Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Büszke vagyok arra, hogy a természetre való őszinte... fórum

Büszke vagyok arra, hogy a természetre való őszinte... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
37. tumbo2 (válaszként erre: 36. - Csemár)
nov. 6. 17:02
71 évesen?legfeljebb arra,hogy szép és jó lányt neveltem.meg,hogy egyedül is,persze segítséggel boldogultam az életben.
36. csemár (válaszként erre: 27. - Tumbo2)
nov. 6. 16:50

Erre mit mondhatok?

Tényleg nem tudsz?

Biztos, lehetne azért találni valamit, ha egy kicsit szétnéznél.

35. Enissa (válaszként erre: 34. - Napsugár8)
nov. 6. 15:25
Ezt már nem is mertem írni, szinte az egyetlen kincsünket, ami még megmaradt, a vizet veszik el, ami később sokkal többet érne mindennél.
34. Napsugár8 (válaszként erre: 30. - Enissa)
nov. 6. 15:08
Meg az akku gyárak kellenek ide nekünk. Annak a másiknak többszörösen nagyobb "birtoka" van, tele folyókkal, munkaerővel, mindennel, mégis van esze, hogy azokat a gyárakat ne ott építse fel. Ahogy írod: a hal feje igen-igen bűzlik.
33. csemár (válaszként erre: 32. - Enissa)
nov. 6. 14:56
Jó vagy! :-))
32. Enissa (válaszként erre: 31. - Csemár)
nov. 6. 14:46

"Azt sem hallhatta senki tőlem, hogy tökéletes vagyok, csak majdnem. OK, az utolsó mondatrész, csak vicc volt."


Ezt ideteszem, mert még félreértik, hogy tényleg ezt írom magamról. :)

31. csemár (válaszként erre: 28. - Enissa)
nov. 6. 14:35

Nem hiszem, hogy elbeszélünk egymás mellett.

Inkább az van, szerintem is, hogy saját magunkból indulunk ki.


Megértelek, amikor azt állítod, hogy SZINTE tökéletes vagy.


Én ugyanezt állítom magamról. :-))

Hiúságból is, no meg azért is, mert - itt az interneten - mindenki azt mond, amit akar. (Hiszen a beszlgetőtársak úgyis csak azt hisznek el belőle, amit akarnak, illetve ami belefér a "világképükbe".)

30. Enissa (válaszként erre: 23. - Napsugár8)
nov. 6. 14:30

Sokan vagyunk ám, csak ezek nem kapnak hírértéket.

Megint azt mondom, fejétől bűzlik a hal. Kicsiben vigyázhatok én a folyóra, ha a nagyok meg ontják bele a nehézfémet, szemetet, akármit.

Abban van igazad, ha többen összefognánk, talán megakadályozhatnánk ezt, vagy azt, de arra még nem értünk meg.

29. tumbo2 (válaszként erre: 23. - Napsugár8)
nov. 6. 14:20
na,megint azt mondják,hogy dicsekszem.az apám kárpótláskor kapott egy kis erdőt,az volt a kívánsága,hogy az unokaöcsémé legyen.nagyon szép faházat épített,ott van pár kutya,de éjjel vaddisznó,néha őz is,meg persze madarak.télen az állatoknak visznek ki lucernát,más ennivalót.
28. Enissa (válaszként erre: 18. - Csemár)
nov. 6. 14:17

Szerintem ott a gond, azért beszélünk el egymás mellett, ahogy mondják, mindenki magából indul ki.

Én az életben nem voltam még irigy senkire, most ezen lehet megint filózni, igazat mondok, vagy sem? Akkor sem fog változni. Még azt sem mondom, hogy a szomszéd fűje zöldebb, olyan amilyenné teszi önmagának. Hogy bosszankodom-e dolgokon, hogy a viharba ne, nem is tagadom, de nem a kisembereken, a Lörkéken. Persze ezeken akkor, a valahol olvasom, megemlíti valaki, aztán elengedem, egyedül tenni ellene nem tudok, mérgezni nem fogom magam.

Azt sem hallhatta senki tőlem, hogy tökéletes vagyok, csak majdnem. OK, az utolsó mondatrész, csak vicc volt. Az nem érdekel, akit nem ismerek milyen, mert mindig azt mondom, a messziről jött ember esete.

27. tumbo2 (válaszként erre: 26. - Csemár)
nov. 6. 14:15
ha már magammal nem tudok dicsekedni.
26. csemár (válaszként erre: 20. - Tumbo2)
nov. 6. 14:12
Ugyehogy?!
nov. 6. 13:58

Nem konkrétan FI-nek, inkább általánosságban írom:


Még az is lehet, hogy aki állandóan fényezi önmagát, esetleg az önmagával szembeni elégedetlenségét, az u.n. kisebbrendűségi érzését akarja csökkenteni. Azzal, hogy fennhangon hirdeti saját nagyszerűségét, az önmagába vetett hitét igyekszik erősíteni.

24. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - Titkoskert)
nov. 6. 13:48
Egyetértek!
23. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 6. 13:43
Lehetsz is büszke, sajnos egyre kevesebben vannak, vagyunk akik odafigyelünk a természetre, odafigyelünk a világra, amelyben élünk.
22. Napsugár8 (válaszként erre: 2. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 6. 13:42
Meglehet, hogy el sem olvasta igazán a bejegyzést, csak rábök valamire, a törzspontot akkor is megkapja.
21. tumbo2 (válaszként erre: 20. - Tumbo2)
nov. 6. 13:39
egyszer őt.
20. tumbo2 (válaszként erre: 18. - Csemár)
nov. 6. 13:38
talán egy ismerőst,de lehet,hogy őt sem őt sem.
19. jennyvagyok (válaszként erre: 2. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 6. 13:27
Irigyek.
18. csemár (válaszként erre: 17. - Enissa)
nov. 6. 12:45

Nem az ismeretlenre irigy az ilyen, hanem a másik ember sikerére, szerencséjére, boldogságára. Kicsit pontosabban: a saját sikereivel, szerencséjével, boldogságával elégedetlen.

Mert a szomszéd fűje miért zöldebb??! Hogy merészel zöldebb lenni??!

Ugye ismerős ez is?

Megnevettettél a táblás példázatoddal! Hát ez az! Az érem másik oldala pedig a lájkvadászat. A látszattökéletesség lobogtatása...


Hja, nem vagyunk egyformák... :-) Van néhány diplomám, igaz, s a három gyermekem is jócskán rádolgozott az érettségi diplomájára, továbbá ezen túlmenően is a világ legjobb, legszebb, legokosabb gyermekei mindhárman, de hát kit érdekel mindez?

17. Enissa (válaszként erre: 13. - Csemár)
nov. 6. 10:14

Nem értek Veled egyet. Miért lenne bárki irigy egy ismeretlenre?

Azzal sincs gond, hogy egyszer-kétszer valaki kiírja, mint a FI. De aki már 250 x írja ki, ott valami gond van már szerintem.

Ismerek én itt sok fórumozót, akinek nagyon sikeresek a gyerekei, vagy unokái, esetleg az egész család, de nem éreznek késztetést, hogy ezt minden fórumon megosszák.

Amikor állandóan az ember képébe nyomják, az már irritáló is tud lenni. Írom úgy, hogy tudnék én is írni bőven sikerekről, de minek? Én anélkül is tudok örülni nagyon is, ha hihetetlen, még mások örömének is. De olyan ez, mintha úgy mennék ki az utcára, hogy a mellkasomra, hátamra ragasztanám: Emberek megszerezte a gyerekem a 4. diplomáját is ! Szerinted nem lesajnálóan nézne rám az is, akinek szintén a 4. diplomáját szerezte a gyereke?

Pl. még tőled sem olvastam sem magadról, sem a családodról ömlengéseket. Ha elkerülte a figyelmem, bocsánat!

16. tumbo2 (válaszként erre: 12. - Myra)
nov. 6. 10:01
ha nekem írtad,köszönöm.
15. tumbo2 (válaszként erre: 14. - Ágio8405)
nov. 6. 10:00
a lányomékat feltétlenül.az unokaöcsémet is,nem érdekből,igaz,mikor eltört a lábam mindig bevásárolt nekem,még a lépcsőn is támogatott,mondom tudok én menni.gondolom azért lettem ilyen,mert a szüleim is ilyenek voltak.sosem emlékszem,hogy megsimogattak,vagy az ölükbe vettek volna.de még mindig jobb vagyok,mint a húgom,aki alapból utál mindenkit.míg élt az öcsém,el szoktunk menni hozzájuk,sütit vinni,meg az unokahúgomhoz is.amit szeretek?az a kocsonya,csülök,ez persze vicc volt.
14. Ágio8405 (válaszként erre: 10. - Tumbo2)
nov. 6. 06:43
Bántás nélkül kérdezem, van amit szeretsz?
13. csemár (válaszként erre: 2. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 6. 03:30

Rutin.


(Esetleg allergiások arra, ha valaki "bevállalja", hogy büszke valamire, valakire. Pl. az elért eredményeire, a gyerekeire. Hogy elégedett az életével.

Valamikor régen ezt irigységnek nevezték.)

12. Myra
nov. 5. 20:41
Méltán vagy büszke.
11. tumbo2
nov. 5. 13:31
10. tumbo2 (válaszként erre: 8. - Tumbo2)
nov. 5. 13:09
szereti a természetet,kirándulnak,hegyet másznak,szereti az állatokat,na ezt sem tőlem örökölte.
nov. 5. 13:09
Én csak vénebb fejjel kezdtem el magam körül meglátni a szépet. De legalább még nem késő. 😃
8. tumbo2 (válaszként erre: 6. - 55Judit)
nov. 5. 13:07
rám is azt írták,hogy dicsekszem a gyerekemmel.hogyne dicsekednék,szép,kedves,okos,hálistennek nem rám hasonlít.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook