Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Belső falszigetelés utólag fórum

Belső falszigetelés utólag (beszélgetős fórum)


1 2
2022. okt. 11. 13:51

Ezt próbálta már valaki?

Esetleg vélemény?


[link]

21. katt2 (válaszként erre: 20. - Apeeng)
2022. okt. 11. 13:37

"... az addig meleg parkettáj miért lett hideg? "


Ez a fagyi visszanyal esete...


A szüleim tömbházban laktak, a földszinti lakók panaszkodtak, hogy a pincéből jön fel a hideg. leszigeteltették a pince mennyezetet. Egy darabig jó volt, aztán megint nagyon hideg lett. Lementek megnézni, a fele hungarocell levált a plafonról, a másik fele meg olyan vizes volt, hogy inkább nem szigetelt semmit. Azt elfelejtették, hogy a pincében nagy a páratartalom, mert sosem volt nyitva egy ablak sem...

20. apeeng (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 11. 12:47

a munkámból kifolyólag panellakást szigeteltünk belső falon. Az eredmény kiváló volt, az északi falak hidegérzete megszűnt...és nem penészedett a lakás.


Aztán az én házam szigetelését is így voltam kénytelen megoldani. 3 cm vastag lépésálló hungarocellt ragasztottam azokra a falakra, melyek a külvilággal érintkeztek, valamint a teljes plafonra. Annyira belejöttem, hogy megemeltem a padlózatot mind a három szobában 5 cm-es hungaroval, erre jött a parketta. Elképesztő a különbség, kb 60%-al csökkent a hőveszteség. A szellőzés állandó, fortocska szerű elszívón keresztül. Ez tíz éve történt, de még nem jelentkezett penész sehol.


Azóta több helyen csináltam beső fali szigetelést, bevált. A blokkházakban a mennyezetszigetelés a legérdekesebb, mert a felső lakó nem érti, hogy az addig meleg parkettáj miért lett hideg? Volt aki lement az alattalévőhöz megkérdezni mikortól fűtenek.? Természetesen nem látta, hogy a mennyezet szigetelve van.


Szóval lehet szigetelni belső falon is. Van olyan aki a külsőre is ragasztott.

19. simple (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 11. 12:28
Nekünk is egy részen belülről kellett megoldani, mert olyan hülyén lett megépítve a ház, hogy azon a részen kívülről nem lehetett szigetelni. Hungarocell, erre párazáró fólia és végül gipszkartonnal lezárva. Ha raksz közé párazáró fóliát, nincs penész. Sütött abból a falból a hideg, most pedig tök jó meleg.
18. Channa* (válaszként erre: 15. - Katt2)
2022. okt. 11. 12:27

'Egy átlagos, téglából épített házba simán lehet tenni 2 cm belső oldali szigetelést. ( Szerintem )'


Szerintem nálunk ezért működött. Téglaházban laktunk.


Egyébként a házunkban is van 2 szoba, amin van 3 cm hungarocell szigetelés belül. Nem értem, hogy miért volt rá szükség, hiszen 50 cm-esek a falak.

Nem volt alatta semmi penész.

17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Katt2)
2022. okt. 11. 11:49

Téglából épített 8 lakásos társasházról van szó, és csak az északi falakat szeretnénk szigetelni.

Gondoltunk még olyan tapétára is amin hungarocelles bevonat van, hogy ne süssön annyira a hideg, ha hozzáérünk.

Sajnos a lakók nem egyeznek bele a külső szigetelésbe anyagi okok miatt, többnyire idős emberek.

16. katt2 (válaszként erre: 3. - Sanyinak)
2022. okt. 11. 11:16
Miért? Ha ugyanaz az anyag van kívülről feltéve akkor miért szellőzne jobban a fal?
15. katt2
2022. okt. 11. 11:13

A belső oldali hőszigeteléssel két baj van.


Egyrészt, akkor jó az ember komfortérzete, ha az adott helyiségben a tárgyak elég melegek, vagyis felveszik a levegő hőmérsékletét. Elsősorban a falak, mert ha azok hidegek, akkor szinte süt a hideg. Ha belső szigetelés van, akkor a falak nem tudnak átmelegedni, hiszen rajtuk van a hungarocell. Éppenséggel nekik lehet dőlni, nem kellemetlen, viszont ezzel a falak elvesztik a hőtároló képességüket. Hőtárolásra csak a berendezési tárgyak lesznek képesek, de az kevés. Ennek az a következménye, ha kikapcsol a fűtés, akkor nagyon gyorsan lehűl a szoba, tehát a fűtésnek állandóan mennie kell, ha kicsit is de állandóan. Persze van erre is megoldás, a hőtárolás szerepét a padlófűtéssel lehet a legjobban megvalósítani, az irdatlan mennyiségű beton az igaz, hogy lassan melegszik fel, de lassan is hűl ki.


A másik probléma a páralecsapódás. A levegő minél melegebb, annál több párát ( vizet ) tud felvenni. Tehát, ha egy meleg helyiségbe, ahol sok pára van a levegőben beviszünk egy hidegebb tárgyat, azon lecsapódik a levegőből a pára. ( Így működik a páralecsapódás nyár végén: amíg süt a nap a levegő meleg, van benne valamennyi pára, lemegy a nap, a levegő nagyon gyorsan lehül, - mivel nagyon kicsi a levegő hőtároló képessége, - és a pára kicsapódik belőle a különböző tárgyakra. )

A falnál ugyan ez a helyzet. Ha egy betonfalra belülről teszünk hőszigetelést, akkor a betonfal belső oldala sokkal hidegebb lesz, hiszen a hungarocell szigetel. A páralecsapódás is függ attól, hogy hány fokos a levegő és hány fokos a felület, ahová ki fog csapódni a pára. És még pára is kell hozzá. A hőszigetelések többsége nem párazáró, csak mondjuk párafékező, tehát a betonig el tud menni a pára és ha a beton elég hideg, akkor az tényleg nedvesedni fog. ( Jönnek a penész szagok... ) Sajnos a sima hungarocell nem párazáró, ha vizben áll, akkor fel tud venni egy 50 x 100 x 4 cm-es tábla annyi vizet, hogy ha felemeljük, akkor a saját súlyától eltörik. Van jobb is, csak az drágább, ezek az extrudált hungarocellek, az még földbe ásva sem vesz fel vizet, pincék szigetelésére nagyon jó. ( zárt cellásak )

Tehát, nem árt kiszámolni, hogy lehet e vizesedés, mert különben nagy baj lehet.

Ettől függetlenül én a szuterénbe belülről ragasztottam sima, expandált hungarocellből 2 cm-t, jól működik, pedig ez egy betonfal, külső hőszigetelés nélkül. Azért mertem megcsinálni, mert a föld ami körülöleli a szuterént van vagy 12 fokos. ( Ez -10 fokon, föld nélkül biztos nem működne. ) Tehát, nagyon erősen függ a megvalósíthatóság a külső hőmérséklettől, meg attól is, hogy van e külső hőszigetelés. Nálunk fűtés nélkül a szuterénben a legnagyobb hidegben is van 15...16 fok. Abból már egy darab konvektor is csinál 23 fokot, de itt ki van használva a föld melege is.

Egy átlagos, téglából épített házba simán lehet tenni 2 cm belső oldali szigetelést. ( Szerintem )

14. Érdekes73 (válaszként erre: 13. - Timycat)
2022. okt. 11. 08:06
Ha hőhidak vannak penészedhet.
2022. okt. 11. 07:48
Nagyon nem egészséges megoldás és határozottan értékcsökkentő tényező ingatlan értékesítésnél.
12. Channa* (válaszként erre: 11. - Globus)
2022. okt. 11. 07:45

Nálunk nem lett penész, de sokkal jobban tartotta a meleget a lakás.


Bár mi nem szedtük le, így csak abból gondolom, hogy sehol nem láttam a penész nyomát.

11. globus (válaszként erre: 4. - Channa*)
2022. okt. 11. 07:26

Mi ezt szedtük le a vett lakásban, kb. 5 cm vastag volt. Több zsáknyi hulladék lett, egy kics csákányt kellett vennünk, mert hagyományos eszközökkel nem lehetett lefeszegetni. Valahol van róla fotó, borzalmas volt...a konnektorok annyira mélyre kerültek, körülötte fekete, festő szerint penészedés. De nem ezért vettük le. Glettelt festett falat akartunk, nem fűrészporos tapétást. A ragasztóját semmivel nem lehetett eltávolítani, ott addig kente a glettet, míg be nem takarta.

Bízom benne, hogy valamikor megtörténik a külső szigetelés, tarsasház lévén ez nem rajtunk múlik.

10. Borian
2022. okt. 11. 06:25
nézzétek meg ezt: [link]
9. Soufflet (válaszként erre: 8. - Soufflet)
2022. okt. 11. 04:40

(-)


Utana meg gyorsabb volt bedejezni tobbet, baalt mar a kezem.

8. Soufflet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 11. 04:38

Ha meg is csinalhatok hazilag, kerj tanacsot! Menj el szakboktba, ahol legalabb egy profi dolgozik.


Volt nemi javitanivalo az egyik falamon, en kipakoltam messze mindent, mert gletteles lesz. Ezt ma mar nem kell.

"Az ember" csak bekeverte a cuccot, el fellkente a falra, szaradt. Egy csik nem maradt. 10 ev tapasztalat utan.



Gyakorlat.teszi a mestert.

En ma elsore 8,5 kg almat hamoztam, fel szeletelptem

7. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 11. 01:07

Szia.

Meg kellett néznem mi a neve magyarul, hungarocell. Az egy nagyon jó szigetelő. Ha tudtok venni, szép lassan ti is meg tudjátok csinálni, legjobb ragasztani a már meglévő falra. Szögelni is lehet, nagyon vékony szögekkel a legjobb. Különböző vastagságben lehet venni, 2-3 cm. nagyon sokat segít.

Éles késsel/pengével nagyon könnyű méretre vágni. Én vonalzó melellett szoktam vágni.

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Sanyinak)
2022. okt. 11. 00:19
Igen sajnos ettől is félünk, de a külső szigetelést nem tudjuk megvalósítani:(
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2022. okt. 11. 00:16
Hőszigetelést szeretnénk, több féle megoldást találtunk a neten, de főleg az érdekelne, ha saját tapasztalatokról írnátok és ami bevált.
2022. okt. 10. 22:07

Valóban nem túl jó, de annyira nem is rossz.


Mi hungarocell tettünk fel a falra. 3 cm-est.

Ezeket felfúrtuk, majd drájvit hálót kell rá tenni és be kell vakolni, glettelni és lehet festeni.


Az előző lakásunkban a szobákat így szigeteltük, a konyhát és fürdőt kívülről, a függőfolyosóról.

2022. okt. 10. 21:42
Hőszigetelésre nem túl jó a belső szigetelés, nem tudnak tőle rendesen szellőzni a falak.
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 10. 21:18
Hang, hő, vagy vízszigetelésre szeretnéd, nem mindegy.
2022. okt. 10. 20:57

Tudnátok jó ötleteket adni utólagos belső falszigetelésre?

Amit házilag is meg lehetne oldani.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook