Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen tapintása van egy daganatnak? fórum

Milyen tapintása van egy daganatnak? (tudásbázis kérdés)


2022. dec. 11. 17:47
Olvastam valahol, hogy amelyiknek határozott szélei vannak és elmozdítható, az jóindulatú.
12. eunuch
2022. dec. 10. 20:57
Rengeteg jóindulató ilyen-olyan csomó keletkezhet a testben a bőr alatt. Nekem is vannak kb. 30 éve. Apukámnak volt a hátán 3-4, abból az egyik dió nagyságú. A kisebbek zsírcsomók voltak, a nagy jól elbújt, azt megvizsgálták, de el sem távolították. Nem abba halt bele.
11. f7f780f355 (válaszként erre: 8. - Bichi)
2022. dec. 10. 19:37

Oke. Most egy picit befostam. Nekem tobb “fura”, durorodi, tarka anyajegyem van, de tobbszor latta oket orvos es nem szedette le oket.

Csak egyet, de azzal nem volt gaz.

10. f7f780f355 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 10. 19:33
Amugy kajak ne gondolj a legrosszabbra. Nekem egyszer volt egy szabalytalan szelu, feke pontokkal tarkitott anyajegyem, ugy nezett ki mint a melanoma, le is szedtek; ment szovettanra de nem volt rakos.
9. f7f780f355 (válaszként erre: 2. - Michelle.r)
2022. dec. 10. 19:31

Es addig is miert ne erdekelhetne h milyen lehetosegek vannak?

Jo oke nem jo bebeszelni semmit, meg neten diagnosztizalni de van akit megnyugtat ha beszelhet rola

8. Bichi (válaszként erre: 5. - Globus)
2022. dec. 10. 16:18

Ezzel a bőrgyógyász tudja dologgal vitatkoznék. Én kettőnél is voltam egy anyjeggyel, mindkettő jól megnézte, és közölte, hogy nem rosszindulatú, nem kell levetetni.

Nekem viszont nagyon nem tetszett, ahogy alakul, és levetettem, kiderült, hogy rosszindulatú volt. Tiszta szerencse, hogy időben még áttét nélkül sikerült kétszeri műtéttel eltávolítani, pedig csak egy pici anyajegy volt...

7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 10. 12:33
Tapintásra még egy szakorvos sem tudja megmondani, szövettan az igazi, de ne gondolj azonnal a legrosszabbra, a háton általában zsírcsomó szokott lenni, amit kimetszenek és a probléma el is múlik, lehet magától is eltűnik majd, mert valami ciszta.
6. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 10. 10:34
Azt gondolom, hogy egy ambuláns sebészetre kéne időpontot kérned.
5. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 10. 10:32

Anyajegy, szemölcs, lipóma, keratózis stb stb. egy rakás jóindulatú elváltozás is lehet. Bőrgyógyász általában azonnal megállapítja, hogy le kell-e vetetni, vagy elfér...van bőrmikroszkópjuk.

Ha maszekhoz mennél, csak egy jótanács: szedj össze minden mást, amit amúgy bőröddel kapcsolatban megmutatnál, más testrészeken. Mert ettől a vizsgálat nem lesz drágább, legalább egy körrel megvan.

2022. dec. 10. 10:26

Én azt gondolom, hogy az eltávolítása utani szövettani vizsgalat mutatja meg, hogy mi az, nem a tapintás.

Ez most nem az a perc, hogy megnyugodj, hanem az, amikir el kellmenni orvoshoz.

Ne halogasd, az semmi jóra nem vezet, lelkuleg sem, mert szétstesszel a bizonytalanság.

3. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 10. 10:21
Én értem, hogy aggódsz, de most komolyan azt hiszed, hogy tapintásra majd megállapítod azalapján hogy itt ki mit mond, hogy daganat-e vagy sem?
2. michelle.r (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 10. 09:29
Tudom, tudom, mész orvoshoz....... 🙃 Bármi lehet, leggyakrabban lipóma, ami egy húszperces műtéttel eltávolítható.
2022. dec. 10. 09:17

Sziasztok!


Érzékelek pár napja egy csomót a hátamon. Milyen tapintása van egy daganatnak? Az enyém nem túl kemény és nem túl puha sem. Nem érzem rendesen mert ahogy hátra nyúlok, megfeszül az izmom, tehát nem tudom rendesen megállapítani a keménységet. Nem túl nagy, közvetlenül a bőr alatt van, kissé hosszúkás. Mit gondoltok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook