Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dietetikust keresek refluxos diéta ügyben fórum

Dietetikust keresek refluxos diéta ügyben (beszélgetős fórum)


1 2
57. Sütikee (válaszként erre: 55. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 6. 20:55
Oké, van ürügyed, de engedd már el ezt a dokitémát! Kit érdekel? Csak jobban hergeled magad, az sem tesz ám jót a gyomrodnak! Holnap tessék felhívni, és időpontot kérni a vizsgálatra, küldtem linket elérhetőséggel! És írd meg hogy mit mondtak.
56. gyöngy:) (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 6. 20:21
Érdekes, hogy veled minden orvos különösen negatívan viselkedik. Felismerhető vagy ám. Nagyon be van nálad akadva ez az orvososdi.
55. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 54. - Sütikee)
nov. 6. 20:17
Egyáltalán nem szeretném ha kezeletlenül maradna, azért is kezdtem gasztroenterológushoz járni. Az, hogy rossz emberhez mentem, aki indokolatlanul bunkó velem, szerencsétlen véletlen de majd elmegyek máshoz, főleg a 24 órás monitorozás miatt (szerencsémre azt ő meg az intézménye nem csinálja, legalább lesz ürügy amiért ott hagyhatom ő(ke)t a fenébe)
54. Sütikee (válaszként erre: 46. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 6. 20:01
Akkor miért nem cselekszel? Nem is értem! A kezeletlen reflux súlyos betegségeket képes előidézni, hát nem fogod fel? Aztán ha bekövetkezik, nézegethetsz, de nem a doki lesz a hibás, hanem te magad! Ki nem szarja le az orvost?? Vedd komolyan a saját érdekedben!
53. Sütikee (válaszként erre: 52. - Fokhagyma)
nov. 6. 19:58
Csak magának csinál feleslegesen gondot,úgy látszik, hiába tépjük a szánkat (jelen esetben az ujjainkat), ha nem lép, csak neki lesz rosszabb, az orvos nagy ívben lesz..ja,mit csinál, jár hozzá vagy sem!
52. fokhagyma (válaszként erre: 51. - Andi6020)
nov. 6. 15:34
Olvasgattam a fórumot, és én is le akartam már írni azt, amit Te. Hülyeség, hogy egy orvos nyomoz a betege után, de látom teljesen felesleges győzködni FI-t.
51. andi6020 (válaszként erre: 50. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 6. 14:36

Ugyanmár. Bocs, de ezt nem hiszem el. Pont leszarja, hogy nem mész többet hozzá.

Mondjuk meggyőzhetetlen vagy, úgyhogy feladom.

50. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 48. - Andi6020)
nov. 6. 14:16
A második opció valószínűbb. Viccesnek tűnhet, én is annak tartanám ha nem történt volna meg a családomból több emberrel.
49. Sütikee (válaszként erre: 47. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 6. 12:43
Jajj, ezen ne parázz már! Nem lesz ennek hatása! Ne aggódj! Nem követi nyomon ki megy máshoz, és valószínűleg nem is érdekli.
48. andi6020 (válaszként erre: 47. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 6. 12:24

Gyakorlatban egyébként ezt hogy képzeled?

Az új dokid felhívja ezt a régit, hogy "figyi, jött hozzám X Mancika, a te beteged volt, mesélj róla valamit!


Vagy a mostani dokid elkezd nyomozni, miután feltűnik neki, hogy leléptél, hogy kihez mentél, és eláztat?

47. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 45. - Sütikee)
nov. 5. 22:49
Nem az a baj amit beszél, hanem az, hogy valószínűleg lesz "hatása" , pl. az, hogy sehol nem fogják komolyan venni a panaszaimat - vagy ennél is durvább dolgok.
46. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 44. - Sütikee)
nov. 5. 22:47
Szerintem inkább kiíratom magam táppénzre arra a 2 napra. Home office-ban vagyok de ügyfelezünk, fog a franc így beszélgetni velük, hogy ott egy cső a torkomban. A nagyobbik baj az, hogy 2 gyereket viszek oviba-suliba és szó szerint senki nincs aki átvállalná a logisztikát - a férjem este 6-ig dolgozik általában. Szóval nagyon át kell gondolnom de inkább ez mint évekig szenvedni amiatt, hogy egy orvos akinek unszimpatikus vagy, nem akar meggyógyítani.
45. Sütikee (válaszként erre: 42. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 5. 20:54
Ja, azzal meg ne foglalkozz, ki mit mond rólad, nem az a lényeg, hogy ez a doki mit mond és kinek, le van sz..va! Az egészséged a lényeg! Hidd el, velem is beszélt bunkón egy gasztros főorvos, pont ő volt az ügyeletes, mikor mentő vitt el, mert nem kaptam levegőt (akkor már folyamatosan rosszul voltam, és rekeszsérvem is volt a súlyos refluxom mellett). Úgy beszélt velem mint a kutyával, hogy kb mit képzelek, nincs nekem semmi bajom, és hogy fogunk még találkozni, nincs semmiféle refluxom, csak pánikbeteg vagyok, majdhogynem a pszichiátriára akart küldeni. Én meg közöltem vele, hogy ott a számítógépe, nézze meg az összes leletemet, mondtam a pontos dátumot, mikor diagnosztizálták. Keresse meg! Erre nekiállt hebegni habogni.
44. Sütikee (válaszként erre: 42. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 5. 20:46
Igen, lenn van a nyelőcsőben a vékony cső, hozzá van ragasztva az orrodhoz, és rögzítik a fülednél is. A készüléken gombok vannak, a megfelelőt kell megnyomni ha eszel és iszol, fekvő helyzetben vagy, és fájdalom esetén. Mindent meg fognak mutatni, 24 óra elteltével kell visszamenni, akkor veszik ki. Nem tudom, mit dolgozol, én szabira mentem, délután tették be, munka után, így csak egy napom ment el, de én óvodában dolgozom, így nem szerettem volna gyerekek közé menni. Az éjszaka sem vészes, fordulásnál kell vigyázni azért. Nekem ezzel mutatták ki annak idején a refluxot. Még azt is méri a gép, mikor és mennyi ideig van a nyelőcsőbe a sav. Nekem volt, hogy éjjel két órán keresztül a nyelőcsövemben állt.
43. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 40. - Sütikee)
nov. 5. 18:59
Köszönöm szépen a linkeket, felveszem a kapcsolatot a rendelővel a 24 órás teszt ügyében.
42. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 38. - Sütikee)
nov. 5. 17:32

Szerintem egyáltalán nem szeretné, hogy hozzá járjak de ennek ellenére biztos, hogy le fog "írni" mindennek (a hipochondertől kezdve) ha váltok. Nem baj, legalább ha a másik helyen bunkók velem, tudni fogom miért/ki miatt történik mindez. Isten őrizz hogy megemlítsem a nevét, vagy elmondjam mit művelt a múltkor, pedig annyira jól esne csak egy kicsit viszonozni a "kedvességét"...


A vizsgálat alatt 24 óráig a nyakadban van a készülék amin nyomkodni kell a gombokat? Éjszaka elég para lehet. Utána másnap vissza kell menni és kiértékelik az eredményt? Nagyon nem vennék ki szabit emiatt, nem is nagyon hagynák.

41. Sütikee (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 5. 17:27

[link]


Ez nagyon jól összefoglal mindent a betegségről, érdemes elolvasni és felkeresni őket.

40. Sütikee (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 5. 17:18
39. Sütikee (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 5. 17:11
Andinak igaza van, nem foglalkozik senki azzal, hogy te kihez jársz, keress mást! És járj utána ennek a vizsgálatnak! Az mindent kimutat.
38. Sütikee (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 5. 17:08

Jajj, dehogynem lehet enni, mindent lehet csinálni vele, és egyáltalán nem fáj! Olyan érzés, mint amikor megfázol és kapar a torkod. Nekem volt már háromszor. Nem feltétlenül sebészi szakvélemény kell. Nem tudom, ott hogyan működik, nem vagyok budapesti, de szerintem elég csak szakorvosi beutaló.

Ezért írtam, hogy ha keresel másik orvost, akkor elmondani neki ezeket, hogy miért. De mi érdeke van ennek az orvosnak, hogy váltasz? Nem kötelezhet arra, hogy csak hozzá járhatsz!

37. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 36. - Andi6020)
nov. 5. 15:18
Az biztos, hogy tele van beteggel, 5 hétnél előbb nincs is hozzá időpont. Ezek szerint másokkal tud normális lenni, másképp nem foglalnának le minden időpontot online a betegek. Főleg úgy, hogy rajta kívül még vagy 5-6 orvos dolgozik csak ebben a centrumban, de mindig nála van a legnagyobb "teltház". Azért mondom, hogy befolyásos lehet és messzire "elér a keze" ha dokit váltok. Nagyon szerencsés esestben nem lesz negatív következménye. Kellett nekem egy ilyen agyon hype-olt orvoshoz mennem...🙄
36. andi6020 (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 5. 14:17
Nagyon beragadt nálad ez, hogy odaér a híred. Nincs ebben ennyi, a kutyát nem érdekli. Én is a masodik gasztrós dokinál tartok, senki nem foglalkozik ezzel. Se idő se energia erre. Tele vannak beteggel.
35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - Sütikee)
nov. 5. 14:09

Eddig egy intézményt találtam a neten ahol megcsinálják, de elég kellemetlen vizsgálatnak tűnik és sebészi szakvélemény kell hozzá. Gondolom enni se lehet amíg lenn van a cső. Neked volt már ilyen vizsgálatod?


A "barom" egy nagyon szép eufemizmus, szinte bók rá nézve. Egyébként eleinte kedves volt és barátságos, nem tudom mivel váltottam ki a "változást" nála. Szívesen váltanék orvost de egy pillanat alatt odaérne a "hírem" a másikhoz is és minden kezdődne elölről... Sajnos ilyen helyzetben van ma egy páciens.

34. Sütikee (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 5. 13:14
Magyarul ha zárva van a cardia, akkor nincs reflux, legalábbis a tükrözés alapján. De mivel az csak pillanatnyi állapotot lát, ezért nincs kizárva. Ezért lenne jó a pH mérés, mert az ad pontos diagnózist. Budapesten biztos hogy van olyan intézmény, ahol ezt megcsinálják. Egyébként én a helyedben keresnék másik gasztroenterológust, nem foglalkoznék ezzel a barommal! Az egészséged a fontos! És ha találsz normálisabb orvost, egyből azzal kezdeni, hogy megmondod, kihez jártál, és nem látott el rendesen, és bunkó volt veled, ezért kerestél mást.
33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Sütikee)
nov. 5. 12:04

Burkoltan azt, hogy a szorongás okozza (de ezzel egyidőben azt is, hogy baromság mindent a pszichés eredetre fogni) vagy esetleg bizonyos ételek. Többet nem nagyon mert láthatóan stresszelte, idegesítette a jelenlétem. Még csak nem is próbált normálisnak tűnni.

A gyomortükrözés azt mutatta ki, hogy rendesen záródik a cordia (azt hiszem ez a neve) - ennek ellenére a sav probléma azóta is fennáll - és a szövettan is negatív lett helicobacter pylori-ra.

Utána fogok nézni van-e olyan intézmény ahol megcsinálják a 24 órás mérést. Mondjuk amint meglátja az eeszt-ben, hogy elmentem egy ilyenre, szerintem elbúcsúzhatok bármilyen normális kezeléstől.

32. andi6020 (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 5. 12:04
Egyértelmű volt eddig is, hogy gasztroenterológushoz jársz. Amúgy kevés olyan dokit találsz, aki ne nyúlna egyből a Pantoprasolhoz.
31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - Sütikee)
nov. 5. 11:55
Nem említettem, hogy fél éve gasztroenterológushoz járok, sajnos ő áll hozzám a már leírt módon. Mármint eleinte normális volt, aztán biztos csináltam valamit amitől megsértődött (még nem jöttem rá mit) Esküszöm a háziorvos 100-szor rendesebb.
30. Sütikee (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 5. 11:44

És mit mondott a doki az eredményekről reflux téren?

Gyomortükrözés eredménye mi lett?

A legfontosabb pedig a 24 órás pH mérés lenne.

29. Sütikee (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 5. 11:41
Ez hajlam kérdése. Valaki hajlamos rá, valaki nem.
28. Sütikee (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 5. 11:33

A gyógyszert rendszeresen kell szedni, három négy hét, mire kezd hatni. Nem az orvosok védelmére, de ezt a betegséget nem tudják máshogy kezelni még!

Ezek szerint semmi értelme nem volt, hogy koptattam a számat, mert nem fogadod meg azokat, amiket írtam. Végülis nem muszáj, te dolgod! De így javulást ne várj! Leírtam, milyen vizsgálatok kellenének, ne arra várj, hogy az orvos javasolja, mert nem fogja. Utána kell járni, felkeresni egy gasztroenterológust, és cselekedni. Aztán ha ezek a vizsgálatok megvannak, felírja a megfelelő gyógyszert és tartani kell a diétát. A diéta mellett pedig kezelni kell a stressz forrását is, ha máshogy nem megy, akkor szakember segítségével! Rajtad múlik. Az orvossal meg nem kell foglalkozni.

Szívesen!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook