Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsöde?-érvek és ellenérvek fórum

Bölcsöde?-érvek és ellenérvek (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2012. szept. 19. 12:36

Sziasztok!

Van egy verseny akinek van tanulobicklije az nevezhet!

Akit érdekel nézze meg!

tanulobicikli. hu

70. c42aaaac41 (válaszként erre: 65. - Kiscsirke)
2009. ápr. 16. 23:06
én gyed mellett dolgoztam,heti 20 órában.A bölcsiben kérik a munkáltatóit!Sajnos az első időszakban sokat betegeskednek,mivel elkapják a sok kórságot egymástól!De szerintem kérdezd meg a bölcsivezetőtől,hogy ők mit tolerálnak,mert tőlem hónapokig nem kérték a munkáltatóit.
69. pmjudit (válaszként erre: 68. - Kiscsirke)
2009. ápr. 16. 15:07
Nem ebből nem szokott gond lenni, hiszen még csak szoktatod a picit.
2009. ápr. 16. 15:06
Igen, igen, azt tudom, hogy előtte kéne. Csak az nem ütközik-e törvénybe, mivel kapnám a gyedet még. Most olvastam, hogy gyed mellett még 5 órában sem lehet elhelyezni. Szóval akkor mikor szoktatom be? Mondjuk ha szeptembertől megy, akkor nekem is szeptembertől munkába kell állnom és áttérni Gyesre?
67. 2a424e60e7 (válaszként erre: 65. - Kiscsirke)
2009. ápr. 16. 14:58

Ezt szerintem beszéld meg az ottani bölcsisekkel.

De tény hogy érdemes előtte beszoktatni.

66. pmjudit (válaszként erre: 65. - Kiscsirke)
2009. ápr. 16. 14:55
Még a munkábaállásod előtt be kell szoktatni a kicsit a bölcsibe.
2009. ápr. 16. 14:54

Sziasztok!


1 kérdésem lenne. Kislányom 2008 április 1-én született. Most szeptembertől mehetne bölcsibe, már jelentkeztünk. Gyeden vagyok. Viszont ha bölcsibe megy akkor vissza kell mennem dolgozni rögtön? Nincs valami köztes idő, amíg a gyerek beszokik? Illetve mi lesz ha sok betegséget elkap, én meg jöhetek mindig betegszabira???

64. macs77
2009. ápr. 8. 08:50

Sziasztok, na megérdeklődtem: ahhoz h 2010 szeptemberében bölcsis lehessen a kislányom, 2010 januárban kell jelentkeznem, elég akkor (ez Bp 6. ker amúgy). Korábbra (tehát 2010 szeptnél előbb) már nincs hely, mondjuk nem is akartam.

Hát ez volt.

Szép napot mindenkinek!

2009. ápr. 7. 19:54
Az én legkisebb fiam is 2 évesen került bölcsibe, mert visszamentem dolgozni. Mi egy kis település vagyunk, és a bölcsi azon az éven indult, így szerencsém volt. Persze időben jeleztem, hogy akarom beíratni, de kellett hozzá munkaviszony igazolása, pont azért, hogy ne vegyék el azok a helyet, akiknek a szüleje úgyis otthon van. Azóta járunk, és semmi gond nincs:)
62. Jaina
2009. ápr. 7. 18:19
Csana párti vagyok :) kevesebb gyerkőc jut egy emberre általában :)
2009. ápr. 7. 15:24
mondjuk a mi bölcsinkben sok gyerek elmegy,úgyhogy sok újat is vesznek fel!De mi is protekcióval kerültünk be...
60. mimmo33 (válaszként erre: 57. - Macs77)
2009. ápr. 7. 15:22

Szia!

Ha tegnap kezdtél volna nézelődni, már az is késő lenne...

Nálunk pl.a még megnem született gyereket is várólistára veszik:(

Sok sikert.

59. macs77 (válaszként erre: 58. - C42aaaac41)
2009. ápr. 7. 15:17
Huh, köszi, akkor elkezdek keresgélni!
58. c42aaaac41 (válaszként erre: 57. - Macs77)
2009. ápr. 7. 15:16
Sztem már most kezdj el keresni jó bölcsit,ha van választási lehetőséged!Nálunk már 1 évre előre nem volt hely!
57. macs77
2009. ápr. 7. 15:08

Sziasztok! Ha 2010 szeptemberétől szeretném bölcsibe adni a gyerekem, mennyivel előbb kell beíratnom, jelentkeznem?

(Amúgy vegyes érzelmeim vannak erről a bölcsi-dologról, de sajna nálunk ez lesz a megoldás...)

2009. márc. 20. 17:51
Én ha elölről kezdeném,biztos beadnám a gyereket bölcsibe!Én másra hallgattam,bár ne tettem volna.Mivel a gyerekeknek több mindent kell tudniuk mint nekünk anno,ezért jobb ha beadod a bölcsibe.Azok a gyerekek akik bölcsibe járnak sokkal önállóbbak és ellenállóbb a szervezetük,mert ők hamar átesnek a betegségeken és talpra esettebbek.
55. drnéni (válaszként erre: 53. - 2a424e60e7)
2009. márc. 20. 13:43
Az biztosan nem igaz, hogy a kisgyereknek nagyobb szüksége van gyerektársaságra, mint az anyjára (vagy milyen felnőttre gondoltál?). Persze a korai intézményi nevelés hatásai sokszor nem gyerekkorban mutatkoznak meg, Ne siesd el az öszzehasonlítást a két gyereked között. Én értem, hogy valakinek muszáj visszamenni dolgozni (nekem is), de nem szabad azt hinni, hogy ez a gyerek érdeke.
54. c42aaaac41 (válaszként erre: 53. - 2a424e60e7)
2009. márc. 20. 12:55
Abszolút gyereke válogatja!Én pl nem, jártam bölcsibe,oviba is csak a kötelező egy évet,mert a pszichológus megmondta,hogy az idegeim nem bírják a bölcsit.Így anyukám akár akart akár nem,de otthn maradt,mert én nem járhattam bölcsibe.Az ovira is úgy emlékszem,mint egy rémálomra,pedig 33 éves vagyok!Érdekes módon a fiam meg imád bölcsiben lenni,mert ott vannak gyerekek akiket szeretgethet,vagy csak velük lehet.Imádja a gyerekeket kicsi korától fogva.úgyhogy nem minden gyereknek jó az ah otthon van az anyja mellet,de nem minden gyereknek jó,ha bölibe adják!Mindannyian mások vagyunk....
2009. márc. 20. 08:25

Nekem csak a fiam volt bölcsis, mert vissza kellett mennem dolgozni,a gyereket másfél éves korában raktam bölcsibe.És nem bántam meg.Sokkal könnyebb dolgom volt vele, mint a naggyal.És nem igaz hogy megsínyli hogy nem vagyok vele éjjel,nappal.

Elfogadóbb lett,megosztóbb, és könnyebben kezelhető.

Lehet hogy pont az nem tesz jót a gyereknek ha állandóan vele vagyok.

Sőt a kicsi gyereknek nagyobb szüksége van a saját társaságára, mint egy felnőttére.

Hangsúlyozom:

Tapasztalat.Van egy bölcsödés és egy nem bölcsödés gyerekem.Tudom a különbséget

52. drnéni (válaszként erre: 50. - C42aaaac41)
2009. márc. 19. 22:23

Persze, csak szerencsésebb helyeken sokkal több az olyan család, ahol apuka jövedelme önmagában is elég, így sokan mégse mennek vissza.

Hogy a gyereknek mi a jó, nem is lehet kérdés.

2009. márc. 19. 19:00

A bölcsi mellett szól,hogy:1.) A fiatalok tele vannak adósággal,hitellel,kell a pénz.

2.) Ha sokáig otthon van az anyuka, nem biztos, hogy a munkáját megtalálja mikor menne vissza dolgozni.

Ellene:1.) A bölcsődés korú gyermeknek gyengébb az immunrendszere, sűrűbben lesz beteg a közösségben.Ahol nincs nagymama, vagy valaki aki vigyázzon a babára a gyakori táppénz miatt is elvesztheti az anyuka a munkáját.

2.) a gyermek életének az első három évében fejlődik a legtöbbet, leglátványosabban.Erről nagyon rossz lemaradni,hisz szinte minden nap valami új dolgot tesz,amit még nem láttunk.

50. c42aaaac41 (válaszként erre: 43. - Macs77)
2009. márc. 19. 18:29

Az egész világon egyedülálló a mi gyed és gyes rendszerünk!Sehol nem engedik,hogy az anya ilyen sokáig kiessen a munkából!Sok helyen már 6 hét gyermekágy után mennek vissza dolgozni.Csak ott van is hova!mert ott megoldott a 4 órás foglakoztatás!

Egyébként én a gyerek 1 éves kora óta dolgozom,hetente 3 napot,10 órában.Másfél éves kora óta bölcsis és sokat beteg.De szeret járni és nagyon sokat fejlődött minden téren!Pedig eszik gyümit és még 2 évesen anyatejes!De ő ilyen géneket örökölt!

2009. márc. 10. 23:40

Igen,valóban gyerekfüggő.A fiam is két éves volt mikor beirattuk a bölcsibe,és ugyan beteg volt néhányszor,de a lányomhoz képest semmiség.Most 6 éves,és lekopogom az oviban nagyon ritkán beteg.Most volt nemrégiben egy magas lázzal járó vírusos nyavajája,de előtte másfél évig semmi komoly.

A lányom meg állandóan beteg.Egy hónapból 3 hetet biztosan-így a téli időszakban.

2009. márc. 10. 22:36
az én anyukám gondozónő volt, már nyugdijas. Mikor kislányom 2 éves volt, kérdeztem, hogy mi a véleménye általában!, Minden jó elmondott a bölcsiről, hogy ott még igazán szeretik a gyerekeket, puszilgatják, szertgetik, jó a közösségformálásban, rendszeresebb lesz a kis élete stb. Mikor közöltem, hogy 1 hét múlva bölcsis lesz az unokája..."Micsoda!?!?! az én unokám bölcsibe, hogy gondolod ezt édes kislányom!??!" na igy higgyen az ember lánya az anyjának! ettől függetlenül voltunk és imádta, azóta is arra kell menni, beköszönni, pedig már 9,5 éves. ja és nem beteges, de erről külön linket tudnék nyitni!!!
2009. márc. 10. 22:23
Szerintem, ez sem igaz igy pontosan. Gyerekfuggo...Az en fiam szeptember ota jar bolibe, felev alatt osszvissz 8 napot volt beteg... Es nem szedunk full vitaminokat, csak gyumolcsoket eszunk, ami eppen van. Mostanaban almat surubben...:)
46. tixtina (válaszként erre: 44. - 1eb84e4bad)
2009. márc. 10. 22:04

Na,az én lányomat beirattuk ugyan a bölcsibe,de nem nagyon volt alkalma odáig eljutni,mert már itthon összeszedett minden betegséget.

Való igaz,hogy a közösségben többször lesz beteg,az első időszakban-elég gyakran.Mivel a piciknek olyan gyenge az immunrendszerük;előfordul,hogy ugyanazt a vírust többször is összeszedi.:(

45. Cadence (válaszként erre: 43. - Macs77)
2009. márc. 10. 20:39

Szia.Régen itt is igy volt.Még mikor nagymamám szült.Pár hetesen már a melohelyi bölcsibe voltak a babák és munkaidő alatt 2x mehettek el szoptatni a dolgozó anyák.

Amugy az én kislányom szeptemberbe megy bölcsibe akkor lesz 2éves és 3honapos.Ahol lakunk nincs most bölcsi és szeptemberre készül el az új állitolag.

2009. márc. 10. 19:58
tényleg enniyre brutálisan kapkodják össze a gyerkőcök a betegséget a böliben?
43. macs77
2009. márc. 10. 17:37

Sziasztok. Hát én úgy tervezem (majd) h kb 2 éves korában adom bölcsibe - előbb nem. Már a munkahelyemen is megbeszéltem (kérdezték!) h mikor megyek vissza, és ott is azt mondtam, h kb másfél év múlva (most 3 hónapos még csak a kislányom.) 2 évnél előbb nem szeretném bölcsibe adni. Tudom, 1 hét bölcsi, 1 hét beteg - ez kb így szokott kinézni (ismerősöknél tapasztaltam), de szerintem ha először csak oviba menne, ott is u.ez lenne.


Más. Furcsa számomra h Belgiumban él az unkatesóm, és ott csak 3 vagy 4 hónap szülési szabi van, és utána mindenki megy vissza dolgozni! A gyerek meg pár hónaposan bölcsibe. Tettek is egyszer egy megjegyzést h itt milyen jó dolgunk van h ilyen sokat otthon vagyunk a gyerekkel. Na kösz...

42. 1eb84e4bad (válaszként erre: 36. - D0860dee94)
2009. márc. 10. 17:24
én pl ezért szeretném elsősorban. De nem lehet csak úgy simán bevinni sajna.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook