Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vörös vérsejt szaporító ételek receptjeire lenne szükségem fórum

Vörös vérsejt szaporító ételek receptjeire lenne szükségem (beszélgetős fórum)


20. 5e1b581a2e (válaszként erre: 19. - F758a7200f)
2011. júl. 9. 13:18
Ja-ja...szuper kaja,ügyes vagy,igen.
19. f758a7200f (válaszként erre: 18. - 5e1b581a2e)
2011. júl. 9. 09:58

igen ezert is csinalom a marhahus-spenot kombot, onmagaban a spenotbol vagy az afonyabol nem szivodna fel tudom.


Igy meg gondolom egyik erositi a masikat:)

18. 5e1b581a2e (válaszként erre: 17. - F758a7200f)
2011. júl. 8. 21:58

Én örülök a jó eredményednek,szerintem ügyes vagy.

A C-vitamin ezen tulajdonsága szín kémia,azért nincs mit tárgyalni rajta.Úgyhogy persze,jól teszed.Annyi még,hogy az állati eredetű vas jobban hasznosul,mint a növényi eredetű,tehát ilyenkor érdemes a húsok vastartalmát megcélozni.

17. f758a7200f (válaszként erre: 16. - 5e1b581a2e)
2011. júl. 8. 19:58

Na, én végignyaltam ezt az egészet, és tényleg nincs benne, hogy c-vitamint nem lehet szedni.


És tényleg logikusnak tűnik, hogy ha már intravénásan beadja az ember, akkor minek kell még ennél jobban felszívódni, köszi.


Akkor ezek szerint én jól csinálom, amit csinálok, nem? Mert étkezésnél meg jó, ha meglocsolom citromlével az áfonyát a véres husi spenótkörettel után:) Legalábbis nekem ezt vérvétel is bizonyította egy héten belül

16. 5e1b581a2e (válaszként erre: 6. - Mmacus)
2011. júl. 8. 19:18

Itt valami félreértés lesz.

Először is megkérlek,hogy keresd ki innen,én nem találtam,azt,amire hivatkozol:


XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

"1. MILYEN TÍPUSÚ GYÓGYSZER A FERRLECIT INJEKCIÓ ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ?

A Ferrlecit injekció vaspótló készítmény, olyan kifejezetten vashiányos állapotokban alkalmazható, amelyekben szájon át történő vaspótlás nem lehetséges.

2. TUDNIVALÓK A FERRLECIT INJEKCIÓ ALKALMAZÁSA ELŐTT

Nem alkalmazható a Ferrlecit injekció:

- Ha allergiás (túlérzékeny) a nátrium-vas(III)-glükonátra vagy a Ferrlecit injekció egyéb összetevőjére.

- A vas raktározásával (hemokromatózis, krónikus hemolízis), illetve a vas felhasználás zavaraival járó betegségek (szideroakresztikus anémia, ólomanémia, talasszémia) esetén.

- Akut fehérvérűség esetén (akut leukémia)

- Súlyos gyulladásos máj- vagy vesebetegség esetén.

- Gyermekeknek 3 éves kor alatt.

- Koraszülötteknek és újszülötteknek az injekció benzil-alkohol tartalma miatt nem adható!

- A terhesség első 12 hete alatt.

A Ferrlecit injekció nem javasolt 3 és 6 év közötti gyermekek számára a biztonságosságra vonatkozó adatok hiánya miatt.

A Ferrlecit injekció fokozott elővigyázatossággal alkalmazható:

- Ha a kórtörténetében allergia vagy asztma szerepel, a Ferrlecit injekció kezelés megkezdése előtt konzultáljon kezelőorvosával

- Krónikus gyulladásos betegségek (Crohn betegség, sokízületi gyulladás) esetén.

- Intravénás vaspótlás megkezdése előtt a hiányzó vas mennyiségét pontosan meg kell határozni a szervezet túltelítésének (hemosziderózis) elkerülése érdekében.

- Az injekció benzil-alkohol tartalma miatt a véletlenül véna mellé vagy az izomba történt beadás fájdalmas lehet és ezért kerülendő. Ezenkívül a véna mellé történő beadás a bőr vörösesbarna elszíneződését okozhatja.

- A terhesség első 12 hete után és szoptatás alatt lehetőleg kerülendő a Ferrlecit injekció alkalmazása.

A kezelés ideje alatt alkalmazott egyéb gyógyszerek:

Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát a jelenleg vagy nemrégiben szedett egyéb gyógyszereiről, beleértve a vény nélkül kapható készítményeket is.

Bizonyos vérnyomáscsökkentő (ún. ACE-gátló) készítményekkel kezelt betegekben a Ferrlecit kezelés következtében fokozódhat az allergiás, túlérzékenységi (anafilaxiás-anafilaktoid) reakciók előfordulása és súlyossága.

Terhesség és szoptatás

A terhesség első 12 hetében nem adható a Ferrlecit injekció (esetenként vetélést okozhat).

A terhesség első 12 hete után és szoptatás alatt lehetőleg kerülendő a Ferrlecit injekció alkalmazása, a kezelőorvos csak kivételes esetekben, az előny/kockázat szigorú mérlegelése után dönthet az alkalmazás mellett.

Vemhes állatokban az intravénás vas adagolás fejlődési rendellenességet vagy vetélést válthat ki. Nem ismeretes, hogy ezek a hatások emberben is jelentkeznek-e. Néha a terhes nőknek adott vas tartalmú injekciók súlyos keringési zavarokat okozhatnak. A méhlepény elégtelen vérellátása ugyanakkor táplálkozási hiányhoz vezethet a magzatban.

A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és gépek kezeléséhez szükséges képességekre

A Ferrlecit injekció nem befolyásolja a gépjárművezetéshez és gépek kezeléséhez szükséges képességeket.

Fontos információk a Ferrlecit injekció egyes összetevőiről

A Ferrlecit injekció szacharózt tartalmaz, ezért nem alkalmazható ritka, örökletes fruktóz-intoleranciában szenvedő beteg esetén. Amennyiben korábban már figyelmeztették Önt, hogy bizonyos cukrokra érzékeny, ezt feltétlenül mondja el kezelőorvosának.

A Ferrlecit injekció 9 mg/ml benzil-alkoholt tartalmaz, ami csecsemőknél és 3 év alatti gyermekeknél toxikus és allergiás reakciókat okozhat.

3. HOGYAN KELL ALKALMAZNI A FERRLECIT INJEKCIÓT?

A Ferrlecit injekciót vénába adott (intravénás) injekció vagy infúzió formájában kell alkalmazni. A készítmény adagolását az orvos fogja megállapítani az Ön számára. Az orvos vagy erre képzett egészségügyi személyzet fogja beadni Önnek.

Intravénás vaspótlás megkezdése előtt a hiányzó vas mennyiségét pontosan meg kell határozni a szervezet túltelítésének (hemosziderózis) elkerülése érdekében.

Felnőttek átlagos adagja napi 1 ampulla (5 ml) Ferrlecit injekció, amely 62,5 mg vassal egyenértékű.

A napi 1 ampullás adagot kivételes esetben sem szabad túllépni.

A Ferrlecit injekció nem javasolt 3 és 6 év közötti gyermekek számára a biztonságosságra vonatkozó adatok hiánya miatt.

6 éves életkor felett, 40 kg-os testsúly alatt a vashiányos és művesekezelésben részesülő gyermekek minden művesekezelés alkalmával testsúly kilogrammonként 0,12 ml Ferrlecit adagot kapnak, ami 1,5 mg vas/ttkg-nak felel meg.

A 40 kg testsúly feletti gyermekek és felnőttek részére minden művesekezelés alkalmával 5 ml Ferrlecit adandó, amely 62,5 mg vassal egyenértékű.

A kezelés időtartama a vashiány mértékétől függ.

Az injekció alkalmazása:

A Ferrlecit injekciót lassú intravénás injekció formájában vagy hígítás után 20-30 percen át tartó infúzió formájában adják be. A hígított infúziós oldat szobahőmérsékleten 24 órán át marad stabil.

Ha túl sok injekciót kapott:

A Ferrlecit injekció túladagolásának tünetei a keringés összeomlása, sokk, sápadtság, nehézlégzés, nyugtalanság, illetve kábultság és kóma. Láz és görcsök is kialakulhatnak. Ha a vérben mérhető (szérum) vaskoncentráció meghaladja a 3 mg/ml-t és a transzferrin vaskötő kapacitása telített, akkor 1-2 g deferoxamin adagolása javasolt infúzióban (maximum 16 mg/ttkg/óra). Az infúziót a következő napon meg kell ismételni a szérum vasszint ellenőrzése mellett.

Ha nem kapta meg az injekciót:

Az elmaradt Ferrlecit injekciót egy későbbi időpontban pótolni lehet. Sohasem szabad azonban egymás után két injekciót vagy kétszeres adagot beadni.

Ha idő előtt megszakítja a kezelést:

A Ferrlecit kezelés megszakadása esetén nem biztosítható a megfelelő vaspótlás.

Ilyen esetben forduljon kezelőorvosához.

Ha bármilyen további kérdése van a készítmény alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg orvosát.

4. LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK

Mint minden gyógyszer, így a Ferrlecit injekció is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

A jelen szakaszban a mellékhatásokat az előfordulásuk becsült gyakoriságával együtt adjuk meg. Erre a célra a következő gyakorisági kategóriákat és megnevezéseket használjuk:

nagyon gyakori: 10 beteg közül több mint 1 beteget érint

gyakori: 100 beteg közül 1-10 beteget érint

nem gyakori: 1000 beteg közül 1-10 beteget érint

ritka: 10 000 beteg közül 1-10 beteget érint

nagyon ritka: 10 000 beteg közül kevesebb mint 1 beteget érint

nem ismert: a rendelkezésre álló adatokból nem állapítható meg gyakoriság

Ritka:

- Vérnyomásesés, ami akár a keringés összeomlásáig is fokozódhat.

- Tüdőödéma, a hörgők nyálkahártyájának duzzanata, ami nehézlégzéssel jár.

- Bőrkiütések.

- A test különböző helyein (pl. arc, szájüreg, garat) jelentkező ödémával járó túlérzékenységi (ún. anafilaxiás) reakciók.

Nagyon ritka:

A vér vasszállító rendszerének túlterhelése esetén hemolízist (a vörösvérsejtek szétesése) illetve hemoglobinuriát (vér megjelenése a vizeletben) is megfigyeltek.

Intravénás injekció

Intravénás injekcióként alkalmazva az alábbi nemkívánatos hatásokat is jelentették. Mindezek miatt a Ferrlecit injekciót intravénásan csak nagyon lassan, a beteg fekvő helyzetében szabad alkalmazni.

Az alábbi mellékhatások gyakorisága a rendelkezésre álló adatokból nem állapítható meg.

Nem ismert:

A Ferrlecit injekció beadását követően arckipirulás, szapora szívverés, vérnyomás emelkedés, szédülés, hányinger, ízérzékelési zavarok, mellkasi-, hasi-, és hátfájdalom, zsibbadás, valamint izom- és ízületi fájdalom léphet fel.

Művesekezelés alatt álló gyermekek esetén az alábbi mellékhatásokat figyelték meg:

Nagyon gyakori:

- Hányinger, hányás, hasi fájdalom.

- Szívdobogásérzés, szapora szívverés.

- Magas vagy alacsony vérnyomás.

- Fejfájás.

Gyakori:

- Fertőzések, garat- vagy arcüreggyulladás,

- Trombózis,

- Izom- és ízületi fájdalom, mellkasi- és hátfájdalom.

- Láz, arcödéma.

A készítményben levő benzil-alkohol ritkán túlérzékenységi reakciót idézhet elő.

Ha bármely mellékhatás súlyossá válik, vagy ha a betegtájékoztatóban felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb tünetet észlel, kérjük, értesítse orvosát.

5. HOGYAN KELL A FERRLECIT INJEKCIÓT TÁROLNI?

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!

Legfeljebb 25 °C-on tárolandó.

A dobozon feltüntetett lejárati idő után ne alkalmazza a Ferrlecit injekciót. A lejárati idő a megadott hónap utolsó napjára vonatkozik.

A gyógyszereket nem szabad a szennyvízzel vagy a háztartási hulladékkal együtt megsemmisíteni. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy szükségtelenné vált gyógyszereit miként semmisítse meg. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.

6. TOVÁBBI INFORMÁCIÓK

Mit tartalmaz a Ferrlecit 12,5 mg/ml oldatos injekció?

A készítmény hatóanyaga:

12,5 mg ferrum (vas) {nátrium-vas (III)-glükonát komplex formájában} 1 ml oldatos injekcióban.

Egyéb összetevők:

Vízmentes nátrium-karbonát, nátrium-glükonát, nátrium-karbonát-dekahidrát, vas(III)-klorid-hexahidrát, szacharóz, injekcióhoz való víz, benzil-alkohol (9 mg/ml), nitrogén.

Milyen a Ferrlecit oldatos injekció külleme és mit tartalmaz a csomagolás?

Küllem: Sötétbarna színű, tiszta steril oldat.

Csomagolás: 5 ml oldat fehér színű pontjelzéssel, valamint egy fehér és egy sárga színű kódgyűrűvel ellátott színtelen ampullába töltve. 5 x 5 ampulla műanyag tálcán és dobozban."

Forrás: [link]

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX


Másodszor pedig:

Az "elfogyasztott" vas hasznosulását elősegíti a C-vitamin.Ez nem kérdés.


Harmadszor: intravénásan kapott vasnak már nincs szüksége felszívódásra.


Úgyhogy én ezt itt őszintén nem értem...

15. f758a7200f (válaszként erre: 12. - 11c89165be)
2011. júl. 7. 17:36
De legalabb haladas mert ha eszik akkor osszeszedi magat. Sok sikert:)
14. 11c89165be (válaszként erre: 13. - M0ncsa)
2011. júl. 7. 16:24
Először is köszönöm! Hát igen, a vérkép csak másodlagos..., de most ez is nagyon fontos....(
13. M0ncsa (válaszként erre: 12. - 11c89165be)
2011. júl. 7. 16:21
Hat, akkor ez mar egy bonyolultabb problema, mit verszegenyseg :( Mielobbi jobbulast Nektek!
12. 11c89165be (válaszként erre: 11. - F758a7200f)
2011. júl. 7. 15:34

Érdekes, de már van étvágya! :) Kb fél év alatt lefogyott 40 kilót, ekkor derült ki a rák. :((( Nehezen szembesültünk az "ítélettel", hogy előrehaladott gyomorrák. 27 db daganat, szerte szórva. Elkezdődött a folyékony kemotherápia, nem evett, nem ivott, hányt, tovább fogyott. Az orvos közölte, hogy szinte csak a csoda mentheti meg.....Feltettük a kérdés, hogy vajon léteznek-e még csodák!? A második kezelésnél közölte, hogy ő ezt nem bírja, át akar térni a gyógyszeres kezelésre.... Ez annyiból áll, hogy 21 naponta be kell menni a kórházba egy kb 5 órás folyékony kemotherápiára+ adnak neki 21 napra elegendő xeloda nevezetű rákgyógyító tablettát. Az orvos nagyon ellenezte a tablettás kezelést, mert szerinte nem fog lejutni a gyomorba a tabletta. ( a gyomorszáj 4 mm vastagságra szűkült)Szerencsére lejut, sőt hat is, de a vérrel mindíg baj van.Eddig a fehérvérsejtekkel volt a gond, most meg a vörössel.

Viszont sokszor a rozsdás szöget is képes volna megenni.

11. f758a7200f (válaszként erre: 7. - 11c89165be)
2011. júl. 7. 15:19
Sajnalom, gondolom akkor etvagya sincs nagyon:(
10. f758a7200f (válaszként erre: 6. - Mmacus)
2011. júl. 7. 15:18
Nem tudom de en igy kajalok ahogy irtam es most 180 korul van a vasszintem. Lehet hogy az etelekben levo c-vitamin nem gatolja annyira es inkabb a kiegeszitokre vonatkozott.
9. f758a7200f (válaszként erre: 8. - M0ncsa)
2011. júl. 7. 15:16
Ebben lehet valami mert en is mindig verszegeny voltam es most mgaslati levegon elek, azota nem fordult elo. Marmint volt egyszer nagy vervesztesegem es csak amiatt.
8. M0ncsa (válaszként erre: 7. - 11c89165be)
2011. júl. 7. 14:51

o, az kar :( akkor marad az etrend, tenyleg jo a cikk, sokat megmagyaraz.


Nagymamamat a magaslati levego mentette meg, fiatalkoraban naponta elajult, annyira rossz volt a verkepe. Az elete mulott rajta, szoval garantaltan segit :)

7. 11c89165be (válaszként erre: 3. - M0ncsa)
2011. júl. 7. 14:43
Köszi a tippet, de sajnos a magaslati levegő kilőve, mert kemohterápiát kap, örül ha egyáltalán egyedül el jut a boltba. :(((
6. mmacus (válaszként erre: 2. - F758a7200f)
2011. júl. 7. 14:36
Eddig én is azt hittem, hogy a C vitamin segíti a vas felszívódását. Kóros vashiány miatt ma kaptam az első Ferrlecit injekciót, amire pedig az van írva, hogy tilos vele egyidőben C vitamint és rutein tartalmú szereket szedni, mert gátolja a felszívódást.
2011. júl. 7. 14:32

Nezd, talaltam egy tokjo cikket a verszegenysegrol, ezt sztem olvasd el, a vegen elmagyarazza azt is, melyik etelben mi van :)


[link]

2011. júl. 7. 14:21
Cékla cékla lé töménytelen mennyiségben,vér képző.
3. M0ncsa (válaszként erre: 1. - 11c89165be)
2011. júl. 7. 14:14

Szia,

a maj, spenot es vorosbor nem szaporitja a voros versejteket, hanem a vastartalmuk magas, ami viszont elengedhetetlen a hemoglobinkepzeshez.

Ha a csontvelot szeretnetek gyorsabb vorosvertestkepzesre serkenteni, menjetek magaslati levegore nyaralni minimum 3 hetre (3 het az atallasi ideje a szervezetnek), 700 m magasra vagy afole (1200 m-ig mondjuk, ami meg nem annyira megterhelo a papanak). Ilyen magasan ugyanis ritkabb a levego, ergo kevesebb az oxigen, es ezt a szervezet ugy kompenzalja, hogy boszen elkezdi termelni az oxigenszallito sejtecskeket ;)


Eteleket illetoleg pedig keress ra a magas vastartalmu etelekre (azt hiszem, a brokkoli is ilyen, de nezz utana inkabb). Nem art melle egy kis B12 es C vitamin is :)

2. f758a7200f (válaszként erre: 1. - 11c89165be)
2011. júl. 7. 14:06

A maj az abszolut number one!!:)


Ezen kivul meg minden voros hus, legtobb a lohusban van, es a spenot, afonya igen, de csak ha hussal egyutt eszi az ember. Minden sotetzold leveles zoldseg is, es minden sotet bogyos gyumolcs (szeder, malna stb)


Elvileg egy etkezesen belul kellene lennie mindnek vagyis egy majas vagy husos etel spenot vagy mas sotetzold zoldseg korettel es desszertnek bogyos gyumolcs amit citromlevel meglocsol (a c-vitamin segiti a vas es a folsav felszivodasat)


Nekem nagy verveszteseg utan ez egy het alatt rendbetette a veremet de gondolom tartos eredmenyhez tartosan igy kell kajalni

2011. júl. 7. 13:57
Édesapámnak nagyon alacsony a vörös vérsejt száma, ezért érdekelnének olyan ételek amelyek ezen segítenek. Az orvos már említette a májat, a spenótot és a vörösbort.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook