Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Családi házat szeretnék, cseréljünk ötleteket, tippeket, tapasztalatokat! fórum

Családi házat szeretnék, cseréljünk ötleteket, tippeket, tapasztalatokat! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
69. PöttyösPanka (válaszként erre: 67. - Fincsi5)
2017. márc. 20. 06:38
Nálunk nagyon közvetlenek a szomszédok. Talán kicsit túlontúl is azok. Az egyik már azzal "fenyegetőzött", hogy majd összenyitjuk a kertjeinket, és közösen nemtudommit csinálunk. Mondjuk még mindig jobb, mintha utálkozás lenne :)
68. PöttyösPanka (válaszként erre: 66. - 35d45e2ed1)
2017. márc. 20. 06:35
Igen, lehet bogarászni :) Nálunk épp most kelt ki életem első konyhakerti növénye, a hónapos retek. Olyan büszke vagyok :D
67. fincsi5 (válaszként erre: 66. - 35d45e2ed1)
2017. márc. 19. 18:56

Teljesen más világ. Mondjuk itt jobban el vagyunk zárva, de ez többször jó, mint nem.

Ott van szomszédolás?

Én tavaly egész évben 3x láttam a közvetlen szomszédunkat.

66. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 65. - PöttyösPanka)
2017. márc. 4. 16:38
én mindig tégla lakásban laktam Pesten de ahogy az összes ismerősünk költözött ki Pest mellé kertesbe láttam, hogy milyen jó ott élni és egyre jobban vágytam én is egy családi házra kerttel. olyan jó, hogy ki lehet menni a kertbe bogarászni meg a teraszra kiülni olvasni és még annyi minden van ami itt sokkal jobb.
65. PöttyösPanka (válaszként erre: 64. - 35d45e2ed1)
2017. márc. 4. 16:00

De jó, hogy szereted a kertet :)

Mi a férjemmel mindketten kertesházban nőttünk, tehát nekünk nem újdonság. Csak átmenetileg éltünk lakásban pár évig.

64. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 63. - PöttyösPanka)
2017. márc. 3. 19:25
én is a miénket. pedig féltem nagyon a pestről kiköltözéstől (bár csak 5 km-re) és sosem laktam kertes családiban előtte de nagyon bejött hála az égnek. az hogy kertünk van az olyan jó és az is jó még hogyha valamit kitalálunk azt meg lehet csinálni pld. kisebb volt a terasz, abból csináltunk egy nagyon stb. sokkal jobb mint lakásban lakni.
63. PöttyösPanka (válaszként erre: 62. - 35d45e2ed1)
2017. márc. 3. 19:15
Mi tavaly építkeztünk :) nagyon szeretjük a házikónkat :)
62. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 59. - PöttyösPanka)
2017. márc. 3. 18:28
köszönöm aranyos vagy. biztos, hogy ti is meg fogjátok találni a ti klassz házatokat
2017. márc. 3. 12:18

Sziasztok!


Nagyon szépen köszönöm mindenki véleményét, mindenkiét végigolvastam! Az a helyzet állt elő, hogy elsődlegesen nézegetjük a házakat, nem mama-lakot de nem is új építésűt, hanem ami mondjuk ár-érték aránynak megfelel (nem kell sokmindent kicserélni és nem sürgős a csere, pl. nem rózsamintás csempe virít a fürdőben barna budival). Ha nem találtunk ilyen házat akkor viszont belekezdünk egy építkezésbe, bár ez még távoli dolog (2-3 év), de akkor nem fogok megvenni egy használtat, amiért kifizetek x milliót, ráköltök megint x milliót (és több munka is van vele, mert nem elég az új anyagot beszerezni, beszerelni, hanem bontani-elszállíttatni is kell), tehát így belekerülne annyiba, mintha ténylegesen felépítenék egy újat. Néha olyan szürreális árak vannak, megyeszékhelytől nem messze tornácos parasztház omladozó falakkal, betonaljzattal, jobb esetben szobában linóleummal 7-8-9 millió. És majd' rádszakad...

2017. márc. 3. 07:09
Egyik kolléga akar most építkezni. Egy generál kivitelezővel egyezkedik, akik kulcsrakészen adnák át a házat. Még a telket is ők intézik. Így a legkényelmesebb építkezni, de így a legrizikósabb is, ha az ember nem ért hozzá. Már a szerződésben vannak olyan visszásságok, amik még a laikus kollégának is feltűntek. Az ilyen kivitelezők pedig nagyon dörzsöltek, hogy csúnyább jelzőt ne használjak. Mint a szomszéd háza, amit tavaly építettek. Értem én, hogy olcsó volt, de egy söröskupaknál nagyobb vasdarab sincs se az alapban, se a koszorúban. Kívülről jól néz ki, hisz szépen színre van festve, meg drága járólapok vannak letéve, de statikailag életveszély az a ház. A koszorút valami ytong darabokból "zsaluzták" ki, amibe beleöntötték a betont. Se vasalás, se áthidalók. Nem tudom, mi tartja a házat.
59. PöttyösPanka (válaszként erre: 58. - 35d45e2ed1)
2017. márc. 3. 06:47
Szerencsések vagytok, hogy találtatok egy ilyen jó házat, és örülök, hogy szerettek ott lakni :) Legyen benne sok örömötök!
2017. márc. 2. 19:37
mi pesti lakásban laktunk sokáig, most vettünk kertest Pest mellett. Mi nem túl régit de nem is újat vettünk egy nagyon szuper 38-as téglából épült 3 szintest, aminek nagyon jó volt a vezetékrendszere , gázkazánja fűtési rendszere minden. tehát mi csak azért alakítottunk belül át pár dolgot (falkiszedés) mert konyha-étkezőt egy légterű nagyot akartam, plusz fürdőszoba konyha totál ki lett cserélve stb. de az hogy ez jól meg legyen csinálva sokat segített hogy a férjemnek nagy az építőipari ismeretsége és ért is hozzá tehát nem nagyon állt fenn az átverés veszélye építészet terén. Nekünk nagyon bejött szép lett és tetszik a "kertvárosos" élet.
57. ina87 (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2017. febr. 25. 19:08
ha ennyi a kérdésed és a bizonytalanságod akk egyszerűbb egy olyan házat venni amit átalakítotok,vagy is lebontásra gondolok így az már ki esik h ha benézitek a házat persze jó szakembert nehéz találni esetleg ha van hozzáértő ismerős akk könnyebb a dolog ha nincs akk nem tudsz mit csinálni a másik egyet ne felejts el olyan ház nincs amelyikhez nem kell nyúlni tehát mivel az ember használja így csak tatarozni kell viszont,számolni kell tehát a pénztárca is mit bír el na meg az idő menyire sürgős stb
56. PöttyösPanka (válaszként erre: 44. - Plavalaguna)
2017. febr. 24. 07:02
Az biztos, hogy telket nem lehet arrább vinni, így azt nagyon meg kell gondolni :) Van olyan ismerősöm, aki jó áron vett Pesten új építésű házban lakást. Mivel olcsó volt és új, nem számított, hogy milyen is a környék. Aztán most csak menekülne, mióta az első emeleten pislogott befelé az ablakon egy kíváncsi fekete szempár...
55. plavalaguna (válaszként erre: 54. - Sanyinak)
2017. febr. 23. 21:41
haha, akár ez is lehet :D
54. sanyinak (válaszként erre: 52. - Plavalaguna)
2017. febr. 23. 21:39
Akkor ő megunta, te még keveselted a kerti munkát :)
2017. febr. 23. 21:36

Szia.


Mi egy panel lakást újítottunk fel, de nem találtam helyem ott (38nm-es nagy konyhás). Terhes lettem és úgy voltunk egy ideig 3-an is elférünk. Közben kb 8.hónapban megrúgott a ló, nézzünk házat. Volt egy régebbi építésű ház ami nagyon megtetszett (még most is fáj érte szívem néha), igaz ár alatt, de egy csomót rá kellett volna költeni. És volt egy újabb építésű amin kis dolgokat kellett csak csinálni (laminálás, tisztító festés).. így ez lett. Annyit tudok családi házba felújításra várót nem vennék. Ja igen hiába vannak fent ingatlan árak, mindíg van sos-ben eladók, vagy éppbárverésesek. Mi kétszer fogtunk ki ilyet.

52. plavalaguna (válaszként erre: 51. - Sanyinak)
2017. febr. 23. 21:19
nem :) sőt, kertben felém volt valamivel kevesebb, mert kisebb is vagyok meg lány is.
51. sanyinak (válaszként erre: 50. - Plavalaguna)
2017. febr. 23. 21:10
Esetleg kevesebb elvárás volt vele szemben a szülők felől a házimunkában?
50. plavalaguna (válaszként erre: 49. - Sanyinak)
2017. febr. 23. 20:56

nemhiszem :) van egy tesóm, tényleg ugyanott nőttünk fel, mai napig jóban vagyunk, van közös témánk. Én nem bírtam beleszokni sose teljesen a lakás dolgoba, ő meg boldogan költözött be a a városba, dolgozik ott, él mint hal a vízben :)


szóval valami máson múlik ez mint a születésen :)

49. sanyinak (válaszként erre: 47. - Plavalaguna)
2017. febr. 23. 20:51

Az ingatlanválság egy jó alkalom volt erre, mi ki is használtuk.

(Igaz, én a lakást is megtartottam - biztos, ami biztos.)


Városinak születni kell?

48. globus (válaszként erre: 47. - Plavalaguna)
2017. febr. 23. 20:46
Melyik városban lenne eladó lakás?
47. plavalaguna (válaszként erre: 45. - Cessi)
2017. febr. 23. 20:31
ismerős helyzet... Mi is íy adjuk fel a zöldben lévő erkélyes lakásunk. Köszönjük, kérjük vissza a fűnyírást, a hólapátolást mindent inkább. Kipróbáltuk ezt is, de nem vagyunk elég városiak :D mondjuk házat találni, egy jó helyen lévő lakás helyett, évek melója...
46. sanyinak (válaszként erre: 11. - Plavalaguna)
2017. febr. 23. 20:25
Valóban a lakásárak sokkal jobban emelkedtek a családi házak árainál.
45. Cessi
2017. febr. 23. 20:16

Szia!


Mi is hasonló dilemmában vagyunk. 23 évig éltem családi házban, aztán a férjemmel panelba költöztünk. Közben jöttek a gyerekek, de én nagyon vágyom vissza családiba.

Bármilyen kényelmes is a panel, képtelen vagyok megszokni, és nagyon hiányzik, hogy jó időben nincs hova kiülni.

Már egy ideje nézegetjük a házakat.

Az új építésűek nem a mi pénztárcánkhoz lettek szabva. A használtak között vannak jók, csak drágák, és olcsók, amivel sok lenne a munka.

Nem tudunk dönteni.

Bár még hiányzik egy kevés pénz, de azért nézelődünk :)

44. plavalaguna (válaszként erre: 43. - PöttyösPanka)
2017. febr. 23. 14:37

Mi ujitottunk fel már. Én nem bántam meg. Mondjuk mi úgy vágtunk bele hogy asztaloson kivul mindenre volt ember mar. Szoval csak az asztalos megtalalasan kaphattunk max idegbajt hogy talaljunk olyat aki erti is mit beszelunk. De en megegyszer nekivagnek siman.

Mondjuk nekunk a hely volt fontos hogy hol a lakas. Ill ha most sikerul a haz. Minden mast majd alakitunk nagunknak :) a telket meg nem lehet arrebb vinni.

43. PöttyösPanka (válaszként erre: 40. - Plavalaguna)
2017. febr. 23. 11:22
Én ezért sem vállaltam volna egy felújítást, hogy majd amit tudunk, mi csináljuk meg, mert úgy olcsóbb.
42. dolcsy1989 (válaszként erre: 41. - Plavalaguna)
2017. febr. 23. 10:52
Jol mondod 😉
41. plavalaguna (válaszként erre: 32. - Dolcsy1989)
2017. febr. 22. 20:15
kinek a kirakat, kinek a kényelem ;) :) Én is kényelem párti vagyok.
40. plavalaguna (válaszként erre: 37. - PöttyösPanka)
2017. febr. 22. 20:13
ilyet csak akkor szabad magadnak megoldani, ha te magad tényleg szaki vagy valamiben. Vagy van időd kitanulni kvázi plusz egy két szakmát, mert nagyon ráérsz az építkezéssel befejezni.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook