Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dévény módszer (gyógytorna): ismeritek? fórum

Dévény módszer (gyógytorna): ismeritek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
2010. febr. 4. 19:14

Sziasztok!


Nálunk kismanó teljesen egészségesen, időre született. Az első oltásnál a házi orvos próbálgatta, h mit tud a gyerek, nyújtotta neki az ujját, Levy belekapaszkodott és felpattant!!

Ő úgy meglepődött, h ez így megy nála, h mondta, h le vannak tapadva az izmai, de ez nem gáz, mert a sok fekvés után hirtelen el kezdett ficánkolni, és mindent hirtelen akart csinálni.

Akkor javasolta ezt a módszert, Érden egy csajszi csinálja. Rögtön felkerestük. Nagyon aranyos volt, imádta a Levyt, gyerek viszont őt,látszott, h érti amit csinál.

Hetente 1X jártunk hozzá félórára, 2000 Ft volt, de igazából bármennyit megért volna.

Egy idő után márcsak a társaság miatt jártunk, mert Levynek volt egy kis pártfogoltja, akinek nagy problémája volt, és szegénykém végig üvöltötte a "tornát", mentünk Levy leült a szőnyeg szélére és csak sasolta a kisfiút, és ez annyira megnyugtatta őt. Olyan aranyosak voltak.


Itt rengeteg kisbabának kéne járnia, de sokan nem engedhetik meg maguknak, és a másik probléma, h nagyon zsúfoltak ezek a tanárok.


Igazából 2-3 foglalkozás elég lett volna, de nagyon jól éreztük magunkat mindketten, h közel 1 évig jártunk. Azért hagytuk abba, mert felajánlottuk a helyünket egy beteg kisbabának!!!


Mindenféleképpen csak ajánlani tudom. Valóban segít, hétről- hétre láttuk a fejlődést a piciken!!!

2010. febr. 4. 19:01
Nyíregyházán is ingyenes.
76. Mariann7533 (válaszként erre: 74. - Szemmelver)
2010. febr. 4. 08:58
Nálunk a kórházban is ingyenes.Csak a háziorvostól,vagy az orthopéd orvostól kell egy beutaló.
75. Ametiszt19 (válaszként erre: 74. - Szemmelver)
2010. febr. 4. 08:19
jó nektek :)
74. szemmelver (válaszként erre: 67. - Viki021)
2010. febr. 3. 19:26
a mi intézményünkben ingyenes:)
73. szemmelver (válaszként erre: 72. - Ametiszt19)
2010. febr. 3. 19:23

nem csak gyógytornászoknak:)

gyógypedagógusoknak is

2010. febr. 3. 19:13
A Dévény Anna féle speciális torna egy csak gyógytornászoknak meghirdetett kemény képzés :) Valóban nem játék, és nem is olcsó ( félévenként több száz ezer ft, ezért nem csoda, hogy a kezelés sincs ingyen sajnos). Viszont látható eredményeket produkál gyógyszerek és más orvosi beavatkozás nélkül. Ami kisgyerekeknél elég nagy előny úgy hiszem. Talán ha lesz pénzem,majd egyszer én is elvégzem :)
71. fildus (válaszként erre: 70. - Krmarci)
2010. febr. 2. 21:10
Talán nézd meg a honlapon, hátha van róla vmilyen információ (www.deveny.hu).
2010. febr. 2. 20:56
Hallott valaki Dévény Anna könyvéről?mi a címe és hol leeht beszerezni?köszi
69. zebracsikó (válaszként erre: 64. - D6eb042ec1)
2010. jan. 10. 19:28

mindenképpen nézesd meg szakemberrel, ne hallgass a gyerekorvosok szlogenjére: "majd kinövi"

Ilyen nincs.

68. viki021 (válaszként erre: 64. - D6eb042ec1)
2010. jan. 10. 19:24
Úgy gondolom hogy ártani nem ártasz a babádnak azzal ha megmutatod egy szakembernek.Ezzel magadat is megnyugtatod.
2010. jan. 10. 19:20
Mi is jártunk Dévényre a fiammal.Ő egy kicsit később csinált mindent.Legalábbis nem úgy ahogy az a "nagykönyvben"megírták.Elvittem neurológushoz,de ott azt mondták hogy normális ütembe fejlődik.Azért én csak nem nyugodtam meg.Elvittem hogy nézzék meg és ott mondta a hölgy hogy feszes az izomzata de nem vészes.Akkor Huni 10 hónapos volt.Még nem állt fel és csak kúszott,azt is elég érdekesen.2 foglalkozás után gyönyörűen mászott.Aztán jártunk még heti rendszerességgel.A lábacskáját kifelé fordította és ezt kellett rendbe hozni.Sajnos azt tudni kell hogy a mozgáskordináció összefüggésben van az olvasással is.Nem szeretném ha Huni az iskolában olvasási problámákkal küzdjön.Nekem ezért is fontos volt hogy rendesen tegye a lábacskáit.Szóval ha egy kicsi kétely is felmerül a baba mozgásában csak ajánlani tudom ezt a módszert.Ez nem szégyen pláne nem verseny a gyerekek között.Nem szeretem mikor a szülők "dicsekednek"hogy az én gyerekem már ezt meg ezt csinálja.Nálunk egy kezelés 4000 Ft volt.Itt nem volt lehetőség TB finanszírozásra.De megérte.
66. Mariann7533 (válaszként erre: 64. - D6eb042ec1)
2010. jan. 10. 17:22
Olvasom,hogy szerdán mentek a gyerekorvoshoz.Kérj tőle beutalót,hátha van gyógytornász a közelben.Inkább mutasd meg,és aggódj feleslegesen,mint hogy baj legyen.Mi Békéscsabaiak vagyunk,nálunk itt a kórházba van két gyógytornász,én is a háziorvostól kaptam beutalót.
65. d6eb042ec1 (válaszként erre: 63. - Fildus)
2010. jan. 10. 17:03
Köszi a válaszod,szerdán megyünk oltásra és megkérdezem a gyerekorvost mit javasol.
64. d6eb042ec1 (válaszként erre: 61. - Mariann7533)
2010. jan. 10. 17:02

Szia!


Lehet csak én képzelem be és nincs is semmi baj a picivel..A család ezt mondja.Most 4 hónapos a kis tündér,és néha inog a kis fejecskéje,nem tartja stabilan,van amikor hirtelen megrándítja.A kézmozdulatait kicsit görcsösnek találom..De remélem nincs semmi komoly,és csak én aggódom túlságosan az első gyönyörű kis tündér babám miatt.

63. fildus (válaszként erre: 59. - D6eb042ec1)
2010. jan. 9. 20:23

Tornának hívják, de tulajdonképpen ideget stimulálnak. Ugy szolván rádolgoznak, hogy az izmok dolgozzanak.


Nekem a védőnő ajánlotta. Mert csak egy irányba mozgolódott és eldeformálódott a feje. 4,5 hónapos kora óta járunk heti egy alkalommal. Nekünk egész bal oldali izomgyengeség volt, most már "csak" a nyaka. 2 nap múlva lesz egy éves, és január 2án felállt. Utolérte a vele egy idős babákat, holott nagyon el volt maradva mozgás ügyileg.

62. Mariann7533 (válaszként erre: 60. - D6eb042ec1)
2010. jan. 9. 15:23
Mi baja a kicsinek?
2010. jan. 9. 15:21
Szia 78evi.Tudom,hogy nem tölem kérdezted,de nekem három gyerkőcöm közül kettőt hordtam gyógytornára.A fiamnak le volt tapadva az izom a nyakánál,és nem fodította a fejét balra.Három hónaposan vittem el.Ez által elfeküdte a fejét.Három hónapig jártunk,gyönyörüen helyrehozták,gömbölyü kerek feje van.A kicsi lányomnak befele álltak a lábfejei,/dongalábtartás/és három hetes korától egy éves koráig hordtam.Megtanultam masszírozni a lábát,és itthon is csináltam.16 hónapos a kicsi lány,és szalad,gyönyörüek a lábai.Mondjuk gipszelték is neki négy hónapos koráig,de annyira segített a gyógytorna,hogy elmaradt a gipszelés.Én láttam ott csodákat.Olyan gyerekeket,akikre az orvosok azt mondták,hogy soha nem fog járni,sőt mozogni sem.Most három éves és szaladgál,és labdázik.Hála ezeknek a lányoknak,akik a CSODÁRA is képesek.És ezt szó szerint értsd.
60. d6eb042ec1 (válaszként erre: 59. - D6eb042ec1)
2010. jan. 9. 13:14
Nektek javasolták vagy magadtól vitted el a picit?
59. d6eb042ec1 (válaszként erre: 58. - Fildus)
2010. jan. 9. 13:13

köszi

Mit tudsz még erről a tornáról?

58. fildus (válaszként erre: 57. - D6eb042ec1)
2010. jan. 8. 23:49
Elvileg, ha az alapítványt felhívod, vagy írsz nekik emailt, biztosan segítenek, hogy találj a lakóhelyedhez közeli gyógytornászt...
2010. jan. 8. 10:03

Sziasztok!


Debrecenben ismer valaki Dévény-es gyógytornászt?

2009. nov. 27. 19:33
Csak abba kell belegondolni,hogy milyen lenne,ha nekünk lenne letapadva az izom,és egyszerüen nem tudnánk jobbra vagy balra fordítani a fejünket.És ez csak romlik idővel.
2009. nov. 27. 19:32
Na ezen akadok ki.Forgatni a fejét,persze.Attól még a gyerek nem tudja fordítani a fejét.Nkriszti ügyes vagy,hogy fogtad és vitted tornára.
54. Nkriszti (válaszként erre: 44. - Csiga1170)
2009. nov. 27. 16:23
Nekünk teljesen rendbe jött a tornától, semmi sem látszik, gyönyörű kerek buksija van a lányomnak. :) Pedig tényleg észrevehetően deformált volt a feje, nem csak az egyik oldalra húzott. A védőnő vette észre, szerinte csak forgatnom kellett volna a fejét, dehát semmit nem javult, ezért vittük tornára.
2009. nov. 27. 14:49

igen, én is hallottam, hogy nem mindenhol ismerik el ezt a fajta gyógytornát, pedig nagyon hatásos.

Nekünk a neurológus írta fel.

52. Mariann7533 (válaszként erre: 49. - Mariann05)
2009. nov. 27. 14:09
Ja és még annyit,hogy az orthopédusok 80%-a sajnos nem ajánlja a gyógytornát,nem tudni miért,aztán ha nagy baj van,akkor már lehet hogy késő.
51. Mariann7533 (válaszként erre: 50. - Mariann7533)
2009. nov. 27. 14:08
Ez olyan speciális masszírozás,és torna,hogy ezt te otthon nem tudod megcsinálni,de ha elviszed,a lányok fognak házi feladatot adni,hogy miket kell csinálni otthon.És meg fogod tanulni.De egyedül semmiképpen ne kezd el.
50. Mariann7533 (válaszként erre: 49. - Mariann05)
2009. nov. 27. 14:06
Az lenne a kérdésem,hogy nehezen forgatja a fejét?Mert ha igen,és valószínü,hisz el van feküdve a kis fejecskéje,akkor inkább irass beutalót a háziorvossal,mert az izmok be tudnak állni,és akkor nagyon nehéz kihozni őt ebből.
49. Mariann05 (válaszként erre: 42. - Zebracsikó)
2009. nov. 27. 11:27
Szia! Nem is játéknak szántam...de az ortopédián azt mondták,még nem kell gyógytorna-én megelőzni szeretném...
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook