Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Borderline személyiségzavar fórum

Borderline személyiségzavar (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
2924. sziszi26!
2010. jún. 17. 19:48

Sziasztok!


26 éves vagyok,és lehet hogy borderline?!Hogy tudom meg?,az én gyerekkori előzményem az pont beleillik elhagytak a szüleim és utána a mostoha apám zaklatott évekig.Rettentő düh kitöréseim vannak,amit nem tudok kontrollálni,van 2 gyerekem őket sajnálom.Emellett a családban az apám az súlyos skizofrén.Én nem gondolnám,hogy az vagyok ,mert érzem hogy gond van velem.Pl épületeket látok percekig máshogy pl kitörtek az üvegek+ füstölnek!? Vagy pl megyek az utcán és olyan mintha hirtelen mindenki eltünne se kocsik se emberek se semmi.Nagyon ilyesztő,de dokihoz nem merek menni,láttam apámat a zárt osztályon szörnyen nézett ki+ sokkolták az agyát.Én ettől nagyon félek+ a bezártságtól is.Tudtok olyan pszichologust ajánlani aki tud gyógyszer nélkül is segíteni.Szerintetek lehet borderline?Vagy a borderline nem tudják,hogy betegek?

Köszönöm a segítséget!

2923. lilimia
2010. jún. 9. 10:01

Halihó!


Kivel mi a helyzet?

2922. border05
2010. máj. 31. 18:07

Ezek vagyunk mi, bordik.


tp://www.youtube.com/watch?v=scihfZRKgIk

2921. border05
2010. máj. 31. 14:29

Azt mondjátok a szavazáson, hogy üldözési mániám van.

Hát, lehet.

2010. máj. 30. 23:10
túlságosan megnyíltam itt és megbántam....:(:(
2010. máj. 30. 23:07

Én most elköszönök mindenkitől! Sikeres életet nektek minden jót!

leadtam a regem törlését....

sziasztok jó volt itt...:(

nagyon bánom, de mennem kell

2918. inimrod (válaszként erre: 2917. - Ba7821deef)
2010. máj. 30. 22:48

Szia!


Többször emlegetted azt a pasidat, aki tönkre tett Téged. Valami olyasmit írtál, hogy ő volt az, aki kezeletlen borderes volt. Írnál erről valamit, ha nem vagyok tolakodó?

Ha tapintatlan voltam ne haragudj, csak én is így jártam és ezt már múltkor is megakartam Tőled kérdezni. Köszi.

2917. ba7821deef (válaszként erre: 2916. - Xfaktor12)
2010. máj. 30. 19:20

igen és autodidakta módon nekiállni kezelni saját magát!

jó lehet hogy a szorongásokat, kényszereket (kisérő tüneteket) lehet gyógyszeresen kezelni, de magát a betegséget nem.

2916. xfaktor12
2010. máj. 30. 12:32
Tulajdonképpen a lényeg, hogy akinek sulyosabb problémái vannak, valószinüleg elszenved vele vagy 20-30 évet, ugyanis a korházak semmit sem tudnak segiteni, a pszihologusok meg tehetetlenk, lévén az egyénnek kell átlátni a helyzetét.
2915. ba7821deef (válaszként erre: 2913. - 71494e8723)
2010. máj. 30. 09:45

Hogy egy bordi lehet-e szerelmes? ezen kaptam össze a párommal pár hete, utána magába szállt és elnézést kért tőlem, mert azt mondta hogy ő nem érezheti helyettem az érzéseimet. Jó minden bordi kapcsolatfüggő a partnereim 99% át nem szerettem, csak azért kellettek, hogy ne legyek egyedül.

De most nem így van. Erre ő is rájött és bocsánatot is kért.

Amúgy ha megfigyelitek általánosságban nagyon rossz vélemény van a BDP ről.

2914. xfaktor12
2010. máj. 30. 05:39

1 dolog fix.


Ma már pontosam tudom , miért voltam döhös egy életen át.


És sokszor már pontosan oda tudom irányitani a dühömet ahova való.

2010. máj. 30. 04:04

Én is élek még, fura, hogy tiniként mennyire szerettem a fórumokba írni, de mára ez elmúlt.

Fura volt olvasni pár dolgot és akartam rá reagálni, de szokás szerint elfeljtettem a nagyját.:) Nem tudom másoknál tünet-e a rossz memória, de nekem valami iszonyatosan rossz memóriám van!

Annyira emlékszem a hozzászólásokból, hogy fennakadtam a kérdésen, hogy borderline nem lehet-e szerelmes. Dehogynem lehet! 2x is voltam eddig, az utóbbit most heverem ki éppen.

A másik, hogy nem véletlen, hogy Kurt Cobain volt mindig a kedvencem és Marilyn Monroe-t is kedvelem, hiszen mindkettő borderline volt az itteni egyik hozzászólás szerint.:) Pontosabban Marylinről tudtam, Kurt-ről csak sejtettem. Érdekes, hogy általános iskolában már ő volt a példaképem.., mármint az utóbbi.

Meg egy olyan kérdés volt még, hogy mindenkinél minden tünet meg van-e. Nem, én pl. sosem vagdosom magam és nem kapaszkodok emberekbe, nem húzom vissza, ha elküldtem, de a többi mind keményen megjelenik az életemben. A dührohamot, a fájdalomrohamot, a nagyon gyors hangulatváltozást, a mérhetetlen bizalmatlanságot, a távolságtartást, a szenvedésbe kerülő érzelmi közeledést, a párkapcsolatok elején való küszködést, a szerethetetlenség érzését és az állandó magány érzését utálom benne a legjobban. Az alvászavar nem tudom ehhez kapcsolódik-e vagy a depressziómhoz, de azt is nagyon utálom.

Na, ilyen hosszan sem írtam még azt hiszem ide.:)

2912. ba7821deef (válaszként erre: 2911. - Xfaktor12)
2010. máj. 29. 19:12

Hogyhogy ennyire jól látod a dolgokat?:)

meglepő, komolyan mondom!:)

2911. xfaktor12 (válaszként erre: 2910. - Ba7821deef)
2010. máj. 29. 19:04

"Nekem a szüleim negálják a betegségem, mert azt szeretnék, ha férjhez mennék és gyerekeket szülnék. Erre teljes mértékben alkalmatlan vagyok. Nekik jó lenne, de én beleőrülnék."


Sajnos az ilyen szülők beteges szimbiozist tartanak fenn a gyerekeikkel, és ennek formája szinte végtelen, ezért nehéz is ezt felismerni. PL, követni kell a szülők szakmáját mert csak akkor szeretnek, ha nem teszi a delikvens "szeretetmegvonást" kap, a család "árulója" lesz. Ezek a dolgok már a születés után elindulnak, apró "fegyelmezgetések" a babának, persze erre senki sem emlékszik, de 5-6 éves korában a legtöbb "súlyos pszihotikus" érzi, hogy valami nincs rendben. Csak azt nem tudja, hogy nem vele...


"Zsarolnak szidnak, hogy én mekkora szemét vagyok, hogy nem mentem férjhez és nem szültem gyereket, pedig ezzel tartozom nekik. Frászt!

Fenyegetnek mindennel, de nem hagyom magam."


A birtoklás, a tulajdonlás erős az "ilyenekben", pl anyagilag is nagyon füsvények tudnak lenni. Mivel saját dolgaiikban képtelenek határt húzni, pl képtelenek védelmező otthont teremteni,még akkaor is, ha anyagilag képesek lennének rá, hát a porontyaiknak kemény feltételeket szabnak. Az eredmény adott utána.


"Az orvosok, akik annyira "kiválóan" kezeltek, mindhez vittek egyet sem én választottam. És mivel nem vagyok szucid, nem vágok sose csak karmolok így nem vették olyan komolyan a betegségem, pedig eddig minden kapcsolatomat a BDP tett tönkre. "


Az ember élete a szocializáció, hogy képes a társas ésmunka világában párhuzamosan helytállni. Ennek alapját "otthonról" hozzuk. A pubertás sok mindent eldönt. Ott kell alapozni. Ilyen szülőknél gyakran a legveszélyesebb, aztán nem értik mi van agyerekkel 18 után, miért döcög.


Sajnos néha csak keményebb módszer segit, pl repkedő asztalok, az ilyen szülő akkor kénytelen elgondolkodni, pl, hogy nem orditozunk hülyeséget a gyereknek, mert akkor az kénytelen nyomatékositani.



"Úgy voltak vele, abba nem fog belehalni, hogy nem boldog a magánélete, ha más minden rendben van nála.

"Vannak nálad súlyosabb betegek is, velük kell foglalkozni""


A BDL a legsúlyosabb szociális krizis, társas kpcsolatok rombolója, alapja egy idiotisztikus-utpisztikus versengés, menekülés valami elől, de ezt a szülők generálják. Sajnos magasabb az öngyilok száma ebben a "kórban", legalábbis statisztikailag.


"Elfogadni sose fognak... mert 1. beteg vagyok 2. lázadok az ellen, amit ők szeretnének"


Nem a gyereket nem fogadják el, magukat a világot képtelenek elfogadni, ez viszont aztán bonyolult, kacskaringós uton jön vissza a gyerekre, akiben iszonyatos büntudatott okoznak.


Egy történet. BDL szinromás fiucska nem akar verekedni, mert a szülők szerint a fiuknak is jól kell viselkedni, és ráadásul a tanárok is szugerálják, hogy te "értelmiségi" poronty vagy, jónak kell lenned. NA ebből lesz a cserebogár.

2910. ba7821deef (válaszként erre: 2909. - Xfaktor12)
2010. máj. 29. 17:57

Nekem a szüleim negálják a betegségem, mert azt szeretnék, ha férjhez mennék és gyerekeket szülnék. Erre teljes mértékben alkalmatlan vagyok. Nekik jó lenne, de én beleőrülnék. Zsarolnak szidnak, hogy én mekkora szemét vagyok, hogy nem mentem férjhez és nem szültem gyereket, pedig ezzel tartozom nekik. Frászt!

Fenyegetnek mindennel, de nem hagyom magam.

Az orvosok, akik annyira "kiválóan" kezeltek, mindhez vittek egyet sem én választottam. És mivel nem vagyok szucid, nem vágok sose csak karmolok így nem vették olyan komolyan a betegségem, pedig eddig minden kapcsolatomat a BDP tett tönkre.

Úgy voltak vele, abba nem fog belehalni, hogy nem boldog a magánélete, ha más minden rendben van nála.

"Vannak nálad súlyosabb betegek is, velük kell foglalkozni"

Elfogadni sose fognak... mert 1. beteg vagyok 2. lázadok az ellen, amit ők szeretnének

2909. xfaktor12
2010. máj. 29. 16:16

"Ez sajnos mind meg volt nálunk. Általában mindent rám kentek, a legapróbb dolgokért is én voltam a hibás."


A családterápiákban ez a jelenség az egyik "alapkommunikációs" deficit. Ilyenkor a szülőket a terepeutának kell leállitani. Ehhez törvény kéne, hogy legyen rá lehetősége, amilyen sok nyugati ország TB rendszere biztosit.


"Az a baj, hogy a családterápia nem minden esetben alkalmazható, mert ha a szülők nem hajlandóak részt venni benne, akkor megbukik az egész."


Angolszász országokba szinte kötelező a család feltérképezése. NINCS OLYAN HOGY NEM AKARJA A SZÜLŐ, HA NEM VESZ RÉSZT ÉS NEM ALKALMAZKODIK, AKÁR FEL IS FÜGGESZTHETI A TB A BIZTOSITÁST. Ez költséghatékony, kénytelen megtanulni a toleranciát


"Én már annyi pszichiáternek próbáltam mesélni a gyermekkori traumáimról, azt is mondtam nekik, hogy pontosan tudom, hogy mikor alakult ki és pontosan mi történt, de csak legyintettek."


Hozzánemértő barmokkal nem lehet mit tenni, de azt kevesen tudják, hogy sima pszihiáteri végzettséggel nem is álhatna szóba a beteggel, tehát csak gyógyszert irhatna, a mai magyar törvények szerint a pszihiáter , ha csak a 6 éves alap és 3 éves pszihiáter szakvizsgája van neki, és nincs külön terapeuta diplomája, akkor ismétlem nem is szolhat reagálhat véleményezhet hivatalosan beteget.


Egy sima 5 éves pszihologusi diploma sokkal több ismerete ad lélektanból, mint egy 3 éves pszihiáteri szakvizsga. A szociális munkások pedig tanulnak családrendszert, terápiát csoportozást, feltétel nélküli elfogadást, de a pszihiáterek nemigen.



"Tudom, hogy megbánták, amit tettek, én nem is haragszom rájuk, csak már nagyon nehéz ezt helyrehozni."


Susan Forward könyve az etalon és alapmű normális országokban, persze csak ott, ahol a szociális és TB rendszer nem a benne dolgozók eltartásáért van.


A lényeg, nem a TE HIBÁT...


A szülőnek vállani kell a felelőséget, 1 dolgot mindenképpen.


Nem kell pénz, meg luxus élet, henem el kell tudnia fogadnia a gyereket olyannak amilyen.


Tolerancia, még szerete sem kell, de elfogadni igen


AHOGY A GOOD WILL HUNTINGBAN volt, NEM TE TEHETSZ RÓLA....

2010. máj. 29. 15:08

Bűntudatkeltések



Hibáztatások és hülyézések



TEhetetlenségi érzés keltése



Pesszimizmus, a világ rossz és CSúny hely



Erkölcsi vallási politikai és szektás "gondolkodás" a szülők részéről



A gyerek az gyerek, majd ha felnő akkor éezs valaki. . . . a gyerek valójába sosem tud felnőni



Fizikai erőszak és állandóan veszekedős családok



Szociális izolált családok



Teljesitményjkényszer


Ez sajnos mind meg volt nálunk. Általában mindent rám kentek, a legapróbb dolgokért is én voltam a hibás.

Az a baj, hogy a családterápia nem minden esetben alkalmazható, mert ha a szülők nem hajlandóak részt venni benne, akkor megbukik az egész.

Én már annyi pszichiáternek próbáltam mesélni a gyermekkori traumáimról, azt is mondtam nekik, hogy pontosan tudom, hogy mikor alakult ki és pontosan mi történt, de csak legyintettek.

Most úgy érzem, hogy sikerült egy jó szakembert találnom, csak elég gáz, hogy ilyen későn sikerült elkezdeni a terápiát.

Emlékszem minden fekete pontért rossz jegyért nagyon csúnyán letoltak és a "nem lesz belőled semmi", "maximum csak egy né lehet belőled" hát igen a "senki" már 2 diplomát szerzett, 20 éves kora óta dolgozik és foggal körömmel küzd az ellen, hogy bárkitől is függjön anyagilag.

Tudom, hogy megbánták, amit tettek, én nem is haragszom rájuk, csak már nagyon nehéz ezt helyrehozni......

2907. xfaktor12
2010. máj. 29. 11:10

Bár nem olvastam át a topikot, de lenne néhány megjegyzésem.



1 Ma magyarországon a "sulyosabb" mentális állapotokat biológiai eredető betegségnek tartják, lévén, hogy törvényileg a pszihiátria gyakorolja a "hatalmat" a mentális ellátás felett. Mindenféle egyébb okok mellett a LIpót bezárása és a pszihiátriára való állami költség forditás csökkentése azért következett be, mert a legtöbb mentális zavar, MÉG A SKIZOFRÉNIA- HAlucinácioval is, sem biológia eredető, ézért biológiai gyogyitása lehetetlen. Aki nem hiszi, nézze meg a visszaesési statisztikákt pszihozisnél, és mondjuk torokfájásnál. A torokfájásnál van értelme a kalmopirinnek, a skizonál meg ugye "fenntartanak", hogy ne essen vissza, aztán visszaesik, 1000 mg adagok mellett is.



2 A nyugati, elsősorban angolszász szakirodalom rengeteg szociológiai szocializációs, szociális TÉNYRE hivta fel a figyelmet, immár 100 év óta tudjuk mik okozzák ezeket a "sulyos" betegségeket.



3 Ma mindent a betegség mentalitás ural. A betegség alapja pedig mindig biokémiai. Dopamin , szerotonin változás okoz mindent.



4 Ma magyarországon megszünt a szakirodalom használata mentális problémák eseté.



5 A pszihologusok zömében kongnitiv terápiákat alaklmaznak, ami pl kisebb fóbiáknál jó lehet, de a társadalom kb 10% , azzaz 1000000 ember sulyos szocializációs krizisen esett át, amin ezek az egyszerű programozás szerű módszerek nem segitenek.



6 Ugyanis bizonyitott tény, hogy a pszihozisok, amikhez tartozik a borderline is, lévén, hogy összetettbb dolog. kb 70-80 % családi szocializációs zavarra vezethető vissza.



7 Hasonlóan a nárcisztikus, paranoid, skizoid és skizotip , mániás depresszió és főleg a férfi homoszexuélitsá tartozik még ide, de valószinüleg az a 200000 női lezbikus is



8 Sokszor ezen "betegek" sem ismerik fel , NEM LÁTJÁK AZ ÖSSZEFÜGGÉSEKET hogy gyerekkorukban min mentek keresztül



9 Akár fizikai vagy szexuális bántalmazás, akár lelki terror alatt éltek



10 A magyar kultúra a felmenők a szülők maximális tiszteletére tanit



11 A szülőnek mindig igaza van és mindent tud.



Ha megnézzük a sulyosabb mentális zavarokat, láthatjuk, hogy komoly krizisben lévő családoknál fordulnak elő, főleg, ahol a gyerek a villámháritó, feszültséglevezető, problémafelvevő és elvivő szerepeket töltenek be. A szülői egzisztenciális problémákon, kommunikációs és érzelmi zavarokon át, az alkoholizmusig és egyébb sznvedélybetegségekik mindent képesek átnyomni a gyerekre. A vallás elkerülésének módja, ha agyerek beteg lesz, igy vele lehet foglakzni, vagy maximalizmusra nevelen, csinálja meg "apuci" anyuci álmait, idiota elképzeléseit.



Nézzünk néhány sulyos érzelmi, mentális terhelést



Double bind, azaz 2 köttés, mikor a szülő metakommukációja, és verbális közlései között nincs összhang



Bűntudatkeltések



Hibáztatások és hülyézések



TEhetetlenségi érzés keltése



Pesszimizmus, a világ rossz és CSúny hely



Erkölcsi vallási politikai és szektás "gondolkodás" a szülők részéről



A gyerek az gyerek, majd ha felnő akkor éezs valaki....a gyerek valójába sosem tud felnőni



Fizikai erőszak és állandóan veszekedős családok



Szociális izolált családok



Teljesitményjkényszer



Fontos, az ilyen családokban a gyerek mint "nagyon" beteg, mint "más mint a többi", mint "nagyon kicsi vagy, aki nem tud magáról gondoskodni", vagy nem szabad élvezni adolgokat ,mert a szülők sem tudják, szóval a gyereknek vannak funkciói



Ez a funkció pedig az, hogy paranioás, boerderline , skizofrén, skizotip és skizoid, keméyn narkós és mániás depressziós, anorexiás, tehát pszihotikus gyerekek feladata, hogy a BETEG SZÜLEIKRŐL ELTERELJÉK A FIGYELMET.



De az ilyen "gyerekek" bizony zsiros üzletet jelentenek a "szakembereknek".



A varázsszó, családterápia.



Főleg kamaszkorban, nem pedig hosszan elnyuló kezelgetések zömmel 20 éves kor felett.

2906. border05 (válaszként erre: 2905. - Ba7821deef)
2010. máj. 29. 10:19

Ügyi vagy!

Itt gyülekeznek a viharfelhők, nem tudom, megúszom-e :(

2010. máj. 29. 09:19
Első sikerem! Tegnap le tudtam győzni egy BDP-s rohamot! Nem volt sírás, világfájdalom, karmolás! Sikerült! Nagyon büszke vagyok magamra!
2904. border05 (válaszként erre: 2903. - Ba7821deef)
2010. máj. 28. 21:24
Ja, hát azzal nekem mindig is bajok voltak.
2903. ba7821deef (válaszként erre: 2902. - Border05)
2010. máj. 28. 21:15
nekem a számolással vannak gondok:)
2902. border05
2010. máj. 28. 21:12

Nagyon gáz vagyok.

Reggel adtam az élettársamnak pénzt, hogy hozzon tápot a lovaknak.

Az előbb vissza akarta adni a visszajárót, szándékosan rosszul.

Persze nekem nem tűnt fel.

Nem emlékeztem, mennyit adtam neki :(

2010. máj. 28. 18:15
mondjuk 8 évig nem volt hajlandó diagnózist felállítani.
2010. máj. 28. 18:13
jó az is lehet, hogy én láttam benne a személyes ellenséget és kikészítettem, mert nem hittem el, hogy valóban segíteni akar.
2899. homokóra (válaszként erre: 2897. - Homokóra)
2010. máj. 28. 18:06
ugyan már.....
2898. ba7821deef (válaszként erre: 2897. - Homokóra)
2010. máj. 28. 14:06
orvos valóban nem mond ilyet! de ember sem! ezek szerint ő egyik sem volt 10 éven keresztül kezelt eredménytelenül én megmondtam, neki, hogy nem tud segíteni. Ezen berágott, hogy ő mennyit foglalkozott velem, igen foglalkozott de nem célirányosan fogalma nem volt a BDP ről.
2897. homokóra (válaszként erre: 2896. - Ba7821deef)
2010. máj. 28. 09:04
Ilyet egy orvos nem mond..kizárt dolognak tartom!
2896. ba7821deef (válaszként erre: 2895. - Border05)
2010. máj. 28. 07:21

sose felejtem el amikor kikészített nagyon csúnyán egy pasi elmentem ahhoz az orvoshoz, aki eredménytelenül kezelt 10 éven át és megtagadta a segítséget. ezt mondta "menj csak te szerencsétlen, akármit is teszel újabb kudarcba fog torkollni, egy rácsos ágyban végzed"

már tudom miért tette: fájt hogy szép vagyok és fiatal, ő meg ronda öreg és az egész életének annyi!

2895. border05 (válaszként erre: 2892. - Ba7821deef)
2010. máj. 28. 06:20
Én is a kicsi, meg a nagy dolgoktól is lepadlózók
❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook