Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dévény módszer (gyógytorna): ismeritek? fórum

Dévény módszer (gyógytorna): ismeritek? (beszélgetős fórum)


168. kkrisztina76 (válaszként erre: 167. - Jk)
2011. febr. 10. 16:14
Köszönöm kaptam számokat. Nagyon kedves vagy.
167. Jk (válaszként erre: 166. - Kkrisztina76)
2011. febr. 10. 10:33
én Pátyon tudok egyet ha az jó küldöm a számát.
2011. febr. 9. 18:04
Sziasztok. Kérdésem lenne. Három telefonszámot kaptam Kecskemétre. Úgy néz ki egyenlőre sehol nincs hely. Csak úgy lehetne, ha este szólnak, hogy másnapra valaki lemondta. Most így ugye nincs rendszeresség, és nekem sem jó ha csak előtte való nap tudok róla 4 gyermek mellett. Tudna valaki esetleg Cegléden vagy Pesten a nyugati környékén nevet mondani. Holnap érdeklődöm az alapítványnál is. Mindenképpen szeretném ha rendszeresen járhatnánk és egy adott személyhez. Ha tudna valaki még telefonszámokat megköszönném. Egyébként én Nagykőrösön lakom, de bárhová elmennék.
165. Jk (válaszként erre: 162. - Kkrisztina76)
2011. febr. 9. 16:55
ez tényleg jó. a torna teljesen rendbe fogja hozni. kitartás!
164. trapiti (válaszként erre: 162. - Kkrisztina76)
2011. febr. 9. 14:39
Ez nagyon jó hír!!! Meglátod, rengeteg javulás lesz, ahogy elkezditek a tornát!!! Drukkolok nagyon!
2011. febr. 9. 13:54
Az alapítványtól már meg is kaptam a neveket és telefonszámokat
2011. febr. 9. 13:41
Sziasztok. Haza értünk. A kicsik alszanak mert elfáradtak az utazástól, a nagyok még iskolában vannak. Van pár percem. Szerencsére idegvezetési problémák nincsenek, a vizsgálatok szerint. (szegény kicsikémet a lábszáránál egy hosszú vékony tűvel megszúrták. Az izomzata azonban gyenge, hypotoniás. most már orvosi papírom van róla, és a doktornő kimondottan a terápiához felírta, hogy Dévény torna javasolt. Állok neki keresni egy hozzánk közeli helyet.
161. Jk (válaszként erre: 160. - Kkrisztina76)
2011. febr. 9. 11:29
drukkolok.
2011. febr. 8. 20:54
Sziasztok. A beutaló megvan. holnapra már útra készen van a csomag, mert nekünk Pest 100 km. Este majd írok. Egyébként a védőnővel is beszéltem ma. Gréta 67,5 cm és 7800gr. Szóval kicsike nagyon. Pedig eszik rendesen. A védőnő el is szomorított, mert mesélte, hogy egy szívbeteg kisbabának több mint 1 év után ismerték el, azt is hogy a betegsége miatt nem fejlődik úgy ahogy kellene. Holnap ilyenkor már többet tudunk.
159. Jk (válaszként erre: 157. - Kkrisztina76)
2011. febr. 8. 13:11

először orvost váltanék. könyörögni beutalóért??

dévény torna nem árthat neki. egyébként meg le a kalappal előtettek, hogy nem hagytátok annyiban.

a vizsgálat után hátha többet tudtok. szabad e tornázni vagy sem. ird meg mi volt a vizsgálaton.

158. fildus (válaszként erre: 157. - Kkrisztina76)
2011. febr. 8. 09:13
Én mindenképp elvinném Dévény terápiára, legalábbis egy állapotfelmérésre. Az állapotán biztos nem rontanak, sőt javítanak. Ha orvosi szakvélemény van, akkro elvileg TB támogatott a kezelés.
2011. febr. 7. 22:14

Sziasztok. Most találtam rá a fórumra. Az én kislányom születésénél nem mondtak semmit, mivel már 4. szülés volt elég gyorsan lezajlott. komplikációk a terhesség alatt voltak, sz utolsó 10 hétben reggel és este inzulint kellett kapjak terhességi cukorbetegség miatt. A magzatvizem hajnali 1-kor elfolyt, de Gréta csak délután fél 5 előtt született meg. A szülésnél egy pillanatra annyit mondtak hogy beakadt a keze, és aztán ahogy a férjem látta egy pillanat alatt kicsapódott. Akkor meg is ijedtek, kérésemre a gyermekorvos megvizsgálta, azt mondta minden rendben. Itthon a védőnőnk elutazott 8 hónapra a helyettes 2x volt kint. Rohangáltunk a kislánnyal orvosoz, mert dongaláb gyanú lépett fel, tornát javasolt egy kedves pesti ortopéd orvos. Közben kiderült, hogy szívibája is van. A gyermekorvosunk küldött el ellenőrzésre mert szívzörejt hallott. A Heim Pálból úgy engedtek haza, hogy minden rendben. Itthon a gyermekorvos ezt nem fogadta el, így átküldött Ceglédre egy kardiológushoz. ott közölték, hogy szívzörej és billentyűhibát találtak. A billentyűhibát nem tudják, hogy szerzett vagy veleszületett. Ezek után mér mi kértünk egy harmadik véleményt is mert nem tudtuk mi az igaz. Elvittük Grétát ismét Pestre ezúttal A Götzinger szívklinikára. Ott már azt is hozzátették, hogy endocarditis profilaxis javasolt. Ceglédre javasolták, hogy januárban vigyük vissza kontrollra a kislányt, míg Pestre hozzájuk májusra kaptunk időpontot. Közben a helyettes védőnőnek mondtam, hogy a kislány elmarad a mozgással, de azt mondta ne aggódjak.

A gyermekorvosunk kijelentette, hogy a két szívvizsgálat közül csak az egyikre ad beutalót mert amit mi csinálunk az pénzpocsékolás.

Szerencsére mivel Cegléden 1 éven belül voltunk így nem kellett beutaló és a doki nem is tudja hogy ott voltunk. pestre pedig majd májusban kérünk. Közben hazajött a mi védőnőnk szerencsére. Tőle kaptam egy mozgásterapeuta címét oda elvittem a kislányomat. 10 hónaposan még csak kúszott, de úgy hogy alig használja a kezét és lábét, inkább csak hason billegett. Ott kaptam újabb lehetőségeket tornára, mert azt mondta a hölgy hogy ilyet ő még nem látott. persze a védőnő előre szólt, hogy a gyermekorvos ennek nem fog örülni. Az újabb címeken azt javasolták, hogy vigyük a kislányt egy neuromusculáris osztályra ahol megvizsgálják. Ujjabb telefon, torna egyből letiltva, mivel nem tudni mi lehet a baj, azt mondták várjuk meg a vizsgálatot nehogy többet ártsunk mint használjunk. A vizsgálat dátuma szerda (febr.9) már 1 hónapja várunk rá. Gréta 28-án lesz 1 éves 5 napja felül magától, kicsit mászik is de nagyon le van maradva. Mi tűkön üllve várjuk mit fog mondani az orvos. Persze holnap megyek beutalót kérni a vizsgálatra. Szerintem a gyermekorvossal harcolni kell majd érte,a fentiek után. De mér körbe érdeklődtem és tudom, hogy nem tagadhatja meg!!! Ez a mi történetünk. Ti mit tennétek? Remélem a vizsgálat kimutatja mi lehet a gond és mehetünk nyugodt szívvel tornázni, hogy behozzuk a lemaradást.

156. cinus79
2011. febr. 7. 21:26

Csatlakozom az előttem szólóhoz, valóban nem késtél el. Nálunk bevált, amit a Dévényes tornáztatója mondott, hogy 10 kezelés után lesz majd látványosabb a dolog. Mi majdnem egy évesen jutottunk hozzá és a 10. kezelés után egyedül felült.

Az 5 hós dolgot én úgy tudom leginkább a feszes izomzatúakra igaz, ahol volt is pl. oxigén-hiány.

155. Edberg25 (válaszként erre: 154. - Jk)
2011. febr. 4. 12:22

Köszi!

Reméljük.

154. Jk
2011. febr. 4. 11:58
nem vitted későn. Mikor mi vittük azt mondta a dévényes néni, hogy általában hat hósan szokták először vinni és az még jó, mert nem kell még sokmindent tudnia.
2011. febr. 4. 11:09

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy kislányom 1hét múlva 6hónapos és még nem forog, eszébe sincs, amúgy a szülésnél elvileg nem volt semmi gond. Elvittem Egerbe a Dévény-es kezelésre, azt mondták, hogy le vannak tapadva az izmai, főleg a nyakánál.

Érdeklődnék, hogy szerintetek nem későn vittem? Elvileg 5hó-ig a legjobb, azt mondják. Volt valakinek ilyen esete?

Amúgy a babuci mindent csinál, csak ez a forgás nem megy. Mindig csak felfelé akar ülni, szinte születése óta.

Előre is köszi a válaszotokat.

Edina

152. cinus79
2011. febr. 3. 22:22

Nálunk generalizált izom hypotóniája volt és sajnos kicsit későn kerültünk ehhez a módszerhez (9 hónaposan), előtte jártunk egy-két potya kört, de a lényeg, hogy 1 év kezelés után, kisebb-nagyobb szünetekkel,de fantasztikus eredménye volt. Most lesz két éves a kisfiam, időnként még kell menni, mert pl. mikor elindult, a jobb lába csípőből kifele állt. Két hónap újabb kezelés, és tökéletesen helyre jött. Egyébként én vidéki vagyok, nálunk 3500,- egy kezelés. Sírás az pedig volt úgy 3/4 éven keresztül, de a cél érdekében muszáj. Erre talán majd csak anyuka fog emlékezni.

Elnézést, ha hosszúra sikerült, de annak idején és is szerettem ilyen történeteket olvasni, amik lelket öntöttek belém, mikor úgy sajnáltam.

2011. jan. 26. 08:02

Volt sírás bőven, egészen új arcát láttam a gyerekemnek. A jó hatásra gondoltam végig, segített kicsit...

A gyógytornász nagyon szimpi volt.

150. trapiti (válaszként erre: 149. - Szorsolya)
2011. jan. 24. 18:29

Nem akarlak ijesztgetni, de lehet hogy sírni fog, részben mert kellemetlen lehet a kezelés, részben mert nem mindig szeretik, hogy nem lehetnek szabadon :)

Kezelés után lehet izomláza, nálunk a Vibuecol kúp (homeopátiás) nagyon bevált erre, adtam kezelés előtt és után :)

Nekünk is egy év volt, heti 2 kezeléssel.

Az Alapítványban nem menne ilyen gyorsan, hogy sorra kerüljetek, úgyhogy szerintem addigra már nagyon össze fogtok szokni az első gyógytornásszal.

2011. jan. 24. 17:23

Itt egy óra az 5000. Megkérdezem a központban van-e még a tb támogatás. Bár gondolom ha elkezdjük egy tornásszal jó lenne ott maradni.

Másfél év! Hú, nem semmi!

Remélem hatásos lesz és nem fog nagyon sírni. Holnap beszámolok!

148. trapiti (válaszként erre: 145. - Szorsolya)
2011. jan. 24. 12:58
Bp-es és környékén általában ennyi. Az alapítványban is ennyi, csak ott a felét a TB állta (nem tudom ez igaz-e most is...)
147. Jk (válaszként erre: 145. - Szorsolya)
2011. jan. 24. 12:50
mi is 3000-t fizettünk óránként. és az állapotfelmérés ingyenes volt. Páty.
146. fildus (válaszként erre: 145. - Szorsolya)
2011. jan. 24. 11:37
Nálunk anno az állapotfelmérés került 3500 Ft-ba és alkalmanként fizettem 3 ezret fél órás kezelésért. Igaz mi tavaly szeptemberben fejeztük be, másfél éves kezelés után.
145. szorsolya (válaszként erre: 143. - Jk)
2011. jan. 24. 11:33

Solymár.

Most kaptam egy hidegkúti elérhetőséget. Gondolom az 5000 óránként az általános, ugye?

144. Jk (válaszként erre: 137. - Trapiti)
2011. jan. 24. 10:29
detto. újraélesztett baba volt oxigénhiánnyal. 6-7 apgárral. Azt mondták készüljünk fel, hogy beteg lesz a gyerek. Nyoma sincs már. három éves és hat fiút kitesz a kislány.:)
143. Jk (válaszként erre: 138. - Szorsolya)
2011. jan. 24. 10:26

szia. merre felé laktok?

Mi Pátyra jártunk egy nénihez. És nem kellett várakozni.

142. szorsolya (válaszként erre: 140. - Fildus)
2011. jan. 23. 12:34
Nekünk az sajnos nagyon messze van. Viszont lehet ő tudna adni elérhetőséget más tornászokhoz?
141. szorsolya (válaszként erre: 139. - Emily32)
2011. jan. 23. 12:32
Köszi! Akkor holnap próbálkozom telefonon. Bár olvastam azt is, hogy akik elérhetőségét ott megadják, ők is elég elfoglaltak :(
140. fildus
2011. jan. 23. 11:53
Ha a 18. kerületben kell valakinek dévényes gyógytornász én tudok adni nevet és telefonszámot!
139. emily32
2011. jan. 23. 08:44
Szia,én is anno felhívtam az Alapítványt és nekünk is sok lett volna a várakozási idő(több hónap),de várni nem akartunk,ezt el is mondtam a telefonban és hogy mi a probléma a gyerekemmel.Megadták 2 Dévényes gyógytornász elérhetőségét,akik abban a kerületben laktak...Egyikük felmérte a kisfiam,és elkezdte a tornát.Azért írom,mert tudom,hogy mennyire számít az idő!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook