyok jegyezve és jonapot :D
17. makoska+2 (válaszként erre: 1. - Mirjana87)
2013. szept. 22. 16:53
22 évesen férjhez mentem, 30 évesen szültem. Hamarabb akartunk babát, nem rajtunk múlott.
16. timycat (válaszként erre: 13. - Beu23)
2013. szept. 22. 16:52
Hétköznap ingyen is megkaphatod azt a papírt
15. 388b941089 (válaszként erre: 13. - Beu23)
2013. szept. 22. 16:51
Ez nemcsak a te felfogásod. Én is sajnálom a pénzt esküvőre. Annyi minden másra kell költeni.
2013. szept. 22. 16:50

Szerintem ezeknek nem sok köze van egymáshoz; diplomával és anélkül is lehet fiatalon meg idősebb korban szülni, ahogy lehet férj és férj nélkül is.


Mindig az egyedi helyzetek, szituációk, emberek a meghatározóak.

13. Beu23
2013. szept. 22. 16:48

Jah ez elég fura, hogy diplomásokat kérdezed...nekem nincs diplomám mégis van munkám. a vőlegényemnek sincs diplomája és annyit keres mint egy diplomás. sok értelmét nem látom évekig tanulni és lehet keresel majd 80 ezret....


Igaz nem vagyok diplomás, de én 2015-re tervezem az első gyereket, 3éve vagyunk együtt, még szeretnék dolgozni egy évet, két éve dolgozok. úgy lőttem be mindig is, hogy 25-26 évesen akarok gyereket, remélem össze is jön.


Nem tudom amúgy én most nem vagyok oda a házasságért, valamikor rámjön hogy hu de jó lenne aztán elmulik ez az érzés. Ha belegondolok, hogy kb. 2 millio egy esküvő azt inkább befektetem egy házvásárlásba, mint hogy "elbulizzak" annyit egy este alatt és legyen egy papírom rola, hogy házas vagyok. de lehet ez csak az én hülye felfogásom :)

2013. szept. 22. 16:41

Én 27 évesen mentem férjhez, a diplomám megszerzése után 2 évvel. A fiam 30 évesen szültem.

A házasságkötést nem befolyásolta a munka, a gyerekvállalást igen, bár inkább csak úgy hogy megvártuk amíg a páromnak is lesz biztos állása. (Ő később végzett)

2013. szept. 22. 16:41
Én akkor költöztem vele össze, amikor megkaptam a diplomámat, és rá 2 évre, 27 éves koromban házasodtunk össze. Gyerekünk nem lehetett, idén el is váltunk. :) Ennyi lett a szép szerelemből... :)
2013. szept. 22. 16:38

Miért a diplomásoknak teszed fel a kérdésedet?

Szerinted ettől vagyunk "egyformák"?

Mindenki élete más, még akkor is, ha mindenki ugyan ott, ugyan akkor szerezte meg a diplomáját...

2013. szept. 22. 16:22

de jó sokra mentem én a diplomáimmal

közben 2 középfokút is megszereztem. Minta ropi, annyit sem ér.

2013. szept. 22. 16:19
Ja, amúgy én 24 évesen mentem férjhez, 26 évesen szültem az ikreimet...
2013. szept. 22. 16:17

Mi suli után a párommal együtt kimentünk fél évre Londonba, ott kerestünk annyit, hogy abból tudtunk venni olcsón egy lakható nyaralót. Mielőtt beköltöztünk: esküvő, aztán 2 és fél évet dolgoztam és jöttek a gyerekek.

Amúgy minden élet, kapcsolat más. Ezt olyan nehéz mások alapján csinálni. Minden úgy van rendjén, ahogy az élet adja, ahogy a belső rezgéseid vezetnek...

6. csincsinlány (válaszként erre: 1. - Mirjana87)
2013. szept. 22. 16:16

21 évesen mentem férjhez, 10 év múlva született az első gyerekünk, majd rá 3 évre a második.

Hacsak nem akartok nagy lagzit, a párod keresete a házasodást miért befolyásolja? A gyermek várása tényleg jobb, hogyha viszonylag megalapozott az anyagi háttér, de házasodni bárhol, bármikor lehet.

2013. szept. 22. 16:15

25 voltam (a férjem épphogy 24, ő akkor szerezte meg az MSc diplomáját, én 2 évvel korábban).

az ismerőseim körében nem nagyon merül föl, h eltolják az esküvőt a karrier kedvéért, nem is látom értelmét. esetleg a gyerekvállalást, de azt is max. 2 évvel, ahogy figyeltem.

2013. szept. 22. 16:11
32 évesen mentem férjhez, abban az évben született a kislányunk.
2013. szept. 22. 16:09
29
2013. szept. 22. 16:08

1. egyaltalan lesz-e hazassagkotes

2. osszejon-e spontan;

Ez legtobbszor nem kivansagmusor a no reszerol;

2013. szept. 22. 16:03
Inkább először dolgoznátok pár évet, és csak aztán mennétek férjhez, illetve szülnétek gyerekeket, vagy pedig jöhet mindez akár közvetlenül diplomaosztó után is? A döntésetek mennyiben függ attól, hogy a párotok keres-e annyit, hogy nekiláthassatok a családalapításnak?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook