Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Belső falszigetelés utólag fórum

Belső falszigetelés utólag (beszélgetős fórum)


1 2
52. fincsi5 (válaszként erre: 39. - Katt2)
2022. okt. 15. 18:49
Igen, azzal megjártuk, egyébként is utáltam ott lakni, de hála, már a múlté.
51. katt2 (válaszként erre: 49. - Apeeng)
2022. okt. 12. 12:42
Kék csík? Régen sárga volt. Vagy van valami új termék? Le vagyok maradva egy brossúrával... :(
50. katt2 (válaszként erre: 48. - Apeeng)
2022. okt. 12. 12:21

Sajnos, a régi tömbházak pincéjét vagy nem szigetelték víz ellen, vagy már régen szétrohadt a szigetelés, persze hogy vizesedik. Aki meg a földszinten lakik, fagyjon meg...


Akkor 5 cm-rel kisebb a belmagasság? Ajtókból levágtatok?

49. apeeng (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 12. 12:16
építőanyag telepen, illetve barkácsáruházban. Én a Soroksári úton egy erre szakosodott cégnél vásárotam. Ugyanolyan, mint a többi, csak kék csík jelzi a minőségi különbséget.(és a kassza)
48. apeeng (válaszként erre: 21. - Katt2)
2022. okt. 12. 12:11

az ötlet viszont kiváló!


Egy kollégánk panaszkodott, hogy ugyanez a szitu(hat lépcsőházas épület), a pince miatt szétfagynak a földszinti lakásban(itt a pinceablakok nyitva voltak, mert penészedett minden, nem volt hővezeték)


Tehát a pincében nem lehet szigetelni, marad a lakás. Úgyis felújítást terveztek, ezért a teljes lakás alapterületén(kivéve a fürdőt)a padlóra raktunk öt cm szigetelést(párnafák, hungarocell, erre parketta,stb..)nagyon hamar megszokták hogy melegebb lett a lakás, zokniban is lehetett sétálni.

47. katt2 (válaszként erre: 46. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 11. 21:47

Nagyon drága és a 3 mm-es vastagság csak arra elegendő, hogy ne süssön a fal a hidegtől. A hőszigetelése ilyen vékonyan nagyon kevés.

Egyébként, fel lehet ragasztani, de valami még kell rá, mert önmagában elég ronda.


[link]

2022. okt. 11. 21:05

Parafa táblával való szigetelésről tudtok valamit?

Házilag is meg lehet csinálni?

45. katt2 (válaszként erre: 43. - Sanyinak)
2022. okt. 11. 19:40

Érdekes, ezt is leírtam egyszer. Te szeretsz másokat ismételni? Vagy gondolod, hogy szükségem van a személyes megerősítésedre?

Vegyél vissza a lendületből!

44. katt2 (válaszként erre: 41. - Sanyinak)
2022. okt. 11. 19:39
Mi lenne, ha értő figyelemmel olvasnád el, amit leírtam. Pont ezeket írtam le... A páralecsapódásnak is vannak kritériumai, van egy olyan, hogy harmatpont...ezt már nem magyarázom el, ha a tudásvágy tombol benned, akkor rákeresel. Szerintem, ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.
43. sanyinak (válaszként erre: 31. - PöttyösPanka)
2022. okt. 11. 19:32
A modern otthonokban hőcserélő rendszerű szellőztető rendszerek működnek a komoly szigeteléssel ellátott házakban. Télen a kifelé menő elhasznált levegő melegíti fel a beáramló friss hideg levegőt.
42. globus (válaszként erre: 40. - Katt2)
2022. okt. 11. 19:30
Így van. Különben, rombolni nem rossz. Amikor szét kell verni valamit :)
41. sanyinak (válaszként erre: 16. - Katt2)
2022. okt. 11. 19:28
Ha belül van a szigetelés, akkor a falak hidegek maradnak. Így egyrészt nem tárolják a hőt és nem tudnak meleget sugározni (tehát csak a beltér levegője melegszik fel, ami nem biztosít kellemes hőérzetet), másrészt a hideg és meleg levegő találkozâsa a belső szigetelés és a fal belső része között valósul meg. Ott keletkezik majd a páralecsapodás, ami penészedést indít be. Így érhető?
40. katt2 (válaszként erre: 38. - Globus)
2022. okt. 11. 19:08
Lényeg, hogy most már biztosan szép lett. A többit felejtsétek el...
39. katt2 (válaszként erre: 37. - Fincsi5)
2022. okt. 11. 19:07

Nem hálózták le... az egész hálózás, beglettelés ragasztóval nagyon gyorsan meg. Ha azt rendesen megcsinálják, komoly erő kell hozzá, hogy nyomot hagyjon rajta bármi is.

Én a külső ablakpárkányokat csináltam sima hungarocellből, még vizorrot is ragasztottam rá, kétszer lehálóztam, olyan kemény lett, hogy rá lehet állni. Délután is onnan festettem egy ablakkeretet.

Sajnos az a baj, hogy nagyon sok kókler van, attól, hogy be tud verni egyenesen egy szöget, azt hiszi, hogy már mindent meg tud csinálni. És sajnos a megrendelők ezt el is hiszik nekik...

38. globus (válaszként erre: 27. - Katt2)
2022. okt. 11. 18:53

Mi ezt szedtük le, 5 centis darabokban,irdatlan csúf volt tapétásan


[link]


Ilyen falat kellett aztán hófehérre varázsolni:


[link]

37. fincsi5 (válaszként erre: 4. - Channa*)
2022. okt. 11. 17:50
Nálunk 1 szobában csináltak ilyet, de a hungarocellt nem hálózták, vakolták, hanem simán lefestették. Később az lett az én hálóm. Ó, hogy nézett ki az ágyam felőli rész!:(( Minden fordulásomnál nyomot hagytam, szó szerint lyukak voltak benne. Pedig mi egy szög beveréséhez is mestert hívunk, nem magunk csináltuk.
36. katt2 (válaszként erre: 35. - Channa*)
2022. okt. 11. 16:19

Először azt nézzétek meg, hogy a padláson van e hőszigetelés és az milyen vastag. Ha semmi sincs, akkor van gáz, mert akkor nem alulra kell tenni, hanem a padlástérbe és legyen legalább 15...20 cm vastag, különben nagyon keveset ér.

Ha van a padláson rendesebb hőszigetelés ( régi kádárkocka házaknál láttam olyat, hogy 40 cm vastag kohósalak volt elterítve. Szerintem már nem lehet kapni kohósalakot, ráadásul annak sok éven át pihentettnek kellett lennie, mert a friss az állítólag radioaktív. ) Akkor lehet tenni belső hőszigetelést, de a 2...3 cm nem számít szinte semmit. Arra viszont jó lehet, ha a plafon nagyon ronda, akkor egy szép felületet lehet kialakítani.

A padlásra vannak hőszigetelő anyagok, amik olcsóbbak, jók is, csak le kell teríteni. ( Gázálarc kötelező, mert még a leterítésnél is jön belőle az anyag, aztán 5 perc múlva az ember nem lát ki a fejéből a takonytól... ) Ezt egyszerre kell leteríteni, mert utána a felület nem járható, tehát egybe meg kell csinálni a kellő vastagságot. Vagyis a padláson nem lehet tartani semmit, vagyis nem kell gyűjteni a lomokat...


Itt vannak mindenféle anyagok:


[link]

35. Channa* (válaszként erre: 34. - Katt2)
2022. okt. 11. 15:49

Igen, most, hogy ezt írtad, elgondolkodtam azon, hogy teszünk a mennyezetre 2-3 cm-t.


Köszi!

34. katt2 (válaszként erre: 33. - Channa*)
2022. okt. 11. 14:56
Sajnos a fél centi nagyjából semmit nem ér. Ha a mennyezet felett padlás van, vagy csak a tető faszerkezete, akkor bármilyen vastag lehet az alsó hőszigetelés, legfeljebb a helyiség belmagassága csökken. De nem okoz páraproblémát. Cserébe viszont nagyon jól hőszigetel, hiszen a meleg legnagyobb része a mennyezeten keresztül távozik, hiszen a meleg levegő felfelé száll. Ezért javasoltam neked, hogy elsősorban a mennyezeteket szigeteljétek, mert azzal lehet igazán spórolni.
33. Channa* (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 11. 14:49

Akkor inkább mennyezet burkolót tegyél fel.


Ilyet: [link]


Ez kb. fél centi.

32. katt2 (válaszként erre: 31. - PöttyösPanka)
2022. okt. 11. 14:49

Persze hogy nem mindegy. Ráadásul a gépi szekllőztetők hőcserélősek. Mielőtt kiengedi a levegőt a szabadba, kivonja belőle a hő nagy részét. Sajnos ez nem az átlagház kategória. A fiaméké ilyen, minden egyéb földi jóval kitalálva, de a nm ár 2 millánál kezdődik.

Fűtés szempontjából vannak egyszerűbb megoldások is, csak ahhoz úgy kell építeni a házat...

31. PöttyösPanka (válaszként erre: 29. - Katt2)
2022. okt. 11. 14:44
Igen, gépi, de azért egy szellőztető még igen messze áll az okos otthon kategóriától. Sokfajta létezik. Épületgépész vagy energetikus megmondja, milyet érdemes beszereltetni. Ha a nyílászárók nem szigetelnek rendesen, az elég lehet, hogy átszellőzzön a ház. Ha viszont ki vannak cserélve jól szigetelőre, akkor falszigeteléstől függetlenül is szükség van rá. Szerintem fűtés szempontjából sem mindegy, hogy a réseken a párás levegővel együtt a meleg is távozik-e.
30. katt2 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 11. 14:40
Nem tudom milyen vastag a hungarocell azon a tapétán, de nem sokat érhet. Kb. olyan mint a hungarocelles reluxa... semmire sem jó.
29. katt2 (válaszként erre: 26. - PöttyösPanka)
2022. okt. 11. 14:36

Igazából a megfelelő szellőztetés az gépi, ez már az okos otthon körébe tartozik, ott szabályozva van.

Én semmiféle purhabot, meg ilyesmit nem tettem az ablak, meg ajtó szigetelése gyanánt. Amennyit " szelelnek " a nyílászárok, az pont elég. Nyilván nem arra gondolok, hogy 1 cm-es rés van az ablak záródásához.

28. katt2 (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 11. 14:31

Tüzépen, néhány festékboltban is. Ugyanolyan mint a sima hungarocell, 50 x 100 cm-es táblák, bálákba összecsomagolva. Ez most a 15 évvel ezelőtti állapot: a sima hungarocellen nincs semmi jelölés. A pihentetett ( mert gyártás után zsugorodik és ez a falra felragasztás után hajszálrepedésekben mutatkozik meg ) a bálán az összes táblán van egy széles piros festékcsík, ezt rakják kívülre, de belülre is jó, a lépésállót egy kicsit keményebbre csinálják, sárga csíkkal van ellátva. Szerintem falra felesleges. Falra a piroscsíkos való, csak telibe kell ragasztani, hogy még véletlenül se menjen be pára, nedvesség. ( Tehát az egész felületet be kell kenni ragasztóval. )

Tüzépen megmondanak mindent, ez a szakmájuk.

27. katt2 (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 11. 14:23

Az XPS az a fajta hungarocell, amiről korábban írtam. ( Van kék, rózsaszín, stb.) Ez zárt cellás, nem vesz fel egyáltalán vizet, cserébe jó drága. Ez az extrudált típus.

A "hagyomásoabb" hungarocell az EPS, ez expandált, de felveszi a vizet.

Szerintem bármelyiket lehet használni, ha nem túl vizes a helyiség, hőszigetelésük nagyjából egyforma.

Az XPS-hez sem kell speciális ragasztó, a sima csemperagasztó jó, csak valamennyire flexibilis legyen. Nem a flexibilitás a lényeg, hanem hogy garantáltan finom por legyen, jól ragasszon, szóval ez nem mindegy. Már az S1 minősítés ( rá van írva a zacskóra ) bőven sok is.

Én az XPS-t lábazatra ragasztottam, előtte drótkefével felmartam szőrősre a felületét, hogy jobban ragadjon. Kb. 15 éve van fenn, tökéletes.


Nyilván a ragasztót " speciálisnak " hírdetik, de csak a nagyobb árbevétel miatt... Én az egész házamat egy közepes csemperagasztóval szigeteltem, pihentetett hungarocellel. ( kivéve a szuterént ) Megvan vagy 17 éve, még nem jött le semmi, pedig nincs dűbelezve.

26. PöttyösPanka (válaszként erre: 20. - Apeeng)
2022. okt. 11. 14:13
A fontos a szellőztető. Megfelelő szellőzés mellett nem lesz bent olyan nagy a páratartalom, hogy lecsapódjon a hőhidakon, és megjelenjen a penész. Ezt ablakon keresztül való szellőztetéssel nem lehet elérni. Plusz a meleg is távozik vele. Tehát szerintem ha van megfelelő szellőztető, akkor jó a belső szigetelés.
2022. okt. 11. 14:10
Ha jól tudom, az XPS a zárt cellás habosított polisztirol, ami nem veszi fel a vizet.
24. Channa* (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 11. 14:07
Én tüzépen vettem. Pont úgy néz ki, mint a normál hungarocell.
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Apeeng)
2022. okt. 11. 13:53
Hol lehet kapni olyan "lépésálló hungarocellt" és hogy néz ki?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook