Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Beszélgessünk bármiről 🙂 fórum

Beszélgessünk bármiről 🙂 (beszélgetős fórum)


4106. ab3619a9cd (válaszként erre: 4097. - Pici Manócska)
2018. máj. 24. 10:03

Szia!

Üdv köztünk! :)

Nekem ma olyan lázcsillapítós napom lesz...

Csajok!Nem fáj semmije,szíve szerint ugrálóvárba menne és este óta lázas.Erre varrjatok gombot!

Próbálja összekaparni magát,mert hétfőn osztálykirándulás.


Ja,de arra volt esze,hogy hajnali ötkor kiosonjon és felfalja a pudingot amit este főztem!

4105. Pici Manócska (válaszként erre: 4102. - Anyucikóni)
2018. máj. 24. 09:51

Ohh de jó neked. :) mármint hogy melo közben is megy a hoxa 😂 nekem nèha tökre hiányzik ha napözben több órára nem tudok felnèzni.

Nekem max éjszakai műszakba van rá esélyem.

4104. Pici Manócska (válaszként erre: 4103. - Mermancs)
2018. máj. 24. 09:44
Szia! Örülök hogy van "ismerös" 😘
4103. Mermancs
2018. máj. 24. 09:43
Szia Manócska! Jó téged itt is látni 😘🌺
4102. Anyucikóni (válaszként erre: 4100. - Pici Manócska)
2018. máj. 24. 09:42
Igen, mi messze vagyunk egymástól. Én Bp. Épp a munkahelyen múlatom az időt. :-D
4101. Pici Manócska (válaszként erre: 4099. - Anyucikóni)
2018. máj. 24. 09:23
Jah ès az elmaradt Köszönjük szépen! Talán most már jobban lesz.
4100. Pici Manócska (válaszként erre: 4099. - Anyucikóni)
2018. máj. 24. 09:22

Zala megyei vagyok! Zalaegerszeg mellett lakom Zalaszentmihályon.

Szoval üdv a vilag vègèről. 😉

4099. Anyucikóni (válaszként erre: 4097. - Pici Manócska)
2018. máj. 24. 09:19

Szia!

Apukádnak jobbulást!

Honnan hoxázol, elárulod? ;)

2018. máj. 24. 09:18

Nekem ma utolsó munkanap. Holnap ovis családi kirándulás. :) Na ne gondoljatok valami nagy dologra, kibuszozunk Dunakeszire a dunapartra. :)


Szombat állatkert gyerekkel -gyereknapi ajándék neki. ;)

Vasárnap még szabad.

2018. máj. 24. 09:15

Sziasztok! Èn mèg nem beszèlgettem itt veletek!

Kinek Milyen napja lesz? Èn ma szabad napos vagyok... A tegnapi nap után rám is fér.

Mai tervem nem sok. Most még pihenek aztán dèlután megyek a korházba látogatóba. Apum már több mint egy honlapja bent van. 😢

Szép napot nektek.

4096. Anyucikóni (válaszként erre: 4092. - D5bae51d10)
2018. máj. 24. 08:45
A bújás, ölelés szerintem is nagyon fontos. Én fiam a mai napig bújik, simogat engem is, apát is. ;) Mi így szoktuk meg. Pedig én a fullkontakt szoptatást nem is csináltam, szóval nem emiatt lett ilyen. ;)
4095. Anyucikóni (válaszként erre: 4090. - D5bae51d10)
2018. máj. 24. 08:42
Nem bántás akart lenni. Bocsi. Meg nem is feléd, tudtam, hogy az illető nem vérrokonod. ;)
4094. d5bae51d10 (válaszként erre: 4085. - Iszkiri)
2018. máj. 24. 08:39
Én most írtam, mert csak most olvastam.
4093. d5bae51d10 (válaszként erre: 4080. - Anyucikóni)
2018. máj. 24. 08:37
Hát pedig úgy jött ki. De minek vitatkozik itt az akinek nem lehetett saját gyereke... (Én)
4092. d5bae51d10 (válaszként erre: 4075. - Icuska538)
2018. máj. 24. 08:35
Lenne véleményem, de nem akarok véres vitát itt a fórumon. Csak annyit, hogy a kisgyereknek a kapcsolata az anyához való kötődése a testi kontakton alapszik. Nagyon fontos az első három évben a simogatás, anya ölébe bújás. Fontos, hogy kialakuljon a világ felé az ősbizalom. engem anyám hetets bölcsibe adott, nehezen is mutatom ki az érzelmeimet. Nem is szoptatott. Szerintem sok ami kismama kényelmi szempontból szoptat addig amíg muszáj. Talán mert félti a szépségét stb. Mind1. Nem értek hozzá, de Anyucinak most sikerült megbántania, bár talán nem az volt a célja...
4091. d5bae51d10 (válaszként erre: 4074. - Anyucikóni)
2018. máj. 24. 08:32
"Szerintem anyuci agyában van a hiba" - imádlak, kedvellek, de ezt a mondatodat kikérem magamnak!
4090. d5bae51d10 (válaszként erre: 4074. - Anyucikóni)
2018. máj. 24. 08:31
Olvasatom szerint nincs ebben semmi rendellenes, hogy a menyem még szoptat. Bocs, kicsit sértő, hogy írod, nincs rendben az anyukánk fejében valami. Érzelmi kötődés szempontjából igen is jónak tartom, hogy még szoptat. Azt, hogy ki meddig, döntse el mindenki magam. Tuti, hogy ettől nem lesz hisztis a bölcsiben a csemete. Meglepett az ítélkezés Anyuci. Én kvázi a fél éves korig való szoptatást tartom korainak, de hát nem értek hozzá sajnos. Nem vita, csak a véleményemet írtam le.
2018. máj. 24. 08:22
Kellemes napot. Csak bekukk. Kinek mi a mai program? Nekem most meló, du. heti bevásárlás, Mama meglátogatása. Otthoni dolgok. Készülünk Orsi - a kétévesünk - születésnapjára. :)
4088. Mermancs
2018. máj. 23. 22:14

Egyetértek, mindenki szoptasson addig ameddig tud és akar. :)

Jobban fölösleges is lenne belemenni a témába, mert még a végén idetódul az összes anya a hoxarol és egy nagy veszekedés lesz a végén :D hisz ez a téma még mindig nagyon megoszlo, van akinek meggyőződése az egyik vagy másik oldal.


Téma váltás: férj ma elultette a répát! Nem vagyunk nagy kertészek, de bízunk benne hogy lesz repank 😁

4087. iszkiri (válaszként erre: 4086. - Anyucikóni)
2018. máj. 23. 19:23

Vannak, akik egyszerűen nem szeretnek szoptatni. Ilyen egyszerű. Nem török pálcát felettük. Kifejtettük már, nem a szoptatástól lesz valaki szuperanyu.


Mondjuk zuhany alatt kiereszteni magadból a tejet, az vétek volt. :)Sokan fizetnek az anyatejért.

Mondjuk más kérdés, hogy nekem semmi pénzért nem kellett volna más anya teje. Akkor inkább a tápszer.


Én mind a hármat fél évig szoptattam. Na jó, az egyiket csak 5 hónapig, ha szigorúan vesszük. Elég is volt.

4086. Anyucikóni (válaszként erre: 4083. - Iszkiri)
2018. máj. 23. 19:15
Én tudtam. De csak addig míg muszáj volt. Nem okozott gondot, nem volt kevés a tej, gyerek is normálisan evett, de 3 hónap után kezdtem kiereszteni magamból a zuhany alatt..aztán a 4. hónapra szépen el is apadt. Fellélegzés! :))
4085. iszkiri (válaszként erre: 4079. - Anyucikóni)
2018. máj. 23. 19:11

Ott a pont. Mindenki maga dönti el, meddig szoptat. És nem attól lesz valaki jó anya, ha végtelenségig szoptat. Mindent leírtatok már. Arra való a hozzátáplálás, hogy megkapjon mindent a gyerek, amire a szervezetének szüksége van.

Azzal is egyetértek, hogy a meghitt anya-gyerek kapcsolat nem attól függ, hogy mennyi ideig szopik a gyerek.

4084. Anyucikóni (válaszként erre: 4081. - Andi.Bobi)
2018. máj. 23. 19:10
Én tápszer-párti vagyok. Sokkal kényelmesebb. És szabadabb is tőle az anya. Nem vagyok híve annak, hogy totál előtérbe helyezzük a babát. Mert boldog baba = boldog mama és boldog papa. És amíg anyu folyton önmaga elé helyezi a gyereket, az nem valószínű, hogy jóhoz vezet. És valahogy ezt érzem azokban az anyákban is, aki 2 évig szoptat: csakhogy a kis Bödönkének jó legyen...OMG! :DD
4083. iszkiri (válaszként erre: 4076. - Mermancs)
2018. máj. 23. 19:07

Szia Mermancs! :)


Hú, ez a szoptatás téma! Sosem lesz egyetértés, de nem is kell. Mindenki szoptasson addig, amíg akar, felőlem aztán lóghat a gyerek az édes anyukája cicijén az iskoláskor küszöbén is.

Ha már kinyilatkoztatás, akkor én is mondom a saját álláspontomat.

Ha van tej, szoptasson az anyuka. Ha nincs, akkor ne görcsöljön, mert semmi értelme.

Generációk nőttek fel tápszeren, és ugyanolyan egészségesek, mint az anyatejesek.

Ismerek én olyan anyát, aki 8 hónapig szoptatott, és mégis beteges a gyereke. Ismerek olyat is, aki egyáltalán nem tudott szoptatni, pedig szeretett volna. Az ő gyerekének kutya baja kis náthán kívül. Néha megdőlnek ám a nagy elméletek! :)


Én azt mondom, WHO ajánlás ide vagy oda, egy két éves gyereknek egyáltalán nincs szüksége anyatejre. Sem táplálási, sem érzelmi okból. Ha a hozzátáplálást időben és megfelelően elkezdik, akkor minden rendben. Az a gyerek, aki elég figyelmet kap az anyukájától, annak nem kell érzelmi okból, kötődésből sem a cicin lógnia.


Nálunk az oviban volt olyan anyuka, aki reggel szoptatással búcsúzott a gyerektől. Az öltözőben leült a kispadra, előkapta, aztán nosza neki! Hát, mit mondjak, számomra nem volt felemelő látvány.


Persze van, akik szerint ez is teljesen normális.

4082. Anyucikóni (válaszként erre: 4078. - Ab3619a9cd)
2018. máj. 23. 19:03

Hihii..ezért ilyen stramm kiscsaj.😉 Én is hamar adtam neki ételt. Persze volt sok bebiétel meg tápszer is, de simán tolta a rántott húst is már 1 éves kora előtt.


És érdekes de egyáltalán nem volt beteg. A baranyhomlo alaatt volt otthon 1 hétnél tovább, ezelőtt meg azután sem volt ilyen hosszú otthonlèt betegség miatt. Mindenki azzal riogatott hogy majd a bölcsiben állandóan beteg lesz...aztán eltelt fél év és semmi. Azután is csak a foga zavart be, mert nehezen jött ki.

4081. Andi.Bobi
2018. máj. 23. 18:58

Én 18 hónapos koromig kaptam tejcsit:


Az jó ha valaki tudja szoptatni a gyermekét. Az anya tejben minden benne van,amire szüksége van. Aki tudja,bírja adja a kicsinek. Aki nem az adjon tápszert,már nagyon jók vannak.


Ha megnézzük az állatvilágot,ott is szoptatnak az emlősök...és ez a természetes:)


Az én fiam is iszik még 1es tápszert reggel és este,elalváshoz. A doktornő is mondta nem kell váltani 2,3 ra.

Inkább ezt adom mint pl. Cukros kakaót,teát...

4080. Anyucikóni (válaszként erre: 4075. - Icuska538)
2018. máj. 23. 18:57
Ezt nem Szedernek írtam.
4079. Anyucikóni (válaszként erre: 4076. - Mermancs)
2018. máj. 23. 18:55

Tapasztalat. Láttam a sok elvadult szopósanyócat...küzdöttek az elválasztástól...mert jaajj Elevitkének fontos az összebújás..booaa. Mintha anélkül nem lehetne meghitt anya-gyerek kapcsolat.

Mindnki maga dönti el. Én csak azt mondom könnyebb ha 6 honap előtt elválasztják.

És hogy nem ettől lesz senki jobb vagy rosszabb szülő.

4078. ab3619a9cd (válaszként erre: 4077. - Ab61752c45)
2018. máj. 23. 18:40

Valamiért elfelejtett belövellni a tej.

De legalább nem fájt...

A tápszerektől meg fosott,hányt.A nagymamám feles tej receptjén nőtt fel! :D

Ha itt most leírnám hogy milyen korán etettem meg húslevessel simán meglincselnének,de mekkorát aludt utána! :)

Most meg már itt szemtelenkedik! :D

4077. ab61752c45 (válaszként erre: 4072. - Ab3619a9cd)
2018. máj. 23. 18:34
teljesen fölösleges azért gyötörni magad.nálunk mindenki maximum pár hónapig tudta szoptatni a gyereket.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook