Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bőgőmasinák 2. Hagyjuk sírni a babát? fórum

Bőgőmasinák 2. Hagyjuk sírni a babát? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Bőgőmasinák 2. Hagyjuk sírni a babát?

1 2 3 4 5 6
110. 4c30444687 (válaszként erre: 106. - 518e60a7e6)
2011. okt. 17. 22:04
Nem tudom, milyen formában teszi, de aki erre még büszke is, azzal nagy gáz van :/
109. Dorcsika26 (válaszként erre: 100. - 518e60a7e6)
2011. okt. 17. 21:54
Sziasztok! Maximálissan egyet értek veled,én sem hagyom sirni a kislányomat,söt a nagyobb testvérei nem azt mondják hogy sir,hanem panaszkodik,mert mi olyan ritkán sirunk.
108. Katka83 (válaszként erre: 100. - 518e60a7e6)
2011. okt. 17. 21:53

Sziasztok!


Én is ezen a véleményen vagyok.A kislányom lassan 1.5 éves,soha nem hagytam sírni,de nem is kényeztettem el.Okos,önálló kislány és egyáltalán nem él vissza semmivel.A következetesség a legfontosabb irány,persze az egyéniség is döntő.Ha odafigyelünk rájuk,tudjuk,hogy mikor mit szeretnének és nem esünk át a ló túloldalára,de én nem akarok elítélni senkit.

107. 518e60a7e6 (válaszként erre: 105. - Zsuzsika83)
2011. okt. 17. 21:48
Ezt írtam én is a 100. hozzászólásomban, ill. kezdetnek, hogy később fogja megérezni, hogy milyen lesz a gyermekével való kapcsolata :)
106. 518e60a7e6 (válaszként erre: 101. - 4c30444687)
2011. okt. 17. 21:46

Eljön az az idő, amikor le lehet erről szoktatni :) mármint hogy ne menjen utánad a mosdóba.

Ja, hogy arra gondoltál, hogy oda is magukkal viszik? Az tényleg túlzás :)

2011. okt. 17. 21:41
Még annyit fűznék a dologhoz, hogy engem is rengeteget hagytak anno sírni a drága gyerekorvosunk tanácsára. És nagyon talpraesett és önálló is lettem, de a szüleimmel igenis hiányzik az a bensőséges kapcsolat. Gyerekként sosem igényeltem, hogy ölelgessenek, puszilgassanak, még toltam is el őket magamtól. Talán mert ők is ezt tették velem, mikor sírni hagytak? Pedig szegény anyukám sokszor mondta, hogy ő mindig felvett, mikor apum meg nagyanyám nem volt otthon, de amikor ők otthon voltak, nem engedték, mert ugye a gyerekorvos ezt tanácsolta. És hiába hagytak sírni sokszor fél éjszakán át, 6 évesen aludtam át az első éjszakát. Szóval azért a sírni hagyott gyerekeket később is megkérdezném a szüleikhez fűződő viszonyáról, amellett, hogy nagyon okosak, jólneveltek és talpraesettek...
104. 518e60a7e6 (válaszként erre: 73. - 2f661e7cc5)
2011. okt. 17. 21:39

Egy bizonyos kor után, tehát amikor már megtanul járni, a legtöbb gyermek nem csücsül senki ölébe, hanem fut... tehát még véletlenül sem csüng az ölünkben!

Egy kis koraszülöttet azonban nem tudom, hogy tanítasz önállóságra azzal, hogy nem veszed fel, ha sír. Csoda, hogy nem pusztult bele a "gondoskodásba".

A azokkal is egyet kell értenem, akik azt írják, hogy egy férfinek, ez esetben az apának csak arra nincs ideje, amire nem akar időt. Ne legyen már természetes, hogy mert ő dolgozik, ezért az otthoni dolgokból nem veszi ki a részét. Ne legyen már kötelessége a gyermekével való foglalkozás! A gyermekem vagy szeretem, vagy nem. Ha igen, akkor igenis szakítok időt a vele való foglalkozásra, babusgatásra, miegyébre. Ha nem... hát az elég szomorú arra a gyermekre nézve.

103. 518e60a7e6 (válaszként erre: 65. - 2f661e7cc5)
2011. okt. 17. 21:32

Ezeken a tüneteken minden anyuka túljut, úgy hogy ez nem mentség!


Ráadásul még a jövő titka, hogy milyen károsodásokat okozott a gyermekednél, hogy nem törődtél vele, amikor hívott... és az anyai érzéseiddel dacolva inkább egy gyerekorvos buta tanácsára hallgattál.

102. dalya
2011. okt. 17. 21:21

100% egyet értek veled nem szabad sírni hagyni egy babát mindig jelzés értéke van ha sír.

Örülök hogy ezt le írtad!

101. 4c30444687 (válaszként erre: 100. - 518e60a7e6)
2011. okt. 17. 21:15
Pedig ezen az oldalon akadnak anyukák, akik büszkén mondják, hogy 3 éve nem voltam egyedül WC-n :/
2011. okt. 17. 21:09

Sziasztok. Megszakadt volna a szívem, ha hagyom sírni a csecsemő lányomat annak idején. Szerintem ezt a legtöbb anyuka érzi, mármint, hogy a babájának szüksége van rá, sírásával hívja, hogy valamit szeretne (pl. szomjas, vagy nedves a pelusa, stb. és ugye még nagyon kis tehetetlen). Nem beszélve arról, hogy milyen biztonságérzetet ad neki a törődés.

Természetesen nem arra gondolok, hogy minden kis nyekergésre fel kell kapdosni, de minden anyuka ösztönöseen bele fog érezni, hogy mikor hagyhatja egy kicsit magára pl. amíg kimegy a mosdóba, vagy rá-rá pillantva főz és így tovább.


Teljesen egyetértek a cikk íróval a kérdés megválaszolásában, ne hagyjuk sírni a babát! :)


Sosem felejtem el, amikor vaskalapos anyósomékhoz hazaértünk a kórházból (akkor még náluk laktunk sajna). A kicsi lányom nyöszörögni kezdett, mire a férjem olyan édesen - sosem felejtem el a tekintetét, a mozdulatait - mint ahogy az utána következő rossz érzéseket sem, merthogy tehát a férjem elkezdte ringatni a bölcsőt a mi gyönyörű kislányunkkal, s erre megszólalt a dédimama?: "Ne ringasd már, mert még hozzászokik! - és a férjem elkapta a kezét, mintha még rá is csapott volna. Odavolt a varázslat, az első nap szépsége, könnyes szemmel vittem be a kicsikénket a szobánkba és nagyon de nagyon rosszul esett, amit a dédi balga módon mondott (kedveltem ugyan, de ez nagyon ott maradt bennem, méghozzá rossz szájízzel). MÉGIS MIHEZ KÉNE SZOKNIA EGY BABÁBAJ??? KIABÁLÁSHOZ, VERÉSHEZ, NEMTÖRŐDSÉHEZ, HA MEG MER "SZÓLALNI" - de láttam is egyébként a férjem családtagok közti viszonyát az évek során, elég hidegek-ridegek egymással, nincs meg az a spontán megölellek, vagy megpuszillak, vagy csak úgy megajándékozlak...

Szóval én teljesen egyetértek a cikkíróval.

99. yanett86 (válaszként erre: 75. - C33bd8536b)
2011. okt. 17. 20:59
Nálunk is van, fantasztikus találmány, ebben állt fel először a fiam...a földön nem csinált semmit :-) ebbe lehet kapaszkodni mászni felfelé, király dolog imádjuk! A védőnénit meg nem szeretjük, mert ő csak a most mi a szokás és mi okozhat mit mondja! A fiam tehéntejet iszik, mint én ittam és ő is egészséges mint én! hason alszik 2 perces kora óta :-) és még sorolhatnám, ami régen bevált az miért is lett mumus a jelenben???????????? Persze van ami elavult és van ami tökéletes! DE nem lehet semmit drasztikusan kijelenteni! Pl tejalergia............ismerjük meg a statisztikát és hihetetlenül jót fogunk nevetni! :-)
98. yanett86 (válaszként erre: 36. - Camillavica)
2011. okt. 17. 20:52
Tejesen egyetertek veled, amúgy az együtt alvásról azt tudom mondani, hogy ha az elején ésszerűek vagyunk akkor nem kell külön választani a gyereket, mert ha már legelőször saját szobájában a saját ágyában alszik akkor nincs ilyen probléma és ugye ha azt vesszük egy légzésfigyelő sokkal biztosabb, mint egy szülésben szoptatásban kimerült anyuka! Sírni meg igenis néha kell hagyni, mert amikor fejlődik a baba és sír egy-egy játékért mert nem éri el és mi odaadjuk akkor könnyen szembesülhetünk azzal, hogy a mozgása lemarad a többiekétől, mert nem tesz erőfeszítést azért hogy elérje a dolgokat! Szóval ha már az elején minden túl tökéletes a babának akkor felnőtt ként sem hiszem, hogy fog küzdeni, ha mindig mindent megkap (mindig minden sírásra felvesszük, játékot odaadunk stb_) Szóval szerintem sem hülyeség a sírni hagyni, mert a végén tényleg fantasztikusan hisztis kis embereket csinálhatunk akik felnőtt korban sem fognak semmiért sem törekedni! Én így gondolom! A fiam külön szobában alszik figyelővel, napirendje van 3 hetes kora óta és igenis törődöm vele, persze h sír ha játszana még alvás helyett vagy épp már 100x esik ki a cumi és nem adom a szájába...de tuti hogy egy életre való egészséges kiskrapek és később felnőtt ember lesz!
2011. okt. 17. 17:29
Na azt meg megjegyzem a hoszu ideig sirni hagyos korszak azert volt , mert az elejen nem hagyttam egyaltalan.Igen en is jollymamaval erttek egyet.
96. Barát1 (válaszként erre: 15. - Jollymama)
2011. okt. 17. 17:27

Örülök, hogy ilyen részletesen leírtad, minden szavaddal egyetértek. Amit leírtál ez az arany középút:)

Szerintem sem kell túl sokáig sírni hagyni, de azért állandóan nem kell vele lenni /kell pihenni a babának és anyának is EGYEDÜL/.

Két gyereket neveltem fel ezzel a középutas módszerrel, néha sírtak, de nem sokat, kiegyensúlyozott, talpraesett felnőtt lett mind a kettő.

2011. okt. 17. 17:23

En reszemrol elmondttam amit gondolttam.

Nem, nem a korulmenyeim alakulttak igy.A korulmenyek ugy alakulttak, hogy az elejen nem tettem megteni , amit helesnek velttem, mert a ferjem nem igy gondoltta, nem engedte.En igy gondolttam mielott megszuletet.

Aki elitel anak megjegyeznem, hogy a ngyogyasz sokszor figyelmeztetet, hogy ha gyerek valalasra gondolok, felejtsem el .Ha veletlenul eljuttok a szuloszobaig, bellehalok a szulesbe.Valalattam a gyereket.Nem lett bajom.Kesobb azzal enyegtoztek, hogy a gyerek nem eli tul a szulest.Tul eltte.Es az uttana valo idoszakot is.Melette volttam vegig.Egyut mentunk vegig mindenen, de fekapatast akor sem helyeslem.

Lattom nem fogok itt talani olyanokaat akik megertenek, akik elfogadjak azt hogy azert tettem, mert szerettem, meg ha maskep is mint azok akik felkapjak minden nyoszorgesre.

Szep estet mindenkinek.Sok boldogsagot az anyasaghoz.

94. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - 7c27d66f45)
2011. okt. 17. 17:09

Ha egy gyerekkel nem foglalkoznak, akkor nem látmintát, nem tud mit követni. Nem a sírás rontja el, hanem az ingerszegény környezetben nem tud fejlődni.


Szerintem kukába való ez az "elveszik az ősbizalom" maszlag. Aki mindig mindent elér nagy hangerővel, az lesz hisztis, "nevelhetetlen" gyerek. Persze amíg pici a baba, nem tud máshogy jelezni és sír sír, de miért törné magát egy-egy szó kimondásával később, ha megvan a bevált, legjobban működő recept?


És az agyi méregre még annyit, hogy 2 azonos képeségű gyerekből nem lesz az egyik hülyébb azért, mert többet fáj a hasa.

93. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 84. - C33bd8536b)
2011. okt. 17. 16:58
Azt hiszem nem nagyon meszire tolled.Tallan 200km valaszthat el minket.
92. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 85. - C33bd8536b)
2011. okt. 17. 16:56
Romania.De mint mondttam voltak arabok is , vanak haza jaro olaszok, amerikaiak, nemetek.Vagy falubeliek akik kulfoldi rokonaiknak hozza tartozoiknak kuldik.
91. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 83. - C33bd8536b)
2011. okt. 17. 16:54

Nem altalanositottam.En csak az en gyerekmrol irttam.

Attol , hogy az enyemel gondok volttak , nem feltetlenul jellenti, hogy masnal is lesz.

90. Muraja (válaszként erre: 81. - 2f661e7cc5)
2011. okt. 17. 16:12
,Kulömben itt az a fele te- citrom - mez kombinacio 580 gr uveg forintra atszamitva 1 800 forint , ugy hogy nem tudom hogy viszonyulnak az arok ottan
89. Muraja (válaszként erre: 88. - C33bd8536b)
2011. okt. 17. 16:08
Hat ahogy latom nalatok sincs nagyon meleg , plane a teli kepeken...
88. c33bd8536b (válaszként erre: 87. - Muraja)
2011. okt. 17. 16:05
Nem fázol?
87. Muraja (válaszként erre: 84. - C33bd8536b)
2011. okt. 17. 15:59
Eszakon , skandinaviaban
86. c33bd8536b (válaszként erre: 85. - C33bd8536b)
2011. okt. 17. 15:53
szántam
85. c33bd8536b (válaszként erre: 84. - C33bd8536b)
2011. okt. 17. 15:52
Bocs, kezdetnek széntam a kérdést.
84. c33bd8536b (válaszként erre: 80. - Muraja)
2011. okt. 17. 15:51
Mi neked a külföld? Hol élsz?
83. c33bd8536b (válaszként erre: 79. - 2f661e7cc5)
2011. okt. 17. 15:51

Na, az enyém izmai ugyancsak fejlődtek benne, főleg amikor megtanult kimászni belőle.:))


Az öcsém gyereke meg, aki megörökölte tőlünk a járókát, balett-táncosként keresi a kenyerét...Fene tudja...jó néhány generáció nőtt fel járókában, valahogy nem látok közöttük feltűnően sok sérült izomzatű embert.

82. Muraja
2011. okt. 17. 15:45

En eszakon lakok es itt nagyon draga a mez is es mez produktok.

Azert en a többi eu orszagra celosztam nem a volt keleti orszagokra sajnos ott minden sztagnalodik....

81. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 77. - Muraja)
2011. okt. 17. 15:43
Koszonom.Konyebb, de azert ez nem magyar orszag.Itt sokal olcsobb.Ot legalabb 2x olyan draga , ha nem 3x.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook