Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Családon belüli molesztálás fórum

Családon belüli molesztálás (beszélgetős fórum)

89. timycat (válaszként erre: 84. - Nagy Éva(vica))
2012. febr. 10. 15:40
Azzal nem nyugtatod meg a gyámügyet, hogy a sérülés keletkezésekor párod nem volt otthon. Akkor azon kezdenek filózni, hogy ki volt akkor a gyerekkel. Szerintem az is eszükbe jutott, hogy te is lehettél.
88. Nagy Éva(vica) (válaszként erre: 80. - Andi6020)
2012. febr. 10. 15:39
senki nem írta,sőt én sem hogy ártatlan?és nincs jobb dolgom.infót gyüjtök az is baj?vagy mit kéne tennem"fölakasztani magam?"csak tanácsot kértem,tisztán és őszintén,de egyes embereknek ez is baj.
87. timycat (válaszként erre: 82. - Nagy Éva(vica))
2012. febr. 10. 15:38

Ezt innen nem fogjuk tudni megmondani, hogy nálatok volt-e változás, vagy hogy miért nem szólt a gyerek.

Gondolom pszichológus foglalkozik a gyerekkel; akit azért nem olyan egyszerű átverni.


Én amin csodálkozom, hogy te rögtön úgy indítasz, hogy a gyerek hamisan vádol. Én előbb hinnék a saját gyerekemnek -pláne hogy azért ilyet ritkán találnak ki- mint a páromnak. Mi oka lenne hamisan vádolni, ha minden annyira happy volt nálatok? Ezen is el kéne gondolkodni

86. f1e23b97ee (válaszként erre: 82. - Nagy Éva(vica))
2012. febr. 10. 15:37

Olyan esetünk is volt, hogy a 17 éves lányt az édesapja éveken keresztül molesztálta. Ő sem mert szólni egyből, hogy mik játszódnak le a szobájában.


És ott sem vett észre semmit belőle az édesanya.


Nem a Tétek lenne az első és sajnos az utolsó eset sem.

85. Nagy Éva(vica) (válaszként erre: 83. - Andi6020)
2012. febr. 10. 15:36
nincs
84. Nagy Éva(vica) (válaszként erre: 77. - 328aadd89f)
2012. febr. 10. 15:36
nem volt itthon.sztem így nem tudnak evvel az üggyel mit kezden.és nem mondta senki,hogy ártatlan pont azt írtam ha bűnös derüljön ki az igazság.
2012. febr. 10. 15:35

Amúgy kedves Éva, én a helyedben baromira nem azzal foglalkoznék, hogy egy fórumon vadidegen embereket győzzek meg a párom ártatlanságáról.

Tényleg nincs jobb, és főleg fontosabb dolgod?

82. Nagy Éva(vica) (válaszként erre: 73. - Timycat)
2012. febr. 10. 15:31
ezt értem.akkor is hiszek neki,de ha nem úgy van akkor az hamis vád a páromra nézve.és agyerek hamisan vádolhat akárkit büntetlenűl.ha meg igaz ezt nem hiszem hogy nekem kell eldönteni,akkor kiderül az igazság és a párom elnyeri méltó büntetését.megmég én is kinyírom és tudom miért ülök.meg ha megtörtént miért nem vettem észre semmit,miért nem szólt 5 éven keresztűl?egy ilyet nem könnyű eltitkolni ekkora családban.nem volt a gyereken semmi változás,se a páromon.mondták h reagálnak ilyenkor a gyerekek.
81. timycat (válaszként erre: 74. - Nagy Éva(vica))
2012. febr. 10. 15:30

szerintem itt nem egy seb a legnagyobb probléma, ne azon lovagoljunk, a molesztálás jóval nagyobb "vád".

Nekem is van gyerekem, tapasztalom, hogy mennyi sérülést össze tudnak szedni. Persze tipikusan a védőnő érkezésére/gyermekorvosi vizsgálatra időzített a lányom is, de mikor rákérdezett a védőnő vagy gyerekorvos, akkor én nem háborodtam fel, csak elmagyaráztam mi történt. Nekik ez a dolguk, én elvárom tőlük, hogy ha valami gyanús, a gyermeket sértő, veszélyeztető körülmény jeleit vélik felfedezni igenis járjanak utána.

80. andi6020 (válaszként erre: 77. - 328aadd89f)
2012. febr. 10. 15:29
Jajj, hát ártatlan, nem érted?
2012. febr. 10. 15:28
Éva, a lányoddal beszéltél már a molesztálással kapcsolatos dologról? Mit mondott?
78. 328aadd89f (válaszként erre: 73. - Timycat)
2012. febr. 10. 15:27
Pont ezt írtam én is.:)
77. 328aadd89f (válaszként erre: 74. - Nagy Éva(vica))
2012. febr. 10. 15:26
Hogy érted, hogy kitaláltak mást? Most akkor bebizonyosodott, hogy a párod ártatlan ez ügyben, vagy sem?
76. timycat (válaszként erre: 72. - Nagy Éva(vica))
2012. febr. 10. 15:26

Ki kell, hogy ábrándítsalak! A környezetük szerint a legtöbb gyilkos, erőszaktevő, pedofil nagyon jó, rendes, tiszteletreméltó ember; aztán kiderül hogy mégsem.

Én 1-2 hasonló ügyet láttam közelről, mindegyikben a gyereknek volt igaza, az elkövető rokon volt és a környezetük, feleségük, barátnőjük szerint rendes, jóravaló emberek... csak épp gyerekeket, nőket tettek tönkre :(

75. andi6020 (válaszként erre: 72. - Nagy Éva(vica))
2012. febr. 10. 15:25

Akik molesztálják a gyerekeiket, nagyon jól meg tudják játszani magukat. Rafináltak. Betegek. Adják a remek szülőt, senki semmit nem feltételez róluk. És mégis.

A lányodat nem tartod szavahihetőnek? Mi érdeke lenne ezt hazudni, ha tényleg szerető család veszi körül? Egyáltalán, hogy jutna ilyesmi eszébe? Ezen nem gondolkodtál?

74. Nagy Éva(vica) (válaszként erre: 70. - 328aadd89f)
2012. febr. 10. 15:24
kitaláltak mást.de ha nem tartózkodott itthon akkor hogy égette meg?4-500kmről elég nehéz.sztem.meg ott a 3 nap.akármi történhetett 3 nap alatt míg nem voltak velünk már és nem vették észre.
73. timycat (válaszként erre: 71. - 328aadd89f)
2012. febr. 10. 15:23

Csak a legvégső esetben emelik ki a gyermeket a családból.

De itt nem kell értetlenkedni! Egyedül voltak otthon egy égő házban; ez közvetlen életveszély, ez igencsak beleillik a legvégső esetbe.


Ami még érdekes, hogy az akkor 13 éves kislány mentette meg a testvéreit és rengeteget segít anyukának, de mikor felvetődik, hogy nevelőapu másként szereti őt, mint ahogy "illene" akkor anya elkezd kételkedni a szavában. És ez a legrosszabb, mikor segíteni kellett jó volt, mikor kényes téma kerül elő akkor meg hazudik.

72. Nagy Éva(vica) (válaszként erre: 67. - Andi6020)
2012. febr. 10. 15:20
de,de én már annyit gondolkoztam,hogy nem tudom mit gondoljak.aki ismeri mindenki azt mondja rendes ember.mindíg dolgozott a családjáért és nem tett különbséget a saját és nevelt gyermekei között.mi is boldog családi légkörben próbáltuk nevelni gyermekeinket.persze mint mindenhol itt is volt nem egyetértés,de az hol nincs?engem soha nem bántott,nem ütött me4g egyszer sem.de lelkileg sem.úgy hallottam akik molesztálják a gyermeküket azok a párjukkal agresszívek,sőt sexuálisan elhanyagolják.ilyen sem történt.
2012. febr. 10. 15:17

Azt kell elfogadni, hogy a gyámügyet és a gyerekjólétet nem a szülő érdekli, csak a gyerek. Csak a gyerek érdekeit tartják szem előtt.

Ha a gyerek érdekei azt kívánják, hogy kiemeljék a családból, kizárólag csak akkor tesznek ilyen intézkedést. (Tapasztalatom, hogy általában csak sok "utolsó" esély adása után...)

Szóval nem megvesztegethetőségből, bosszúállásból, kitalációból, vagy a szülő iránti unszimpátia miatt emelik ki a gyerekeket, hanem mert veszélyeztetve van az érzelmi és értelmi fejlődésük. Semmilyen összeesküvés nem áll a háttérben, csupán a gyerek jól felfogott érdekei.

70. 328aadd89f (válaszként erre: 66. - Nagy Éva(vica))
2012. febr. 10. 15:11
Hogyan bizonyosodott be, hogy nem történt meg a cigaretta csikkes dolog?
69. e438349773 (válaszként erre: 67. - Andi6020)
2012. febr. 10. 15:11
nem lehet konnyu szembenezni egy ilyesmivel :( de szemethunyni sem szabad :(
68. 328aadd89f (válaszként erre: 63. - Nagy Éva(vica))
2012. febr. 10. 15:11

Hidd el, sem a gyerkjólétnek, sem a gyámhivatalnak nem áll érdekében Titeket terhelő dolgokat kitalálni. A gyerekeknek, akik meg elvileg az anyjuk mellett érzik biztonságban magukat, főleg nem.

Úgyhogy itt valami nem tiszta...

67. andi6020 (válaszként erre: 66. - Nagy Éva(vica))
2012. febr. 10. 15:09
Benned fel sem merül, hogy esetleg az igen tisztelt PÁROD tényleg molesztálta a lányodat?
2012. febr. 10. 15:06

nem azért,tudom én is.de akkor elkerülhető lett volna,h megvádolják a páromat,a seb miatt.nem így van?nem védem mert a megtette bünhődjön érte de az is bebizonyosodott,hogy nem történt ilyen.akkor?a molesztálásnál is fölmerülhet,hogy nem igaz.nem így van?

mivel azt sem tudták rábizonyítani mivel vitte az igazolást,hogy 2 hónapja vidéken dolgozott.mikor 1 napra hazajött nem avval foglalatoskodott,hogy cigiket nyomjon el a gyerek lábán.én így gondolom.ez már szadizmus.

65. kacsa mama (válaszként erre: 63. - Nagy Éva(vica))
2012. febr. 10. 14:59
De nem azért vártatok,hogy orvoshoz vigyék őket.
2012. febr. 10. 14:57
szornyu h ilyen is megtortenik!!!! :(
2012. febr. 10. 14:55
de volt idő,mert egy csomót vártunk míg kitöltötték a papírokat.addig lett volna idelyük.így azt mondanak amit akarnak.én úgy érzem őszinte vagyok.nem vádoltam senkit,mint írták mások.csak érthetetlennek tartom mert csak ez az egy ok volt amiért kiemelték őket.ott is elmondtam,hogy nagyon sokat segített a nagylányom mint mindenhol elmondom.de sztem ez sem büntetendő.vagy vki szerint igen.nagyon nem kellett megerőltetni magát,mivel úgy gondolom neki tanulni kell az a dolga.és én ezt tiszteletben tartottam.kitűnő tanuló meg mindíg is az volt.
62. kacsa mama (válaszként erre: 61. - Kmint)
2012. febr. 10. 14:55
Ez tényleg igy van,tegnap is hoztak egy kicsit hozzám, akit ma vittem az orvoshoz,védőnőhőz vizsgálatokra.
61. kmint (válaszként erre: 56. - Nagy Éva(vica))
2012. febr. 10. 14:46
Csak tudd soha nem vizsgálja meg orvos a gyerekeket kiemeléskor,mert nincsen rá legtöbbször idő!!!!!!!!!
60. 6b006fc769 (válaszként erre: 57. - Nagy Éva(vica))
2012. febr. 10. 14:46
A szempontodból sokkal inkább az ügyészségi vádirat a leglényegesebb. Abban szerepel, hogy pontosan mi a gyanú, ami az ügyészség szerint is megalapozott annyira, hogy miatta vádat emeljenek. Már ha eljutott odáig az ügyetek.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook