Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » "Csak azért is megcsinálom!" ... lefogyok és életmódot váltok! fórum

"Csak azért is megcsinálom!" ... lefogyok és életmódot váltok! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
1142. Zonne (válaszként erre: 1139. - Huncuttka)
2014. szept. 24. 11:36
A többiek kitartóan olvasnak és szívják magukba az új információkat ;-)
1141. Huncuttka
2014. szept. 24. 11:29
Indulok a melóba , ma alma banán zabkorpa az egyik kajám , a másik sajt valamivel .Éjszaka jövök haza de már nem eszek le fekvés előtt , eddig azért valami mindig le csúszott . Ez is valami , kis lépésekkel de haladok :)
1140. Panka88
2014. szept. 24. 11:11

Én itt vagyok, olvasgatlak Titeket :)


Mára én is fogytam, így - 4.4 kg-nál tartok :)

1139. Huncuttka
2014. szept. 24. 11:03

Hol vannak a többiek ? Ezek csak engem érdekelnek ?

Na a lényeg hogy 80 kg -2 kg = 78 :))))))

1138. Huncuttka (válaszként erre: 1137. - Guruljka)
2014. szept. 24. 10:59
A hajdinát nem szeretem az nem ízlett a többit kostoltam ,nekem a főtt búza is nagyon be jött , persze ízesitve ahogyan kell . Gyűjtöm a jó recepteket , most azon vagyok hogy többet ismerjek meg , hogy változatosabb legyen a kajám , nem csak a diétára gondolok , én ezeket amugy is szívesen fogyasztom .
1137. Guruljka (válaszként erre: 1136. - Huncuttka)
2014. szept. 24. 10:51

Gusztusodhoz képest a lehető legkevesebb erőszakot köved el magadon. Ha a külvilág nem bánt, akkor Te magadat miért bántanád? Ha meg "van úgyis elég bajod", akkor miért tetéznéd?


Akkor érzed magad a lehető legjobban, ha a testednek megadod a lehetőségekhez képest a kényelmes működés lehetőségét.


És ettél már zabpelyhet, kölest? Netán hajdinát? Bulgurt?

1136. Huncuttka (válaszként erre: 1135. - Guruljka)
2014. szept. 24. 10:48
Hú na ez jól jött .Nagyon örülök hogy a téves gondolataimat helyre rakod . Értettem parancsnok nő a fő dolgokat , vettem az adást . Köszönöm , akkor kevesebbet eszem ,többet iszom , már az is hoz eredményt , persze nem azonnal Újra tervezek :)))))))))) Ha még eszembe jut valami , újra kérdezek addig is hálás vagyok .
1135. Guruljka (válaszként erre: 1134. - Huncuttka)
2014. szept. 24. 10:24

A szervezet nem nézi a napszakokat. Csak a pihenés (alvás) és a aktivitás közt van különbség.


A gyomorban elég erős savas közeg van. Az kiröhögi, hogy most éppen almát vagy pacalt raktál bele. Az emésztés folyamata során minden szépen keveredik odabent, de egyébként az emésztés már a szájüregben elkezdődik.

A szervezet igyekszik tartani a pH egyensúlyát, éppen tegnap este vitáztam erről, az összegyűjtött pro és kontra linkeket elküldöm Neked priviben.


A szétválasztásnak nincs alapja, még a ragadozó állatok is megeszik a zsákmány béltartalmát, ami a növényi részt adja a táplálékukhoz. A legelő állatok pedig megeszik a fűre kapaszkodott csigákat és rovarokat.

A régi ember (az ősember is, de azóta is) vegyesen étkezett, mert örült, ha van mit, és tárolni sem nagyon tudott.


Ráadásul pl. a húsfélék emésztési ideje is már önmagában eltér. Ha meg akarod várni, hogy mindig üres gyomorba (mert különben keveredik ugye) kerüljön kaja, akkor becsavarodsz.

A salátákat ne kényszerítsd, és szerintem egyáltalán (így három gyereket felnevelve már) csak olyat egyél, amit szeretsz, és ne kényszerből. Valami kis csökkentés kell, ha előzőleg kevésbé egészséges dolgokra szokott rá az ember, de saját tapasztalatom szerint a szervezet örömmel módosít. Csak nem kell éheztetni, az alap kalóriaigényt biztosítani kell. (Ez a BMR, a testmagasság, az életkor, a nem, a napi aktivitás és a testsúly alapján számítva. Ez az alap, de ennél többet kell enni, hiszen nem fekszünk egész nap.)


Hogy többször eszegetsz, az könnyedén oda torkollhat, hogy egész nap majszolgatsz valamit, erre azért figyelj oda. Talán nem ártana mégis egy-egy nagyobb étkezés naponta.


A saláta önmagában annyira semleges, hogy sem tápértéke, sem különösebb rost-tartalma nincs. Ha meg sajtokkal, egyebekkel kevered, akkor már kevésbé saláta, inkább egytálétel...

1134. Huncuttka (válaszként erre: 1133. - Guruljka)
2014. szept. 24. 08:57

Köszönöm szépen :) Rosszul fogalmaztam , a célka sütőtők zabkorpa ezeket CSAK addig eszem amíg van ,vettem 1kg tököt és 4 részre ösztottam stb :)Vegyes evő maradtam ,csak párosítva , húst nem eszem tésztával pörit nokoval ilyenre gondoltam .A saláta semgeges könnyen emészthető a gyomornak .

Szerinted akkor fölösleges azzal foglalkozni hogy az emésztéshez éppen melyik anyagot használja a gyomrunk ? A sav és a lug nem közömbösíti egymást és ezzel gyengül a felszídódás ? Ha tanultad akkor te talán megtudod mondani nekem .Ha fölösleges akkor minek , hülye én se akarok lenni . Ezért jó ha más is van mellettem akinek már több a tapasztalata .Az a része jónak hangzik hogy a szervezet délelőtt kiválaszt ,naplözbem felveszi a tápanyagot éjszaka pedig beépül , vagy ez sem igazán igaz ??

Vidéken tényleg elég sz..r a helyzet ezekszerint ,sajnállak ezért :(

1133. Guruljka (válaszként erre: 1125. - Huncuttka)
2014. szept. 23. 14:37

Én is érdeklődésből kérdeztem Tőled, hogyan kell ezt érteni.


Én személy szerint nem eszem salátákat. Valahogy sosem ettem, nem szoktam meg. Ráadásul itt falun, ha hiszed, ha nem, még a sima feje saláta is csak a tél végén kapható, de akkor is csak úgy mutatóba. Tehát ha mondjuk megkedvelném is, nem bírnám beszerezni. Munkába sem járok, autóm nincs, azaz multikba sem jutok el rendszeresen. Az az egy szem Lidli is városba buszoszást igényel. A gyümölcs hasonló, de almával rendszeresen ellát egy kereskedő, a boltban szokott lenni még banán, narancs, ezmegaz.


Ha ennyire kedveled viszont a a salátákat, esetleg a zöld turmixot megpróbálhatod, mert sokan megszerették. Sok leírása van a neten. Alapja valamilyen zöld levél, akár spenót is lehet. Ezen kívül gyümölcs és kevés víz, turmixolva. Akik rendszeresen fogyasztják, reggelire, illetve délelőtt folyamán isszák meg.


Én semmiféle előírást nem követek, a kalóriákat viszont egy jó ideig számoltam, bár azt is simán túlléptem, ha úgy alakult. De segített a tápanyagok arányait tartani, és az étkezésemet általánosságban is kontrollálni.


Sokáig tanultam biológiát, de főleg a táplálkozásélettan is nagyon érdekelt mindig. Sok fogyós elméletet olvastam már, de az élettan azért ennyi év alatt is maradt élettan, az emésztés pedig emésztés. Ezt nem lehet modernizálni. A szétválasztó diétáknak nincs sok értelmük, főleg ha azt nézed, hogy az ember csak úgy 150 éve próbál ilyen diétákat kitalálni, holott az emberiség szétválasztás nélkül étkezett leginkább a keletkezése óta.


A leírásodban viszont nem látok tejtermékeket, tojást, húst. Én sem vagyok nagy húsevő, éveken át vega is voltam régebben, de tejterméket azért enni kellene!

A sütőtököt konkrétan nem kedvelem, a zabkorpát viszont igen, de én ételt sűrítek vele, vagy a zabpehely alapú kásámba keverek belőle egy keveset.

Korpovit és egyén kekszre nem költök, mert kevésből gazdálkodom. Amíg a fiam kollégista volt, magamnak sütöttem kenyeret, kevert lisztekből. Ő jobban kedveli a bolti kenyeret, de én magamnak továbbra is sütni fogok. Jobb az íze, tömörebb, és ha nagy ritkán eszem egy szeletet mondjuk egy rántottához, akkor fél kiló egy hétre is bőven elég.

Én szeretek jóllakni, az előbbi reggelim 2 dl tejben felfőzött 75 g zabpehely volt, és 140 gramm volt a reszelt alma,amit belekevertem. Kellemesen tele vagyok. Én sok édesítetlen, gyenge teát iszom, ami így evés után is remek.

1132. Naphal (válaszként erre: 1131. - Huncuttka)
2014. szept. 23. 10:14
Nem azért, de sok fura dolgot olvastam már. :-D
1131. Huncuttka (válaszként erre: 1130. - Naphal)
2014. szept. 23. 10:03
Nem vagyok őrűlt :))))))) Lehet hogy annak tűntem .))))))))))))))))))))
1130. Naphal (válaszként erre: 1128. - Huncuttka)
2014. szept. 23. 09:59

Jaaa, így már értem. :-)

Ez kicsit megzavart: "Jelenleg sütőtők a szírárd kajám ,cékla lé a levesem és egy kis korpovit keksz is jöhet "

1129. Mazsinka (válaszként erre: 1124. - 388b941089)
2014. szept. 23. 09:57
Én akkor fogyok két kilót, ha előtte nap csilis bab volt az ebéd. :D
1128. Huncuttka (válaszként erre: 1126. - Naphal)
2014. szept. 23. 09:52
Jaj dehogy nem :))))))))))) csak vannak napok amikor azt eszem ami van , el kell fogyni mindennek .Gyakorlatilag mindent eszem csak picit , és próbálok változtatni a régi köreteken , én a főtt búzát is imádom stb Most még olvasgatok gyűjtöm a jó ötleteket :)
1127. Huncuttka (válaszként erre: 1120. - 4d24069cc8)
2014. szept. 23. 09:49
27 kg kogás , az már valami !!!! Kalapot emelek :) Én csak 15 ttől szeretnék meg válni , egyszer .Nem sűrgős , csak mert könnyebb lenne a szervezetemnek , nem szeretnék kövér vén asszony lenni , A koromon nem tudok válltoztatni :( már .
1126. Naphal (válaszként erre: 1125. - Huncuttka)
2014. szept. 23. 09:48

Szia!



Akkor meleg (főtt) ételt nem is eszel??

1125. Huncuttka (válaszként erre: 1114. - Guruljka)
2014. szept. 23. 09:33
A vizes kaja az amiben nagy százalékban van nedvesség ,pl uborka paradicsom gyümölcsök stb a szilárd nyílván az ellentéte pl zabkorpa krupli bab húz magvak .Én sokszor eszem picit , igyekszem sok salátát enni , imádom a nyresen reszelt répát céklát almát . Nem számolok caloriát , hiszen hosszútávon tervezek .Jelenleg sütőtők a szírárd kajám ,cékla lé a levesem és egy kis korpovit keksz is jöhet . Én rá érek fogyni , csak induljon el lefele . A testkontrolt néztem ki magamnak , persze nem merev ven , és vevő vagyok más jó tapasztalataira .Ezért jöttem közétek .Egy két jó recept valami újdonság mindig jól jön . Plemlited az almát és a korpát , ha főétkezés akkor reszelt almához teszek zabkorpát is .Nagy alma kis korpa 30 -70 % részemről elfogadható . Szerinted miért nem jó ? Kíváncsi vagyok rá , mi a te véleményed ?? ( Tényleg érdekel , nem a vita kedvéért kérdezem , jó lenne ha a véleményed pontosabban leírnád , én tanulni jöttem vitázni ku...nincs kedvem )
1124. 388b941089 (válaszként erre: 1123. - Csikil4ny)
2014. szept. 23. 09:02

Jajj ne légy már ilyen, hiszen 8 hónap alatt sikerült 2 egész kilót fogynia!!! A módszere működik!!!


:DDDDDDDDD

1123. csikil4ny
2014. szept. 22. 21:05

Inga!


- ez az utolsó hozzád intézett írásom, nyugodtan visszajöhetsz, nincs értelem újabb fórumot keress és menekülj!


- belegondoltál abba, hogy lehet valaki pusztán jóindulatból próbál segíteni? Volt egy hibás információ amire többen reagáltunk, ennyi. Nem kell többet belelátni mint amennyit leírtunk. Ezzel szemben elolvastam a naplód utolsó bejegyzését.... sajnálom, hogy mindenhol és mindenkiben ellenséget látsz, nehéz lehet így élni. Ettől függetlenül sikeres fogyást kívánok Neked!

1122. Guruljka
2014. szept. 22. 20:58
Ha valakinek esetleg csak 10 perce van naponta, az is tud mit mozogni otthon, és pénzébe sem kerül. Annyi jó videó van a neten!
1121. Guruljka (válaszként erre: 1119. - Mazsinka)
2014. szept. 22. 20:56

És még szenvedett is szegény, gondolom.


Sokan azt hiszik, hogy a fogyás szenvedéssel jár. Néha meg is kérdezik: az normális, hogy nem éhes? És tényleg mindent ehet? (Igen, de a keretek között maradva lehetőleg...)

2014. szept. 22. 20:03
Én 27 kg fogytam a tápanyagtáblázattal,meg akaraterôvel.Sajnos fel kellett fognom,h nem megy tovább,max sporttal,amire heti 2x fél óra adatott meg.Van még rajtam,de elfogadtam.
1119. Mazsinka (válaszként erre: 1117. - Guruljka)
2014. szept. 22. 19:43
Tudom, már írtad többször. De mivel leadtál sok kilót, ezért következetes maradtál a saját módszereden belül, van mit felmutatnod, jó példa vagy. Ő semmilyen példa sem volt. Az illető annyira félt a jojótól, hogy hónapok alatt jóformán semmit sem fogyott, azt is visszaszedte. Szóval visszajojózta azt a két kilót. :)
1118. Guruljka (válaszként erre: 1117. - Guruljka)
2014. szept. 22. 18:00

Ja, és éppen a napokban volt egy kisebb vitám valakivel, aki nem nagyon okos, de sokat lóg a neten. Régi ismerős asszony egyébként, nem hoxás. Ő ha megkíván egy ételt, nemcsak megeszi, de addig kotorászik, míg igazolni nem tudja előkapott adatokkal, hogy az úgy egészséges. És én vagyok alulinformált, hogy sokallom a zsírt benne.


Tudod, ha azt mondja: piszokul zsíros, de annyira megkívántam...azt mondom, oké. De hogy ennyire nem vállalja magát valaki, az bosszant.

Ja, és "persze" erősen túlsúlyos, de előkeres mindenféle tünetet, mert ő az egészséges étkezése mellett nem tud lefogyni, tehát nem tehet róla. A férje is a munkahelyi stressz miatt eresztett pocakot már fiatalon...


Nálam eddig ez a hozzáállás a mesébe illő. A többi még hagyján, bár vannak cifra vélemények valóban...

1117. Guruljka (válaszként erre: 1113. - Mazsinka)
2014. szept. 22. 17:55

Mazsinka, én még fehér kenyeret is eszem néha, de nem rendszeresen, csak ha olyanom van. Akkor sem sokat. :)

Krumplit is néha, de csak főzve. Húst ritkábban, és párolva vagy sütőzacskóban sütve.


Sok zabpelyhet eszem, sokféleképpen, mert szeretem. A leggyakoribb főtt ételem a "leveske", ami mindig sűrű zöldséges, ritkán tojást ütök bele,ha aznap még belefér a zsír-keretbe. Szeretem a rizst is, de még inkább megkedveltem a kölest és a hajdinát is. Meggyőződésem, hogy utóbbi kettőnek nagy szerepe volt abban, hogy a vérnyomásom rendeződött.

A leépült izomzatom visszaszerzése volt a nehéz, ahhoz kell még most is kitartás, mert a korom miatt hamarabb elgyengül az eddig visszaszerzett izomzat,ha elhanyagolom. Ugyanakkor nem nagyon szeretek húst enni, inkább a sovány tejtermékeket eszem, ha lehet. Felvágottat csak végszükség esetén eszem, itthon nincs is.

1116. Guruljka (válaszként erre: 1070. - Coralie)
2014. szept. 22. 17:49

Coralie, 30 g zsírnál többet kellene naponta bevinned. Kell az a minimális zsírmennyiség az ízületek megfelelő működéséhez is, az emésztéshez is, és a zsírban oldódó vitaminok felszívódásához is.


Miket eszel, hogy nincs meg legalább 40 gramm? Másnál inkább az a gond, hogy túllépik. Én napi 44 grammos zsír-kerettel "üzemelek", 26 kg fogyás után már jó ideje tartom a súlyom, és továbbra is építgetem a kondíciómat.


Az előző vitához: 1400 Kcal a napi keretem, ha nem edzek. Az 1300 Kcal mellett éhes voltam, mert nem volt meg a kellő tápanyag...

A fogyás, ha jól emlékszem, 1600 kcal körül indult. 150 cm vagyok, most már 49-50 kg, ez közel a lánykori súlyom (az 48 kg volt).


Az 1200 kcal-os napi keretet sajnos sok orvos is kapásból ajánlja, pedig aki akkorka, mint én, annak is kevés. Éhezve meg nem lehet fogyni.

1115. Guruljka (válaszként erre: 1087. - 7e137d638c)
2014. szept. 22. 17:39

Ma ettem:


Ébredés után bő három órával megkívántam egy almát, megettem.


Utána vagy két órával ettem zöldséges ragut, a húsból nem szedtem, de a szaftja a húsé volt. Kevés bulgurt főztem bele.


Nem sokra rá még egy almát ettem, mert finom.


Akkor az a levesféle volt a tízóraim? A második alma meg az ebédem ugye?


Ma reggel 8-kor ébredtem, ez nem rendszeres.


Ha valaki azt tanácsolná, hogy neveljem magam rendszerre, visszakérdezek, hogy minek? Újszülöttként sem ettem, ha azt akarták mások. Az életem eddigi 56 éve alatt is akkor ettem, ha éhes voltam, a második 56 évet szintén ezzel a szokással szándékozom megélni.

1114. Guruljka (válaszként erre: 1086. - Huncuttka)
2014. szept. 22. 17:34

Mi ez a szilárd meg vizes? Még erről nem hallottam.

Sose hagynám, hogy ezt nekem elő akarja írni valaki.

A zabkása az mi? És a sűrű zöldségleves? Hogy lehet ezt szétválasztani, és mivel indokolják, hogy kellene?


(Az alma szilárd??? És ha zabkásába reszelem?)

1113. Mazsinka (válaszként erre: 1093. - 7e137d638c)
2014. szept. 22. 15:55
Volt itt egy nő, lehet, épp te vagy az új nicken, mert töröltette magát még régebben. Ő is így állt hozzá. Annyira tudta, hogy mit mivel, mennyit, hogy nem volt apelláta. Nem volt párdon. Mondhattál neki akármit. Neki is megvoltak a maga elméletei, hogy majd így lesz, úgy lesz, meg jojó lesz. Aztán három hónap alatt fogyott két kilót, aztán két nap alatt visszaszedte. Hurrá. Mert neki belefér a korpás kenyér. Belefért a krumpli is.
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook