Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Csillag születik fórum

Csillag születik (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
3774. K-né Zsóka (válaszként erre: 3771. - Egypt)
2011. jún. 6. 19:10
Én sem óhajtom ezt folytatni:). Olvasd vissza az utolsó mondatodat és benne van a válasz:)Ennél szebben,jobban magam sem fogalmazhattam volna.
3773. Cicus62 (válaszként erre: 3770. - Egypt)
2011. jún. 6. 18:54

Nekem az alapján, amit láttam, nem úgy tűnik, hogy nem tudja mit akar. Érettebbnek látom, mint a kortársai.

Szerintem a véleményed rosszindulatú.

Hadd legyen már nekem ez a véleményem.

3772. f2b9bea937 (válaszként erre: 3737. - 36a26f5226)
2011. jún. 6. 18:45

Most Attila szülei is azt nyilatkozták,hogy nem nyúlnak a pénzhez hanem elteszik.

Ha valóban így lesz akkor az egy bölcs döntés.

3771. egypt (válaszként erre: 3766. - K-né Zsóka)
2011. jún. 6. 18:35

Utána is volt még mondat, abból egyértelmű, hogy nem általánosítottam. Csak egyesek nem tudnak szöveget értelmezni. És nem negatívumnak szántam, kár volt félremagyarázni.

Be is fejezném a vitát a magam részéről, nem szeretem az ilyet, mikor olyan gondolatokat és elveket tulajdonítanak nekem ismeretlenül, amikhez közöm sincs, és megy a burkolt célozgatás meg ítélkezés ismeretlenül.

3770. egypt (válaszként erre: 3769. - Cicus62)
2011. jún. 6. 18:32
Nekem az alapján, amit olvastam róla, nem így tűnik. Hadd legyen már nekem ez a véleményem.
3769. Cicus62 (válaszként erre: 3755. - Egypt)
2011. jún. 6. 18:24
Miért nehéz azt elképzelni, hogy Attila a kivétel, aki tudja , mit akar?
3768. N-Dree (válaszként erre: 3767. - Gerna)
2011. jún. 6. 17:29

persze h. meddő vita... hiszen a tények csaptak össze a hittel... amik ugye köszönő viszonyban sem lehetnek egymással a természetüknél fogva... de ugye ki is várná, h. 1fórumon olvasott véleménytől bárki másé megváltozzon... :)

ne adja az ég, a világ jobb legyen... :D

de legalább kommunikálunk egymással... azaz néha egymás mellett, nem figyelve egymásra... ;)


volt itt már művészeti, faji, tehetségi, gyereknevelési vita... és bárkinek változott a véleménye? nem hinném... :)

3767. gerna
2011. jún. 6. 17:17
A kis Mozart maga döntött a sorsáról vagy az apja hurcibálta fel-alá Európában? meddő vita folyik itt.
3766. K-né Zsóka (válaszként erre: 3764. - Egypt)
2011. jún. 6. 17:07

"Egy mai 14-15 évesnek gőze sincs, hogy mit akar, sőt még egy 18 évesnek sem."

Nos szerintem ez váltotta ki a felháborodást.

Nem csak a kiváltságosoknak van/lehet tapasztalata a gyereknevelés terén. Csak a mai rohanó világban a szülők megkérdezik, hogy mi lenne a gyerkőc ha nagy lesz,és a "nem tudom" választ készpénznek véve elkönyvelik,hogy akkor majd döntenek ők a gyerek helyett. Tapasztalat íratja velem, hogy nem kevesebb mint hat teljesen különböző pálya közül választottuk ki azt, ami mellett aztán végig kitartott a keresztlányom.De mindegyikről beszéltünk. Előnyéről, hátrányáról. És sokat segítettek azok a tanárok, akik felismerték, hogy ki miben jó és arra terelgették a gyerekeket, nem vállat rándítva arra gondoltak, hogy azért van a szülő , hogy döntsön, a mai gyerek úgysem képes erre.

3765. N-Dree (válaszként erre: 3764. - Egypt)
2011. jún. 6. 17:05

az általad idézett cikk, arról szólt, h. az apa mit művel(t) a fiával... ez nem kapcsolódik a gyerekneveléshez? én kérek elnézést! ;)

és naná, h. fölösleges a vita... ugyanis továbbra is azt kell hangoztatni tény-ként, h. nem tudja a gyerek h. mit akar... és ha eleget hallja, hidd el, h. az az 1sem fogja tudni... :)

de ez így jó, így szép... jöhetnek a cikkek, a statisztikák, a tények... és változtatás helyett hangoztassuk továbbra is ha jön a kontra: "a mi időnkben más volt" v. csak szimplán "az más"...

jó tanáraim, és mestereim voltak, akik nem tényekkel tanítottak, hanem ráéreztek, h. mit és hogyan kell tanítani... és én ebben hiszek... mert látám, h. ez jó... :)

3764. egypt (válaszként erre: 3763. - N-Dree)
2011. jún. 6. 16:42

Mi köze annak a cikknek a gyerekneveléssel kapcsolatos kiselőadásodhoz? Szerintem nagyjából semmi.

A másik dologban pedig teljesen fölösleges a vita. Kb. 100 gyerekből 99 nem tudja középiskolásként, mi akar lenni. Ez pedig személyes tapasztalat is.

De nekem édesmindegy, te mit akarsz hinni és mit nem.

3763. N-Dree (válaszként erre: 3761. - Egypt)
2011. jún. 6. 16:37

nem érted? mellélőttem? :D

te hoztad elő azt a cikket, amiről nem is tudod h. valós-e a tartalma... te közöltél nem véleményt, hanem tényt... vajon kinek kellett volna írnom az ellenvéleményt, és a tényfeltárást? cikkeket és statisztikákat emlegetsz... "a statisztika az a tudományág, ami matematikai úton bebizonyítja h. ha 3napig hasmenésem, 3napig szorulásom van, akkor az emésztésem tökéletes" :D

és a statisztikák csinálnak 0,6embereket... mert ennyivel kellene növelni, v. csökkenteni a létszámot a normális munkavégzéshez... :D

3762. egypt (válaszként erre: 3760. - N-Dree)
2011. jún. 6. 16:36
Még annyit a témához, hogy attól, hogy a gyereket megtanítjuk gondolkodni, még nem feltétlenül fogja tudni eldönteni tizenévesen, hogy mit akar kezdeni az életével. Nem is kell egyébként, megváltozott a világ. Ma már nem úgy van általában, hogy kitanul valaki egy szakmát, és élete végéig azt csinálja. A mai fiatalok (akik továbbtanulnak) szerezni akarnak "valamilyen" diplomát, lehetőleg olyat, amivel sokféle területen lehet érvényesülni, és mire végeznek, talán kiderül, hogy mire van igény, az adott diplomával hol tudnak elhelyezkedni.
3761. egypt (válaszként erre: 3760. - N-Dree)
2011. jún. 6. 16:17
Nem értem, miért pont nekem mondod ezt, mintha én ilyen akarnok szülő lennék, aki hülyének nézi a saját gyerekét. Nagyon mellélőttél.
3760. N-Dree (válaszként erre: 3755. - Egypt)
2011. jún. 6. 16:04

nos... ha tény, akkor jöhet a tényfeltárás... :D

van 14-15év 1gyereknek, aki tanul... folyamatosan... lát, hall, jegyez... mindent... ha a szülei úgy nevelik ahogy őket, akkor olyanok is lesznek... értem itt az indok nélküli parancsokra... nem érti h. miért parancsolja azt, mert őt sem tanították meg a szülei, csak közölték vele, h. mit csináljon, indok nélkül... mert a nagy, és okos felnőtt jobban tudja, és a gyerek értelem nélküli irányítandó nem is tudom micsoda...

és az ilyen nevelésekből lesznek a mai semmihez nem értő 14-15évesek, és még a 18évesek is...

inkább meg kellene tanítani gondolkodni... logikusan, körültekintően, felelősségteljesen... persze ez kockázattal jár, mert 1idő után a tanítvány a mestere ellen fordul... és ha a mester jól végezte a dolgát, alul marad... kérdés h. el tudja-e viselni a nagy és okos felnőtt "önérzete" a vereséget, amit a gyereke mér rá, mert jobban gondolkodik, és az idő őt igazolja...

3759. zebracsikó (válaszként erre: 3756. - C33bd8536b)
2011. jún. 6. 16:01

Egypttel kell egyetértsek: mi sem nagyon tudtuk, de a mai gyerekek még nagyobb része nem tudja még 14-15 évesen, mivel akar majd foglalkozni felnőttként.

Természetesen céltudatos, egy kijelölt terület/szakma iránt mélyen érdeklődő fiatal most is sok van, de nem ők teszik ki a zömét a pályaválasztás előtt álló gyerekeknek.

3758. egypt (válaszként erre: 3756. - C33bd8536b)
2011. jún. 6. 15:58
Megkérdezhetem egyébként, mennyi idős vagy? (Csak kíváncsiságból.)
3757. egypt (válaszként erre: 3756. - C33bd8536b)
2011. jún. 6. 15:57

Hiába cáfolod, így van.

Tanár vagyok, hivatalból is látok cikkeket, statisztikákat a témában. Ez nem alulértékelés, nagyon kevesen vannak, akik 14 évesen már tudják, mivel szeretnének foglalkozni. Sokan még főiskolás/ egyetemista korukban sem.

3756. c33bd8536b (válaszként erre: 3755. - Egypt)
2011. jún. 6. 15:55

Elolvastam. Szó szerint azt írtad, hogy "Egy mai 14-15 évesnek gőze sincs, hogy mit akar, sőt még egy 18 évesnek sem." Azt is írtad, hogy "a pályaválasztást illetőleg minimális azoknak a száma, akiknek határozott elképzeléseik lennének".


Én ezt cáfolom. A mai 14-18 évesek sem rosszabbak, mint az egy-két-három generációval ezelötti 14-18 évesek. Ráadásul furcsának is találom, hogy ennyire alulértékeled a mai fiatalokat, mert elnézve a bemlapodat, alighanem a gyerekem lehetnél.:)

3755. egypt (válaszként erre: 3753. - C33bd8536b)
2011. jún. 6. 15:38
Olvasd el még egyszer a hozzászólásom. Nem minden gyerekről beszéltem, hanem a többségről, kivétel mindig akad. Amit írtam, nem vélemény, hanem tény.
3754. N-Dree (válaszként erre: 3746. - Gerna)
2011. jún. 6. 15:20

én kérek elnézést! de az én szüleim komolyan gondolták... az aláírásuk csak a jog miatt kellett, mert ugye 18.életév betöltéséig nem önálló személy a "gyerek" (előtte 1nappal nem, de utána 1gyel már felnőtt lesz, és mindent tudni fog :D)... és oda adták az aláírást, ahová én menni akartam... szedte-vedte rossz szülők? :D

a legjobb barátomnak megmondták hol tanul, és minek... kitűnőre végzett, és elkerüli a szakmát... de a szüleit nem érdekelték, h. a gyerek mit érzett... jó szülők?

biztosan nem fogunk 1et érteni ezután sem, csak ütköztetjük az érveinket... nekem vannak...

és pocsékul éreztem volna magam, ha a szüleim nem engedik, h. azt csináljam, amihez kedvem, huzalmam van... azzal a felkiáltással, h. "gyerek vagy, nem tudod mit akarsz!" nomeg a "ráérsz még arra!"


és Attilán nem az látszott, h. kényszerből van ott, és szomorú lenne h. nagyon sikerült neki amit nem akart... :)

3753. c33bd8536b (válaszként erre: 3751. - Egypt)
2011. jún. 6. 15:19

Ez a te véleményed, más meg másként látja. Amikor az én gyerekem eldöntötte, hogy mit és hol akar tanulni, rengeteg jóakarónk kinyílvánította, hogy részben hülyék vagyunk, hogy ilyen baromságra pénzt áldozunk, részben felelőtlenek, és rossz szülők, mert elengedjük magunk mellől, és bízunk abban, hogy boldogulni tud egyedül egy teljesen idegen kultúrában a világ túlsó felén. Akkor tanultam meg, hogy meg se rezzenjek, ha cseng a telefon.:)


Mindenki jobban tudta, hogy mire képes az én gyerekem, mint én, az apja, vagy ő maga.

3752. egypt (válaszként erre: 3749. - K-né Zsóka)
2011. jún. 6. 14:57
Az viszont a szülő felelőssége, hogy nem engedi, hogy túl korán belépjen a sztárvilágba. (Pláne nem lököm oda...) ha olyan baromi tehetséges, akkor 20 évesen is az lesz, nincs lekésve semmiről. 15 évesen járjon iskolába és tanuljon, játsszon, barátkozzon, stb.
3751. egypt (válaszként erre: 3747. - K-né Zsóka)
2011. jún. 6. 14:53
Egy mai 14-15 évesnek gőze sincs, hogy mit akar, sőt még egy 18 évesnek sem. Ez természetesen nem egyenlő azzal, hogy képtelen önálló döntést hozni, de a pályaválasztást illetőleg minimális azoknak a száma, akiknek határozott elképzeléseik lennének.
3750. egypt (válaszként erre: 3745. - N-Dree)
2011. jún. 6. 14:52
Továbbra sem értek egyet, de nem is kell.
3749. K-né Zsóka (válaszként erre: 3748. - Gerna)
2011. jún. 6. 14:27
Ebben egyet is értek veled. De ha egy gyerek-mint Attila is-kis korától kezdődően imádja a zenét akkor az valahol egy döntésnek számít. És ez az ő döntése, itt már a szülők max. teljes vállszéleséggel kiállnak mellette .
3748. gerna (válaszként erre: 3747. - K-né Zsóka)
2011. jún. 6. 14:14
Miért pont anyai? apai-anyai, meg a tanárok is orientálnak, amúgy is beírnak 5-6-7 iskolát is, a buzgóbbak (szülő+gyerek) még az iskolai nyílt napokra is elmennek. Aztán ahová felveszik, oda megy.
3747. K-né Zsóka (válaszként erre: 3746. - Gerna)
2011. jún. 6. 13:50
Ja akkor ez a tipikus "anyai szeretet", amikor ő jobban tudja , hogy mi a jó annak a gyereknek? Szóval egy 14-15 éves gyerek képtelen önálló döntést hozni? Akkor hogy is van ez? Mire büszkék a mai szülők? Élet és döntésképtelen gyerekeket nevelnek? Nem sántít itt valami????
3746. gerna (válaszként erre: 3745. - N-Dree)
2011. jún. 6. 12:43
Azt ugye nem gondolod komolyan, hogy a 14-15 éves saját maga választja ki, hogy hol tenul tovább? Mást ne mondjak, a szülő aláírása is szerepel azon a bizonyos jelentkezési papíron.
3745. N-Dree (válaszként erre: 3744. - Egypt)
2011. jún. 6. 11:58

az általad említett újságcikk valóságtartalmát próbáltam logikailag levezetni... mert ugyan odaírtad, h. kételkedsz benne, de ha mégis igaz, akkor roppant szomorú vagy... nos, ebből indul a rosszindulatú pletyka, mert sokan már nem is látják, h. nem vagy biztos a valóságtartalmában, csak azt h. leírtad amit olvastál...

és honnan is lehet tudni, h. a "gyerek" elég idős ahhoz h. tudja h. mit akar... 14évesen pályaválasztás... eldönti, h. milyen szakma lesz a kezében (gimivel 4évet nyer, és egy csomó fölösleges tanulást)... nem elég komoly felelősség? akkor elvileg már elég érettnek kellene h. legyen ahhoz h. eldöntse mit akar...

tehát részemről feltételezem, h. ez a srác önnön maga szánta rá az idejét erre az egészre, és a szülei csak teljes vállszélességgel álltak mögé semmilyen áldozatot nem sajnálva... és a végén (eddig) megérte... reméljük h. a továbbiakban is meglesznek a babérok...

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook