Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dietetikust keresek refluxos diéta ügyben fórum

Dietetikust keresek refluxos diéta ügyben (beszélgetős fórum)


1 2
27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Timycat)
2023. nov. 5. 11:14

Persze, tudom, hogy ő ebből rosszul nem jöhet ki. Normális esetben csak lesz.rná mi lesz a beteggel (jelen esetben velem) - a magánban is egyre inkább ez a divat - de ez más fajta... Ha van szakma ahova tilos lenne "bevinni" a személyeskedést, az az orvosé. A hangsúly a "lenne" szón van.


Az istentudat hogy jön a témához?

26. timycat (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2023. nov. 5. 10:37

Nem a rutin, az egyetemen tanítják/tanították őket erre. Gyógyszerre gyógyszer a megoldás, sacc/kb mérlegeljünk aztán valami lesz, ha bejön akkor ideig-óráig jó, ha nem jön be akkor majd lesz másik gyógyszer és a mellékhatásra is gyógyszer. Gyógyszerész mondta (nincs 40 ő sem) az első lecke az egyetemen, ma 1 gyógyszer, holnap 2,holnapután 3,azt követő napon már 6, ez a nyugati orvoslás.


Barátnőim/barátok sincsenek 40 évesek de nagyrészt még ők is ugyanezen az elven praktizálnak, a náluk idősebbek meg aztán pláne, csak fűszerezve istentudattal. Nagyon ritka a kivétel.


Még valami, az orvost egyáltalán nem érdekli, hogy te visszamész-e hozzá vagy sem, nincsenek álmatlan éjszakái amiatt, hogy egy beteget hogy űzzön el vagy hogy ne. Ő ott van, ha neked bajod van akkor úgy is mész, ha nem hozzá akkor máshoz, de a betegnek nincs nagy mozgástere és a beteg áll annak a bizonyosnak a rosszabbik végén. Lassan a magánorvosokat sem érdekli a beteg megtartás, az állami eü nem működik, rengeteg a beteg kevés az orvos, így orvos éhenhalni nem fog.

25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Andi6020)
2023. nov. 5. 10:27

Ez egy nagyon bonyolult sztori, és de, sajnos nem alaptalan a gyanúm.

A családból többen is jártak úgy, hogy orvost váltottak de odaért a "drót" az előzőtől, le lett adva az info (pl. hogy XY "csak" pánikbeteg, nem kell komolyan venni) és végül - természetesen- nem vezetett az orvosváltás semmire.

24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Timycat)
2023. nov. 5. 10:24
Ahhoz túl "fiatal" , hogy sok évtizednyi (begyepesedett) rutin legyen mögötte. Ha az volt a célja a Pantoprazollal, hogy ne menjek hozzá vissza, akkor sikerült. Csak az a baj, hogy ilyenkor jól be se olvashat az ember nekik, mert a végén még "baj" lehet.
23. timycat (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2023. nov. 5. 10:07

Protonpumpagátlók hosszútávon nagyon károsak, okoznak egy csomó felszívódási zavart, hiánybetegséget, amiknek újabb szövődményeik lesznek. Az orvosok mindig az aktuális "tűzoltásra" figyelnek, mellékhatással csak akkor foglalkoznak ha már van és jellemzően egy újabb bogyó a válasz.

Nem a te dokid a "gonosz" sok-sok évtizedig így tanították őket. Mostanában látok csak némi szemléletváltást ebben.

22. andi6020 (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2023. nov. 5. 10:04

Oda mész orvoshoz ahova akarsz. Pont nem fog ez senkit érdekelni.

Azt meg, hogy meg akar mérgezi, te sem gondolod komolyan.

21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Andi6020)
2023. nov. 5. 09:52
Úristen... most nagyon kiakadtam, a bőgés határán vagyok 😞 Azt eddig is sejtettem, hogy ellenszenves vagyok ennek az alaknak (aki sajnos nagyon nagy "kutya" a szakmájában, úgyhogy hiába váltanék orvost) de hogy konkrétan "meg akar mérgezni" vagy minimum direkt ártani akar, az most lesokkolt 😥 Pedig ez lehet a helyzet... Ma még nem is mertem enni, össze-vissza görcsöl a mellkasom + ég, bevettem ezt a sz.rt de lehet, többet nem szedek be belőle 😖
20. Bichi (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. nov. 5. 09:50

Szerintem kezd az alapoknál, ha megkérdezed, hogy a szénsavas üdítő okoz-e refluxot. Igazán nem az a lényeg, hogy miért, hanem, hogy igen.

Egyébként ma már mindent megtalálsz a neten, amit az orvos a táplálkozással kapcsolatban elmondott volna.

És hát az agyadat kéne először átállítani, hogy nem vagy attól szívbeteg, mert fáj a mellkasod, főleg ha ezen parázol, és a reflux egyik legnagyobb barátja a stressz.

Ez a "magánorvos keze bárhova elér, és nem mersz váltani" egy baromság, mit hiszel, jobb dolga nincs, mit azt nézegetni, hogy a betegei milyen egyéb orvoshoz járnak? Ez a legnagyobb hülyeség visszamenni egy olyan orvoshoz, akiben nem bízol.

Az este 6 után nem evés teljesen idióta időpont, hiszen nagyon nem mindegy, hogy mikor fekszel le, én mondjuk éjfél előtt sosem, éhen is halnék már addig is.

Azzal meg teljesen felesleges foglalkozni, hogy más mit ehet, és mégsem refluxos, ahogy hiába ápolod a fogadat, van akinek állandóan lukas, van akinek sosem.

Ne mással, hanem magaddal törődj, és igen, mindenkinek más vált ki erősebb refluxos tüneteket, nekem pl. a paradicsom egyáltalán, a paprika viszont nagyon...

19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Timycat)
2023. nov. 5. 09:47
Nem is hallottam róla, hogy van ilyen vizsgálat de utána fogok nézni, köszönöm... Persze gondolom orvosnak kell javasolni ezt is.
18. andi6020 (válaszként erre: 16. - Timycat)
2023. nov. 5. 09:28
Hálistennek a Pantoprazolt el sem kellett kezdenem. Felirta ugyan a dokim vész esetére, de nagyon ellenzi.
17. timycat (válaszként erre: 13. - Andi6020)
2023. nov. 5. 09:21
Megerősítem.
16. timycat (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2023. nov. 5. 09:20

Nekem a pantoprazol csak rontott a helyzeten 😕


Nálam anno egy másra szedett gyógyszer okozta a bajt. Abbahagytam és azóta minden jó.

15. timycat (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. nov. 5. 09:19

Voltál gyomorröntgenen? Nyelési röntgenen?


Az orvosok "nem szeretik", sok helyen nem elérhető, drága, macerás stbstb de nagyobb megyei központokban végzik a vizsgálatot. Anyámnak az évtizedek óta fennálló reflux, puffadás problémáit oldották meg egy laparoszkópos rutinműtéttel, neki rekeszizom sérve volt. Valószínűleg nála a terhesség hozta ki (de kialakulhat mástól is), erre három évtizedet kellett várnia, hogy megoldják a problémáját.

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Timycat)
2023. nov. 5. 09:17
Nem szedek semmit a Gavisconon és a most felírt Pantoprazolon kívül.
13. andi6020 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. nov. 5. 09:15
Szarok az IgG tesztek. Lehúzás az egész.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2023. nov. 5. 09:13
IgG teszt volt de fiatalabb vagyok. Heti 2-3 tojást eszem + ami a házilag sütött süteményekben van.
11. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. nov. 5. 09:12

Szedsz valamilyen gyógyszert aminek lehet reflux a következménye?


A stressz önmagában hajlamosít refluxra.

10. andi6020 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. nov. 5. 09:08

Az intolerancia teszt teljes tojásra nálam is pozitív. Ami még a gasztros dokim szerint is hülyeség. IgG teszt volt és 45 év fölött vagy?

Én azóta is eszek tojást. Nem okoz gondot.

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Sütikee)
2023. nov. 4. 23:39
Attól függ mit nevezünk rossz táplálkozásnak. Sok olyan van aki tömi a fejét kakaóscsigával, kávéval kólával, narancslével, a mekis sz.rokról nem is beszélve, mégsem lesz soha refluxos. Én meg már lassan csak üres kenyeret merek enni vacsorára, azt is szigorúan este 6 előtt ahogy "elrendelték... 🙄🤦‍♀️👎👎" hogy aztán éjfélig konstans b.ssza a gyomromat a fájdalom (az éhség miatt)
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Sütikee)
2023. nov. 4. 23:32

24 órás pH mérés, helicora kifújásos vizsgálat, gyomortükrözés és ételintolerancia teszt!


Ezek közül mind megvolt idén, +hasi UH + laktóz kilégzéses teszt. Az orvos rendelte el őket (amikor még képes volt normálisan kommunikálni velem) a 24 órás pH kivételével (de azt az "ő" intézményében nem végzik). Helico nem volt kimutatható, SIBO állítólag igen, 2 kör antibiotikum, FOGALMAM SINCS kigyógyultam-e belőle. Az intolerancia teszt teljes tojásra pozitív lett ami szerintem nagy kamu mert nem egy embertől hallottam, hogy pozitív lett neki aztán két hónap múlva negatív pedig ki se iktatta a tojást az étrendjéből.

2023. nov. 4. 23:23

Egyébként ha rossz táplálkozás miatt alakult ki a reflux, a dietetikus akkor is a kórtörténet alapján tud segíteni, máskülönben nem,magyarul vinned kell a vizsgálati eredményeket!

Ezért írtam, hogy amíg nem tudja a kórelőzményeket, addig csak általánosságokat tud ő is mondani.

6. Sütikee (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. nov. 4. 23:06

A dietetikus NEM refluxos tanácsadó! A refluxot nem a szénsavas, kávé, stb okozza, hanem a betegség miatt kerülendő, de ez szerintem köztudott. A kiváltó ok lehet a rossz táplálkozás, stressz ill. pszichés problémák, ritkán szervi elváltozás. Először is ezt kellene kivizsgálni, mondjuk egy 24 órás pH méréssel, ennek alapján tud az orvos megfelelő gyógyszert felírni.

Amit mindenképpen kerülni KELL: szénsavas üdítők, kávé, fekete tea, alkohol, túl fűszeres ételek. Éjjel magas párnán aludni, hogy a sav kevésbé marja a torkot. A diétát aszerint kell tartani, amit magad kitapasztalsz, mert egyéni tűrőképesség kérdése. Dietetikus hiába mondja, hogy egyél ezt vagy azt, ha nem bírja a gyomrod, eleve nem tudod megenni. Ajánlatos többször keveset enni és a rendszeres étkezés fontos,de annyit egyél, hogy ne lakj jól teljesen!

Ezek, amiket én leírtam csak általános dolgok, amiket jó, ha betart az ember. Intolerancia is állhat a háttérben, amit szintén ki kellene vizsgálni. Ez tudom, hosszú folyamat, de egy idő után kezelhető.

Az írásod alapján én azt gondolom, hogy nálad pszichés eredetű, ezért pszichológust keress fel, de elsősorban egy teljes kivizsgálást intézz: 24 órás pH mérés, helicora kifújásos vizsgálat, gyomortükrözés és ételintolerancia teszt! Szív irányába felesleges, mivel ott a vizsgálatok alapján nincs semmi baj! A reflux tünetei könnyen összetéveszthetőek a szívbetegséggel!

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Sütikee)
2023. nov. 4. 22:32

Akkor minek vannak ha csak általánosságokat tudnak mondani?

Kávéból már csak a 2in1 instantot merem inni, az gondolom nem oszt nem szoroz.

A szénsavas üdítő hogy tud refluxot okozni? A "kedves" orvos nyilván nem tért ki erre...

4. Sütikee (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. nov. 4. 21:37
Mozgásszervi okok biztos hogy nincsenek a háttérben, ugyanis ez attól nem alakul ki!! Szerintem inkább pszichológus kellene neked, nem dietetikus!! Valószínűleg a stressz váltja ki.
3. Sütikee (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. nov. 4. 21:34
Hát dietetikus ezen nem tud segíteni, ugyanis minden egyénileg tapasztalható ki! Mindenkinél más okoz tüneteket. Ő elmondja azokat, amiket már gondolom úgyis tudsz, pl szénsavas, koffein, kávé, alkohol stb tilos. Minden mást neked kell kitapasztalni!
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. nov. 4. 20:57

Túl 3 dietetikuson rajtam egy funkcionális táplálkozásbeállító segített.

(SIBO, IBS, reflux, fruktóz felszívósási zavar-ezek a legfőbb bajaim)

A napi 80 mg Quamatelt szedtem amikor elkezdtem járni hozzá. Már nem szedek savcsökkentőt egyáltalán.

2023. nov. 4. 20:49

Sziasztok! Szeretnék kérni ajánlásokat, refluxos sorstársaktól akik dietetikushoz fordultak. Sajnos ez az átkozott betegség csak súlyosbodik. A magán orvos akihez járok pedig sajnos úgy érzem nem a javamat akarja. Ès akkor nagyon enyhén fogalmaztam. Azért nem merek orvost váltani mert ennek kvázi bárhova "elér a keze"...

Szóval random ételektől, random időpontokban jön a görcsös mellkasi fájdalom égő érzéssel kísérve. Ha szerencsém van, a b.fögés enyhíti vagy megszünteti a fájdalmat. Sav csak időnként jön fel, a "gőze" annál többször de leginkább csak levegő. Két hónapja volt egy kardiológiai kivizsgálásom mert nem tudom "elengedni" a gondolatot (most se) hogy szívbeteg vagyok, gyakorlatilag ettől rettegek éjjel-nappal, főleg mikor hajnal 3 körül felébreszt a mellkasi fájdalom, elmúlik de utána pár perc múlva az állam és/vagy a nyakam fáj, néha a felkarom és a hátam is. 2 hónappal ezelőtt nyugalmi, terheléses ekg és szív UH készült (egy éven belül másodszor) de semmi problémát nem talált.

Sokat szorongok, kvázi mindenen, a testtartásom se a legjobb, lehet, mozgásszervi okok is vannak a háttérben, bár az lenne a legszerencsésebb eset.

Írt fel az orvos új savcsökkentőt, szedem, de úgyse fog használni. Ezért inkább az étkezésemen szeretnék változtatni és konzultálni egy dietetikussal Budapesten aki megbízható és érti a dolgát, hátha egy épkézláb, jól összeállított étrend segít a tüneteken.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook