Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Büszke vagy arra, hogy magyar vagy? fórum

Büszke vagy arra, hogy magyar vagy? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. febr. 7. 00:00

Soha nem tagadnám le, h magyarnak születtem, és mégha el is vezérelne az élet más országba élni/ dolgozni,. hosszú évek multán is magyarnak vallanám magam.

Olyan büszkeséget nem érzek a származásom miatt, ami azt sugallaná nekem, h verjem a mellem, de!

Irtózatos büszkeséggel tölt el az, amikor világversenyeken (EB, VB, Olimpia, BL, stb.) hazám szülöttei szép eredményeket érnek el, és nekik szól a Himnusz (mégha soxor piszkosul hamisan is játszák). Büszke vagyok, amikor tőlünk elszármazott, nálunk oktatott tudósok olyan eredményeket mutatnak fel, ami okán ismét előkerül a világ szemében az a téma, h miért is olyan okosak a magyarok?

Büszke vagyok, amikor tehetséges előadók, zeneszerzők, stb. hírdetik magyarságuk.

Himnuszunk hallatán összeszorul a szívem, és bizony elcsuklik a hangom, ha énekelni kell.

Büszke vagyok, amikor a másodállásomban (vendéglátás) összefutok a rengeteg túristával, akik imádnak minket magyarokat, és visszatérő vendégek.

Soroljam még? :)

33. elszabadult hold (válaszként erre: 4. - 68b1114f6e)
2011. febr. 6. 22:10
mégis lenézik sok helyen (más országban) pedig nem is rajta múlik...
2011. febr. 6. 21:49
büszke??? dehogy... azokkal élek egy országban, akik 2004-ben elutasították, hogy a határon túli magyarok állampolgárságot kapjanak!!!és ezt senki sem kenheti a politikusokra, csak el kellett volna menni!! arra büszke vagyok, hogy igennel szavaztam.
31. tündér74 (válaszként erre: 1. - Rowena)
2011. febr. 6. 21:38
Különösebb büszkeségre nem ad okot szerintem bármelyik nemzethez tartozni.
2011. febr. 6. 20:33

Büszke!

Ha megkérdezik a hollandok,hogy honnan jöttem,azonnal rávágom,hogy magyar vagyok.

Nagyon sokszor előfordult már,hogy kétségbe estek,mikor meghallották.Biztosan nem véletlenül.Ezért megteszek mindent,hogy változtassak a véleményükön.

2011. febr. 6. 20:23
Igen, de nagyon azon küzd az ország, hogy ne lehessek az.
2011. febr. 6. 18:49
Nem. Sőt.
27. nunu
2011. febr. 6. 18:47

"Megbűnhődte már e nép

A múltat s jövendőt!"

Jó lenne már egy kicsit jobb élet!

26. a0c1361e44 (válaszként erre: 23. - 9925394c3b)
2011. febr. 6. 18:44
És még sorolhatnánk, hogy mi mindent feltalált ez a kis ország...
25. nunu (válaszként erre: 8. - 9925394c3b)
2011. febr. 6. 18:40
Gyermekkoromtól ismerem ezt a verset.Dédapám kiment szerencsét próbálni amerikábaés amit küldött levelet,annak a levélpapírjára volt ez a vers rányomtatva.Mai napig őrizzük.A baj csak az,hogy nem jött haza a csáládjához,újra megnősült!
2011. febr. 6. 18:33
egyre kevésbé...:(
23. 9925394c3b (válaszként erre: 15. - A0c1361e44)
2011. febr. 6. 18:30

vagy a mi golyóstollunkkal írnak...

Ezt a bejegyzést akár én is írhattam volna, ugyanezt érzem...

2011. febr. 6. 18:27

a lehetosegek hazaja:D


de itt van a balkan fanaticos is

[link]

2011. febr. 6. 18:12

Az új országimázs videó-szerintem nagyon jól sikerült:


[link]


:)

2011. febr. 6. 18:06
... szintén nem büszke, de tisztelettel vagyok a magyarságom ... a múltunk, történelmünk, hagyományaink iránt. :)
19. agis
2011. febr. 6. 18:05
Buszke nem vagyok, de elfogadom....:D
2011. febr. 6. 18:01

Buszke? Hat odafonnt ugy gondoltak, hogy most szulessek magyarnak..ennyi, azert annak orulok, hogy nem 1el jobbra dobott le a golya es termeszetesen nem tagadom le a szarmazasom.

De milyen is a magyar ember? hat... legyunk oszintek, a legtobb magyar lop , csal, bemoszerolja a masikat, hazudik, osszetartas nulla, ha a szomszednak kicsit jobban megy , akkor feljelenti, a magyar mindenen nyavajog, mindent leszol, mindennek a rossz oldalat nezi es a himnuszunk is olyan kesergos, nyavajgos..

17. Kira88
2011. febr. 6. 17:50

A magyar himnusznál semmi nincs szebb a világon! :)


Én akkor jöttem rá, mennyire büszke vagyok arra, hogy magyar vagyok, amikor fél évet külföldön éltem. (Olaszország) Volt egy emlékezetes pillanat: 4 hónapja éltem kinn, utaztam haza a busszal. Zsúfoltság, 40 fokos meleg, kiabál mindenki össze-vissza(olaszok...)és egyszer csak magyar szavakat hallottam. Felszállt egy nagymama és a kisunokája és szépen, csendben beszélni kezdtek a világ legszebb nyelvén. Nem tudom elmondani milyen érzés volt, majdnem elsírtam magam. Aki sose hagyta el az országot, az nem tudja elképzelni se mit jelent ez...:)

2011. febr. 6. 17:42
Itt élek de nem vagyok magyar, de egyáltalán ki van itt aki tiszta magyar lenne ??Más az érzés ,hogy magyarnak érzem magam nem??
15. a0c1361e44 (válaszként erre: 2. - 9925394c3b)
2011. febr. 6. 17:39

Ez egy jó reklám volt:)

És nagyon szép a Magyarország cimű dal, amit Oláh Ibolya énekelt egyik augusztus 20-án.


Én büszke vagyok arra, hogy magyar vagyok. Sosem tagadnám le. Amikor a himnuszt hallom vagy a szózatot, vagy az idézett reklámot, dalt, verseket, akkor mindig azt gondolom, hogy igen ez Magyarország és szuper:) És gombóc lesz a torkomban és átjár a büszkeség, hogy magyar vagyok:) Vagy amiatt is, amit mi magyarok adtunk a világnak. Igaz, legtöbb külföldi azt sem tudja, hogy hol van Magyarország, pedig a mi általunk feltalált gyufát használják... De én akkor is büszke vagyok. Miénk a legszebb himnusz is:)

2011. febr. 6. 16:37
büszke vagyok a nemzeti kincseinkre, büszke arra amiket mi találtunk fel, büszke a szebbnél szebb tájainkra, de amúgy? nem ! Hogy miért? Szégyen az ország, szégyen ahogy az országban élők viszonyúlnak embertársaikhoz, mellüket verve mert fehérek és ezáltal már magyarok is?!A magyarság sose a bőrszinben lakozott, és ez az amit a gárdisták és a rasszista elvakult barmok nem értenek. Hányás ami az országban folyik. Undorító amit politikusaink megtehetnek, és még undorítóbb mikor választáskor az emberek egymást szídják politikai nézetük miatt,ahelyett hogy összefognának, és megértenék tök mind1 ki ül a trónon a kisparasztnak így is úgy is csak szarabb lesz.
2011. febr. 6. 16:27

én nem büszkeségnek mondanám, inkább annyi, hogy jó érzéssel tölt el.

:)

12. 68b1114f6e (válaszként erre: 10. - Rowena)
2011. febr. 6. 16:18
Természetesen megmondom.
2011. febr. 6. 16:04

Én büszke vagyok rá,hogy magyar vagyok,de ha végig nézünk az országon,na az szégyen..

Szégyen ahogy élünk..Emberek kerülnek utcára nap mint nap,fedél nélkül élnek,éheznek,fáznak..Anyák,akik a gyerekeik társaságában kukázni kényszerülnek(a minap láttam,lesújtó volt),miközben a "nagykutyák" oda fent milliókat harácsolnak össze és a bankszámlájukat hizlalják a seggükkel egyetemben,és még akkor el is várnák,hogy szobrot állítsunk nekik,amikor lemondanak pár ezer forint tisztelet díjról,amit mi gürizünk össze nekik..Édes mártírok,AKASZTÓFÁT nekik...

És még sorolhatnánk de minek,ettől nem változik semmi..

A magyarságomra büszke vagyok,az országom miatt meg szégyellem magam minden nap,helyettük is...

10. rowena (válaszként erre: 4. - 68b1114f6e)
2011. febr. 6. 16:01
Lefordítom neked a kérdést: Ha valaki, mondjuk Angliába megkérdezné tőled, hogy milyen nemzetiségű vagy, gondolkodás nélkül rávágnád hogy magyar, vagy szégyenkezve másra terelnéd a szót, esetleg hazudnál?
2011. febr. 6. 16:00
jó kérdés. arra nem vagyok büszke ha valaki más rovására veri a mellét hogy ő mekkora magyar(pl. gárdisták) olyankor szívesen letagadnám. magyar vagyok és kész ennyi. egy ugyanolyan náció tagja mint másé, ezzel nem vagyok sem több sem kevesebb más nemzet tagjánál
8. 9925394c3b (válaszként erre: 6. - Nunu)
2011. febr. 6. 16:00
Gyönyörű! Köszönöm, hogy leírtad!
2011. febr. 6. 15:58
Anyám szerb,apám sváb....
6. nunu
2011. febr. 6. 15:58

Magyar vagyok, magyar; magyarnak születtem,

Magyar nótát dalolt a dajka felettem,

Magyarul tanított imádkozni anyám

És szeretni téged, gyönyörű szép hazám!


Lerajzolta képed szívem közepébe;

Beírta nevedet a lelkem mélyébe,

Áldja meg az Isten a keze vonását!

Áldja meg, áldja meg magyarok hazáját!


Széles e világnak fénye, gazdagsága

El nem csábít innen idegen országba.

Aki magyar, nem tud sehol boldog lenni!

Szép Magyarországot nem pótolja semmi!


Magyarnak születtem, magyar is maradok,

A hazáért élek, ha kell meg is halok!

Ringó bölcsőm fáját magyar föld termette,

Koporsóm fáját is magyar föld növelje!

2011. febr. 6. 15:57
Amióta Angliában dolgoztam,nem!....
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook