Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem volt a gyermekemnél a bérlete, ezért megbüntette a kalauz, van-e lehetősége utólag bemutatni, hogy kevesebb legyen a büntetés? fórum

Nem volt a gyermekemnél a bérlete, ezért megbüntette a kalauz, van-e lehetősége utólag bemutatni, hogy kevesebb legyen a büntetés? (tudásbázis kérdés)


1 2
41. Karmol (válaszként erre: 37. - Epresturmix)
dec. 1. 21:16

En minding mindent elhagyok. De a rendszer is tre. A koponyam mutottek, es maskor kibeleztek. De ma nem talalaltak, hiaba mutattam be az utlevelem.

En nem letezek a korhazban.

Ket hete kivettek a petevezetoimet ugyanitt. Nincs nyoma.

Se a regi koponya mutetemnek.

40. Regin_a (válaszként erre: 16. - Channa*)
dec. 1. 17:45

javaslom a 3ezer olvasgatását, mert úgy tűnik a múlt században éltek

[link]

Diákigazolványra meg nem kell pótdíjat fizetni ha 5 napon belűl bemutatja

39. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 1. 17:17

Van rá remény, hogy visszakapd a büntetés árát.


Velem is megtörtént, nekem az Akácfa utcában kellett bemutatnom az akkori érvényes bérletem.

van annak már vagy hetven éve....-))

az a bérlet a mai napig is meg van emléknek...

38. tumbo2 (válaszként erre: 26. - Michelle.r)
dec. 1. 12:31
mivel én mindenben a félig üreset látom meg,nem a félig telit.na,de majd a karácsony jól sikerül,majd írok.mivel amióta az eszem tudom,depressziós vagyok,megpróbálok néha,jobb kedvű lenni,de az nem én vagyok.általában sikerül is,milyen kedves vagyok,de ha tudnák,hogy milyen nehezemre esik.
37. Epresturmix (válaszként erre: 33. - Karmol)
dec. 1. 12:31
Nálam is mindig van. Ahogy személyi is.
36. Karmol (válaszként erre: 35. - Karmol)
dec. 1. 11:51
Az OTP-nel.
35. Karmol (válaszként erre: 24. - Pasionella)
dec. 1. 11:50

Miert?


27 eve kaptam az elso bankkartyat.

34. Karmol (válaszként erre: 20. - Janszi)
dec. 1. 11:47

Felelosseg kicsit meg nulla.

Gratulalok.

A tesomert is vallaltam a felelosseget, nemhogy a gyerekemert.


Neha feledekenyek, szetszortak. Gyerekek. Vagy fiatalok.


Elbabralta. De masnak a meloja. jol jart el. Ez a szabaly. Kifizetned a buntit, es legkozelebbi odafigyel.

33. Karmol (válaszként erre: 16. - Channa*)
dec. 1. 11:41

En 14 eves koromtol csak bankkartyazok, de megtanultam kp-t hordani magammal. Mert sokszor pofara estem.


A bejaratbal is tartok egy taxinyi penzt, mert szar lehet a vetel annal, akinel fizetnek. A svajci banki programozo apam szerint kell Kp-t tartani, mert minden rendszert el lehet csurni.


En 6-7 eve is egy tizest tartattam a hugommal a nem tudom, mire. Bar ennyi ideje nem tudom, mikor volt keszpenz a kezemben.

32. Karmol (válaszként erre: 16. - Channa*)
dec. 1. 11:31

Itt Angliaban sok helyben csak automata van ki meg be a vonaton, metron, de a csak a chipes kotott szemelyhez, a papiros ha elvesztett, annyi.

Rogzitik az adatokat a BKV-nel most mar, vagy csak rafirkaljak egy papirra?

Szerintem jogos a potjegy, mert az utazas szabalya, hogy be kell mutatni.

Amugy le lehet szallni.

Ha en szetszort vagyok, nem a kalauz hibaja.


Ha meg semmihaza-alsora megy az ember, ahol nem mukodik a chip-olvasas, ott irasba adjak, mi tortent.


Nekem ez baromsag. A kolyok elvesztette aznap, a kalauz lefulelte. Egyszer kifizeti. Maskor jobban vigyazz ra.

31. Karmol (válaszként erre: 13. - Epresturmix)
dec. 1. 11:11
Azert neha jol jott regen egy kis csalas. Pestrol haza Gyorben jottem ra, hogy nincs potjegyem az IC-re, venni meg nem vokt idom. Panikolva turtam szet a boromdom, hatizsakom, szatyrom, mindenem, a kaller meg azt mondta, pattanjak fel az elso osztalyra, ott o ellenorzi. Egy "kislany" ne maradjon itt feluton ejszakara. Legalabb bagos volt, egy par szaloki cigit adtam neki, a fel dobozom se fogadta el.
30. Epresturmix (válaszként erre: 26. - Michelle.r)
dec. 1. 11:10

Az egész világ szar és benne mindenki szar. 👀😃😃

Csak az nem, akikkel mindig csak a szar történik.

29. Epresturmix (válaszként erre: 27. - Karmol)
dec. 1. 11:07
Gondolatolvasással? 🧠
28. Epresturmix (válaszként erre: 21. - Tumbo2)
dec. 1. 11:07
Akkor veszek egy jegyet és leülök. Csak némelyik (sok) ember annyira élhetetlen 🌲sz :)
27. Karmol (válaszként erre: 5. - Alnisa)
dec. 1. 11:01

A munkajat vegzi. Ha ot ellenorzik, a munkajat veszelyezteti.

Bukosag es oktondisag volt 20 eve, amikor az ideiglenes vagy a nemzetkozi diakigazolvagyt nem akarta egy kalauz elfogadni.

De honnan tudhatna volna, hogy nem log?

26. michelle.r (válaszként erre: 21. - Tumbo2)
dec. 1. 10:45
Egyszer annyira szeretnék tőled egy pozitív sztorit olvasni. 🙃
25. michelle.r (válaszként erre: 5. - Alnisa)
dec. 1. 10:41
MIért lenne az? A munkáját végzi.
24. Pasionella (válaszként erre: 16. - Channa*)
dec. 1. 10:27
Kétlem, hogy a legtöbb gyerek bankkártyával rohangálna és 3000Ft az már jelenleg nem pénz így semmi meglepő sincs benne ha volt nála "ennyi" pénz.
23. Kacsahercegno (válaszként erre: 16. - Channa*)
dec. 1. 10:19

Én is mindig mindenhol kártyával fizetek, de azért 3 ezer ft még csak nem a "hogy volt nála ennyi pénz??!?" kategória? :D

Amíg lehet ilyeneket papíron venni, addig biztosan ellenőrizhetetlen lesz hogy ki mikor hol mire vett bérletet, ehhez valami nagyon utópisztikus világnak kellene lennie, ahol nem az utas felelőssége bebizonyítani, hogy jogosult a járaton utazni. Ha meg átáll teljesen online/digitálisra minden, akkor meg okafogyott az ellenőrizgetés, hiszen át se tud menni a beléptetőkapun akinek nincs jegye.

22. tsfmvk (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 1. 10:17
Most akkor nem úgy van, ha bemutatja visszakap 1700 Ftot?
21. tumbo2
dec. 1. 10:17
milyen kalauz,talán a buszvezető.láttam olyat,akin kárörvendően nevetett a sofőr.Fehérvárról akart Szegedre menni,de nem találta a diákigazolványát.nem engedte föl a buszra.de a távolsági buszon én még sosem láttam ellenőrt,viszont olyan sofőrt,aki becsapott,igen.
20. janszi
dec. 1. 10:12

ÉRTŐ OLVASÁS Pls!


"WC-n volt,oda nem megy be a kaller,ez a kiskapuja a kallernak,nyilván"


És igen,azt gondolom,h köcsög az,aki egy gyereket büntet,ha megtehetné h figyelmeztet(elsírta magát,összeomlott)...Főleg h nincs jövedelme...

19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Channa*)
dec. 1. 09:59

Véletlenül volt nála annyi pénz, suli után ment volna ajándékot venni.


Így, hogy kifizette a pótjegyet gondolom ezzel már nem lehet mit kezdeni.


Viszont, ha a jövőben ilyen megint előfordul legalább tudjuk, hogy jobban jár, ha a büntetést választja.

18. Epresturmix (válaszként erre: 16. - Channa*)
dec. 1. 09:24

Nincsen erre lehetősége a kalauznak. Nincsen rá olyan rendszerük, amivel ellenőrizni tudják. Ez nem az ő hibájuk. Rendszerhiba.

Igen, be kell mutatni! Az csak pótjegy.

17. Epresturmix (válaszként erre: 15. - Channa*)
dec. 1. 09:18
Most is vannak. Gyerekek is. Csak leszálláskor ráfáznak, mert lent várják őket. :)
16. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 1. 09:18

A pótjegy ára 3 ezer Ft volt? És volt a gyereknél ennyi pénz?


Ha a jegyet meg tudta venni, akkor ez egy drága tanulópénz volt, mert ugye 3000+1300= 4300 Ft:(


Igen, jobb lett volna, ha nem fizet pótjegyet.

Nálam pl. sosincs ennyi pénz, főleg nem kp, így nem tudtam volna ezt sem kifizetni.

Ha van a büntetés időpontjában érvényes bérlet, akkor legjobb a bemutatás, bár azért fura, hogy a 21. században nem tudnak a kalauzok ellenőrizni olyat, hogy van e érvényes bérlete. A budapesti bérleteken rajta a személyi igazolványszámunk+pontos időpont a vásárlásról a rendszerben, amit vissza tudnak nézni.

Persze, fogalmam sincs, hogy a BKV ellenőrök megnéznék e, ha nem tudnám felmutatni a bérletet, de bemutatásnál, tuti, hogy megnézik, hogy pl. 15-én 10-kor meg volt e már a bérletem, vagy csak 15-én 16-kor vettem meg, hogy be tudjam mutatni...


Így, hogy vett pótjegyet a gyerek, be kell mutatni a bérletet? Vagy csak ezt a jövővel kapcsolatban kérdezted?

15. Channa* (válaszként erre: 11. - Janszi)
dec. 1. 09:12
Ugyan már! Ez a wc-s trükk régen lehet, hogy bevállhatott, de ahhoz, hogy ezt valaki megtegye olyannak kell lennie. Sok felnőtt sem képes erre, hát még egy majdnem gyerek.
14. Epresturmix (válaszként erre: 12. - Epresturmix)
dec. 1. 09:10
*akkor is ha be van zárva.
13. Epresturmix (válaszként erre: 11. - Janszi)
dec. 1. 09:10

Szóval azt mondod, ha valakinek nincsen gyereke, az eleve köcsög, mert nem tudja átérezni azt, hogy egy gyereknél éppen nincsen bérlet? 😃

Ha te bemész a boltba, veszel egy kenyeret, de otthon felejted a tárcádat, gondolod elviheted haza a kenyeret-mondván majd hozod? Szerinted ez így működik? És aki nem engedi meg ezt neked, az biztosan nem volt még éhes? 😃

12. Epresturmix (válaszként erre: 11. - Janszi)
dec. 1. 09:07
Ha bezárod belülről, kintről látszik, hogy bent van valaki. Ha túl sokáig van bent valaki, a kalauznak van speciális kulcsa, amivel be tud menni, akkor is be van zárva! 😊
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook