Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Családi házat szeretnék, cseréljünk ötleteket, tippeket, tapasztalatokat! fórum

Családi házat szeretnék, cseréljünk ötleteket, tippeket, tapasztalatokat! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
9. dolcsy1989 (válaszként erre: 5. - Sziszi0528)
2017. febr. 21. 10:10

Ezzel vitatkoznék kicsit. 15 éve ugyanabban az árban vannak a mi igényes lakóparkunkban az építési telkek. Azóta van vonatmegállónk bejött a csok stb. De ugyanaz az ára. Ha pedig te intézed az építkezést és nem kiadod hogy kulcsrakészet akarsz akkor szintén nem drágább mint csok előtt vagy csok nélkül.

Ha építesz és tényleg előbb végiggondolod, hogy mire is van szükséged, akkor egy pöpec házikót fel tudsz húzni, kompromisszumok nélkül. Csak ne szállj el a külső cicomákkal amiket csak kívül látni. Legyen meg mindened belül. Kívül egyszerű forma egyszerű szerkezet.

Amúgy lehet ötletet meríteni egy cég ötletébő miszerint 13milló +áfa egy 90 nm ház készen kívül belül. Érdemes végignézni hogy mégis mitől ilyen olcsó. Van több ötletük is. Ha érdekel szólj és priviben eldobom a weboldal nevét.

8. plavalaguna (válaszként erre: 4. - Sziszi0528)
2017. febr. 21. 10:03
alkudni kell ;)
7. syria (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2017. febr. 21. 10:02

Én a spórolás melletti új ház építésére szavazok.


A felújítás azért macerás, mert ott keményen alkalmazkodni kell a meglévő adottságokhoz, netán bosszankodni a menet közben előkerülő hibákon, míg az újnál többszöri átgondolás után lehet változtatni a terveken.

A felújításhoz is ugyanúgy kell jó szakember, mint az új építéséhez, ezt nem venném érvnek az új ellen.


Amit mi jól csináltunk az átalakítás során, az a bejárat fölötti hatalmas üvegtető. Nagy esők alkalmával kincset ér.

Amit viszont rosszul:

- nincs ún. háztartási helyiség, ahol ott lehetne a mosógéptől kezdve a ruhaszárítón át a vasaláshoz, varráshoz szükséges összes holmi

- a toldalékul épített nappali lehetett volna 4 négyzetméterrel nagyobb, s akkor élhetőbb lenne a ház

- megbíztunk a kőművesekben; na azt nem kellett volna: olyan ferdén rakták a falakat, hogy ihaj, rendes vakolat helyet csak rásóhajtottak valamit a téglára, a burkoló nem győzött szentségelni

- az ismerős villanyszerelő meglehetősen kontár munkát végzett.


Szóval nagyon a körmére kell nézni minden szakinak!


Az átépítést jól éltük meg, mert egy utcával arrébb laktunk, munka után, hétvégeken csak átszaladtunk, és dolgoztunk. Pl. az összes nyílászárót magam mázoltam le háromszor, (amelyikről kellett, előtte leégettük a festéket), s az összes radiátort, fűtéscsövet is én felületkezeltem.

2017. febr. 21. 10:02

Mi most vagyunk úgy néz ki költözésnél. Már másodszorra.


Első körben felújítás mellett döntöttünk, de a házról lemondtunk. Vettünk egy teljesen tönkrement lakhatatlan panelt, de jó környéken. Felújításnál tényleg bele kell venni, hogy meló. Ha nem tudtok sokmindent magatok megcsinálni, akkor szervezőnek kell avanzsálni, és összeszervezni ki hogy dolgozzon együtt. Az is idő, hogy pl nem tudja az asztalos megcsinálni a konyház, míg nem húzza be a vizet a viz gázos, nem csinálja meg az áramot a vllanyszerelő... át kell látni egyben tervszerűen minden nélkül milyen kiállást hova akarsz, minek mit kell bírnia... Ennek ellenére kb ugyanaz, mint egy építkezéskor, annyi különbséggel, hogy a falakat nem te húzod fel. De megéri, mert olyan lesz amilyet akarsz, ha találsz hozzá embereket, akik nem írják át az elképzeléseid,n hanem tényleg profin kivitelezik. szóval én simán belevágnék újra.


nekem a másik verzió, mivel a kiválasztott környéken nem volt telek gyakorlatilag, a vagy teljesen felújítandó, vagy költözhető legyen egyből- szóval a két véglet. mi végül a költözhető mellett döntöttünk, de csak mert azt találtunk jó helyen.


szerintem ez a fő szempont, mindent meg lehet oldani, de a telek ott lesz ahol van. szóval én újra környéket választanák, amúgy meg rugalmas lennék. Ha jó helyen van, akkor már mindegy építés, felújítás, vagy kész.

2017. febr. 21. 09:57
Szóval kapja az ember a CSOK-ot, de annyival drágább is az ingatlan... Tehát olyan, mintha nem is lenne :(
2017. febr. 21. 09:56

gabbbicica én is ettől félek ezektől a rejtett hibáktól, amik súlyos százezrek-milliók is lehetnek...


Getti, az a baj a CSOK-kal, hogy bár tudnánk ugye igényelni, de megdobta az ingatlanárakat és a vállalkozók díját is!!! Mióta ideköltöztünk, napi szinten nézem a házárakat azokon a településeken, ahol szóba jöhetne a lakhatás és 2-3 milliót is rádobtak ugyanarra házra! Tudom, mert naprakészen figyelem. Az építkezés is sokkal többe kerül, új ház eladásánál ezt is beleszámolják sajnos!

2017. febr. 21. 09:49

Nem tudom 3-4 év alatt össze lehet-e szedni annyi pénzt. Attól is függ, hogy hol laktok. Sajnos elég eltérő árak vannak.

Ha találtok megfelelő helyen telket, arra lehet építkezni, vannak nagyon ötletes megoldások (pl: konténerház ) amikkel olcsóbban megússzátok.

Vagy jelzáloghitel, plusz CSOK.


[link]

2. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2017. febr. 21. 09:29

Szia


Ha van pénzetek, akkor építkezni, még ha az a legmacerásabb is. Mert akkor nagyobb a valószínűsége, hogy olyan lesz, amilyet szeretnétek, de ezzel kell a legtöbb ideget is nyelni :(


Nekem a b eset az újabb építésű, és a c eset, amit toldozni-foltozni kell :S


Ismerősöknél rengeteg hibaa jött ki a felújítás közben, salétromos faltól kezdve olyan dolgok, amikről kb. nem is hallottam még :( Benne lakva meg felújítani az egy panelban is rémálom :(

2017. febr. 21. 09:25

Sziasztok!


Történetem röviden annyi, hogy 22 évig laktam panelban, ott nőttem fel, aztán 6 évig kertes házban anyósomékkal és most 2 éve élünk külön a férjemmel és az egy éves kislányunkkal egy 1,5 szobás lakásban. Úgy néz ki, hogy a kislányomnak tesója lesz (meglepetés baba), örülünk neki és úgy beszéltük, hogy amíg kicsik, addig el lehet lenni még itt egy pár évet (kb 3-4). Viszont utána mindenképpen szeretnénk családi házba költözni, nem bírjuk megszokni a panelt, pedig ennek is sok előnye van, de véleményünk szerint egy családinak még több és sokkal másképpen is éreztük magunkat, amíg kertesben laktunk.


Kérdésem a következő: mit érdemes csinálni, venni egy régebbi típusú házat és azt újítgatni, vagy venni egy picivel drágábbat, de akkor nem kell annyi mindent csinálni rajta vagy esetleg építkezni (ez az utolsó opció nálunk)? Mondom a mi pro-kontra érveinket: manapság nehéz jó, megbízható szakembert találni, akkor előny a nagy felújítás, ha mi magunk is sokmindent meg tudnánk csinálni... Plusz előjöhetnek még olyan rejtett hibák, amiket eladáskor nem is lát az ember (lehet még szakemberrel sem) csak mondjuk egy falbontás/vezetékcsere/stb során. A drágább ház ugyan drágább, nem kell rajta annyi mindent csinálni, de ugye ahhoz pénz kell (próbálunk minél többet összespórolni addig is, meg nyitottam lakáskasszát, de lehet nem lesz elég).


Szóval igazából véleményekre és tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy ki hogyan csinálta, mi az amit jól csinált és mit tenne másképpen, hogyan élték meg ezt az egészet, stb?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook