Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bőgőmasinák 2. Hagyjuk sírni a babát? fórum

Bőgőmasinák 2. Hagyjuk sírni a babát? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Bőgőmasinák 2. Hagyjuk sírni a babát?

1 2 3 4 5 6
140. a360345bdd (válaszként erre: 138. - D4fe0b6bc1)
2011. okt. 19. 11:38

Volt kiságy, de csak egyszer aludt benne a lányom 1 órát! Inkább a nagyágyban altattam, ott kellemesen összemelegedtünk, érezte az illatom stb stb. Nem pakoltam át egy hideg, rideg "ketrecbe"! 10 perc altatás után 3-4 órákat aludt.

Nem kellett sírni hagynom, mégis ment minden simán a háztartásban is ;)

139. 4c30444687 (válaszként erre: 132. - 7c27d66f45)
2011. okt. 19. 11:37

Ha ezek a jekána indiánok nem éreznek pl. fogzási fájdalmat, akkor anatómiaia eltérés van köztük és köztünk, és náluk ez minden bizonnyal egy evolúciós zsákutca. Ha nem érezne fájdalmat egy baba amikor az ígyét átfúrja a fog, akkor pl. azt sem érzezné az ínyében, ha vmi kívülről szúrná meg. Pl. nyugottam rágicsálhatna egy darab üvegszilánkot, és nem érezné, hogy darabokra hasogatja az ínyét. A fájdalom rossz érzés, de végő szerepe van.

A kólika a babáknál ált. emésztési elégtelenségből fakad, így talán először meg kellene viszgálni a táplálékot

Szal enyit a komoly alátámasztásról.

2011. okt. 19. 11:04
Ja és még valami.Saját tapasztalat.Volt nálunk egy olyan időszak,amikor is a picit már hosszú ideje próbáltam altatni minden módszerrel,amint földet ért a segge,üvöltött,amikor kivettem ringatni csend,kiságyba raktam megint üvölt.Már fájt a derekam,ideges voltam,mert csinálnom kellett volna a dolgom,fáradt is voltam a sok kimerítő éjszaka után,és csak nem akart elaludni,pedig fáradt volt.Aztán elszakadt a cérna,hát akkor sírsz apukám,azt majd elalszol.El lehet ítélni,de aki ilyen cipőben jár,az megért.Most már könnyebb az elaltatás,de most is küzdök vele.
2011. okt. 19. 10:56
Nos hát nekem 2 fiam van.5,5 éves és most 7 hónapos.Én a nagyobbikat hagytam sírni,de csak akkor,ha tudtam nincs semmi komoly baja.Persze nem órákat,csak kicsit.A picivel is ez a helyzet.Amíg csak nyafog,hagyom,hagy nyafogjon,de amikor már hallani a hangján azt a bizonyos keserves sírást,kiveszem az ágyból.Én úgy vagyok vele,ha egy kicsit sír nem kell rögtön ugrani,és mindent eldobni a kézből.Minden anyuka ismeri a saját gyereke sírását,és tudja,hol az a pont,amikor már anya kell.Egyébként meg nagyon ügyesen összelehet egyeztetni a gyereknevelést és a házimunkát,ugyanis nekem sincs segítségem,mégsem üvölt a gyerek reggeltől estig.És annak ellenére,hogy volt hagyva a nagyobbik sírva,nagyon jó a kapcsolat közöttünk.
2011. okt. 19. 08:36

Teljesen egyetértek, köszi, hogy közzétetted.

3 hetes a kisfiam, még a tapasztalat szerzés útját járjuk, és most épp ezeken a terepeken tapogatózok:)

135. Noncsi18 (válaszként erre: 117. - Naspolyatorta)
2011. okt. 19. 01:55
Szepen magadra ismertel, tenyleg a te hozzaszolasodra reagaltam... Valahogy ez maradt meg bennem a legjobban. Igaz nincs gyerekem, ezert is irtam, de nem is akarnek szulni ilyen helyzetben... 1 a ferjem egesznap dolgozik, akkor nincs ideje a gyerekre se es ram se... 2 kiabalni egy picivel? Ha nincs turelmem a babahoz akkor megint csak ott tartok, hogy nem szulok.. 3 Ha tudom elore, hogy nem lesz segitsegem es nem fogom birni egyedul akkor megint csak oda lyukadok ki,hogy nem szulok... De ez csak az en eletfelfogasom.... Csak meg annyi, hogy akkor sincs az embernek egesznapos elfoglaltsaga, es ne is legyen ha mar bevallalta a gyereket, szoval igen is vegye fel ha sir es foglalkozzon vele, mert nem hiszem el, hogy egesznap megallas nelkul sir.... En sem szeretnek vitazni, foleg, hogy minden forumon osszevesznek valamin a tagok, en csak leirtam a velemenyem, ahogy en latom a dolgokat!! Persze nem latok bele az eletedbe, szoval ezert nincs is jogom elitelni teged es nem is azt tettem, csupan amit leirtal az eletedrol arra irtam.
134. Christineee (válaszként erre: 132. - 7c27d66f45)
2011. okt. 18. 23:02

Én ebben a történetben is sok igazságot látok:-)


Fiam írtó önálló 20 hónapos létére. Csak játszani nem akar egyedül, társasági lény. És mindenben utánozni akar minket, kiváncsi lélek nagyon.


Ezt leszámítva viszont nagyon nagyon önálló!

2011. okt. 18. 21:50

Még egy fontos dolog: egy gyerkőc akkor képes nyafogni és követelőzni, amikor rájön, hogy ilyet egyáltalán lehet csinálni. Egy pár hónapos babának nincsen öntudata, az anyukájával él szimbiózisban. Vagyis élne, ha a mamája partner lenne ebben.


Én azt vallom, hogy ne hagyjuk sírni a csecsemőt. És azt is vallom, hogy a már önállóságra képes gyereket meg kell hagyni az önállóságában.

2011. okt. 18. 21:45

Nagyon köszönöm a rengeteg hozzászólást!


Egy kis kiegészítés, csak a teljesség kedvéért :)

Sokan szóba hoztátok itt az önállóságot. Mert egy babának el kell lennie magában, ugye.

Egy bizonyos Jean Liedloff, a kontinuum-elv megalkotója sok időt töltött a jekána indiánok között Dél Amerikában. Már az első percben érezte, hogy itt valami nagyon másképpen működik, mint a mi civilizált nyugati társadalmunkban: boldogok, kiegyensúlyozottak és elégedettek az emberek. Nyoma sincs szorongásnak vagy depressziónak. Hosszasabb velük töltött idő után a jekána csecsemőkkel való bánásmódban találta meg a titok nyitját. Ezeket a babákat életük első pár hónapjában, egészen addig míg a mozgásfejlődés aktív szakaszába nem lépnek gyakorlatilag le sem teszik az anyukáik. Mindent a gyermekükkel csinálnak, úgy hogy a karjukban tartják, vagy hordozókendőbe teszik őket. És itt jön a svéd csavar: amint el kezdenek kúszni-mászni, majd járni, minden rásegítés, sírni hagyás, vagy erőlködés nélkül leválnak az anyjukról. Miért? Liedloff szerint kielégül az az ősi, evolúciós igénye a csecsemőknek, hogy anyukájukon keresztül ismerhessék meg a világot. Így bizalommal, kíváncsisággal és azzal a nyugalommal indulnak a világ felfedezésére, hogy anyu mindig ott van, ha szükségem van rá. A gyereket nem kell önállóságra tanítani. Egyszerűen evolúciós szükséglete, hogy önállósodjon, amint eljött az ideje. Nem egy, nem két szakember világított már rá arra, hogy éppen a hanyagolt, sírni hagyott babákból lesznek az anyjuk szoknyáját rángató, "levakarhatatlan" gyerekek.

Nyilván sokan azt gondolják, hogy mit jövök én itt az indiánokkal, mi más világban élünk. Persze, de emberek vagyunk ugyanúgy, ők sem vágynak másra, mint boldogságra. Épp mint mi. Csak mi, civilizált anyukák elfelejtettük meghallani az ösztöneinket. Megfontolandó, és elgondolkodtató, hogy az ilyen őskori körülmények között élő gyerekek miért nem szenvednek szeparációs szorongástól, fogzási fájdalomtól, kólikától, ésatöbbiésatöbbi.

131. 518e60a7e6 (válaszként erre: 126. - 2f661e7cc5)
2011. okt. 18. 21:27

Ha rendesen visszaolvasol, talán észreveszed, hogy a minden nyekkenésre való felkapkodást én is elleneztem, de ezt nem tetted meg.

Így van, a te gyermeked a tiéd, az enyém meg az enyém. Jogod van úgy "gondoskodni" róla, ahogy te gondolod, mint ahogy én is az enyémmel. S ugyanúgy mindkettőnknek jogunk van leírni a véleményét. Most is ez történt. Mivel az én anyai érzéseim nagyban elütnek a tiédtől, ennek hangot is adtam, mint ahogy te is tudattad a cikk írójával, hogy mit gondolsz az egészről.


Még valami: nem csak a koraszülöttek, de a normális súlyú újszölöttek sem sírnak szándékosan. Elég sokáig tehetetlenek, a környezetükre vannak szorulva. Nem tudom megérteni, hogyan gondolhattad normálisnak azt a gyerekorvost, aki azzal biztatott, hogy akár két órán át is nyugodtan hagyd sírni a gyermekedet? Mégis miben szolgálja ez egy kiszolgáltatott kis lénynek - aki mindenben tőlünk függ - a fejlődését???

2011. okt. 18. 20:17

Teljesen egyetlrtek a cikk lényegével.

Én elev úgy gondoltam hogy ha sír a baba nekem pattanom kell és reagálno, hisz ez az anya dolga. Főleg az első évben (fél évben).

És tudván, hogy az első 6 hónapban fejlődik ki a baba világ felé érzendő bizalma, én majdnem 1 éves koráig minidg ugrottam ha sírt. Igaz nem volt egy sírós baba. Ok nélkül nem igazán tette ezt meg.

2011. okt. 18. 18:05

Egyszer hagytam a Lányomat sírni hosszan, gondolván majd abba hagyja.

Soha többet!!!!

Éjjel többször zokogva ébredt, gondolom visszatért neki, hogy Anya nem segített.

Teljesen lelkiismeret furdalásom volt, mintha gyilkoltam volna.

Soha többet nem teszek ilyet...

Értük vagyunk...

2011. okt. 18. 18:01

Sziasztok! Három gyermekem van. Az első, aki most már 15 éves, átlagos kisbaba volt, csak akkor sírt, ha valami baja volt, de mivel első gyermek, én is elkövettem azt a hibát, hogy minden pillanatban Őt figyeltem. A második babám, most 10 éves, hasfájós volt, és gerinc problémai is voltak, ezért Ő nagyon sokat volt ölben. Igaz, hogy eléggé "figyelem-igényes" lett, mégsem bánom, hogy annak idején sokszor felvettem, ha másképpen nem is tudtam, a szeretetemmel segítettem neki. A harmadik babám most 3 hónapos. Őt már lehet hagyni egy kicsit nyafogni. Tapasztalatból csak akkor kapom fel, ha valóban sír, ha csak nyafog, akkor megvigasztalom, megsímogatom, beszélek hozzá, és megnyugszik tőle.

A csecsemők csak akkor sírnak, ha a szüleik segítségére van szükségük - éhes, szomjas, tele van a pelus, kényelmetlen a ruha, fázik, megijed, stb. És ezt a jelzést szerintem komolyan kell venni, különben a gyerekünk sohasem fog megbízni bennünk.

Minden babának más az egyénisége, az első az, hogy megismerjük őt. Ennyi a véleményem (és a tapasztalatom) :-)

2011. okt. 18. 15:05
Csak egy kerdest szeretnek felteni azoknak az anyukanak akik marakodttok, akik(barmelyik nezetet valljatok): mit szolnatok hozza , ha mas gyerek anyukaj dontene el mi a jo a ti gyereketeknek?
126. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 104. - 518e60a7e6)
2011. okt. 18. 14:50

Nem mentsseget keresttem.Ahoz azt kene erezem , hogy tevedttem.De en meg mindig ezt az utat tartom helyesnek, a tied nem, de nem tamadom azokat akik ezt a velemenyt kepviselik.

Anyit elismerek, hogy lehet , hogy a te gyerekednek arra volt szuksege , hogy felved minden nyekenesre.2 egyforma gyerek nincs.

A te gyerekednek te vagy az anya az enyemnek en.A tiedert te valalsz eleloseget az enyemert en.Tettem azt amit helyesnek tartottam ,amit ugy gondolttam kel a fejlodesehez.

Ugyan ugy tamadhatnalak en is mint te engem mert nem ugy gondolkozol mint en.

125. zsuzsika83 (válaszként erre: 123. - Manki)
2011. okt. 18. 13:17
Biztos babatermészet függő is a dolog, kit mennyire visem ez meg, de ezt előre ugye nem tudhatjuk. De az tény, hogy a két öcsémet már nem hagyták sírni, mert látták, hogy nálam nem vált be, és sokkal bújósabbak, sokkal másabb a viszonyuk a szüleinkkel, mint nekem...
124. newlife101 (válaszként erre: 121. - 4c30444687)
2011. okt. 18. 13:11

Biztosan megértené, de egy ennyi idősnél nem hiszem, hogy azért viszi el magával, mert sír.

Talán inkább azért, hogy lássa, szem előtt legyen, nehogy valami rossz helyre nyúljon, vagy ilyesmi még akkor is ha biztonságosan ki van alakítva a lakás, és el tudok képzelni még szitukat, amik miatt néha belefér, hogy magával vigye.

Szerintem ezért....

Bár tény, hogy minden másodpercben nem lehet a gyereket bámulni...


A kisebbnél meg kb. fél éves korig a legfontosabb, hogy tényleg reagálni kell, ha sír, ősbizalom kialakul...de persze utána is, ezt érzi az anyuka úgyis...

Ekkor még biztosan nem "direkt" sír.

Wc időt meg kibír szerintem.

Ha nagyon olyan a helyzet, akkor meg olykor nyugodtan elviheti magával.

123. Manki (válaszként erre: 105. - Zsuzsika83)
2011. okt. 18. 12:35
Úgy tűnik, hogy tényleg baba-természet függő is a dolog, mert engem is hagytak sírni vmennyit és a testvéreimet is és mégis nagyon bensőséges a kapcsolatunk anyukámmal (növérem 37, öcsém 20 és én 34 éves vagyok már)
2011. okt. 18. 12:25
én nem itélek el senkit én egyetértek veled inkább magammal viszem tudom hogy szem elött van
121. 4c30444687 (válaszként erre: 120. - Newlife101)
2011. okt. 18. 12:07
De szerinted az teljesen rendben van, ha egy óvódás korú gyerek még nem érti, hogy anya elmegy WC-re, és mindárt jön?
120. newlife101 (válaszként erre: 118. - Jázmin2007)
2011. okt. 18. 11:58

Szerintem nem kell mindjárt elítélni azokat, akik szem előtt akarják tartani a babát, ha wc-n vannak.

Nem biztos, hogy csak a sírás miatt viszik...

Inkább ilyen legyen valaki, mint hogy semmit se törődik vele...

Van aki parázósabb, ez van. Főleg egy első babánál, vagy egy korábbi rossz emlék miatt, bármi...

Sosem lehet tudni, mi az indíték.

119. 4c30444687 (válaszként erre: 118. - Jázmin2007)
2011. okt. 18. 10:48
Ugyanolyan nyugottan bent lehet, mint amilyen nyugottam kint is lehet hagyni annyi időre. 3 évről beszélünk, vagyis a gyerek már biztosan több mint 3 éves. Egy óvódásnak nem kellene már felfogni, hogy anya, apa egyedül kakál, mert "a nagyok" így csinálják?
2011. okt. 18. 10:37
azért irtam mert te ezt irtad .Pedig ezen az oldalon akadnak anyukák, akik büszkén mondják, hogy 3 éve nem voltam egyedül WC-n.Ehez nem büszkeség kell ha wc re kell menni és a gyerek sir akkor nyugaodtam ott lehet .
117. naspolyatorta (válaszként erre: 113. - Noncsi18)
2011. okt. 18. 09:12
"osszelehet egyeztetni a hazimunkat a picivel.... " amíg nincs benne valaki, az nem tudja, hogyan lehetséges segítség nélkül. Ráadásul nemcsak házimunkáról van szó, hanem munkáról is. Így meg is adtad a választ az első mondatoddal: "Nekem nincs gyerekem," Még azt hozzátenném, hogy mi van akkor, ha nem alszik napközben? vagy csak nagyon keveset? Ugyanis ez a helyzet! Viszont ezért cserébe átalussza az éjszakát. Szóval én nem okoskodni akarok, meg vitatkozni, csupán megértésre, esetleg jótanácsra volna szükségem.
116. 4c30444687 (válaszként erre: 115. - Jázmin2007)
2011. okt. 18. 07:52
Mert Te mennyi időt szoktál kotlani a retyón? Én akkor megyek be, ha dolgom van, kidobom, amire nincs szükségem, aztán megtörlöm a nunám/fenekem, kezet mosok, és végeztem. Te kiolvasod a Romanat meg a Szívhang felét, vagy mit csinálsz a mellékhelyiségben?
115. jázmin2007 (válaszként erre: 101. - 4c30444687)
2011. okt. 18. 05:15
miért ha a gyerek sir akkor talán hagyja sirni mig a wc-n van?
2011. okt. 18. 02:10
Én is azt vallom ,hogy nem kell fölkapkodni, ha nincs baj. Mérföldekkel lett jobb a kapcsolatunk, és a mindennapjaink mióta így csinálom. Hogy honnan tudod, hogy biztos nincs baj? Úgy hogy te vagy az anyja, és ismerned kell a gyereked! Minden rezzenését. Nálunk így van, sírnia sem kell, tudom mit érez, mit gondol. Amikor főzök bennt játszik. Amikor fürdök bennt ül a fürdőben és várja, hogy végezzek és játszunk, és tényleg játszunk utána. Így mindekettőnknek jó, és mégis tudjuk, hogy számíthatunk egymásra.
2011. okt. 17. 23:30
Nekem nincs gyerekem, de nagyon tetszik a cikk, elgondolkodtato. Sokat olvastam a csecsemokrol, rengeteg babara vigyaztam mar. En mindig felvettem ha sirtak, de nem tudatosan, csak nem volt szivem hallgatni... Mondjuk ocsem eleg hasfajos volt es kepes voltam orakig ringatni setalni vele, hogy tudjon aludni :) Egyebkent nem is gondoltam volna, hogy ilyen kovetkezmenyei lehetnek a sirni hagyasnak, szoval tenyleg tanulsagos a cikk. Nekem mindig nagymamam jut eszembe, mikor ocsem sirt, en meg rogton ugrottam, mindig ramszolt, hogy hagyjam csak legalabb erosodik a tudeje..... (persze az o vvelemenye erdekelt a legkevesbe) csak ugy vettem eszre, hogy inkabb az idosek ilyenek, hogy hagyjuk sirni a babat.... A hozzaszolasok is nagyon erdekesek :) Kellemes gyereknevelest mindenkinek :) Jah meg annyi, hogy olvastam olyan hozzaszolast is, hogy egyedul van otthon a picivel senkire nem szamithat, mellette meg ott a fozes, mosas,takaritas es hogy azert hagyja sirni a babat... Na en ezzel se ertek egyet, mert szerintem osszelehet egyeztetni a hazimunkat a picivel.... Mivel nem kell mindennap takaritani, nem kell mindennap mosni, nem kell mindennap boltba menni es ugy kell beosztani, hogy egyik nap megfozok, akkor masik nap nem kell akkor takaritok, es nem hiszem el, hogy nincs ideje felvenni a babat es foglalkozni vele??!! Es szerintem mikor alszik a pici akkor boven meg lehet fozni!!
112. Diandra (válaszként erre: 111. - Diandra)
2011. okt. 17. 22:58
persze ez nem azt jelenti, hogy feszt hurcoltam. egy anya tudja melyik sírás milyen sírás. a legjobb a gyereknek a nyugi. saját szoba, saját ágyikó, nyugalom és mérhetetlen szeretet, gondoskodás. nem kell ezt ragozni.
111. Diandra
2011. okt. 17. 22:56
én se hagyom sírni, sőt a környezetemben se nagyon ismerek senkit, ez régi dolog. remélem...
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook