Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Candida diétás (ehető) ételek receptjei fórum

Candida diétás (ehető) ételek receptjei (beszélgetős fórum)


2010. márc. 15. 18:55
Óriási kérdés: Ha az emebr évekig diétázik, eredményt is elér, de még nem gyógyult meg (miért is) akkor ezt a végtelenségig kell folytatni mi? Ahogy normálisan ettem, mindig visszajött az egész! :(
2010. febr. 24. 08:24
Én úgy tudom a rízs is tilos...
2010. jan. 26. 21:17
Én 2 évig diétáztam, majdnem teljesen végig! Kemény volt, eredmény is volt, de végérvényesen nem gyógyultam meg soha! :/
18. warj (válaszként erre: 3. - Dakri)
2009. okt. 29. 16:20

Szia! Igaz, hogy régebbi már a hozzászólás, de levestésztát többféleképpen is lehet pótolni. Én vettem bioboltba kuszkuszt,kölest szerintem nagyon jó. Vagy saját magad készíthetsz száraztésztát, ha van tésztavágó géped. Egyszerűen csak teljes kiőrlésű lisztből készítsd, és laskatésztát, levestésztát, lebbencstésztát, tarhonyát tudol így készíteni.


Ha a tönkönybúza liszt nem jön be, akkor a sütikhez kiválóan alkalmas a rizsliszt is. Kenyérnél én 10 dkg teszek 40 dkg teljes kiőrlésű liszthez, az a tapasztalatom, hogy ha többet rakok morzsálódik, málik a kenyér.



Remélem segítettem, keresd fel a Mit főztél ma? receptek candidásoknak és az ex-candidások fórumokat sok jó recept van fenn. Többek között kenyér recept is.

Kitartást kívánok.

17. dakri
2009. okt. 20. 20:45
Mo-n. nem nincs annyi rozs, és tönköly ültetve, hogy ekkora mennyiség kenyeret süssenek belőle a bio cégek. Megpróbálom a hagymásat.
2009. okt. 20. 19:20

de akkor a bolti kenyérbe se az van?

a neten nem találtál jó recepteket?

15. dakri
2009. okt. 20. 08:59
Édesapám mindig azt mondja, hogy soha ne higyjem el azt ami egy bio termékre rá van írva. Az állítja a kenyér sem az 100%-osan ami a papírján szerepel. És sajnos igaz lehet, mert ő tudhatja. Így magam próbálkozom.
2009. okt. 19. 21:16

Igen, a tönkölyös dolgok finomabbak. nekem ezek a puffasztott rizsek nem jönnek be, de az abonettel sikerült megbarátkoznom.

bio boltokban biztosan van olyan kenyér, amivel kiváltható

13. dakri
2009. okt. 19. 21:02
A legnagyobb gonddal még mindig a kenyérrel vagyok. Amíg azt nem tudom megoldani biztosan nem kezdek bele a diétába. Egy rozsos és egy tönkölyös receptet már próbáltam. A rozst eddig is tudtam,hogy nem szeretem azt nem is fogok sütni, a tönköly kenyereket eddig szerettem,hát amit én sütöttem azt nem. Abba nem kellett tojás, csak a liszt, szódabikarbóna, só. Fogok bele tenni hagymát, hátha attól jobb lesz az íze. Lehet, hogy hülyeség, de megpróbálom.
12. dakri (válaszként erre: 11. - Szitaszivárvány)
2009. okt. 19. 20:58

Igen, candidám van.

El tudom hinni, hogy finom lehet, de nekem kicsit távoli, de azért nem tartom elképzelhetetlennek, hogy ki fogom próbálni. Bár őszintén még tarhonyát sem ettem soha :-).

2009. okt. 19. 20:15

Értem. Én is azt hittem, hogy édesség nélkül fel fogok fordulni. De a diéta alatt egyszersem kívántam meg.

Egyébként a köles nagyon finom és tápláló. Én a mai napig főzök. Ált. tarhonya helyett készítem ugyanúgy, mint a tarhonyát, a páromnak csak az tűnt fel, hogy "húsosabb", kicsit más, de ha nem mondom, hogy köles, meg se fordul a fejében. :-)

Nézték, hogy tényleg candida-e, vagy csak a tünetek illenek rád?

10. dakri
2009. okt. 19. 19:19
Az igazság az, hogy még nem kezdtem el. Összegyűjtöm az ételeket, azért is indítottam a fórumot, és csak akkor állok neki, amikor annyi féle kaját tudok készíteni magamnak, hogy soha ne legyek éhes, és ami még a fő, hogy olyan kajákat amiket meg is tudok enni. Nem szeretnék hajdina, köles és egyéb kajákat enni. Lehet, hogy finom és valakinek izlik is, én inkább a "hétköznapi" kajákból próbálok össszeválogatni egy jó menüsort. Édeset nem eszem már két hete, de ez is csak egy próba még. Ezt hittem a legnehezebbnek mert ahogy gondolom más candidásnál is, nekem az édességek irányították már az életemet, de elég jól bírom, három hete a cigit is letettem. Tehát tudom, hogy végig tudom csinálni a diétát, ha kell a legkeményebbet is, csak számomra élvezhető ételekkel szeretném.
2009. okt. 18. 20:10

azt elhiszem.

Mióta csinálod a diétát?

2009. okt. 18. 19:30
Tonhalat paprikás rozslisztben forgattam meg és úgy sütöttem ki. Hozzá jénaiban sült zöldséget ettem. Mennyei ebéd volt.
2009. okt. 17. 20:57
tönköly liszt, 1 tojás, fűszerek és szódabikarbóna kellett hozzá, de már nem tudom milyen arányban. Megpróbálom megkeresni. Őzgerincformában kell sütni és 4 napig is friss. nem azt mondom, hogy életem legjobb kenyere, de ehető.
2009. okt. 17. 20:54
Kenyér recepteket szívesen fogadnék, mert kettőm van, de őszintén megvallom, egyik sem izlik, pedig szeretem is ráadásul a teljes kiőrlésű dolgokat.
2009. okt. 17. 18:55
A candida diéta egy ch mentes diéta,mivel a cukrot kell megvonni a gombáktól.Így bármelyik ch mentes diétaforma használható rá/atkins,southbeach,pritkin,kikwick/
2009. okt. 17. 14:10

fél évig csináltam a candida diétát és meglett az eredménye. Igaz, már rég volt, de megpróbálok még az agyacskámból 1-2 receptet előkotorni.

Pl. nagyon szerettem a savanyú almát feldarabolni, a mikróban gyorsan átsütöttem egy kicsit és abonettel ettem.

Akkoriban kenyeret is magamnak sütöttem, de már nem emlékszem a pontos receptre, hülyeséget meg nem akarok írni. Ha megtalálom valahol, akkor leírom.

2009. okt. 17. 10:19

Ma sárgaborsó levest főzök. Ami hiányzik a levesből az a csipetke, vagy a tészta. De inkább nem teszek bele, mert nem hiszem, hogy izlene a tönköly vagy rozs tészta. Rántást azt tönkölybúzából készítettem. Így szerintem ízletes és a diétának megfeleő étel.

A recept jó amit írtál, ki fogom próbálni.

2009. okt. 16. 20:24

Szia!

csirkemellfilét vékony csíkokra vágunk, kevés oliván gyorsan lepirítjuk. Mexikói zöldségkeveréket (fagyasztott) ráöntünk, felengedjük vízzel, fűszerezzük, de a legfontosabb fűszere a tárkony. Én legalább egy evőkanálnyit bele szoktam rakni. Imádom.

2009. okt. 16. 20:11
Olyan recepteket osszunk meg egymással, ami a legtöbbünk számára izletes, és nem teszi még nehezebbé az amúgyis kemény diétát.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook