Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsöde?-érvek és ellenérvek fórum

Bölcsöde?-érvek és ellenérvek (tudásbázis kérdés)


1 2 3
41. tafonta (válaszként erre: 38. - Csiga78)
2008. máj. 30. 13:54
Kérdés, hogy hol élnek ezek a családok, mert ahol én élek (Bp.), ott harcolni kell a bölcsődei helyekért.
2008. máj. 30. 13:03
Úgy néz ki, én szerencsére meg tudom oldani, hogy elkerüljük a bölcsit, mert szerintem egyeltalán nem jó. Valszeg egy másik anyuka fog vigyázni a lányomra, miután visszamegyek kvázi-félállásba, GYES-csal.pótlékért. Az ő kislánya 1 hónappal idősebb, és nagyon szeretne 3 éves koráig otthon maradni vele, de anyagilag nem bírnák, ha nem lenne ez a lehetőség. Így ugyan nehéz lesz nekünk egy kicsit pénzügyileg, de inkább ez, mint a bölcsi.
39. tixtina (válaszként erre: 38. - Csiga78)
2008. máj. 30. 12:25

Az is igaz,hogy immunisabb lesz.

Bár vannak betegesebb gyerekek,és kevésbé betegesek.

A fiam két éves elmúlt már,sőt inkább 2 és fél volt,mikor a bölcsit elkezdte.

Hát az elején valóban beteges volt.

Az oviban is ugyanúgy elkapott majdnem mindent,mikor elkezdte.

A kislányom itthon van velem,15 hónapos,de folyton beteg.Egy hónapban talán egy hét az,amikor egészségesnek mondható.

38. Csiga78 (válaszként erre: 37. - Tafonta)
2008. máj. 30. 10:35

Ez nem 100%-ig igaz,mert nekem nem egy ismerősöm van,aki viszi bölcsibe a kicsit,ő meg itthon marad.

Ő is azt mondta azért viszi,hogy társaságban legyen és elkapja a betegségeket,hogy mire óviba megy immunis legyen.

37. tafonta (válaszként erre: 36. - D0860dee94)
2008. máj. 28. 10:37
Szia! Én még nem hallottam ilyenről, ha vlaki társaságot szeretne a gyereknek, általában ott van a helyi játszótér, esetleg valamilyen játszóház, de az meg fizetős. Bölcsibe azért viszik a gyereket mert muszáj. A szerencsésebbek gyerekét fel is veszik.
2008. máj. 27. 16:00

sziasztok!

érdeklődöm, Ti hallottatok már olyanról, hogy vki csak azért viszi be a bölcsibe egy egy kicsit a gyermekét, hogy korabeli gyerekekkel találkozzon?

Van egyáltalán ilyen lehetőség?

2008. máj. 27. 15:40

Sziasztok!

Nagyon nehéz döntés, hogy bölcsi vagy sem. Sok minden közre játszik. Nekem sajnos (vagy nem sajnos) muszáj volt beíratnom, mert szeptembertől várnak vissza a munkahelyemre. Ez annyit jelent, hogy ha még egy évet itthon maradnék, lehet, hogy már nem lenne hova visszamennem. Így a munkahely "döntött" helyettem. (na meg a pénz, mert anélkül nehéz a gyereket játszóházba, közösségbe vinni)

Remélem minden rendben lesz!

Nagyon tetszettek a hozzászólásaitok, most egy kicsit én is megnyugodtam. De azért a szívem szakad majd meg...

2008. máj. 24. 14:28

Sokan tudnak papírt szerezni arról, hogy dolgoznak (vállalkozó ismarőstől), aztán még sem megy dolgozni. Olyan is beadja a nagyobb gyereket a bölcsibe aki otthon van a kicsivel. Ez meg szerintem olyan érzést is kiválthat a gyerekeből, hogy ő felesleges.


Az én fiam féléves volt mikor beirattuk a bölcsibe

2008. máj. 24. 14:07

Elvileg csak úgy veszik be a gyereket a bölcsibe,ha dolgozik a szülő.Papírral kell igazolni.Szeptembertől én is munkába állok,de vállalkozóként szerencsére rugalmas a munkám.

Mi már a szülés után beirattuk a gyereket,mert nem lett volna hely.

2008. máj. 24. 13:53

Én bölcsöde párti vagyok, de csak akkor ha arra tényleg rászorul az ember. Annak nem sok értelmét látom, ha csak fél napra megy a gyerek bölcsibe. Olyantól veszi el a helyet akinek az anyukája menne dolgozni, de nem tud, mert nincs hely a bölcsibe.


Az én lányom két évet járt, és csak jókat tudok róla mondani. A kisfiam is fog egy évet járni az ovi előtt. Így talán hamarabb beszokik a közösségbe.

2008. máj. 24. 13:46

Szerintem jót tesz a gyermeknek,ha egy-két órát bent van a közösségben,hasonló korú társaival eljátszadozhat.

Fiamnak mindenképpen előnyös volt.Amint beadtam,szobatiszta lett.Sok mindent tanult a bölcsiben.

Persze két éves korig szerintem is az anya mellett a helye.

Lányom februárban lesz két éves,és utána viszem-igaz csak egy-két órára.Szerencsére nálunk családias bölcsőde van-mindösszesen 30 férőhelyes.

30. benvik
2008. máj. 23. 22:16
Én semmiképpen nem szeretném bölcsibe adni. Én sem voltam az, és mégis megtanultam mindent, mire óvodába mentem. Szerintem a gyereknek 3 éves koráig az anyja mellett a helye. Lesz még eleget távol tőlem sajnos, legalább az alapokat én neveljem bele. Az már más kérdés, ha az anyukának muszáj visszamenni dolgozni, és nincs nyugdíjas nagyi sem (rám a nagyi vigyázott). Persze kell a kortársak jelenléte, de erre van már egy csomó jó lehetőség, ahol a szülő is ott lehet. Nekik még kell a 100%-os figyelem, ami a bölcsiben nincs meg.
29. mandy (válaszként erre: 26. - Csiga78)
2008. máj. 23. 21:16
Ha az a vágyad, hogy elmenj dolgozni, akkor viszont ne nyomd el, mert akkor nem leszel boldog, és a kisfiadnak az a legfontosabb, hogy boldog és kiegyensúlyozott anyucija legyen ;-)
28. kitta73 (válaszként erre: 24. - Csiga78)
2008. máj. 23. 19:04

köszönöm szépen!

Beleléptünk most a hiszti korszakba,nagyon kemény.Nehéz eldönteni,hogy hol a határ,hogy mit engedjünk és mit nem.Remélem a kistesóra nem lesz féltékeny,mert már hallotam ilyenről is.

27. kitta73 (válaszként erre: 23. - Csiga78)
2008. máj. 23. 19:00
De addig amig nincs munkahelyed,nem biztos hogy beveszik.Tőlem kértek munkáltatói igazolást,hogy dolgozok.Ha meg mégis találsz,nem biztos hogy már beveszik.Írasd fel a szeptemberi kezdésre,és addig még lesz időd munkát találni.
26. Csiga78 (válaszként erre: 25. - Mandy)
2008. máj. 23. 18:59

Tudom csak iszonyú nehezen veszem magam rá ilyenekre:(((SAJNOS!!!


Mert azzal csak jót tennék a picinek,de azért már szeretnék én is kicsit kimozdulni.Lehet ez önzőség,de úgy érzem most ez egy jó lehetőség egy jó cégnél és ha ezt most kihagyom nem biztos,hogy lesz még egy ilyen.

25. mandy (válaszként erre: 23. - Csiga78)
2008. máj. 23. 18:35

Meg tudod tanítani, ne aggódj :)

Nem tudom, van-e valami ilyen lehetőség Nálatok, de vannak ma már jó kis játszóházak, játszócsoportok, ringató, stb...ott megvan a gyerektársaság, és még tanulni is lehet.

24. Csiga78 (válaszként erre: 14. - Kitta73)
2008. máj. 23. 18:14

Jajj,de drága a te Kisfiad is.


Neki is még benne van a csípésség a szemében rendesen:)))))))


Gratula hozzá és ahogy látom jön a Kistesó!!!!

2008. máj. 23. 18:12

Azért örülök,hogy igazából csak pozitív dolgot írtatok a bölcsivel kapcsolatban.


De ahogy említettem nekem még nincs hova visszamenni dolgozni,így azt nem akarom,hogy beírtaom a gyereket(ezzel lehet elveszek egy rászoruló elől egy helyet) én meg közben itthon maradok,mert még sincs hely.


Bár lehet,hogy meglátogatom a bölcsit,felmérem a terepet és meglátjuk,hogy felvesznek-e dolgozni.


Bár ahogy már itt páran írták,hogy elég szépen le vagyunk írva mi kismamák itt Magyarországon,mert nem nagyon mernek alkalmazni a munkáltatók,viszont sugallják,hogy szüljünk,szüljünk,mert kihalunk,ugyanakkor nulla a támogatás nekünk magyaroknak a ..... szemben.(kiver a pulykaméreg ha erre gondolok)

Bár ahova felvettek volna ott nem nagyon aggódtak azon,hogy van egy picurom,így örültem neki,mert a párom nagyon leírt,hogy nem vesznek fel sehova,mert szültem egy picurt.


Szóval megnyugtattatok,hogy van előnye is a bölcsinek.Én is szeretnék 3 éves koráig vele itthon maradni,de félek,hogy nehezebben illeszkedik be az óviba és én nem tudom annyi mindenre tanítani,mint mondjuk a vele egyidősek.Hiába vagyunk 24 órából 48-at együtt az még sem ugyanaz.:)))

22. mandy (válaszként erre: 20. - Kitta73)
2008. máj. 23. 18:11

Igen, tudom, hogy ott rövid ideig van csak GYES.

Nem is az anyukákat ítélem el, hanem az ottani rendszert.

2008. máj. 23. 14:44

Én szerettem volna 3 éves koráig itthon maradni a lányommal. De a GYES olyan kevés, hogy ennyi pénzért nem maradok. Néhány álmatlan éjszaka után döntöttem, megyek dolgozni, ő a bölcsibe. Nyomás is nehezedett rám, az önkormányzat bezárta az iskolánkat, döntenem kellett, ha megyek van hová, ha nem , 1 év múlva nem biztos , hogy lesz hová.


Kislányom majdnem 2 éves volt és beadtam. természetesen az első 2 hétben ő bent , én az utcán sírtam. De rövid idő múlva megszokta. Sőt nagyon megszerette. Jól érezte magát a gyerekekkel, sokkal önállóbb lett, hamarabb megtanult beszélni, mint azok a vele egyidősek, akik az anyukájukkal voltak 3 évig.


Kisfiam 14 hónapos, őt is beadom -bár nagyon szeretnék vele maradni, de az anyagi oldalát tekintve, nagyon sok a különbség.

20. kitta73 (válaszként erre: 19. - Mandy)
2008. máj. 23. 14:16
Külföldön azért adják be őket félévesen,mert addig tart nekik a szülési szabi(gyes).Van egy ismerősöm odakint( Angliában),ő mondta.És ez sok más europai országban így van.De tény,hogy a munkahelyek is rugalmasabbak,és szívesen fogadják a kismamákat,nem ugy mint nálunk.Nálunk meghalják,hogy hány éves a gyerek és megilyednek a munkavállalok.
19. mandy
2008. máj. 23. 13:48

A legtökéletesebb szerintem egy kicsinek, ha 3 éves koráig otthonmaradhat anyával. Persze, hogy igénylik a gyerektársaságot, de ezt megkaphatják a játszótéren is (mi délelőtt és délután is ott vagyunk 2-2 órát).

Sajnos elég kevesen engedhetik meg maguknak, hogy a gyerekül 2 éves kora után is otthonmaradhassanak, és persze érthető, ha emiatt bölcsibe adják a 2 éves gyereket. A nagylányom is járt, és szerette.

Az viszont számomra felfoghatatlan, hogy külföldön sok helyen már féléves kortól beadják őket :-/

2008. máj. 23. 12:55

Én is bölcsi mellett döntöttem, mert a GYES édes kevés, azt nem engedhetjük meg magunknak. Ha jól tudom, akkor meg ha vissza megyek dolgozni a GYED után, akkor még a gyest is megkapom, a fizum mellé.

Bianka még 16 hónapos, de már én is beírattam és ha 2 éves lesz megyünk. Már most is szoktunk bejárni az oviba (mami ott dolgozik) és nagyon szereti a gyerekeket, eljátszik velük és nem szokott keresni míg ott vagyunk, inkább nekem kell megkeresni, hogy mehetünk haza:)


Ellenérv: tényleg az anya melett lenne a gyerek helye 3 éves korig. Valamint én még tartok a sok betegeskedéstől, bár amint olvastam a hozzászólásokat erre is van megoldás, illeve meg lehet előzni...

17. Csiga78 (válaszként erre: 14. - Kitta73)
2008. máj. 23. 12:09
Köszönöm szépen:))))))))
2008. máj. 23. 11:55

Sziasztok!

Az én véleményem régen nagyon bölcsi ellenes volt,mára meggondoltam magam.Látom,hogy a szomszéd gyerekek mennyire szeretnek járni,ezenkívül az én lányom is nagyon igényli a társaságot,szinte unatkozik itthon.Ezért beírattam ősztől,még nem derült ki,hogy felvették-e.Mivel a tesó sem jelentkezett még,valószínű dolgozni is vissza kell mennem,a gyes semmire nem elég.Ja,most lesz 2 éves a nyáron a gyerek.Ennél korábban én nem javasolnám beadni.

2008. máj. 23. 11:10

Bár az én kislányom még csak 3 hónapos, és korai ezen gondolkozni, én is szeretnék 2 éves kora után visszamenni dolgozni, ha nem jön időközben a második. Életem legcsodálatosabb szakaszát élem, mégis szeretnék dolgozni.

Hiányzik már a kihívás, illetve, hogy ne a négy fal között legyek. Bár nem tudom, hogy 2 év múlva ezt hogy fogom gondolni.

14. kitta73 (válaszként erre: 11. - Csiga78)
2008. máj. 23. 11:06
Nagyon szép a kisfiad,imádni fogják a csajok majd a bőlcsibe.
2008. máj. 23. 11:05
Nálunk amugy már 1évesen felkell íratni,ha azt akrjuk,hogy bevegyék.Kevés a hely,és nagyon sok a gyerek.
12. kitta73 (válaszként erre: 9. - Csiga78)
2008. máj. 23. 11:04
Hát nem nagyon lehet reklámozni,ugy tudom.De én béress cs.-et adok neki és hozzá cebion cseppet(folyékony c-vitamin).Reggel és este 5-5cseppet,de ez függ a gyerek súlyától.De a kettőt együtt kell adni,csak ugy ér valamit.Nekünk nagyon bevált,azóta nem beteg.Sőt mozgákonyabb lett és sokal jobb lett az étvágya is tőle.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook