Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Dengizik, Gyécsa, Écska, Eső és a többiek... fórum

Dengizik, Gyécsa, Écska, Eső és a többiek... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
10. petka
2009. márc. 4. 16:03
Az a szulo aki ilyen neveket ad, megerdemli hogy utalja a gyereke. Elborult agy kell hozza, hogy ilyen egyaltalan valakinek eszebe jusson, ugyertem elnevezni igy a gyereket.
9. Toprengo (válaszként erre: 6. - SF)
2009. márc. 4. 16:03
Nekem van. :-))
8. SF (válaszként erre: 5. - Toprengo)
2009. márc. 4. 16:02
No igen. Ami egy kisgyereknek jól áll, nem feltétlenül illik egy nagyanyónak. Volt egy osztálytársam, akit Györgyike-ként anyakönyveztek.
7. SF (válaszként erre: 3. - Marjann)
2009. márc. 4. 16:01
Ezt a cikket már több mint egy éve írtam, de visszaolvasva a neveket, még mindig megborzongok. Félelmetes, hogy a szülők mire képesek!
6. SF (válaszként erre: 4. - Toprengo)
2009. márc. 4. 16:00
Bármiről, ha kedved van hozzá.
2009. márc. 4. 15:59
Őszinte leszek: utálom ezeket a ma divatos, kacifántos, gyerek-ellenes neveket... Mindig elszörnyedek, ha az általad írt, és azokhoz hasonló nevű gyerekről hallok. Sajnálom szegény babókat, nem lesz könnyű életük...
4. Toprengo (válaszként erre: 2. - SF)
2009. márc. 4. 15:58
Csak a nevekről? Bocs, szia!
2009. márc. 4. 15:57
Kedvenc fiúnevem a Gandalf (pici újszülött babáknak, nagy ősz szakállal). Nőiben a Skolasztika döbbentett le nagyon. Azt hiszem a Leokádia sajnos mér nem anyakönyvezhető, de ha az 5. gyerekem is lány lesz, akkor az Innocencia nevet kapja és apácának adom.
2. SF
2009. márc. 4. 15:56

Tegnap a fiúnevekből, ma a lányokéból válogattam néhányat szavazásra.

Nagy egyetértében a többség nem támogatta szinte egyik nevet sem.

Gondoltam, elcseveghetnénk a nevekről általában.

1. SF
2009. márc. 4. 15:54

Elöljáróban annyit, hogy az alanti cikk nem a hasonló nevet viselő sorstársaink gúnyolására íródott!


Mielőtt valaki úgy gondolná, hogy teljesen meghibbantam, elárulom, hogy a fentiek anyakönyvezhető magyar férfi és női nevek!


Legújabb regényem hősnőit akartam nevesíteni, így jutottam el az Index egyik cikkéhez, melyhez csatolták a ma anyakönyvezhető nevek jegyzékét. Megörültem, micsoda kincs! Ezzel elleszek egy darabig, mivel mindig úgy gondoltam, hogy a jó név nagyon sokat mondhat a viselőjéről.

Nem kellett sok, hogy megakadjon a szemem egy furcsa női változaton: Akilina. Ezen eltűnődtem. Akilina az a nő, aki Lina. Világos, nem? De aki nem Lina, az lehet például Áfra, Flanna, Firtos, Csaga, Asztéria (ez úgy hangzik, mint egy betegség), esetleg Asma. Abban viszont nem vagyok biztos, hogy nem röhögnék harsányan a képébe, annak a szerencsétlennek, aki mondjuk mint Kovács Cikra, vagy mint Horváth Jádránka mutatkozik be nekem.

Nem akarok igazságtalan lenni a férfiakkal, hiszen nekik is kijutott a felelőtlen névalkotókból. Itt van mindjárt a Böngér, vagy a számomra igen nőies hangzású Felhő. …és ha arra gondolok, hogy a barátnőm rámutat egy kétméteres, kigyúrt agyú kétajtós szekrényre, hogy ő az a bizonyos Balog Gida Bozsidár, nehezen tudom elképzelni, hogy szárazon maradna a szemem. És talán a fehérneműm sem úszná meg szárazon!

Gyűjtögetésem eredményeképpen találtam jó pár mesehőst. Kiderült, hogy az Ariel ugyan egy kedves hableány a mesék birodalmában, ám férfiakat szoktak erre a névre keresztelni. Nem kerülte el a sorsát az Anakin, Antigon (az ő felesége Antigoné, ez világos, mint a nap), Frodó, Hümér (Troppauer, Rejtő Jenő hőse, a költők rendkívül népszerűtlen kollégája), vagy a Gandalf sem.

A nőknél az Árven, Cindarella, Hófehérke, Masa, Manka dívik, de aki ezeknél agyamentebb névre vágyik, az Evetke is rendelkezésére áll.

Csinszka és Léda, Ady két szerelmének beceneve éppúgy választható, mint mitológiai hősök nevei: Achilles, Gilgames, vagy a Zeusz. Ezek kivételesen tetszenek is, bár a gyerekemet nem aláznám meg velük sem.

Mivel a születéskor még nem lehet tudni, mit sikerül kihoznunk a fiunkból, ezért semmiképpen nem nevezném őt a Dalia néven, hiszen mi lesz, ha kicsi marad? Ugyanez a helyzet a Csatár-ral is, mert hátha nem fogja szeretni a focit. Ugyancsak nevetség tárgya lenne a bicegő Hadúr, az öntudatos Kilény, a sovány Tömör, a szelíd Vulkán, vagy a csendes Zajzon.

A nőknél hasonló okok miatt kerülném például a Béke nevet, mert hátha profi bokszoló lesz a kis hölgyből. A Szixtin se jó, mert mi lesz vele, ha már elmúlt 16? Csendike a neve ellenére lehet majd nagy veszekedő, és Gyémánt jelentéktelen kisegér. Mátka arra ítéltetne, hogy soha ne menjen férjhez, Víta pedig soha nem juthatna szóhoz, nehogy megfeleljen a nevének.

Három nevet kizárólag a legelvetemültebb szülők adhatnak a lányaiknak, ezek a Zizi, az Anicéta és az Orália. Kell ezekhez magyarázat?

Egyetlen név van, mit képtelen vagyok elfogadni, és ez a Junior. Aki nem beszél angolul, annak elárulom, hogy ez annyit tesz: ifjabb. Kérdezem én, szegény gyerek nem érdemel meg legalább egy rendes nevet? Én azt se bánom, ha a fentiek közül választ, bár azt hiszem, hatalmas szenvedés lesz a tanító néninek harsány röhögés nélkül felszólítania Tóth Junior Szofron-t! Esetleg Pamfil-t, vagy Hamilkár-t…

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook