Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Debreceni klinika fórum

Debreceni klinika (beszélgetős fórum)


1 2
2009. nov. 16. 20:01

Én két gyereket szültem Juhász Alpár Gábornál, 7 és 2,5 éve.

Nagyon megbízható, szimpatikus, korrekt volt mindkét esetben. Ajánlani tudom mindenkinek.

24. Menyó (válaszként erre: 23. - Angyalborka)
2009. nov. 9. 12:59

Szia!


A dokim ajánlotta, bár elvileg minden szülésznővel együtt tudnak dolgozni, de azért mégis vannak preferáltak. Végül ugye nem nála szültem mégis minden rendben ment. Erdelics Erikának hívják, nagyon kedves, segítőkész. Biztos a többiek is ilyenek, de mással nem találkoztam, mert Erikával meg voltak beszélve a dolgok. Jött amikor kellett, nagyon figyelt ránk, de nem volt tolakodó hagyott minket a férjemmel. Nem tudom amúgy, ha nem lett volna előre felkérve milyen lett volna, de nekem ez így pont jó volt.

A dokim azért is ajánlott szülésznőt fogadni, mert ők végig velünk vannak, míg az orvos a kitolásra jön csak. Így nem vagy egyedül a vajúdási szakaszban sem.

23. angyalborka (válaszként erre: 20. - Menyó)
2009. nov. 9. 12:49
Elfelejtettem kerdezni, ki a szuleszno akit ajanlasz es miert?
22. angyalborka (válaszként erre: 20. - Menyó)
2009. nov. 7. 19:23

Nagyon szepen koszonom a reszletes valaszt! Ez igazan biztato es megnyugtato:)

Ez a Zatik-Ovari-Aranyosi paros jol hangzik. Igaz Zatikot nem ismerem, de csupa jot hallottam rola es tudom, hogy nagyon felkapott igy nem is vallal szulest olyannak aki mar kismama, csak akkor ha mar regota hozza jar. Aranyosi pedig epp most lett a korzetes nogyogyaszom, eddig meg egyszer voltam nala tg-on es nagyon szimpi volt o is.


Amint megtudom Ovari maganrendelesenek reszleteit kuldok neked privit rola.


Megegyszer koszi az infokat!

Jo egeszseget es szep napot babadnak es neked is!

21. Menyó (válaszként erre: 19. - Reka82)
2009. nov. 6. 18:32
Most mennem kell, mert hív a fiam, de jövök és írok néhány dolgot neked, hogy nálunk mi volt áprilisban.
20. Menyó (válaszként erre: 17. - Angyalborka)
2009. nov. 6. 18:30

Szia!


Bocsi kicsit hosszú leszek. :)


Első ránézésre nem volt szimpatikus, de végül úgy hozta a sors, hogy nála szültem a fiamat és egyáltalán nem bánom. SŐŐTT!!

Zatikhoz jártam tg-re és úgy volt, hogy nála fogok szülni is, de a húsvéti ünnepekre elutazott és a megbeszéltekkel ellentétben telefonon se tudtam elérni (ez amúgy most mellékes.) Húsvét vasárnap kora reggel mennem kellett nst-re, mert betöltöttük a 40 hetet, Óvári volt az ügyeletes, ő írta alá a papíromat. Ebből én csak annyit láttam a folyosón ülve, hogy jön egy köpenyes pali beviharzik, majd néhány perc múlva ki és el, majd a nővérek kiadták az eredményemet. Nah, mondom akkor ma nem szülünk, mert én nála nem szeretnék. De a fiam nem fogadott szót és még a délelőtt folyamán elindult a világra. :) Szóval 3 perces fájásokkal bementem a szülőszobára a szülésznőmhöz (akit nagyon ajánlok szintén). Megvizsgált egy doki és mondták, hogy maradjak, de lehet nem lesz még belőle baba, mert csak 1 ujjnyira vagyok nyitva. Miután Zatikot nem tudtuk elérni a babának pedig meg kell születni Óvári "átvett" mivel ők egy teamet alkotnak. Innentől csak szuperlatívuszokban tudok róla beszélni, pedig ahogy az eddigi írásomból kiderült akkor találkoztunk először (tehát addig semmi pénzt nem látott tőlem és akkor sem). Elég sűrűn jött és kérdezett meg ha kellett vizsgálat is és nem fáj egyáltalán, az eda beszúrását se éreztem, se a burokrepesztést mondhatni aranykeze van pedig akkor még nem is tudtam mennyire! A kitolás során gátmetszés is volt amit szintén nem éreztem és a stoppolást sem, ami alatt kellemesen elbeszélgettünk! Sőt az érzéstelenítő elmúlása után sem volt semmi gondom vele. Este 8-kor született a fiam, másnap nem akarták hinni hogy van gátsebem, mert olyan szépen mentem, ültem. Aztán megtudtam, hogy Óvári sebész! Hát akkor azért végzett ilyen szuper munkát.

Úgy mondta júniustól lesz magánrendelése valószínűleg. Meg fogom keresni, mert a következő gyermekemet is nála szeretném a világra hozni.

Amúgy nem egy bratyizós típus, de szakmailag a toppon van csak ajánlani tudom!


Hogy a kérdéseidre is válaszoljak amennyire tudok.

- Ha nem kérsz fájdalomcsillapítást gondolom nem adnak, nem volt erőszak (én kértem és jó volt).

- gátmetszéshez nem tudom mennyire ragaszkodik, nem kérdezte akarom-e csak vágott, de kértem volna ha szükségét látja, mert egyenes szélű sebet könnyebb illeszteni, mint a repedt cakkosat.

- Még anno Zatik mondta, hogy nyártól (ha jól emlékszem júniustól) megszigorítja az Egyetem az orvosok bejárhatóságát. Úgy értve ügyeleti idő előtt és után 12 órával nem lehetnek az épületben ergo szülést sem vezethetnek, ha akkor szülsz. Így team-eket kezdtek alapítani az egyik ilyen a Zatik-Óvári-Aranyosi. Ez a team-esdi abból áll, hogy bármelyikhez járhatsz tg-re, de a szigorítás miatt nem biztos, hogy nála szülsz, ezért célszerű megismerkedni a másik kettővel is mert egymást ajánlják. (és egymás betegeit is szívesebben ellátják...)

- Szerintem sose késő megkeresni a dokit, ha úgy látod jónak, hogy megfogadod. Én örültem a magánrendelésnek, mert munka mellett egyszerűbb volt illetve a férjem sem maradt ki ebből a szép állapotból.

- A Klinikán biztos fogad, de ahogy korábban írtam elvileg júnitól van magánrendelése is, csak nem tudom hol és mennyiért. Ha esetleg megtudod megírhatnád, köszi!

- Szülést nem kérdeztem, de a másik dokimtól sem kérdeztem volna meg elvből sem!! Hallottam vad összegeket is, ezért nem akartam kellemetlen helyzetbe kerülni. Annyit adtam amennyit gondoltam és kész.

19. reka82
2009. nov. 5. 23:45

Hello! En is a klinikan fogok szulni ebben a honapban. Lenne par kerdesem ha valaki tudna meselni rola. Milyenek a kortermek es a szemelyzet, mennyit szokas adni a dokinak, szuleszninek?

A dokim fogadott, szulesznot nem valasztottam.

Koszonom elore is.

37 hetes kismama

18. angyalborka (válaszként erre: 1. - D6eb042ec1)
2009. nov. 5. 15:38

Vegul a sajat dokidnal szultel vagy az Ovarinal? Mi volt a tapasztalat?


Megkerdezhetem ki a magandokid, csak mert gondolom akkor az Ovarival ok oda-vissza ajanljak egymast.

17. angyalborka (válaszként erre: 9. - Zoria)
2009. nov. 5. 15:36

Sziasztok!


Igaz mar eleg reg nem aktiv a topik, de en is az Ovari dokirol szeretnek erdeklodni.


Tudnal kicsit bovebben irni rola? Nekem is ot ajanlotta egy ismerosom, de forumokon meg szinte alig ismerik.


Amennyiben lesz ra mod, termeszetes szulest szeretnek majd a leheto legkevesebb beavatkozassal. Ebben mennyire egyuttmukodo? Ha valamiert nem tudna bejonni a szulesre akkor ajanlana valakit maga helyett? Ha igen, kit?

Nem tul keso, ha mar a 3. harmadba lepek amikor felkeresem?

Van maganrendelese vagy csak a klinikan fogad? Mennyibe kerul nala a terhesgondozas es a szules?


Koszonom aki tud segiteni!

16. mercus13 (válaszként erre: 14. - Jogica)
2009. szept. 5. 17:08

Szia Jogica!


Nekem Póka Róbert volt a fogadott orvosom.Nem mondom,hogy rossz doki,de amikor elérkezett a szülés ideje faképnél hagyott,és még csak másik orvost sem bízott meg,hogy ott legyen a szülésnél!Azóta megfogadtam,hogy soha többé nem kell fogadott orvos!Nagyot csalódtam benne!:(

15. d6eb042ec1 (válaszként erre: 13. - Zoria)
2009. aug. 26. 10:48
Köszönöm szépen!Megnyugtattál:))Most voltunk UH-on és azt mondták megvárja a kis drága a fogadott orvosunkat,aki szombaton jön haza.Na hátha!
14. Jogica
2009. aug. 25. 22:07

Sziasztok!


Póka Róbertről nem tudtok valamit?


Előre is köszönöm!

13. Zoria (válaszként erre: 10. - D6eb042ec1)
2009. aug. 25. 19:48
Inkább a természetes szülés híve. Ha megígéri, Veled lesz. Nem hagy cserben. Keresd fel! Meglátod, hogy megéri.
12. Zoria
2009. aug. 25. 19:47

Szia!

Nekem valóban nagyon bejött. Hívd fel nyugodtan és beszélj vele! Hidd el, hogy megnyugtató lesz már a hangja is!

Ne hagyd lebeszélni magad, mert biztosan neki is vannak ellenségei, mert kinek nincs.

A Klinikán egyébként is nagy a kenyérharc!

Engem az Czifra Imre altatott... ő is szuper!

11. Cepheus (válaszként erre: 8. - Newgirl)
2009. aug. 25. 13:48
Szia! Régebben, még 5-10 éve is szokás volt, hogy a 3. császárra fanyalogtak az orvosok, ez volt az általános, persze volt anyuka is, doki is, aki bevállalt hármat is. Ma már nem csinálnak ebből akkora ügyet. Ha én lennék a helyedben és babát szeretnék, akkor egy általános semmivel, hogy "el van használódva a méhem" engem nem lehetne leszerelni. Ez így semmit sem jelent! Lehetnek ellenjavallatok természetesen, de akkor konkrét veszélyforrással és annak a mérlegelésével egy jó dokival el tudjátok dönteni mi legyen. Szóval szerintem keress egy jó orvost, és sok sikert!
10. d6eb042ec1 (válaszként erre: 9. - Zoria)
2009. aug. 25. 12:14
Köszi szépen!Esetleg még valamit tudsz róla?Természetes szülés híve vagy inkább a császárm.-é?Magánrendelője van?Köszi a válaszos előre is!
9. Zoria (válaszként erre: 7. - D6eb042ec1)
2009. aug. 25. 07:05

Soha senki mást, csak Óvári dokit!

Bízz benne. Fanyar a humora, de érző, sőt együtt érző ember van mögötte.

Én már sokaknak ajánlottam és mindenkinek bejött! A legfontosabb, hogy működj együtt vele!

2009. aug. 24. 16:05

Szép napot mindenkinek!

Kérdésem a következő amiben tanácsokat várok:

1997-ben és 2002-ben születetek lánykáim, császármetszéssel mind a kettő, nem tágultam, és ezért kellett a mütét, az első esetben próbálkoztunk a természetres szüléssel, 14 órát vajudtam a császár előtt, a második császárnál már nem vajudtam, mert azt mondta a dokim, hogy "ezzel a méhszájjal, nem fogok tudni természetes uton szülni", igy mütött egyből.

A második császárnál, azt mondta a dokim mikor összefoltozott, hogy eléggé el van használódva a méhem, regenerálodhatott vajon 7 év alatt?

Most szeretnék egy babát, 35 éves vagyok, lehet még picurkám?

7. d6eb042ec1 (válaszként erre: 6. - Klarika5)
2009. aug. 23. 12:09

Köszönöm szépen!

Azért egy kicsit izgulok...De remélem minden rendben lesz!

Azért ha mégis hallanátok Óvári Lászlóról,írjatok már róla nekem!Köszi!

6. klarika5 (válaszként erre: 5. - Katinkaboszi)
2009. aug. 22. 22:14
Igen, biztos lerendezik egymás között. Zoárd is tartotta telefonon a kapcsolatot a lányom orvosával, aki nem tudott a szülésnél jelen lenni.Bízz benne!
5. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - D6eb042ec1)
2009. aug. 22. 20:37
Én sem ismerem, de valószínű azért ajánlotta maga helyett az orvosod, mert megbeszélték, hogy megnézi a betegeit, ha nincs itthon.
4. klarika5 (válaszként erre: 3. - D6eb042ec1)
2009. aug. 22. 20:22
A lányom sem Zoárdnál akart szülni, de a 35. héten elindult a magzatvíz, és hozzá került. Csak a legjobbakat mondta róla.Szép kisbabát!:)
3. d6eb042ec1 (válaszként erre: 2. - Klarika5)
2009. aug. 22. 18:19

Szia!


Nem muszáj,de őt ajánlotta maga helyett a magándokim..Zoárdról már én is sok jót hallottam de őt sem ismerem,inkább a Kenézy-s dokikat,meg Cifra Imréről hallottam hogy nagyon jó orvos.Most leszek 38hetes hétfőn,a dokim holnap megy el egy hétre...:(

Pedig egész júliusban szabin volt.Köszi a segítséget!

2009. aug. 22. 16:22
Úgy látszik, nem ismerik:)Muszáj hozzá menned? Nagyon aranyos a ...Zoárd doki, Daragó Péter, Bartha Tünde.Már szülés előtt vagy?
2009. aug. 22. 12:49

Sziasztok!


Ki ismeri debreceni klinikán dr.Óvári Lászlót?A magándokim megint elutazik 1 hétre..és őt ajánlotta maga helyett.Nem tudok róla semmit:ha segítene valaki megköszönném!További szép napot!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook